Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Into the West

FallenAngeL

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaslar diziyi izler izlemez sizle duygularımı paylasmak istedim. Bence Son Mohikandan sonra 19 yy Amerikasını ve kızılderillilerle beyazları konu eden en iyi yapım(dizi olmasına rağmen).İlk bolumunun spolerini vermicem hafta içinde tekrarı verilecek kaçırmayın derim.
Bu yapımı Steven Spielberg ün ustlendiği dizi ikişer saatlik 6 ayrı bolumden olusmaktadır.Maliyeti 50 milyon doların uzerinde olmaktadır.Klasik iyi koboy-kotü kızılderilli ikileminden uzak öncü yerleşimcilerin Batı'da hızla yayılmalarının hem Amerikan yerlileri hem de yerleşimcileri üzerindeki kültürel etkilerini anlatan kült olmaya aday bir dizi.Altı bölümün altı farklı yönetmen tarafından çekilmesi dizi izleyicilerine farklı tarzları, bakıs açılarını ve anlatım tekniklerini kıyaslama olanağıda sunuyor.Yönetmenlerin çoğunun Amerikalı olmaması diziye farklı bir perspektif katıyor.[spo1=.]İkinci paragraf milliyet gazetesinden kaynak olarak alınmıstır.[/spo]

[Bu mesaj FallenAngeL tarafından 07 Ağustos 2005 22:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

açacaktım aslında ama tam dizinin büyüsüne kapılmışken hiç uğraşamadım

ciddi anlamda büyüleyici bir bölümdü, devamının da bu şekilde olacagını tahmin ediyorum

bakış açısı ve anlatımı çok hoştu, mutlaka seyredin derim[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
In somebody else's sky, but why, why, why can't it be, why can't it be mine
DevArt
raistlinn i kalbimde yaşatıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Ben beğendim mistik bir dizi şamanizm var ben tarih dersi gibi bir şey bekliyordum. Fırsat bulursanız seyredin derim.[signature][hline]Marv: I'll stare the bastard in the face as he screams to God, and I'll laugh harder when he whimpers like a baby. And when his eyes go dead, the hell I send him to will seem like heaven after what I've done to him.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
bende oturup izledim. elimdeki cnbc-e dergiden okuyup öğrendim. steven spielberg yapımı, film müzikleri ve çekimler fena değil. bazı sahneler çok karanlık olmuş fakat gösterilen yerlerin güzelliği insanı alıyor. hikaye biraz karışık, anlamak için zorlandım bayağı. dergiden tekrar okuyunca kafama oturdu, dergide güzel yazmışlar. bir bölümü 2 saat sürüyor, sanırım 6 bölüm falandı. çok güzel birşey, izlemenizi tavsiye ederim.[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas! |
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet|KTB için..|
Sosyal ağlarda paylaş

Ya aralarında konuşma geçmiyo tekerlekçi anlatıyo orada diyor ki çıkınca vedalaştık o bilememnereye geri döndü bende bilmemnerenin pazarında kaldım filan diyor yani ayrılmalarını çekmemiş yönetmen.[signature][hline]Marv: I'll stare the bastard in the face as he screams to God, and I'll laugh harder when he whimpers like a baby. And when his eyes go dead, the hell I send him to will seem like heaven after what I've done to him.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar ne yapın edin izleyin pazar güleri saat 21:00 da tekrarları perşembe günü 22:00 da ben her zmn tekrarlarınıda izlyior çok güzel isnan izlerken duygulanıyorda özelliklede son bölümdeki o konvoy halindeki yolcuklada çok acıklı sahneler var[signature][hline]Sana boynumuzu eğeriz sanma.Hakkımı gelir alırız zorla -Duman-
Sosyal ağlarda paylaş

Naomi... Wheeler... Your warriors killed him !
ezberledim reklamlarından artık :lol:
Şaka bi yana dizi müthiş. Kaçırmadan takip ediyorum. Kaçırırsam bekleyemem perşembeye kadar...[signature][hline]Devhochi'ydim ben aslında...
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

DEF Klanı'nın Gücü !
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ikinci bölümü seyrettim bu gün bana ilkine göre tırt geldi açıkçası
[spo1=beğendiklerim beğenmediklerim]Kızın arabadan düşüp boğulması (neredeyse kendi atlayacak) kangren olan kızın tam arabaların altında durması(tepenizde ipe bir piyano bağlıyken çalışmak gibi düşünebiliriz) koleradan ölselerdi tam olacaktı bu arada thunder heart women'ın çektiği çile çile değil....
İlk bölüm daha güzel daha mistikti zorluk anlatalım diye tek bölümlük bir sürü karakter yaratıp öldürmüşler açıkçası o iki kızın kazasıda bana çok gerçekçi gelmeedi

ama onun dışında güzeldi kabilenin ayrılıp geri dönmesi ve adamın kolyeyi bırakıp gitmesi...[/spo][signature][hline]'But I don't want to go among mad people.'Alice Remarked.
'Oh,you can't help that.'said The Cat:'We're all mad here.I'm mad you're mad.'
'How do you know I'm mad?'said Alice.
'You must be,'said The Cat 'or you wouldn't have come here.'
'Alice's Adventures in Wonderland'
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...