Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

türklerin sorumsuzluğu

artvinli08

Öne çıkan mesajlar

oyundaki sorunlarin bazilari ya$ araligindan kaynaklaniyor olsa da bizim toplum icin gecerli olan benzeri sorunlardan hicbir farki yok bunlarin. yani o cocuklarin yaptigi yanli$lari 30 kusur ya$inda adamin yaptigini da gordum bir cok kez; hem oyunda hem gercek hayatta.

hatta $oyle bir ornek hatirlatiyim: yilba$i gecesi taksim meydaninda olanlari TV'ler defalarca gostermi$ti. eglenmeye gelen bir turist ciftin o kalabalikta neler ya$adigini. kim bilir ne beklentilerle turkiye'ye gelen o kadinin ba$ina gelenleri. "turkler aslinda boyle degil. oyundaki bir kac kendini bilmez sadece boyle; biz $oyle guclu irkiz, osmanli boyle dunya'ya hukmetti, bik bik" diye cok bilenler, ozele$tiri yapamayanlar icin soyluyorum bunu.

gecenlerde burda acilan bir ba$likta ataturk'un resmi kullanilarak yapilan salakca bir "espri" tarti$ilmi$ti. kapatilmasi gerektigini yazmi$tim, fatih'e mesaj gondererek de anlattim. sonra korktugum ba$ima geldi. soz konusu forumda acilan topicte birileri turkiye'yi, ataturk'u anlatmak isteyenler oldu ama bazilarinin tavri yanli$ti. 1 tane salak adam yuzunden ordaki herkese kufur edenler oldu. sonuc; birisi bi mesaj yazdi, her seyi acikladi yine: "ataturk ulkenizi kurtardi, size bir miras birakti; ama goruldugu uzere siz onu koruyamadiniz. zaten kufur ederek, boyle konusarak sen ataturk'u savunmayi bile haketmiyorsun" vs. vs... ne denebilir ki?

bunlari bikmadan yaziyorum cunku kucuk ya$takilerin sayisi burada da fazla. belki bir $eyler anlatabilirim diye uzerime du$eni yapmaya cali$iyorum. (bu arada ben ak sakalli dede falan degilim, bugun taze 22 oldum).

kisacasi bu adamlarin kar$isinda asla ezilmeyin; ama ezilmemek icin de kufur vs. gibi sacma yollara asla ba$vurmayin cunku buna hic gerek yok. hicbiri sizden zeki ya da akilli oldugu icin bu salak oyunda bilmem kac level olmadi, ya da onca paraya, item'e vs sahip olmadi... oynadiginiz sadece bir "oyun", hepsi bu.[signature][hline]lütfücüğüüüm!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
HasMez, 08 Ağustos 2005 17:15 tarihinde demiş ki:
said:
artvinli08, 08 Ağustos 2005 15:42 tarihinde demiş ki:
abi bu konu bu kadar tartışıldıysa daha nie aynı şeyler oluyo onu anlamıyom valla.yeter ya ne bu oyuna girmek istemiyom valla

not: burial 8-10 yaş arası bir ekip diyerek geçilebilecek bir hadise degil bu daha büyük sosyolojik sorunlar taşıyan bir problem. yaş sınırı yok yani kuralları ihlal etmek için gerçi sen daha iyi bilirsin çevrende görmüşsündür.

[signature][hline]Uninstall KO!!!
bb

[Bu mesaj BuRiAL_TR tarafından 09 Ağustos 2005 18:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
said:
artvinli08, 08 Ağustos 2005 15:36 tarihinde demiş ki:
Bakın bende türküm adım coşkun ama bu oyunda türk olmaktan harbiden sıkıldım.Belkide diğer ülke vatandaşları da sıkıldı.Nerde bi ks nerde küfür varsa orda türkler var.Benim fikrim sizden destek olmanız.Türkleri yanlış tanıtıyoz n e olur biraz daha dikkatli olalım .oyun için kendimizi kaybetmeyelim.Sizinde fikirlerinizi bekliyorum......

Sana fikrimi söyleyim bu forumun senin gibilere ihtiyacı yok.Neler yazmışsın buraya oyunda neler yapıyorsun yazık.....[signature][hline][b]Eğer bana bir darkvayne veririsen ;
5 aydır beraber olduğum ,gün içerisinde saatlerimi beraber geçirdiğim,kankam dediğim adamı unutur ,senin kankan olurum.Tanımam onu bir daha ,yeter ki darkvayne ver bana.Çünkü ben bunun bir oyun olduğunun farkında olmayan aciz ,aptal bir bebeyim....[b]
Sosyal ağlarda paylaş

Türk'ün k.o ' daki portresini daha iyi yapan bi ss olamazdı heralde
Bu durum aynı zamanda hasmez'in anlattıklarıyla da örtüşüyo,böle bi milletiz işte biz..Gaza gelip ağzına burnuna ne gelirse say süpür sora en duyarlı tavrınla dikkat edelim imajımızı koruyalım Türk'ün bu olmadıgını gösterelım vs. vs....
Budur işte arkadaşlar , %90 lık bi kesimin içinde işte bu ' bi sw atın a.q , g.tünüze girsin o sw ler ' canavarı her an uyanmaya hazır yatıyo...
Bu yüzden kimseyi savunmanın ya da karşısında durmanın bı annamı yok.Terbiye insanın içinden , ailesinden gelir. Sen istediğin kadar doğruyu yanlışı işaret et göster açıkla neye yarar. Adam ferrariyi bulduğu anda gaza asılıyo.....
Sosyal ağlarda paylaş

said:
istemihan, 08 Ağustos 2005 16:40 tarihinde demiş ki:
Bence sorun, büyük ölcüde oyunun paralı olmasıyla çözülür ancak. Parayı veren oynasın. WoW gibi, star wars gibi. O zaman spotlar bosalır Ks kalkar. Lagda biter. Parayı verecek kişilerde belli bir yas seviyesinde olacagında küfürde. hakarette son bulur. Yapsınlar oyunu paralı bakın bunlar kalıyormu. İşin özü bu. Bu sorunların büyük ölcüde yok oldugunu göreceksini

cok mantikli ayni seyi dusundum ve wow yukledim ama daha baslamadimm..oyunu oynayan 8-15 yas arasi da doru..bide abi oyun inglizce ama ingilizce bilmeyen ne kadar adam varsa girmis..bizimkilerin ingilizce seviyesi 'party plz' ve'f..k' turu oldugu icin ancak bu sekilde iletisim kuruolar:))bence ingilizce seviye testi yapmalilar:PPPP[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

küfür etmeye bende ederim ki genelde etmemeye özen gösteririm ama bana edildiği zaman ya hiç birşey demem ya da direk cevabı yapıştırırım olmadı beklerım susmazsa ıyıce ustune gıderım

genelde siz küfür etmeden size edenlerin içinde piskolojik bir sorun vardır kanıtlanmış birşeydir :D

edit
bu arada bu arkadası da tebrik ediyorum kendini cok iyi tanıtmıs :D
[signature][hline]Nick : AnGeL911
LeveL : 64
Class : Mage - Elemental Lord
Paper Fire with +6 Lycoan ;)

[Bu mesaj 911 tarafından 21 Ağustos 2005 22:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...