Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Desert Eagle

Genor

Öne çıkan mesajlar

DE aslında bir askerin belinde olması gereken yegane silah, fakat araştırırsanız göreceğiniz tek sonuç, hiçbir ülkenin ne polisi, ne askeri, ne haber alma teşkilatı, ne gizli servisi tarafından tercih edilmez.
nedeni 3 kilo olmasının yanı sıra, ömrünün çok ama çok, bir pistol için fazlası ile kısa olması, şarjörü boşalttığınız anda (ki tutukluk yapmassa) sıcacık bir hale gelir, sesi fazlası ile abartı çıkar...
DE sadece filmlerde şovanistlik için üretilmiş gibi geliyor bana, yada duvarına asacasın en fazla..[signature][hline]album|pati sözlük|Lominadze|news| blog|mail/msn|Founder of AAL'05|
Sosyal ağlarda paylaş

said:
tAKA, 19 Ağustos 2005 23:36 tarihinde demiş ki:
tanıdığım 1 kiside var, zaten turkiyede fazla yok, 15,000$ gibi bir fiyata veriyordu adam cok karizma bir alet

Desert Eagle M.50-B 50 AE 3.000.000.000 TL 2004 fiyatı
şimdide olsun olsn 4.000.000.000TL olsun.
Herkes bişey uydurmasın yeter.
Uydurmakda demiyim aslında, her duyduğunuza inanmayın..
yakında tam fiyatda vericem size.
Edik:2002 yazmışım 2004 olcaktı
[signature][hline]album|pati sözlük|Lominadze|news| blog|mail/msn|Founder of AAL'05|

[Bu mesaj sheref tarafından 19 Ağustos 2005 23:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hadi onu da geçtim, zaten savaşta karşındaki askeri yaralamak öldürmekten daha önemli olduğu durumlar oluyor, sebebi yaralı askerin çevresindekilere ölü askerden çok "zahmet" çıkartacağı. yani illaki bir kaç asker yaralıya yardm etmek durumunda kalıyor.
ayrıca, "yanılmıyorsam" savaş yasalarına göre zaten savaşta hollow point, yani vucuda girince deforme olan(büyüme, parçalanma) mermi kullanmak yasak, yani illaki fmj mermi kullanmak durumundasın.

ha denilir o zaman özel operasyonlarda, gavurun LE (law enforcement) dediği durumlarda kullanılsın, eh o zaman 2 sayfa önceki yazıyı boşa mı yazdık işte silahın özellikleri yüzünden çok mantıklı olmuyor o da, onlarca alternatifi var.

gerçekten de düşünüldüğünde, avlanmka, hedef atışı yapmak için ya da kolleksiyon/bulunsun çok güzel çünkü, diye alınabilecek bir silah.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

kurşun ve tabanca seçimi ile ilgili bir savaş yasası olduğunu hiç duymadım, bazı bombaları kullanamamak ile ilgili yasalar olduğunu biliyorum,
mesela misket bombası, yada nüklier bazı bombalar..

Körfez savaşı sırasında desert eagle kullanıldı, memnun kalınmadı.[signature][hline]album|pati sözlük|Lominadze|news| blog|mail/msn|Founder of AAL'05|
Sosyal ağlarda paylaş

karadenizli oldugumzdan ara sira fabrikada yemek duzenliyoruz akrabalara hepsinin belinde turlu silahlar var tabi dogal olarak alkol orani artinca basliyor atismalar.

benimde orda hersilahla atmisligim vardir DE hakkinda kisisel gorusum

pompali tufek kadar tepiyor
agir degil o kadar yada bana fazla agir gelmedi
inanilmaz ses cikariyor ve cok hizli saydiramiyorsunuz zaten 8 mermi aliyor.[signature][hline]
With each kill I grow wiser... with every added wisdom I grow stronger -Artemis Entreri
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arc, 19 Ağustos 2005 23:49 tarihinde demiş ki:
http://simple.wikipedia.org/wiki/Laws_of_war
4. madde.

hakkaten de doğru biliyormuşum emin değildim.

Desert Eagle, körfez savaşında kullanıldı, bundan eminim ve sanırım delip geçiyor girdiği bedeni... parçaladığna emin diilim.[signature][hline]album|pati sözlük|Lominadze|news| blog|mail/msn|Founder of AAL'05|
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arc, 20 Ağustos 2005 00:31 tarihinde demiş ki:
sakıncası yok sanırım desert eagle başlığı altında tartışılmasının, sonuçta silahı ilgilendiren bir şey.
konuyu dağıtmıyoruz yani.

Yok canım sen konuya katkı sağlıyorsun arc devam devam ;)[signature][hline]Kalbinizle yaptiginiz hersey size geri donucektir...
who is genor?

[Bu mesaj Genor tarafından 20 Ağustos 2005 00:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Genor, 18 Ağustos 2005 15:49 tarihinde demiş ki:

Büyük olması,ağır olması,atışlarda yeterince başarılı olmayışı veya buna benzer etmenler beni kesinlikle entrese etmiyor.Bir gerçek varki bugün Pistol silahların içerisinde en etkili ve en iyi silah Desert Eagle.Sonuç olarak 44" lük Magnumun etkisiyle ve mermisiyle bir vuruşta bir insanın ayağını dahil koparabilen bir güçte silahtan bahsediyoruz.Ama yinede verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim bilmiyorum sen ne düşünüyosun?Evet normal silahları belki taşıması daha kolay ele avuca sığıyor ama onun hem karizması hemde etkisi tartışılamaz yanlışmıyım?

pistollar arasinda [revolverlar giriyorsa eger tam bilmem silah konusunu] en iyisi magnum revolver [me$hur 6 patlar] desert eagle a cok iyidir ama kisa namlulu magnum'u hic bir $eye degismem =p
duzeltme : revolver ve pistol ayri kategoriymis . ayrica magnum research [ilk magnum modelini yapan firma], desert eagle'da o yapmis. ayni firmaninmis ve desert eagle savas icin daha kullanisliymis. kaynak = wikipedia
ayrica uretici sirketin desert eagle sitesi http://www.magnumresearch.com/Desert_Eagle.asp[signature][hline]Even a stopped clock tells the right time twice a day.
Penthesilea ftw...

[Bu mesaj Disappear tarafından 20 Ağustos 2005 03:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...