Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Performans Düsüsü

Komidin

Öne çıkan mesajlar

Selamlar arkadaslar su son zamnlarda basima yeni bir bela geldi ilk önce makinemin özelliklerini söyleyeyim
amd xp 2000
256 dd ram
40 gb harddisk
geforce 4 mx 440 128 mb ekran karti

Simdi sorunuma geceyim kirk yilin basinda vakit gecirmek için uo oynayayim dedim 2 senewdir oynamiyordum yuna girdikten sonra oyunda kosarken ekran dalgalaniyor mouse takilarak hareket ediyor ve sadece altta msn acik mesaj gelince oda kasiyor kisacasi makine kasyor ama harddisk calisir ya öyle bir kasiş degil sadece bazi seyler yavasliyor dahada önemlisi 2 sene öncede ayni makine vardi uo oynarken hiç kasmiyordu makineme daha yeni format attim 3 gün oldu olmadi uo da ince ayarlarida cektim performansi arttirmak için banamisin demiyor sorum su ne yapmam gerekli bir kere arkadasi cagirdim biostan bazi seyleri disable etti deli gibi calismaya basladi makine biostan anlayan bir arkadas varsa neyleri disable ettigini söyleyebilirmi tek basima kurcalamak istemiyorum birde bios harici performanceyi arttiracak birseyler biliyormusun simdiden tesekkürler arkadaslar iyi günler..
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Selamlar,
uoda bu tip sorun bilgisayarın performans düşüklüğünden kaynaklanmaz ki zaten sistem özelliklerin uo için hayli yeterli.

Ekran kartı driverlarını kurmamışsın yada sorun olmuş, ek olarak directx son sürümü kurman gerek. Bunların yanında görüntü ayarlarınıda düzeltmeni tavsiye ederim.

Bu işlemleri yapınca sorunun ortadan kalkacaktır.[signature][hline]G3NK
DC++ Paticik Unofficial Hub:paticik.no-ip.org:411
zitem illede zitem
Sosyal ağlarda paylaş

uo oynamayalı asır oldu
o sorun ram azlığından ya da diğer programlar tarafından sömürülmesinden oluyordu diye hatırlıyorum.

Ek: rica eylesem task manager'daki processes* sekmesinin bir ekran görüntüsünü koyar mısın.
*görev yöneticisi'ndeki işlemler[signature][hline]en ince yerim bileğim..!?!

Syphex [WoW:Burning Legion] Undead-Mage
i am a paper.. rocks are fine, nerf the scissors

[Bu mesaj Mum_Chamber tarafından 19 Ağustos 2005 16:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
uo dısında baska bir oyun kur onda herhangi perforans düşüklüğü var mı
veya dvd film varsa bitane koy izlemeyi dene görüntüde bi sorun oluyormu? ve filmin hızında sorun var mı
bunlara bak bi

görüntü ayarı dedigim desktopdayken sag tıkla properties den settings e tıkla orda çözünürlük var ( resolution) onu mesela 1280-1024 32 bit yap ( eger yapmadı isen)[signature][hline]G3NK
zitem illede zitem
Sosyal ağlarda paylaş

Dvd divx te herhangi bir sorun yok izlerken dota oynuyorum warcraft3 yani onda bir performance düşüşüde yok sanirim illet bir sorun neden böyle yapti anlayamadim ama yinede cok tesekkürler ha birde ramden degil cünkü dedigim gibi 2 sene önce cok rahat oynuyordum kasmadan ramda ayniydi ki soncta uo kaç yillik oyun
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
diver benim bahsettigim windowsun çözünürlüğü herhalde yanlış okudun
senin belirttigin ise oyun içi ayarı
onunla alakası yok arkadaşın bahsettigi mouse un ekranın herseyin slow motion ve takılarak ilerlemesinden
senin ss verdigin ekranda enable fram skipping i mesela seçerse nispeten hızda artış olur ama o ekranda yapacagı herhangi bir oynama sorunu çözmeyecek

clientini değiştirmeni öneriyorum birde
tekrar dl et düzgün çalışan bir clienti[signature][hline]G3NK
zitem illede zitem
Sosyal ağlarda paylaş

Hepinize tesekkür ederim arkadaslar nispeten halletim windowsun çözünürlügünü 1024 yaptim 16 bite indirdim oyunun görüntüsüde degisti haliyle kosus birazdaha hizlandi milletle geri kalmiyorum kosarken ama mouse yine ayni birseye cift tiklayinca oyunda sonradan falan geliyo yada aciliyor ama dedigim gibi nispeten birazdaha düzeldi tekrardan tesekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...