Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

toplama kampları...-gezdim tozdum öğrendim- düşünceleriniz,gezeniniz...

amon

Öne çıkan mesajlar

emin ol bunlar hakkında bir çok belgesel izledim, bir çok film izledim ve bir çok kitap okudum. hepsi bir yana konu her ne olursa olsun 6 milyon kişiyi böyle HAYVANCA katletmek hiç bir şekilde kabul edilemez![signature][hline]dün merdivenin tepesinde orda olmayan bir adam gördüm, dün yine orada değildi. gitmesini öyle çok istedimki...
Sosyal ağlarda paylaş

Pardon hangi 6 milyon kişi? Yahudiler mi?

Olaya iki yönden bakmak istiyorum. Birincisi, 6 milyon Yahudi olayı, bu rakam kesinlikle yalan. Hatta ilk başladığında 4 milyondu, bu gidişle 26 milyon olacak. Bu olayın nasıl ortaya çıktığını veya "4 milyon yahudi öldürdük" lafının Nürnberg duruşmaları sırasında nasıl ortaya çıktığını duysanız ancak gülerdiniz.

İkincisi, sayısı hiç farketmez, hiçbir Allah'ın kuluna toplama kampı, damgalanma, eşyalarını yağmalatma, toplumsal aşağılama... Daha sonra ağır işkence, ağır iş, gaz odası, tıbbı deneyler gibi şeylerin uygulanmasının da haklı tarafı olamaz. Sayı 3 de olsa bu böyle. Bunun yararlı bir tarafı yok.

Benim daha önce savunduğum bir görüş var, 2. Dünya savaşı ve Naziler bilimsel olarak katkıda bulundular diye. Burası doğru, manyak deneylerinin iyi yanları bile oldu. Fakat savaş sırasındaki ekonomik ve insanı kayıplara bakarsak, bunlar da dünyanın gelişimini o kadar geri çekti.

Sonuçta sistematik bir soykırımın savunulacak hiçbir şeyi olamaz, size ve ailenize, akrabalarınıza yapıldığını düşünebiliyor musunuz? Bugün Türkiye'yi birileri ele geçirse, Müslümanları toplasa ve aynısını yapsa nasıl hissedersiniz? Çuvaldızı batırmadan önce iğneyi bir kendinize saplayın derim.

Saygılarımla,[signature][hline]Bir fincan kahveden daha güzel olan tek şey, ikinci fincandır." CAFEIN
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

bızım ulkemızı bırı gelıp işgal etse sıstematık musluman soykırımı yapsa dıyelım bunu yapan X mılletı olsun bız bu adamalrı ulkeden atsak yemın edıyorum 3 yıl sonra avrupada cıkar

Kaka Turkler X Milletine soykırım yaptı !!!!!

eheh tarıh tekkerrur ilişkisi :P

aslan dogulu vatandaşlar devlet destegı olmadan bolgelerındekı toplu mezarları turk soykırım muzelerıne cevırıyorlarmış
bıde devlet boyle ortaya tez atabısle turk soykırımını kabul edın yoksa butun ılıskılerı keserız fılan dıye
ermenıden fazla turk ölüyor ama soyu kırılan ermeni oluyor bu durumda eheh

gerçi amerıkanın japonlara yaptıgıda soykırıma gırer ama yıyosa soyleyın eheh[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cafein, 05 Ağustos 2005 00:52 tarihinde demiş ki:
Pardon hangi 6 milyon kişi? Yahudiler mi?

Abi heryerde farklı yazıyor hangisine inanalım ki? Bir çok yerde ben 6 milyon diye okudum...[signature][hline]dün merdivenin tepesinde orda olmayan bir adam gördüm, dün yine orada değildi. gitmesini öyle çok istedimki...
Sosyal ağlarda paylaş

Hiçbir rakama inanmayın Yahudilerle ilgili, 6 milyon iyice uçuş.
Muhabbet aynen şöyle, Nürnbergde sorgulama var duruşmalardan önce, Aushwitz'in sorumlu komutanına "25 Nisan 1944te şu sana gelip şöyle bir emir verdi mi?" diye bir soru soruyorlar, adam "Biz 4 milyon yahudi öldürdük" diyor. Subaylar tekrar durup "Şu herif (ismi valla unuttum, SS amcalardan biri işte) sana geldi mi gelmedi mi 25 Nisanda?" diyor, adam tekrar "Biz 4 milyon yahudi öldürdük" diye cevap veriyor.

Somut kanıt ararsanız ortada hiçbir şey yok, 4 milyon Yahudiyi sistematik bir şekilde ortadan kaldıracak araç gereç de yok. Cesetlerin hepsini yaksalar diyeceksiniz, imkansız, 1944ten itibaren Almanya uçak uçuramıyor, tanklarını yol kenarında işe yaramaz hale getirip terkediyor, gemi yüzdüremiyor, çünkü yakıt yok. Adam cephedeki tanka yakıt yollamayıp ceset yakmaz herhalde. Artı Almanya'nın nüfusu o zaman kaç ki 4 milyonu Yahudiyi öldürüp bir o kadarını ülkeden kaçırsınlar.

Ha ama hiç mi yapılmamış yapılmış, dünyanın en psikopat deneyleri yapılmış, en manyak işkenceler uygulanmış, kime yapılsa "haklı" bir yanı yok. Ayrıca Yahudilerin yanında rejim muhalifleri, çingeneler ve Polonyalılar da güme gitmiş, onları da unutmamalı. Bunu haklı gören zihniyeti de anlamam, ne olursa olsun sen bir sivilsin, kimsenin seni alıp işkence yapmaya, kötü şartlarda öldürene kadar çalıştırmaya, ailendeki kızların ırzına geçmeye, zevk için seni öldürmeye, gaz odasına sürmeye, üzerinde felaket tıbbi deneyler yapmaya hakkı yok.

Saygılarımla,[signature][hline]Bir fincan kahveden daha güzel olan tek şey, ikinci fincandır." CAFEIN
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
said:
tahakiraz, 05 Ağustos 2005 18:35 tarihinde demiş ki:
adlof beyde savunulacak bi tarafı olmayanlardandan..işte yahudiler biz işkence gördük die dünyanın her yeridne artistlik yapıolar abi.

komiksin[signature][hline]dün merdivenin tepesinde orda olmayan bir adam gördüm, dün yine orada değildi. gitmesini öyle çok istedimki...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bonfbonf, 05 Ağustos 2005 00:03 tarihinde demiş ki:
emin ol bunlar hakkında bir çok belgesel izledim, bir çok film izledim ve bir çok kitap okudum. hepsi bir yana konu her ne olursa olsun 6 milyon kişiyi böyle HAYVANCA katletmek hiç bir şekilde kabul edilemez!

belgesellerin ve filmlerin ne gibi bir tarihsel değeri var? Piyanist izleyip duygulanıp bende nazi karşıtıyım diyen birsürü insan var.Hollywood ve film stüdyolarının yarısından fazlası yahudilerin elindedir ve yahudiler çok güzel kullanmaktadırlar elindeki bu gücü.

Tarihte hiç dünya savaşından önce berlinde yahudiler tarafından kurşuna dizilen almanlardan bahsedilmez,hiç savaş öncesi iç huzursuzluk çıkaran,ülkenin istikrarını tehlikeye sokan iç yahudi çetelerinden bahsedilmez.Düzmece gaz odaları,abartı sayılarda katledilmiş yahudi nufusu,tarihi çarpıtmış bir nurnberg mahkemesi.Elimizde temiz normal deliller bile kalmamış tarihi yazmış resmen savaşı kazananlar.

Hayvanca katletme olayı nedir yahu? Savaşta kibarcamı savaşılacak düşmanla,Çanakkale savaşında conk bayırında sel gibi akan bence hiç insancıl değildi;ki savaşta zaten insancıl düşünmek nedir? Stalin kendi insanlarını deneylerde öldürürken 'hayvanca katletme' odur.Ancak savaş esnasında içten çökertecek unsurlara karşı elbette önlem alınır.Bunu Türkiye'de yapmıştır,İtalyada yapmıştır savaştaki çoğu ülke toplama kampı gibi koruyucu bazı olaylara girmiştir.Ama tarihte hiçbiri nazialmanyasının yaptığı kadar abartılarak,ballandırılarak anlatılmadı.İki üç filmde izlediğiniz bilgiyle ahkam kesmeyin.[signature][hline]shinsetsu desu..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Apache, 19 Ağustos 2005 13:48 tarihinde demiş ki:
said:
bonfbonf, 05 Ağustos 2005 00:03 tarihinde demiş ki:
emin ol bunlar hakkında bir çok belgesel izledim, bir çok film izledim ve bir çok kitap okudum. hepsi bir yana konu her ne olursa olsun 6 milyon kişiyi böyle HAYVANCA katletmek hiç bir şekilde kabul edilemez!

belgesellerin ve filmlerin ne gibi bir tarihsel değeri var? Piyanist izleyip duygulanıp bende nazi karşıtıyım diyen birsürü insan var.Hollywood ve film stüdyolarının yarısından fazlası yahudilerin elindedir ve yahudiler çok güzel kullanmaktadırlar elindeki bu gücü.

Tarihte hiç dünya savaşından önce berlinde yahudiler tarafından kurşuna dizilen almanlardan bahsedilmez,hiç savaş öncesi iç huzursuzluk çıkaran,ülkenin istikrarını tehlikeye sokan iç yahudi çetelerinden bahsedilmez.Düzmece gaz odaları,abartı sayılarda katledilmiş yahudi nufusu,tarihi çarpıtmış bir nurnberg mahkemesi.Elimizde temiz normal deliller bile kalmamış tarihi yazmış resmen savaşı kazananlar.

Hayvanca katletme olayı nedir yahu? Savaşta kibarcamı savaşılacak düşmanla,Çanakkale savaşında conk bayırında sel gibi akan bence hiç insancıl değildi;ki savaşta zaten insancıl düşünmek nedir? Stalin kendi insanlarını deneylerde öldürürken 'hayvanca katletme' odur.Ancak savaş esnasında içten çökertecek unsurlara karşı elbette önlem alınır.Bunu Türkiye'de yapmıştır,İtalyada yapmıştır savaştaki çoğu ülke toplama kampı gibi koruyucu bazı olaylara girmiştir.Ama tarihte hiçbiri nazialmanyasının yaptığı kadar abartılarak,ballandırılarak anlatılmadı.İki üç filmde izlediğiniz bilgiyle ahkam kesmeyin.

ben kimseye ahkam kesmedim. pianist filmini de izlemedim. sadece bu katliamın desteklenebilir bir tarafının olmadığını söylüyorum. ayrıca savaş değildi bu. tamamen bir katliamdı. neyse sustum ben. diğer konularda hak veriyorum sana.
Sosyal ağlarda paylaş

Alman nazizminin başa geçer geçmez uygulamaya başladığı yöntemlerden biri de, nazizme karşı çıkanları ve Yahudileri toplama kampları içinde bir araya getirmek ve onları sistemli biçimde yok etmek olmuştur. Başlangıçta komünistlerle Yahudilerin toplandığı ilk kampa, birbiri ardınca sosyal demokratlar, Katolikler, merkezciler, hatta nazizmin iktidara geçmesine yardımcı olup da sonradan Hitler'le çatışan kişiler de doluşmaya başladı. Savaşla birlikte bu kamplara, zorla ele geçirilen ülkelerin yurtseverleri, aydınları, direnişçileri, Yahudileri ve savaş esirleri dolduruldu. Yeni yeni toplama kampları açıldı.

Kamptaki esirler

Toplama kamplarının özelliği, nazizme karşı olanların birden değil, ama sistemli biçinde ve yavaşça yok edilmes, insan emeğinin en kaba biçimde sömürülmesi, bu kamplarda toplanan kölelere en akla gelmeyecek işlemlerin uygulanmasıydı. Kısacası, iki savaş arasında Alman toplumunun tutulduğu "toplu çılgınlık"'ın en çarpıcı ürünlerinden biri olmuştu toplama kampları.

Hitler iktidarının ilk yılında toplama kampları mantar gibi ülkenin her yanında bitti. 1933 yılının sonunda elli kadar toplama kampı vardı.

Hitler toplama kamplarının yönetimini S.S'lere bırakmıştı; bunlar, gerçekten kendilerinden umulan büyük bir beceriklilik ve merhametsizlikle kampları örgütlediler. Kampların yönetimi "Ölü Başlılar"'ın (Totenkopfverbaende) elindeydi. "Ölü Başlılar", on iki yıl gönüllü askerlik yapmış en sert naziler arasından seçilmişlerdi. Giydikleri siyah ceketlerin üzerinde kuru kafa ile ölü kemikler vardı. Ölü Başlılar'ın ve Dachau kampının ilk komutanı Theodor Eicke, daha sonra bütün toplama kamplarının yöneticisi olacaktı.

'Ölü Başlılar'ın amblemi

Bu kampların en büyüğü (savaşta işgal edilen yerlerde yenileri kurulmadan önce), Weimar yakınlarındaki Sachsenhausen'de kurulkuş olan, Dachau kampıydı. 1938'de Avusturya'nın işgalinden sonra, Linz yakınlarında, Mauthausen kampı kuruldu. Polonya'nın işgalinden sonra kurulan Auschwitz, Belsen ve Treblinka kamplarıyla birlikte bütün bu kamplar dünyanın dört bir yanına "ün saldılar".

Nazilere so ölüm darbesi indirilinceye kadar, milyonlarca insan bu kamplarda öldürüldü ve milyonlarca insan da, aklın almayacağı işkencelere uğratıldı. Ama başlangıçta savaş başlamadan önce Almanya'daki toplama kamplarında bulunanların sayısı, yirmi ya da otuz bin kişiyi geçmiyor, Himmler'in, emrindeki adamların sonradan icat ettikleri korkunç işlemler de henüz bilinmiyordu. İnsanların, nasıl "tıp araştırmaları"(!) için birer kobay gibi kullanıldıkları "imha kampları", ancak savaş başladıktan sonra ortaya çıktı.

Savaşın sonunda, Almanya'da kitle halinde yapılan bu cinayetlerin genellikle birkaç bağnaz S.S. önderinin eseri olduğuna inanılıyordu. Ama Nürnberg duruşmalarının tutanakları, yalnız Krupp'un ve I.G.Farben kimya tröstü müdürlerinin değil, dışarıdan çok kibar ve kendi halinde insanlar gibi görünen işadamlarının ve birçok küçük girişim sahibinin de bu işe katılmış olduklarını ortaya koymuştur.

Eldeki kayıtlar, bu ölüm mekanizmalarını kurmak ve öldürücü mavi kristal siparişleri alabilmek için, Alman işadamları arasında şiddetli bir rekabet bulunduğunu gösteriyor. Auschwitz'deki krematoryum (insan yakma fırını) ihalesini Erfurt'da ısıtma cihazları yapan I.A.Topf ve Oğulları adından bir firma kazanmıştı.

Auschwitz'deki bir krematoryum

Alman özel girişimcilerinin bütün geceli gündüzlü çalışmasına, en iyi malzeme ve en iyi işçilik kullanmasına karşın, yapılan teslimat cesetlerin yakılmasına yine de yetmedi. Çok üstün nitelikte yapılan kreamtoryumlar, birçok kampın gereksinimini karşılayamadı. Özellikle Auschwitz'de günde 6.000 cesedin yakılması gerekiyordu. Sözgelimi 1943 yazının kırk altı gününde bu kampta yalnız 250.000 ile 300.000 arasında Macar Yahudisi öldürülmüştü. Gaz odalarında bile istenilen verim alınamıyor, Einstzkommando yöntemiyle kitle halinde kurşuna dizme işlemini uygulamak gerekiyordu. Öldürülenler hendeklere atılıyor, yakılıyor, kimileri kısmen yanıyor, sonra üstlerinden buldozerler geçiriliyordu.

Cesetler yakılıyordu, ama dişlerdeki altın kronlar kalıyordu. Toplanan altınlar eritiliyor ve Yahudilerden alınan öteki değerli eşyalarla birlikte Reichsbank'a gönderiliyordu. Banka, Himmler ile bankanın başkanı Dr. Walter Funk arasında varılan gizli bir anlaşma gereği, bunları 'Max Heiliger' uydurma adı altında, ayrı bir hesapta S.S. örgütü adına saklamaktaydı. İmha kamplarından gelen bu yağma malları arasında, yalnız dişlerden çıkarılan altınlar değil, altın saatler, küpeler, bilezikler, yüzükler, gergedanlıklar, altın gözlük çerçeveleri de vardı. Çünkü Yahudilere "yeniden yerleştirilecekleri" yerlere giderlerken değerli şeylerini de yanlarına almaları söyleniyo

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...