Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ping

elm

Öne çıkan mesajlar

İnternet konusunda şu ping olayını anlamıyorum.Şu anki yurtdışı çıkışlarına yetersiz diyorlar yeterli olsa bile pingin yurt dışı 100 ün altına düşmeyeceğine eminim.Sormak istediğim bi isveç'in bi almanyanın kablosu yurt içine 0 ping yurt dışına 10 ping , adslleri 20-30 ping verirken niye bizimkiler 100 ping veriyor.Kalitesiz kablo mu kullanıyorlar.Öyle olsa bile bu yurtdışı çıkışlarımız olduğu sistemler sadece türkiyenin değil diye biliyorum peki bunu kullanan diğer ülkelerde bu kalitesizliğe razı mı oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Küçükken Telekomun Kurucusunun Hiç Pingi Olmamış :-p[signature][hline]Bu Mesajın tüm hakları saklı ve LorDGargamel'e aittir.
Yazının içeriği hiçbir şekilde kullanılamaz, alıntı yapılamaz.
2000-2005© LorDGargamel

Www.TelekomaKafamGirsin.tK
Www.TedasaKafamGirsin.tK[Yakında]
Sosyal ağlarda paylaş

çünki biz sağ kulağımıza sol elimizle gidiyoruz

arka sokaktaki bakkala bitmek için bütün istanbulu dolaşıyoruz.

Avrupa ya çıkarken newyork üzerinden gelirsek olacağı budur. 100 ms yine güzel amerika havası alıp avrupaya geliyoruz oh oh mis.[signature][hline]www.scuniverse.com
www.scuniverse.com/forum
Ayrton Senna is not dead

Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Çok bir bilgim yok ama benim aslında ama bildiğim kadarıyla adsl bakır kablo olduğu için zaten 20-30 pingin altına inemiyor diye biliyorum.Ama 7-8 ping olan çok fazla insan gördüm cable mı kullanıyorlar bilmiyorum ama bizim ülkemizde şu an bulunan hiç bir teknoloji böyle bir imkan sağlamıyor.Benim merak ettiğimde bu onlar ne kullanıyoda böyle iyi pingleri.
Sosyal ağlarda paylaş

amerikadan turkiyeye 2 ping yalan yalniz. bu arada, Sailor sana yalan soyluyorsun demiyorum, program yanlis gosteriyordur pingi.

nedeni ise cok basit bir hesap. isik dunyanin cevresini saniyede takriben 8 kere dolanir. yani 125 ms de bir tam tur atar. ABD - Turkiye arasini dunya cevresinin 5 de biri alsaniz (en az), bu 25 ms eder.

Isik hizindan daha hizli bilgi iletimi mumkun degil. Yani fiber kullanilarak iletisim yapilirsa, ABD - Turkiye arasi takriben 25 ms civari bir limit var. eger uydu kullanirsaniz da buna benzer bir limite tabisiniz.

yani 2 ms mumkun degil :)[signature][hline]hold the line
does anybody want to take it anymore?
Sosyal ağlarda paylaş

Wanderer bende mümkün olmadığını düşündüm türkiye amerika arası o pingin ama sonra düşündüm ki sananenin serverları o dönem amerikada kurulmuş olabilir belki büyük ihtimallede öyledir yada belkide biri landan bağlanmış servera sallamıştır =).Uydunun pingi daha yüksek olur diye biliyodum çift yönlüde olsa ?¿ Bide amerikayı bırak biz yurt içinde 2 gibi bir pingi rüyamızda görüyoruz ancak.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
elm, 18 Ağustos 2005 00:20 tarihinde demiş ki:
Çok bir bilgim yok ama benim aslında ama bildiğim kadarıyla adsl bakır kablo olduğu için zaten 20-30 pingin altına inemiyor diye biliyorum.Ama 7-8 ping olan çok fazla insan gördüm cable mı kullanıyorlar bilmiyorum ama bizim ülkemizde şu an bulunan hiç bir teknoloji böyle bir imkan sağlamıyor.Benim merak ettiğimde bu onlar ne kullanıyoda böyle iyi pingleri.

var oyle ucuk baglanti en ufagi atm leri kullanarak nete girsen 0-10 arasi alirsin 622mbit ile

ya bi de ping konusunda baglanti ile baglandigin yer arasindaki mesafede onemli atiyorum ben bi univ agindayim server ise univin hemen disinda is haninda bi santralden baglanti almissa ucak gibi baglanirim vs
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...