Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

host ücretleri

Karizmaokan

Öne çıkan mesajlar

said:
Aradhell, 17 Ağustos 2005 04:52 tarihinde demiş ki:
Çamur atmadan once bir girip baksanız? LOKASYON TR dir ve UO için sux falanda değildir. Rahatlıkla 150 kişi kaldırıyor ve üstünü deneyemedim.

Aylık 160YTL olması lazım. Ve garanti hostdur.

türkiyede 160milyona 150 kisi kaldiracak sunucu yok, olamaz
bu kadar basit.
en az 350ytl den baslar aylik.

lutfen uydurmayalim emin olmadan.

150 kisi demek kafadan 2mbit demek anlık ki bunun datacenterlere maliyeti 400ytl nin bile üzerinde, ki musterilerine 500 den asagi vermiyorlar.

evet yurt disi bir makinada 160milyona 150 degilde 100 kisi kaldiracak sunucu kiralayabilirsin.

Yani şunu anlayın artık, 100 player = anlık 1mbit baglantı eder en az

Türkiyede tt'nin 1mbit 'i datacenterlere yada herhangi bir yere ne kadare verdigide malum tarifeleri var. 300ytl dir en dusuk fiyattan soyluyorum dikkat edin 300un uzerinde bir fiyat cunku.

Türkiyede 150milyonmus 200milyonmus sunucu a-c-ı-l-a-m-a-z.

ha acılır, 50 kisi belki kaldırır. deneyebilirsiniz ne kadar kaldıracagını yada ne kadar sure?...
[signature][hline]34'life.
fun, music, events = life

[Bu mesaj tAKA tarafından 17 Ağustos 2005 06:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

taka +1 ..
olmaz, sizi kandırıyorlar telekomdan çıkışları belli fiyatlar belli.
o rakamlara olmaz sizi yiyolar ya tr de diye. ya da 10 mb 100 mb olarak satıyo havuz sistemi..
teknik olarak imkansız..
ama hep bunlara inanan gençlerde çıkar..[signature][hline]King Kong gelsede dans etse.. | nedanko...
Nostalji Mp3 : Ace Of Base - All That She Wants | arşiv***********
Sosyal ağlarda paylaş

İlk oncelikle, Yurt içinde 140 $ gibi bir fiyat iyi ancak havuz, sistemi var. Havuz sisteminde nelerle karşılarsın? Bi anda LAG olmalar, günün yogun saatlerinde lancety yükselmeler, ben açıkcası bunu tavsiye etmiyorum. Ha ben zevk için yapacam işi dersen buyur Türkiye'de host edilen makine fiyatıda uygun alis arkadaşımızdan al derim.

Birde Direk Datacenter'dan almak varken neden 2. 3. kişilerden alacaksın? Datacenterlardan almak her zaman en akıllıca iştir, Turkiye'de hosting işini iyi yapan insanlarda var kötü yapan insanlarda, ben açıkcası x firmadan Dedicated hizmeti almıstım Database'i kopyalamıslardı. Onun için seçim yaparken daima titiz ol 2,3 kuruştan kaçma.[signature][hline] Ne yaLanIm Ne døLanIm $an $öhret sIzIn øLsun ben faLanIm fILanIm..

Hardgamer
Illusion
Sanane
Sosyal ağlarda paylaş

Illusion bak dogrusu bilior arkadaslar ;) bilip bilmeden yazmayin 150 ytl yede sunucu var 6mbitlik 100 ytl de var hemde yurtu ici yok demeyin. gercektende 6mbit hatda verirler xeon 3.0 kalitede bir makine veririler ama sorun nedir biliormusunuz ? Ayni makinede birden fazla kullanici var line.gen.tr bu var :) nereye kadar o yuzden hatirladigim kadariyla limit koyma gibi sey vardi yalan solemiyim ama ole hatirliorum.

Zaten turkiyede onune gelen hosting isin girior :) neyseki internet yasa tasarisi cikior allahtan.Insanlar ole onune gelen acamayacak hosting hizmeti...bir takim certificaler vs vs almalari gerekcek.
Sosyal ağlarda paylaş

yalniz illusion havuz dedin de yalnis anlasilmasin bizde ayni makinede kullanici olmayacak her kullanici ayri makinede yani parayi odeyince makine sizin olacak :) deticated tipi bole :) makine basina dusen baglanti 2mbit minumum kullanim artarsa divertorla hiziniz artirilicaktir gereksinim azalirsa hiziniz 2mbite dusulcektir. bole bir concepte sahip.

Share line lar da ki bizim share dir acik acik soleyim. Datacentere giris 50mbit dir toplam olarak 14 makine barindirmaktadir.. buna gore hesabinizi kitabinizi cikarin .. Yogunluk nekadar olur diye.. Hep host acisindan dusunduk bide sole birsey var host edecegin oyun hizli br baglantisi olabilir packetleri hizli yollarsin yani baska bir anlamda verileri hizli yollarsin ama kullanicida bir sorun varsa bu host alakdar deildir..
Sosyal ağlarda paylaş

Ranger;
Bana göre çok ödüyorsun lakin aldığın hizmetede baglı. Hizmetten hizmete fark vardır. Artık Türkiye'de hosting fiyatları bi garip oldu insanlarda şaşırdı ne yapacaklarını..

Birde ben 10 mb baglantı veririm falan olayları yalan önemli olan anlık anlık ne kadar a kadar cıkabiliyorsun? bunları iyice araştırıp alın yok 100 mb baglantı verıyolar yok 10 mb iyice araştırın..

Birde su ping olayı var onada inanmayın 100 kişiden sonra cokuyor serverlar.
Ha yok ping iyi olsun diyorsanız bir kaç önerim var, Abd'den Türkiye gelen ping oranı yaz aylarında genellikle "100-200" arasında degişmektedir. Hollandadan gelen pin oranı ise günün yogun saatlerinde "50-120" arasi degişmektedir. Yunanistan'dan gelen ise "30-80" arasi bir şey bu şartlar altında Yunanistan en mantıklısı gibi duruyor ancak.. Önümüz kış telekom malum bi yağmur yağdığında "3 gün hizmet veremiyecek kadar kötü" heleki o adsl dağıtan makine vardı onu bi gördüm dedim ki yazık o kadar para veriyoruz. Kışın yurt dışında çok sorun yaşarsınız. Bunları tartın,ölçün carpın ona göre ayarlayın. Benim önerilerim bunlar yinede siz iyice araştırın.[signature][hline] Ne yaLanIm Ne døLanIm $an $öhret sIzIn øLsun ben faLanIm fILanIm..

Hardgamer
Illusion
Sanane
Sosyal ağlarda paylaş

istiorsan sana hemen satayim ? yurt ici baglanti inanmak istiorsan ?? 200 ytl trink.. deticated..

yalniz ayin 20sinde vergi levhasi isleme gececek fatura kesemem 20sine kadar.. :) 320 ytl co-location yurt ici ole mi ? ?? bay iyi kazik..

[Bu mesaj Alis tarafından 17 Ağustos 2005 11:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Illusion haklisin hersey ie net tasarasindan sonra kolaylascak sunu ekleyim.. webhosting olarak ben sahsen trden almam zaten giderim terabyte alaan veren americada cok makul fiyata verilior ama is game server oluncada trden samamak gereklidir.. webde bekleyebilirsiniz 1-2 saniye ama oyunda beklemek cok can yakici olabilior ne yazik ki...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Alis, 17 Ağustos 2005 11:47 tarihinde demiş ki:
sen aptalsin diyemeyecem arastirmamisin ozmn ..

bul bana adanet , işnet , doruknet ,trnet vs adam gibi biyerden o fiyata sanada aylık 100m veriyim.

Senin o fiyatlarında nekadar destek nekadar kalite var ?.

gece 03.00 benim makınama reset atacak çıkıyomu ?

data centerın kac derece ? jeneratorun ups lerin ne kadar .
bana 100 ip verebilecekmisin gık demeden.

[Bu mesaj Ragnar tarafından 17 Ağustos 2005 17:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

adam gibi okumadan yorum yapma arkadasım.

100 milyonada alirsin turkiyeden 6mbit havuzunda bir baglanti.
havuzunda dikkatinic ekerim 6mbti sana ait degil

benim soyledigim
150milyona asla ve asla 150 player barındıramazsın

yeter bu kadar gereksiz bir konu ve tartisma bilmiyorsanız ogrenin artık sunu.[signature][hline]34'life.

[Bu mesaj tAKA tarafından 17 Ağustos 2005 18:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Neyi tartışıyorsunuz anlamıyorumki ? Telekomun verdiği fiyatlar belli, eğer hizmet aldığınız host şirketi adam akıllı biryer ise o fiyatların üstüne ortalama %10 kadar bir eklenti yapın, buda hostun size çıkarttığı hat kirasıdır...[signature][hline][b]Can't Remember Anything Can't Tell If this Is True or Dream Deep down Inside I Feel to Scream...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Alis, 18 Ağustos 2005 00:27 tarihinde demiş ki:
ayrica taka arkadasim sana 684 kisi barindirabilcek 150 ytl aylik kurulum parasi haric bir yer soleyim istersen ?
f1 net yurt icidir :) bir arkadasimdir ayni zamanda :) lutfen bilmeden yazmayin

ya yeter bu kadar abarttigin ? bilmeden yazmayin dedigin adam bensem eger 2001 yılından beri uo sunucusu sahibiyim pek cok ulkenin baglantisindan faydalandim ve 98den beri hosting firmalariyla ilgilenmekteyim yani izin verde baglanti hakkinda bilgim olsun biraz?

684 kisi barindiracakmis, oldu. sen devam et bu kafayla tamam mi?[signature][hline]34'life.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...