Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

buluş yapmak

attila

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar ben şu an öğretmenlik okumaktayım. ileride bilim adamı olmak istiyorum.nasıl olunur bilen var mı? mesela ingilizce bilmen gerekiyor. nasıl çok mu zor bu ingilizce.ve üniversite de asistan olarak kalmak nasıl oluıyor. veya dıştan yüksek lisans+doktora yapsam bana maddi külfeti ne olur? üniversite de kalmak için ne yapmak gerekir.yüksek lisansta ve soktora da en çok çekilen zorluklar ne mesela. ben daha yolun başındayım.tavsiyeleriniz nelerdir?
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ingilizce dıger yabancı dıllere gore ogrenmesı daha kolay bır dıl.Ama ne kadar surede ogrenırım dıyosan bu daha cok senın yabancı dıl ogrenmek ıcın haftada ne kadar zaman ayıracagına ve nerde ogrenecegıne baglı?

Unıde kalmaya gelınce nasıl oldugunu bılmıyom ama zor oldugunu sanmıyom buyuk olasılıkla kalmak ıstıyom dıyosun ve bırının asıstanı olarak baslıyosun calısmaya...

Yurtdısı doktora mastera gelınce hangı ulkeyı ve o ulkede sececegın unıversıteye baglı.Bulgarıstan Romanya Moldova gıbı balkan ulkelerınde cok ucuz tercıh etmek ıstermısın bılmıyorum.Bı de 2. bır ulkeden vatandaslıgın varsa yabancı ulkeler kendı vatandaslarından yarı ucret hatta bazen daha da az alıyolar....[signature][hline]Eğer sen kendi kaderini cizebilecek kadar güçlü değilsen başkaları senin kaderini cizecektir ve sen buna karşı gelemeyeksin......
Sosyal ağlarda paylaş

atilla'cım... hevesin çok güzel fakat "ben bilim adamı olmak istiorum, buluş yapmak istiorum" die birşey biraz komik olmuş...

herşeyden önce ilgilendiğin, ilerlemek isteiğin alanda okuman lazım...[signature][hline]welcome to Linux land, sometimes in silent nights you can hear the windows machines rebooting....
Sosyal ağlarda paylaş

bilim adamı olmak için ingilizce deil bilgi gerekiyor,
ve genellikle bilgili kişilerinde zaten ingilizcesi oluyor :)

Bilgin olduğuna inanıyormusun?
bilim adamı olabilecek bi projen keşfin yada düşüncen varmı hiç hipotez yazdınmı?

varsa projelerin bizimle paylaş eğer kaideye değecek şeyler olduğunu düşünürsek bizim gazımızla tübitak'a başvurursun :)[signature][hline]Boşuna Yazımda İmla Kuralı aramayın Bulamazsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Joker, 11 Ağustos 2005 21:57 tarihinde demiş ki:
bilim adamı olmak için ingilizce deil bilgi gerekiyor,
ve genellikle bilgili kişilerinde zaten ingilizcesi oluyor :)

internet sınırsız bilgi kaynağı ve türkçe kaynak internette çok az veya yeni yenigelişiyor. yabancı makaleleri, bilgi kaynaklarını taramak için ingilizce gerekior. ha onun dışında ingilizce eğitime kesinlikle karşıyım ama ingilizce eğitimi gerekli.[signature][hline]"I find your lack of faith disturbing."
Sosyal ağlarda paylaş

bilim adamı olunmaz doğulur :)

şaka bi yana öğretmenlik okuyorsun şu an değilmi.Peki bilim adamı olucaksın ama ne konuda Fizik-Tıp-Kimya hangi fen kısmıyla ilgileniosun.Bunun için öğretmenlik değilde aslında bölüm seçmen gerekiordu en başta[signature][hline]Seviyorsan bekliyorum Tıkla Diablotg
diablotg, 13 Ocak 2005 22:48 tarihinde demiş ki:
ne insanlar gordum elbisesi cok , ne insanlar gordum icinde elbise yok
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi onları paket halinde satıyolar atillacım.böle bi paket alıyosun içinde yeni buluşlar var onları sen halka açıklıyosun sen bulmuş oluyosun.bide diğer yöntem var matrix teki gibi bilim adamcılık yüklüyolar o da çok populer bu aralar.
şaka yapıyorum alınmassın umarım.ne üzerinde buluş yapmak istediğine karar ver öğrenimini ona göre yap[signature][hline]Bundan böyle herşey daha güzel olacak!
Sosyal ağlarda paylaş

"kocum" oyle ha diyince olmuyo bu isler. matematik bolumu oorencisi iki formul cikarip fizik uzerine bulus yaptigini iddia ediyo, sonra ortalik cevizkabugu oluyo. sacma sacma seyler soyluyo insanlar, pratikte olmayacak seyler... bu olaylar ben buldum, siz yapin olarak yurumuyo ne yazik ki... ozellikle isin icinde olmadigin surece neyin ne getirisi ne goturusu var bunlari kestirmek cok cok zor. ayrica yanlis hesaplamalarla ortaligi ayaga kaldirip sonra aaa pardon hata yapmisim demek olmuyo artik... dedigim gibi, cevizkabugu doluyo etraf ondan sonra.. annadin "aslanim"...

suyla calisan motor hede hodo, enerji uretiyorum vs. diye yaygara koparanlar nerde simdi? birisiyle bursa otobusunde karsilasmistik; suya saf hidrojen diyodu... siz dusunun artik gerisini...[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

Öğretmenlikte bilim adamı olmazsın bildiklerini öğretebilirsin ancak. Ama ille bir buluş yapacam diyosan çok fazla kitap okuyacaksın herşeyi takip edeceksin , konuları bir fizik , kimya veya biyoloji neyse işte onun mezunu ( veya mühendis ) seviyesinde öğreneceksin ancak öyle buluş yapabilirsin. Maddi olarak da ne bulacağına bakar belki çok az para gerektiren birşey bulabilirsin yani belli olmaz senin zekana ve hayal gücüne kalmış şeyler bunlar tamamen[signature][hline]Lost in a dream
Nothing is what it seems
Searching my head
For the words that you said
Tears filled my eyes
As we said our last goodbyes
The sad scene replays
Of you walking away
Sosyal ağlarda paylaş

bekle az kaldı. ben öyle yanılmayan birisi değilim demiyorum.belki bir matematiği mat bölümü kadar. bir feni fen edebiyat kadar bilemeyebilrim. bilemeyebilirim değil bilmiyorum.
o zaman size soruyorum bırakayım mı bu işleri.
şu konuda siz ehak verdim birseyi doğruluğunu bulmadıktan sonra şunu yapıcam bunu yapıcam demek yanlış
önceki sözümü değiştiriyorum.
,yapacağım bazı çalışmalar var üç tane buluş mesela. bunlar üzerinde uğraşacağım. sizin bildiğiniz böyle tasarılar varsa paylaşmak isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

Önce kafa gerekli bir buluş için. sonra buluşu bulduğunda bunu denemek için farklı ortamlar yaratmalısın, sonra başka insanlara denetmelisin. hep aynı sonuç çıkıyorsa bunu tasdiklettirirsin. hayırlı uğurlu olsun.[signature][hline]Every Living Creature Dies Alone
-Ben kendim-

[Bu mesaj Divertissement tarafından 19 Ağustos 2005 03:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...