Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gothic

Laroux

Öne çıkan mesajlar

Bugun a$iri moonspell/paradise lost turevi dinleyesim geldi. cover olsa da sacred, ardindan ruin and misery dinleyerek "evet evet i$tahim acilmi$" $eklinde de saglamasini yaptim bunun..

oneri bekliyorum, burada mp3'leri indirip dinlemek zorunda oldugumdan dolayi bir ar$ivimde yok gothic olarak umm..[hline]laru.posclan.com: General Failure! (F)orget / (F)orgive: F
Sosyal ağlarda paylaş

Within Temptation gothic metal yapar, doom metal hissettirir ben onu farklı kategorize ediyorum ayrıca severek dinliyorum zaten sharon den adel'e gothic vokal yaki$tirmasi yapmak insani vicdan azabina bogar..

forest of shadows: http://www.mp3.com/fos/[hline]laru.posclan.com: General Failure! (F)orget / (F)orgive: F

[Bu mesaj Laroux tarafından 10 Ağustos 2002 12:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Laroux, 10 Ağustos 2002 12:14 tarihinde demiş ki:
Within Temptation gothic metal yapar, doom metal hissettirir ben onu farklı kategorize ediyorum ayrıca severek dinliyorum zaten sharon den adel'e gothic vokal yaki$tirmasi yapmak insani vicdan azabina bogar..

forest of shadows: http://www.mp3.com/fos/[hline]laru.posclan.com: General Failure! (F)orget / (F)orgive: F

mp3.com da rastlamıştım ilk :) ama istanbul'da bi albümlerini bulamadım o yüzden sordum bilen ya da albümü olan benimle temasa geçerse sewinirim[hline]IN FLAMES we trust...

Dramar Marwell
Holy Pally :rock:
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
said:
feiticiera, 10 August 2002 14:28 tarihinde demiş ki:
said:
Laroux, 10 Ağustos 2002 12:14 tarihinde demiş ki:

mp3.com da rastlamıştım ilk :) ama istanbul'da bi albümlerini bulamadım o yüzden sordum bilen ya da albümü olan benimle temasa geçerse sewinirim[hline]IN FLAMES we trust...

Dramar Marwell

korsan kadıköyde buldum ama 2 cd diye almamıştım :/[hline]things you own end up owning you
(tyler durden)
Sosyal ağlarda paylaş

hım hortlamış konu, tavsiye verelimde mezara geri girsin

lacrimosa var
efendim heavenwood var biraz daha elektro gitar isteyenlere
yok biz punk gothic'iz derseniz cruxshadows var
ağır böğürtü için de my dying bride

bi de siouxise , sisters of mercy modu varki onların sonu gelmez.[hline]divine sarcasm
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Laroux, 10 August 2002 00:07 tarihinde demiş ki:
Bugun a$iri moonspell/paradise lost turevi dinleyesim geldi. cover olsa da sacred, ardindan ruin and misery dinleyerek "evet evet i$tahim acilmi$" $eklinde de saglamasini yaptim bunun..

oneri bekliyorum, burada mp3'leri indirip dinlemek zorunda oldugumdan dolayi bir ar$ivimde yok gothic olarak umm..[hline]laru.posclan.com: General Failure! (F)orget / (F)orgive: F

moonspell gothic diildir.
gothic dinlemek istiosan theatre of tragedy , after forever , within temptation , tristania , the gathering , lacuna coil vs.vs.[hline]It's Darker Than You Think PlayList icin Tik!
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Forest of Shadows ta Doom un ta kendisidir gothic ilen doom u karıştırmamak için bir kere vokal tarzını göz önünde bulundurun bence çünkü melodiden çok bu belirliyor farkı ha birde Gothic aslında metale özgü bir tür değildir Gothic yapan enteresan gruplar vardır mesela ilginç ama Cure bunlardan birisidir bir diğer efsanede Sisters of Mercy dir.[hline]RK1
"Onzac" Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
theKingpin, 17 June 2003 21:39 tarihinde demiş ki:
tentike ukugnauheaniahea tentike..
Alexi_Septimus, 19 June 2003 15:18 tarihinde demiş ki:
tekiniki dediğin get busy veya get chicky bölümü olabilir
Sosyal ağlarda paylaş

said:
feiticiera, 10 August 2002 13:34 tarihinde demiş ki:
forest of shadows dinleyin bulabilirseniz..hala albümlerini aramaktayım :)[hline]IN FLAMES we trust...

Dramar Marwell

[Bu mesaj feiticiera tarafından 10 Ağustos 2002 11:44 tarihinde değiştirilmiştir]

forest of shadowsun 2 yıl öncesine kadar albümü yoktu zaten. Şu anda da olduğunu sanmıyorum boşuna arama. 1 tek parçalık promo kayıtları birde 3 parçalık demoları var okadar..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SadButcher, 03 July 2003 01:03 tarihinde demiş ki:
Bu arada Forest of Shadows ta Doom un ta kendisidir gothic ilen doom u karıştırmamak için bir kere vokal tarzını göz önünde bulundurun bence çünkü melodiden çok bu belirliyor farkı ha birde Gothic aslında metale özgü bir tür değildir Gothic yapan enteresan gruplar vardır mesela ilginç ama Cure bunlardan birisidir bir diğer efsanede Sisters of Mercy dir.[hline]RK1
"Ederan" Clan Fixör

+1
ama sadece vokale bakarak böyle bir ayrım yapmak yanıltıcı olabilir..
Sosyal ağlarda paylaş

ah ah şekerlerim, hepsini birbirine sokmuşsunuz yahu...
"atmosferik bilmem ne metal" tartışması başlatmak delikanlıyı bozar ama, moonspell gothic oluyosa sisters of mercy'ler, bauhaus'lar filan ne oluyor ki? bi de biriniz crematory dinlemeyene gothicçi demem demiş ki oooof of...

şimcik:

goth olayının özü sayılan sisters, bauhaus, tones on tail, efenim, the mission uk gibi grupların adı, sanırım artık goth rock kategorisinde geçiyor. bunlar klasiklerdir, bunları bilelim. bunları bilmeden gth sohbeti yapmayalım bi zahmet :)

bunların bi de yeni nesil olanları var, içine bol bol elektronik alet ve hatta dans öğeleri bulaştırılmış olan (ki dans deyince tekno gibi zannetmeyin, aslen goth kültüründe dans çok önemli bir yer tutar), onlar işte bööle london after midnight, crüxshadows, suspiria, switchblade symphony, rosetta stone filan falan gibi, bi çoğu osuruk müzik yapan ama abartılı gothic imajıyla devam eden, onlara ne deniyo ben de bilmiyorum :P hadi nu-goth diyelim şimdilik :P

sooracııma sizin bahsettiğiniz metalimtraklar var. "goth esintili" olmanın ötesinde değiller pek. moonspell, paradise lost, lacuna coil, within temptation, filan, bu saydığınız gruplar olsa olsa gothic metal olur. goth bundan ibaret değildir, bunlar var olan goth'u alıp amaçlarına göre yorumlamış gruplardır.. ha bunlar kötü gruplar, kötü müzikler midir? yoo... ama bunlara gothic derseniz andrew babamız berlin'deki evinde acılara gark olur :P
kaldı ki bu gothic işi moda olmadan önce biz bunlara doom metal derdik, ama bu tanım da beş-benzemez bir sürü grubu içine aldığı için (söz gelimi my dying bride ile tiamat) çok alakasız düşmüştü bir süre sonra. daha çok şarkı sözlerinden hareketle kullanılıyordu filan... karamsar olunca doom oluyodu otomatikman. sonra o yetmedi, moonspell'lere dark metal, my dying bride ayarı olanlara doom gibi bir ayrım yapıldı.

bunlardan gayrı bir de iyice elektroniğe kayan, çok sert ritmli, synthesizer bazlı, hocico, wumpscut, bilmem neler var, onlara da dark industrial filan deniyo. sanırım dark wave de deniyo. filan...

yani demem o ki, şu goth'dur, bu metaldir, şu doomdur, bu dark metaldir işlerine girince zaten ortalık karışıyor. uzak dursak en iyisi aslında, ama illa da kullanacaksak (ki gerekiyor zaman zaman gerçekten de) bari birbirine karıştırmayalım ve çok kesin ifadeler (bunu dinlemeyen adam bilmem neci olamaz tadında) kullanmamaya çalışalım derim ben :)

bi de şöyle bi notum var kendime:
bööle siyah sünnet gömlekleri ve dantelli kombinezonlar ve siyah ojeler ve platformlu pabuçlar goth ise, yani bir takım görsel ve mesajsal kagılar müzik türü adlandırmasına yön veriyorsa, bu argümanlar iyice çorba oluyor. o zaman da bu işin babaları "ben goth yapmıyorum, hiçbir zaman da yapmadım ulan!" deyiveriyor. o bakımdan, belki de ben saçmalıyorumdur, ve crematory goth'dur, onu bilemiycem :P

bu kadar ukalalıktan sonra, sen eğer moonspell ayarı bişeyler arıyosan cicim, theatre of tragedy dinle, gathering dinle, paradise lost'un 3. albümünü dinle (shades of god), efenim lacuna cail dinle. azıcık tiamat bile dinle. hmmm pekala anathema da dinleyebilirsin. crematory dinle (belki seversin, ben iğrenirim mesela), efendime söyliim, therion dinle bakalım, belki beğenirsin...

buralardan git, bu yollardan birine eğilim gösterirsen, o yolun ucunu da gösteririz evelallah :P
Sosyal ağlarda paylaş

Ben pek anlamam zaten türlerden. Bu türler yüzünden tartışmalar da çok komiğime gider.

Biri der aha xxx şu metal. Öbürü der hiho yanlış biliyosun sen, xxx şu metal değil, bu metal. Çok komik geliyor bana bu tür şeyler. Yahu bu metal olsa nolcak, şu metal olsa nolcak. Ne seviyorsanız dinleyin işte.

Kasılmayın kategorilere ayırcam diye. Ha birileri çıkar bu tür işleriyle ilginenir, bilir; ki az da yok onlardan. Onlara da saygı duyarım. Kafa tutmam.[hline]Pretty women makes us buy beer,
Ugly women makes us drink beer.
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

Ema ya ek olarak öz goth gruplara "Laibach" ta ekliyorum en baba Jesus Christ Superstar dan dolayıda seviyorum yiyip bitiriyorum bu grubu.

Ps: KOD müzik kökenli insanları gözünden tanırım.

[hline]RK1
"Ederan" Clan Fixör

[Bu mesaj SadButcher tarafından 03 July 2003 13:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...