Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kadıkoy halkına gecmıs olsun

Power_sex

Öne çıkan mesajlar

said:
GE-TA, 14 Şubat 2003 23:44 tarihinde demiş ki:
Hep merak etmişimdir sigara içenleri ikinci sınıf sayan kişiler içki içenleri kaçinci sınıf sayıyorlar diye. Merak işte.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test

Puhauha ne alaka ya?
Senin benim yanımda alkol alman sağlığımı doğrudan etkilemez
Ama sigara içmen direk nefesime karışır ve bende pasif içici duruma düşerim direkman nefes alırken rahatsız olurum üstüm başım leş gibi kokar ciğerim tıkanır
Senin alkol alman ise sarhoş olmadığın sürece hiç bi şekilde etkilemez.. sarhoş olursan da belki dolaylı yoldan etkiler
Hem zaten sigara içenler değil, ben rahatsız olduğum halde yada yasak olduğu halde içmeye çalışan ve kokuları /dumanlarıyla diğer insanları rahatsız eden insanlar ikinci sınıftır benim gözümde
Adam bağımlıdır ama gider açık havada kimseyi rahatsız etmeden pöfürdetir saygı duyarım.
[hline]Join Our Army.. OrcMasters
DivX Listem

[Bu mesaj GeeM tarafından 15 Şubat 2003 02:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu konu süper sapmış aslında ama olsun. şu sigara geyikleri kafamı kurcalayıp duruyordu o yüzden buraya yazayım. gerçi bütün bu sayıp dökeceklerimin altında eğitim ve bilinç yatıyor ama, onlar çok uzun ve sağlam bir süreç isteyen meseleler olduğundan, bu seferlik yüzeysel davranalım.
bir kere o cafelere genelde 12-13 yaşında çocuklar giriyor. ben sigara içmeye karşı bir insan değilim, bu insanların tercihi ama sırf benim dumanım yüzünden bir tek çocuk bile sigaraya başlasa, ki bu oluyor; ben vicdan azabı duyarım. o yüzden sigarayı yasaklamaları ya da belirli bir yaş sınırı koymaları gerekir. en mantıklısı iki bölüme ayırmaları. bence tartışmanızın nedeni objektif olamamak. sigara içen içmeyenin, içmeyen içenin derdini anlamıyor. şimdi ben iki tarafın ortasında sayılabilecek bir adam olarak, iki tarafa da hak vermek gerekir diyorum. duman çok rahatsız edici, ama sigara tiryakisi bir adamın 3 saat sigarasız orada oturması daha da beter. adam bir gelir iki gelir sonra gelmez. açık ve net işkence. o yüzden ayrı bölümler açılması gerekir.
beni asıl rahatsız eden konu ise, özellikle (maalesef) sigara içmeyenlerin sigara içenleri iradesiz zayıf vs. şeklinde sınıflandırmaları. hala anlayamadıysanız ben söyleyeyim, içinde bulunduğunuz duruma biz hayat diyoruz. çevrenize bakın, sadece siyah ve beyaz mı var acaba? ha siz öyle görüyorsanız bilemem... insanları kalıplara sokmaktan vazgeçin.[hline]kingsofchaos
Sosyal ağlarda paylaş

general soylediklerin cok guzel ama su konuda yanlis dusunuyorsun. Sigara icenler zayif iradelidir cunku her ne kadar zararlarini bilselerde birakamazlar. Sen belki bu konuda milyon konferans dinlemis olabilirsin. Ama hosuna gittiginden sigara birakmiyorsundur... Iradesizliktir o iste.[hline]nukbasliklikiz, 31 Ocak 2003 16:28 tarihinde demiş ki: pazartesi o gorili nikimin altında görürsem yandınız
demokratik olun benim elimde sizin nikinizin altına goril koyma imkanım yok! işte ama siz bana goril koyar ben size koyamazsam bu adil ve demokratik olmaz! onun için silmelisiniz goril i!

Querquobad Quane [SnowLords]
Sosyal ağlarda paylaş

ben de inatla diyorum ki iradesizlikle alakası yok. o senin söylediğin tamamen farklı bir şey. bu çoğunlukla bir seçim meselesi.
ayrıca bilmiyorum sigara içtin mi, fakat içtiysen (tiryakilik derecesinde) ve bırakmayı denediysen aslında irade dediğinin o kadar da basit bir şey olmadığını görürsün.
her neyse...[hline]kingsofchaos
Sosyal ağlarda paylaş

1-) Siz herşeyi sadece haberlerde izlemeye devam edin güzellerim, iletişim çağının iletişimcilerinde olun. Milyonlarca kilometre ötenizde olandan "haberiniz" olsun, yanıbaşınızda ne olup bitmiş bilmeyin. Size sunulan "gerçek"leri mutlak doğru olarak kabul etmeye devam edin, size "haber" verenlerin kölesi olmaya devam edin.

2-) Daha konunun ne olduğunu anlamak için yazılanları okumaya zahmet bile etmeden, aklınıza ilk gelen maksimum 2 satırlık "bilgi" dağarcığınızın tümünü yazın (bu laf forumda yazı yazanların en azından yarısına, sadece bir kişiye değil)

3-) Sigara içmeye devam edin, onun ve sigara üreticilerinin kölesi olmaya devam edin.[hline]
I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down

YALNIZ BİREY GÜÇLÜ BİREYDİR - BİRLEŞİK SAP HAREKETİ
Sosyal ağlarda paylaş

Sigara icenleri ikinci sinif diye yargilayanlar kendilerini ne saniyo gercekten merak ettim, kral soyundan insanlar falanmi? Siz sigara icen bütün insanlari, biraysel olarak tanimadan düz bir sekilde at gözlükleri takarak düz bir yorumla direk 2. sinif vatandas yapicak kadar dar görüslü insanlarsaniz size 2 cift laf etmeden gidemiycem...

Bazi insanlar vardir hayatta kimi sorunlar yasamistir, bazi insanlar vardir cözemiycegi dertleri vardir, ama ciddi anlamda cesitli bunalimlarin icine girmis cikmis insanliarda olabilirler belkide hayatlarinin bi aninda yasadiklari kötü bir tecrübe yüzünden sigarayla tanismista olabilirler.Bu insanlarin arasinda cok iyi birinci sinif insanlarda vardir, ama bir kere baslandiktan sonra (kimisi birakmayi ister, kimisi istemez) birakilmasi kisiye kalir.Cünkü vücudun gereksinimi olan nikotini karsilamasi gereklidir.Bu ne yazikki bir gereksinim ve kisinin secimine kalmis, siz bu kisileri egitimine,ögrenimine sosyal cevresi icindeki durumuna bakmadan elindeki sigaraya bakip 2. sinif vatandas yapiyorsaniz o zaman bi yorum yapmiycam pepelek kurallari cercevesinde yapamiyorum ne yazikki agir olcak.Ha eger lafiniz sadece etrafindaki kurallara uymayan sigara kullanicilarinaysa o zaman lafim yok ama unutmayin, bir yerde eger SIGARA ICILMEZ LEVHASI yoksa o adam yasalara göre orda sigara icme hakkina sahiptir, siz bu durumda adami kötüleyemezsiniz ve hicbirsekilde baski yapamazsiniz, sizin bu durumda yapabilceginiz tek sey bulundugunuz ortamin (internetcafe,restoran vs vs) sahibine "Daracik yer yapmissin bide sigara icilmesine izin veriyosun" demektir.

Ben sahsen sigara iciyorum ama levha gördügüm hicbiryerde sigara icmedim ve acik alanda da olsam biri benden söndürmemi rica ettiginde bikere bile karsi cikmadim...Insanlari ayni kaliplara oturtmamayi ögrenin artik sizde beni bu kaliba oturtursaniz (ben üstüme alindim cünkü defalarca bütün sigara icenler yazilmis)bende sizi at gözlüklü insanlar toplulugu kalibina oturtmak zorunda kalicam ne yazikki...

Son birsey daha, sigaraya baslamadan önce delicesine sigara karsitiydim ve hayatimda 4 kisiye sigara biraktirdim, ama bunun adi hayat ve yarin ne olcagi belli olmaz, ben hayatta sigara icmem diye büyük konusmayin bence.[hline]Dont make me more aggressive than devil...

[Bu mesaj Vampire tarafından 17 Şubat 2003 16:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kadar ateşli savunmaya gerek yok sigarayı aslında. Sonuçta zararlı, zararlı olduğunu biliyorsun içerken, ama ya keyif aldığın, ya sonuçlarını önemsemediğin ya da iradene hakim olamadığın için devam ediyorsun içmeye, bu kadar.

Yani sigara içmek çok akıl mantık işi değil sonuçta, ama ben içiyorum çünkü keyif alıyorum halen, sonuçlarını çok önemsiyor değilim, ve en önemlisi bırakmak için harcayacağım çaba gözümü korkutuyor. Bu fiziksel bir ihtiyaç değil bence, olay sadece nikotinse tablet halinde alın, ama beni kesmez o, benim için olayı içerken aldığım keyif çünkü.

Bulunulması şart olmayan bir açık alanda veya sigara içilen/içilmeyen ayrımı olan bir yerde hiç kimse hiçbir koşulda sigaramı söndürtemez bana, buna karşılıkta kapalı alanlarda sigara içmemeye özen gösteririm, kimseyi rahatsız etmeye hakkım olduğuna inanmıyorum çünkü. Aynı anlayışı da karşımdaki içmeyen arkadaştan beklerim, ama göstermezse de dert etmem dediğim gibi =]

Bu gerçekten sadece seçim, yani irade sigaraya başlamadığın, hatta bağımlı olmadığın sürece devreye girmiyor. Tek sorun erken yaşta başlayanların karar verebilecek olgunluğa erişmemiş olması, bu yüzden de sigara karşıtı değilim ama "sigara reklamı" karşıtıyım şiddetle.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sly-One, 15 Şubat 2003 02:24 tarihinde demiş ki:
durun tahmin ediim zed we dark sigara içio ?

sigara iciyor muyum icmiyor muyum buna cevap vermiyorum cunku bu sekilde sacma bi tartismada taraf tutma egilimim yok. sigara icen milyonlarca insani 2. sinifa almak gibi bir hareketi onayliyor musun bilemiyorum ama bir insan sadece kendini etkileyecek bir karar aldigi zaman nasil 2. sinif olur bunu benim aklim almiyor. ha rahatsiz olan insanlarin yaninda israrla sigara icmek ayiptir, denyoluktur o ayri. ama kimseyi rahatsiz etmeden sigara icen insanlari 2. sinif insan olarak ayirmak, iradesiz insan etiketi yapistirmak ne demek?
nasil bir mantik ki bu?
bu bir secimdir. sagligindan 2 gram odun verip 2 dakika keyif yapmak isteyebilir insan.
siz nasil kicinizi yayip radyasyonla hucrelerinize zarar veren bilgisayar karsisinda oturmayi her sabah 6 da kalkip 5 km kosup, yagsiz kolesterolsuz cok saglikli yemekler yiyip, sebze meyve dengeli beslenerek yasamaya tercih ediyorsaniz ve boyle yaparak saglikli yasaminiza buyuk bir darbe indiriyorsaniz sigara icen insan da boyle bir karar vermistir. 2. sinif insan, iradesiz vs. gibi sacmasalak sifatlara gerek yok.
bir insan illa super saglikli yasayacam super uzun yasayacam derdinde olmak zorunda degil, bu fikirleri kim kafaniza sokuyor bilmiyorum.

[Bu mesaj dark-dr tarafından 17 Şubat 2003 18:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bir net cafe düşünüyorum mesela kadıköy orange küçük bir yer her yer duman altı oluyor biri sigara içince
sigara dumanı bende müthiş baş ağrısı yapıyor burun deliklerimin yandığı bile olur bazen e ben o adama saldırmamak için zor tutuyorum kendimi
arkadaşlarımla ayda yılda 1 eylenmek için gittiğim bir yerde rezillikte çıkartmak istemiyorum ozamanda kalkıp gidiyorum
bence yasaklasınlar net cafede sigarayı sigara içenler cart curt demiyorum da insanları rahatsız edenler filan ayılık bu bence içerde içilmez yazısı olsun olmasın o kişinin düşünmesi gerekli 30 m2 bi yerde sigara içiyorsan sen mağradan çıkmış yontulmamış bir ayısındır başkada bi bok deilsindir.[hline]karga
theurgist of The Forsaken

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...