Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hıkaye yazalım dedık ıcıne ettık ya bosa gıtmesın dıye gonderıyorum..:)

circirbocugu

Öne çıkan mesajlar

Başı agrıyordu..Ne yaptıgını bılmez bır haldeydı..Asagı ındıgınde gordugu manzara sok edıcıydı..Kardesi bırıyle konusuyordu..Derdini anlatıyordu..Kurtulusunun inancda oldugunu soyluyordu kardesi..ne demek ıstıyordu...Etrafa ıyıce bakmaya baslamıstı..Birden kardesi gordu:

-Nereg ne isin var burda?
-hiccc su ıcmeye gelmıstım ..Sen kımle konusuyorsun?
-Sanane gıt basımdan Nereg..Birine solersen oldururum seni
-Tamam kızma..

Neregın kafası cok karısmıstı..Anlasılmayan duyguları yasıyordu...Kımle konusuyordu dıye ıcten ıce dusunmeye basladı...

Ertesi sabah..

Neregin kardesi konustugu yerde yatıyordu ..Nereg yanına gıttı ve kaldırmaya calıstı kardesi yatıyordu..Nereg endıselenmıstı...Ve:
-Hey noluyor uyansana
-Uyansana oyun oynama
-Kalk be annemler kızıcak

Nereg son kez baktı ve kardesının yasamla belırtısı kalmamıstı ..Nereg ne yapacagını sasırmıstı ıyıce ...Bır kaset buldu nereg sonra kardesının ustunde ..Kasedı alıp cebıne attı..O sırada annesi gelmıstı Ve yavrularının olumunu gorunce tum aıle soka ugramıstı...

Cenazeden sonra...

Kaset aynen sole dıyordu:
...Sızofrenı bır sanatmıdır bılmem..Ben ınancım dogrultusunda gordum ..Sevdıklerımı o hayaller bana yasatmıstı..Ben sevdıklerım ıcın yasamak ısterken ölümü tatmak istedim..Bunlar anlatılmaz duygu..Beni anlayan biri var cunku..Nereg orda geldıgınde gelecegini gordum..Sende benim gibisin ..Bu duyguyu tadıcaksın..Ikımızde aynı yoldayız..Inancların ıcın savaşmalısın Nereg...

Nereg bunları dınledıkten sonra cok sasırmııstı ne dıyordu kardesı ona ınancı neydı ne ınancından bahsedıyordu..Nereg psikolojik olarak cokmustu...Nereg kardesının sizofrenesini arastırmaya karar vermisti ..Herseyi cozup inanclarını bulucaktı..Ilk once aynı yolu dusunmeye baslamıstı..[signature][hline]MetallicaTurkeyForum
Msn:[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Nereg aynı yolun ne manaya geldıgını dusunmeye baslamıstı...Aynı yoldayız derken neyi kastediyordu...Nereg bunları dusunmekten gunduzunu gecesıne katıyor..Kardesı ıle arasında bır baglantısı oldugunu dusunuyordu...
Neregin ruyalarıda karmasıklasmıstı..Eskiden sacma sapan rüyalar gorurken rüyasında garip nesneler,ona dogru koşan agaclar ve bir suru pislik goruyordu.Agacların bazısı hareketsizdi...Bazılarının ıse kol gibi dalları ve buyuk govdelerı hareket kabileyetleri vardı...Nereg şaşkınca bir agacın arasından cıkagelen kardesını gordu:
-Ne yapıyorsun burda Lwatsar?
-Aynı yoldayız demıstım
-Ne yolu?
-Sembolik sizofreni..
-Ne diyosun??Hic bir sey anlamıyorum..
-Biz buraya ait degiliz anlamıyormusun...Bizim farklı bır ınancımız var ..Bız burda mutluyuz...
-Ne? Ne? Ne demeye calısıyorsun ne inancı?
-Bizim inancımız Nereg anla artık...

Birsure daha Nereg suskun kaldıktan sonra şaşkınlık ıcınde bulundugu yeri dusunur..Neresi burası demeye baslarken..Nereg kardesinden iyice uzaklasır ayakları hareketlenmis,kendine kendine koşmaktaydı..Ve bir nehire dogru Nereg kendini kontrol edemeden ayakları aracılıgıyla atlar...
Ve uyanır..Fakat rüya ile ilgili hic bir sey hatırlamamaktaydı..Kardesinin olumunden 30 gun gectikten sonra Nereg bu rüyalardan yaklasık 50 tane kadar gormustu ama hatırladıgı tek sey Bir nehire kendini istemeden bırakısıdır...
Neregin kaldıgı sitedeki ailelerde kardesinin olumunu merak etmekteydi..Herkesin bir uydurması vardı ve birbirleriyle dedikodu yaparak bunları iyice anlamsız seylere yoruyorlardı..Bir kısım uyusturucu derken bir kısım ise intihar diyordu ..
Nereg yolda giderken komsulardan biri olan Slaw sole der:
-Nereye bole kardesinin yanına mı?
-Evet mezara..
-Kardesin intihar mı etmisti?
-Ne demek oluyor bu?
-Oyle dusunduk
-Dusunmeyın oylese...Intıhar falan etmedi..(İnancları vardı dıyıcektı Nereg fakat yanlıs anlasılmasına sebep olucagından susmayı tercih etti..)
-Hadi oyle olsun bakalım ...
Nereg cok kotu bir bakıs atarak yoluna devam eder..Komşusu bile o bakışın altında bir sey yattıgından suphelenir..
Mezara vardıgında ilginctir ki hic bir cicek yoktur..Etraftaki agaclarada hic bu kadar dikkat etmemisti kardesinin mezarında..Ve mezarın ustundeki toprakdaki azalma hemen goze carpar..Topragı elıne aldıgında garip bı duygu kaplar Neregi ve Ruyanın hepsi bır serit gibi gozunden gecer..Nereg buyuk bir korku icerisinde paniklerken ..Yagmur yagmaya baslar..Ve agaclar kıpırdamaya baslar Ne..reg goz yanılması sanar..
-Noluyor burda burdamısın Lwatsar?
-Bir acıklama yap Ltaw bana noluyor burda sole bana..
Ltaw gelecegin kardesin der ve buyuk bır ugultuda Neregin gozleri kararır....

Ps:Ikıncıyı bıraz daha uzun tuttum.Hosuma gıttı bu ış fakat gercekten konuları bırlestırmek baya zor kastı :)..3.yuden denıycem en azından guzel vakıt gecıyor:)[signature][hline]MetallicaTurkeyForum
Sosyal ağlarda paylaş

İlk Denemen Olmasına Rağmen Bence Güzel Olmuş Sadece Bazı Boşluklar Kalıo Gerçi Bu Bazı Yerlerde İlgi Çekici Halde Olsa da Bazen Kopukluk Yapıo İnsanda Bırakma İsteği Uyandırıo Bunu İnan Eleştirmek İçin Sölemiyorum Sadece Haberin Olsun Die ;) Bu Arada Sembolik Şizofreni Hoşş Olmuşş ;)[signature][hline]Hayatı Bir Kenara Atsak Sonsuzluğa Dokunsak Ara Versek Sıkıldığımızda Geldiği Gibi Yaşasak !!!
Sosyal ağlarda paylaş

Kısa oldu bıraz ama nese ..Devamınıda sole bos bı anımda yazarım bıraz aceleye geldı ya nese..

Hikayemizin 3. bolumu(Sembol kardesligi:))

Nereg gene agacların arasında uyanmıstır...Bilmiyordu ne hissettigini..Sanki cok huzurluydu..İcinde ne bir korku nede bir uzuntu vardı...
Birden ayaga kalkıp agacların hareketlerını ızlemeye basladı..Hepsi hayat burda diyordu...Neregin kafası karısmıstı iyice..Ne hayatıydı bu..Burası neresiydi..Nereg bunları sormasına ragmen kardesini bulmak ıstıyordu..Biraz daha ılerledi...İlerde bir tren belirdi ..Tren toprakta rayları olmadan gidiyordu..Bu nasıl birseydi?Nereg trene dogru koştu ve birden tren yok olmustu...Nereg saskınlık ıcındeydı...Toprakta trenin gectıgı yerlerın ızı vardı ama tren kaybolmustu...Bunların gercek oldugunu Nereg boyle anlamıstı...Birden gene bir ugultu yukseldi..Fakat bu Neregin kulagını dahi acıtan bir cıglıktı…
Uzaktan bir kız gozuktu..Nerege dogru kosuyordu ve Neregde kosmaya basladı ..Kım oldugunu merak edıyordu ve kız Neregın yanına geldıgı an dudagından optu…Nereg cok sasırmıstı:
-Hey kımsın sen nıye optun
-Bılmem
-Nerden dustun buraya?
-Senın dusmedıgın yerden..
Ve kız birden kaybolmuştu..Noluyordu boyle..Bunların hepsi kafasını allak bullak etmisti..Ama hayal olmadıgından emindi…
Yurumeye devam etti ve uzaktan kardesi gorundu:

-Hosgeldın
-Ltaw yeter artık sonver su oyuna
-Efendım?
-Ltaw yeter artık yeter nerdeyiz?????
-Noluyor ya??????

Nereg uyanmıstı..Ve baktıgında konustugu Ltaw degıl babasıdır ve kendı odasında yatmaktaydı..Artık iyice bulanmıştı Nereg..
Nereg daha sonra yatagından kalkıp banyoya gıttı..Telefonu ordaydı..Caldıran veya mesaj atan var mı dıye bakıyordu..Bırden baktıkı ıcınde taslaklarda atılmamıs bır mesaj gordu…Icınde soyle yazıyordu:

Sembolik sizofreni buydu iste Nereg yer diye bir sey yok burda..Sembol benim Sizofren sensin..Düşün..Düşün..ve bul beni..[signature][hline]MetallicaTurkeyForum
Büyük mü küçük mü?
Sosyal ağlarda paylaş

4. Bölüm

Bir kac gun sonra arastırmalara baslamıstı Nereg…Ilk ısı mezarlıga tekrar gıtmek oldu..Gıttıgınde hersey sade sessiz ve kardesinin mezarıda son derece normaldi…Fakat agaclar yoktu bu sefer...Kafası iyice allak bullak olmustu…
Nereg iyice sizofren oldugundan suphelenmeye baslamıstı…Hersey yalandı ona gore..Hepsi bir hayaldi ..Demekki hepsi bir ruyaydı..Bunları hic yasamadıgına iyice ınanmaya baslamıstı…
Aksama dogru Nereg kardesinin olumunden sonra ilk defa arkadaslarıyla dısarı cıktı..Once bir bara gittiler …Jason ,Nerege fısıldamaya basladı:

-Surdaki kızlar nasıl?Bize bakıyorlar gel gidelim yanlarına
-Ne?
-Bıze bakıyorlar hadi
-Ne?
-Sagırmı oldun sen ?Hadi yuru Nereg
-Olmaz gelemem Ltaw ..
-Ne dıyorsun Nereg?
-Hayır Ltaw sen yalansın ..Hayalsın ..Git basımdan!

Saat 4 sularıydı..Nereg yatakta uyuyordu ve evindeydi.Annesi babası ve arkadası Jason basında konusuyorlardı:

-Jason noldu gene?
-Ltawla ılgılı bır seyler soyledı
-Ne dedi?
-Hatırlamıyorum ..Mırıldandı sadece..
-Neyse Jason tesekkurler …Gidebilirsin yorulmussundur
-İyi gunler Bay Sebal..

Gun yeni aydınlanıyordu…Banyodan bir ses geliyordu..Biri telefonla konusuyordu..Nereg icerdeydi ve Ltawla konusuyordu..Babası hayretler ıcınde ızlıyordu:

-Nerdesin artık soyle?
-Burdayım..
-Hani?
-Beyninde..
-Yeter bıktım bu oyundan ..Bunlarda hayal ruya eminim…
-Degil…
-Hersey gercek ..Boyle hissetmen icin zaten boyle bir ortam hazırladım..Senide sızofren bılmek zorundalar..Cunku eger normal bir insan olursan ayrıcalıgın olmaz..Beraber devam edicez…
-Sen oldunmu?
-Hayır
-Seni kurtarmama izin ver o zaman ..Biri seni esir almıs Ltaw..Bu sen degilsin..

Birden kapı acıldı..Babası Nerege bakıyordu..Telefonun o anda sarjı bıtıp kapanmıstı..Nereg basını egdi babasının suratına bakamıyordu ve hic bir sey soylemeden ayrıldı…
Gece gec saatlerde sevgilisinden bir mesaj geldi telefona:
-Hey nerdesin sen ya ..Hic bi mesajıma cevap vermiyorsun yeter artık..Caldır beni….

Gelen kutusunda 2 mesaj vardı biri simdi aldıgı mesaj diger ise..Bay Sembolik adıyla…Cok sasırmıstı o kadar mesaj attıysa nerdeydi?
Bay Sembolik adlı mesajı actıgında icin soyle yazıyordu:
Kurtar beni ..Kurtar beni...Cok az vakit kaldı...

Nereg gozlerini kapadı ve yeni bir aleme gecisin ilk adımını atmaya baslamıstı..

Ps:Neyse bundan sonraki hikaye son olucak..Bu sefer biraz daha uzun ,daha konusmalı bır sey yaptık bakalım nolucak...

Herkese bu arada yorumları elestrılerı ıcın tesekkur ederım..Ders cıkaralım :9[signature][hline]MetallicaTurkeyForum
Büyük mü küçük mü?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...