Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kaygı

Zephyros

Öne çıkan mesajlar

hangi üniversite olduğuna bağlı.Pek çok üniversite pek çok iktisat-işletme mezunu veriyor o yüzden senin iyi bir üniversiteden mezun olman lazım ki bir farklılğın olsun.Ayrıca girdiğin bölümdeki yandal olanaklarını araştırırsan senin için artısı olur[signature][hline]Viva la creativa!!!
Ben feleğin şu çarkına çomak sokarım,yeter ki ıslak ıslak bakma öyle...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Zephyros, 16 Ağustos 2005 15:36 tarihinde demiş ki:
Arkadaslar öss de iktisat bolumunu kazandım burdan cıkınca bi halt olabilirmiyim yoksa ustune adam akıllı master da yapsam mı bu bolumu okuyanlar bişiler yazarsa cok sevinirim

astronot olursun.[signature][hline]darakkitlauncha//rockin' the business since '98.
"resistance is futile" (elektrik sobasıyla ısınamazsın)
Sosyal ağlarda paylaş

@silencer girmedim girecem kısmetse diyorum burda sormamın nedeni ise cok geniş bir insan kitlesi oldugu için hiç olmasa bile bir iki insanın bu konuda solicek birseyleri olmasıdır ben gidip dersanede de rehberlik servisine sormasını biliyorum ama insanın bir işi yaparken söyleyeceği izlenim oturdugun yerden bi seyler sıkmaktan daha iyidir(dersane hocaları için yanlıs anlasılmasın)[signature][hline]I'm sure of your ability
To become my perfect enemy
Sosyal ağlarda paylaş

Kendini geliştirmezsen bir şey olamazsın çünkü o kadar çok mezun veriyor ki bu bölüm. Senin onların arasından sıyrılman lazım; ondan şöyle 2 dil, adam gibi bir not ortalaması falan yaparsan rahatça iş bulursun ama onlar olmadan da şansa iş bulabilirsin. Ayrıca iktisat çok yuvarlak bir meslektir çok fazla işi yapma potansiyelleri vardır.

İktisat okuyorum ben de bu arada belirteyim. :)[signature][hline]Follower Of Cyric,Prince Of Lies;Blog
Sosyal ağlarda paylaş

Allaha şükür sağlam ingilizce pc ve ticaret bilgim var[spo1=read this]Babam kendimi bildim bileli sarraf oldugu için işin .....likleri ni öğrendim [/spo] ama yine de korkuyorum acaba çıkışım ne olur diye not muhabbetine gelince çok haklısın yanlız iktisattan çıkışta mali müsavir olunmuyo diğe biliyorum ben ama yanlış hatırlıyor da olabilirim[signature][hline]I'm sure of your ability
Fallen

Sosyal ağlarda paylaş

mali müşavir müfettiş vs olmak için önce onlarında sınavlarına girip onalrın zorunlu staj devresini atlatnam gerekiyor

bankacı oalcaksanda öyle.. yani eğitmen veya ekonomist olamdığın sürece iktisat sadece öteki dallara giden kapıyı gösteriyor, hangi kapıyı seöçeceğin sana kalmış

mesela ben okul bittikten sonra yüksek lisans yapacağım.. zaten sosyal bilmlerden hangisinden mezun olursan ol sertifika programlarına katılmadan yada yüksek lisasn yapmadan bir işe girmen anca torpille olur.. okul birincileri bile 4 yıllık eğitimle iş bulmakta zorlanıyor[signature][hline]tık ulan tık!
Absolut, 01 Haziran 2005 11:47 tarihinde demiş ki:
Osman kılıcımı rolladı.

Türkler Orta-Asya'dayken günlük ihtiyaçları için savaşırlarmış;
"-Ulan kaşık düşmanı, baltamı getir. Ekmek almaya gidiyorum"
Sosyal ağlarda paylaş

Kardeş eğer çok para kazanmak istiyorsan doğru bölümü seçmişsin. İşletme, iktisat vs. iyi para getirir ama bazı şartları var tabi. Öncelikle bölümün ingilizce mi? İngilizce değilse çok çok iyi bölümünle ilgili ingilizce bilmen gerekiyor. İkinci olarak çevre çok önemli. sonra olabildiğince kendini geliştireceksin master vs. Bende daha bölümü bitirmedim 2. sınıftayım ama araştırmalarım bunu gösteriyor :) Ben en başından bilinçli olarak işletme seçtim ve memnunum. Unutma işletme ve iktisat gibi bölümler yönetici yetiştirir ;) Tabi çoğu muhasebeci filan olur. Artık onlardan ayrılmak sana kalmış :)

[Bu mesaj ColdShadow tarafından 17 Ağustos 2005 19:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ceo yada bi şirkette yonetici olmak %0 ihtimal torpil olmadıktan sora bişi olmas adamlar Amerika da falan okumus elemanlar falan alıyolar genelde benim amacım ya özel sektorde kendi işimi kurcam yada muhasebecilik falan yapcam bende senin gibi basından beri iktisat istiyorum zorluklarını falan da biliyorum ama zevkli gelio napıyım :D[signature][hline]I'm sure of your ability
Fallen

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...