Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kıskançlığı azaltma yolları

twistedemo

Öne çıkan mesajlar

Bazı ilişkilerde ve ilişkilere bakış açısında kıskançlık bukadar baside indirgenebilir belki ama her ilişki ve bakış açısı okadar basit değildir.[signature][hline]Beş Hececiler
''Özünün farkında olup bunu gölgelemek farklı, bu gölgelemenin farkında olmayıp kendini başka türlü nitelendirmek farklıdır.'' - S
Sosyal ağlarda paylaş

Basitliği yanlış yerde arıyorsunuz. Basit ilişkilerde kıskançlıklar da basit olur ve sadece dış görünüş temelli olur.[signature][hline]Beş Hececiler
''Özünün farkında olup bunu gölgelemek farklı, bu gölgelemenin farkında olmayıp kendini başka türlü nitelendirmek farklıdır.'' - S
Sosyal ağlarda paylaş

kıskandıklarım şöyle şeylerdir efendim kendileri beni pek bir sever hiç aldatmazlar bilirim bilirim de ya bir kız onu beğenirse ya onla ilgili düşünceleri varsa ya ona yakınlaşmaya çalışırsa mesela şöyle diyim biri ona ilişki ((çıkma mı ne denir)) teklif etse o hayır dese bile kıskanırım ben ;p[signature][hline].my.angel.wings.are.bruised&restrained.
Sosyal ağlarda paylaş

Kıskançlık ilişkinin niteliği ile pek çok boyut kazanır, ve bunlar genel olarak sahiplenme adı altında toplanır. Bunun alt kategorileri mesela yardım konusunda kıskançlık olabilir ve sevdiğin insana bir sorunu konusunda en çok sen yardım etmek istersen başka biri çözerse o sorunu kıskanabilirsin içten içe (itiraf etmesi zor bir kıskançlık türüdür bence)...neyse şimdi düşündüm başka gelmedi aklıma daha örnekler türetilebilir.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
twistedemo, 14 Ağustos 2005 23:32 tarihinde demiş ki:
kıskandıklarım şöyle şeylerdir efendim kendileri beni pek bir sever hiç aldatmazlar bilirim bilirim de ya bir kız onu beğenirse ya onla ilgili düşünceleri varsa ya ona yakınlaşmaya çalışırsa mesela şöyle diyim biri ona ilişki ((çıkma mı ne denir)) teklif etse o hayır dese bile kıskanırım ben ;p

benim için de aynı şeyler geçerli, ayrıca etek boyuna vs. herşeyine karışıyorum :) aslında güzel şeyler bunlar ama bazen bir nokta geliyor ikimiz için de kötü oluyor saçma birşey için birbirimize giriyoruz. o sınırı ayarlamak lazım bence.[signature][hline];;suitfly

[Bu mesaj metboy tarafından 14 Ağustos 2005 23:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya birisi bakınca kıskanıorum hede hödö diosan zaten sen kızın yanından ayrıldıktan sonra belki laf atan bile oluodur ama kız sana bişey demiodur ben mesela sevgilim benim yanımda yürürken kıza bakıolar bu beni rahatsız etmio çünkü ister istemez dikkatini çekio falan da filan. Ama mesela erkek arkımla başbaşa yemeğe çıkıcaz derse orda kıskanırsın noluyo dersin o ayrı ama küçük şeyler sadece arada sırada ilişkiye dat versin diye yapılan ön oyunlar :P
Sosyal ağlarda paylaş

yaf bi kız beni kıskandığında özellikle ilişkinin başındaysak yani her ne kadar aa işte seven kıskanır pah şeklinde kendimi avutsam da bana güvenmediği için kıskandığı düşüncesi aklımdan gitmiyor ve abarttığı zaman soğuyorum yani bi yere kadar hoş ama sınırı aşmamaya dikkat edin sonuçta kıskançlık ilerleyen ilişkilerin fazgeçilmez su kaynağıdır[signature][hline]**Gizli IlluminatI üyesi**
Sosyal ağlarda paylaş

twist hiç sorma ya ben de çok kıskancım. hatta geçen yolda yürürken dedi ki:

bak şu karşıdaki var ya dedi.
ee dedim?
ilk çıkmak istediğim çocuktu 5 yıl önceydi dedi.
Bende bir moral bozulması akabinde çocuğun üzerine yürüme gibi şeyler gerçekleşti fln. tabi tuttum kendimi sonra, nelere yol açıcağını düşününce. =)

yine de çocuun kafasını patlatma fikri o an çok mantıklı gelmişti =)[signature][hline]:." Storm Earth and Fire! Heed my call!
There's no try. There's do!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lonely, 14 Ağustos 2005 20:53 tarihinde demiş ki:
kıskanıpta, karşındakini üzmemek adına sorunları içine atarsan kendine büyük zarar verirsin.
Karşındakini umursamayıp tüm tepkini ortaya koyarsan bu seferde karşındakine zarar verirsin.

önemli olan orta noktasını bulabilmek. asıl sorunda bu zaten.
Eğer şu anda orta noktasını bulamıyorsanız, hayatınız boyuncada bulamazsınız. Bu insanın kendi kendine değiştirebileceği bir durum değil.

Edik : Kıskançlık konusunda akrep burcunu tek geçer ve ilişkilerimde Akrep burcunu es geçerim ;)

ne bileyim ben ortayı bulamıyorum! Çok zarar verdiğimin farkındayım çok kıskancım güven tam oturmadı bence bundan kaynaklanıyor ama kıskanmak genel anlamda çok hoştur (aşırısı değil)...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...