Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne kadar fazla damage veririm swordu 12 den 16 ya çıkarırsam

pot

Öne çıkan mesajlar

Bunu başlık olarak sword yazdım ama siz bunu axe ve hammer olarakda alın ve diğer oyundaki silahları bu çok fazla merak edilen bir soru olduğu ve önemli bulduğum için ayrı bir topicde açma gereği duydum.
istiyenler burdan ana sayfasında bilimsel açıklamalarına bakabilirler http://www.guildwarsguru.com/content/game-mechanics-id674.php
Ama Ben size çok basit bir yolla bilimsel olarak anlatacam sworda 12 +4 vermek değermi ?
Mesela 12 Attribute istiyen bir kılıcı ele alalım eğer max ise 15~22 lik bir kılıc her vuruşta ortalama eğer sworda 12 verirseniz 18 damage vericek buna kritik hitleri rakipdeki zırhı hesaplamıyorum sadece basitleştirip genelde anlatıyorum eğer kılıca 11 verirseniz bu 14~20 arası bir ortalama ile 17 damage gibi vurucak her vuruşunuzda bu şekilde aşağı doğru gittikce damaginiz azalacak yukarı doğruda artıcaktır eğer Swords a 16
verirseniz %115 damage vermiş olucaksınız buda 17~25 damage arası yani her vuruşta 21 damage edicek
[b]Peki bu nedir madem bu kadar az neden ben buna attribute vereyim ?[/b]
İşte asıl soru bu cevabı ise bu +4 attributun gerçek kazancı kullandığınız skilleride etkilemesi mesela Galrath Slash ı ele alırsak bu +31 damage veren bir skill eğer swordunuz 12 ise (ki kullandığınız kılıcı 12 istiyor olarak ele alıyorum)+1 damage le 32 +16da kılıcdan (15-22) 48 ortalama damge vereceksiniz .Eğer sworda 16 verirseniz yani 12+4 aynı vuruşu ortalama 63 damage le yapıcaksınız yani +4 skill point size 63-48 =15 damage fazla vericek bu genelde hep 12-14 damage arası fazla olucak her vuruşunuz . karar sizin ne kadar attribbute vereceğiniz ama eğer skillleri kullanmıyorsanız yalnız elinizde kılıc tutuyorsanız pekde bir anlamı yok
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...