Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Konuşan saldıran masa ve eşyalar, ısıran sandıklar..

zydar

Öne çıkan mesajlar

Bu tür item-monster tarzı şeylerin oolduğunu biliyoruz. Biliyoruz da biraz daha bilmemiz lazım bunu. Ben oyunlarımda kullanmayı düşünüyorum ama bilmediğim noktaları varmıdır acaba.

Mesela adam sandığa ilerler ve kapağı açar, elinisokar sandıktan içeri ve sandık bi anda şekil değiştirir adamın elini koparır. gibi.. Monstrers manuel de de geçiyor..[signature][hline]
-nevin, uyan horluyorum..
-allah belani versin sait...
- bakkal amca ölümden sonra hayat war mı?
- yok, tadelle war weriyim mi?
- ver hadi..
Sosyal ağlarda paylaş

büyük usta roger zelazny nin yazdığı amber yıllıklarını okuyan varsa merlin in frakir isimli büyülü bilekliğini bilir.Bu bileklik bir varlık sahibidir ve merlinin emirlerini uygular.hatta bir büyü patlaması sonucu bi süre kendini ifade edebilme özelliğini de kazanmıştır.

sonra michael moorcock un yazdığı elric destanında düşmüş melniboné nun kralı olaran elricin kılıcını ve onun eşini de hatırlatmak isterim.

yani bu örneklerle aktif ve bilinç sahibi itemların (büyücülerin tuzak olarak hazırladığı, bir itemı bir olay sonucunda bir etkileşime geçirecek byülerden bahsetmiyorum) olaylara ayrı bir yön ve güzellik,derinlik kattığını düşünüyorum.[signature][hline]http://www.myspace.com/misanthropehus

name :Misanthropic
race :Troll
class :Priest
server : Bladefist
guild : Alaturqua

[Bu mesaj misanthropehus tarafından 07 Ağustos 2005 05:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

oyunlara ayrı bir renk ayrı bir hava katıyor. Ayrıca bence oyuncuları şaşırtmanın en kolay yolu. ama fazla kullanmamak gerek sonra bayabilir.

Gerekli bilgileri dediğin gibi mm de bulabilirsin. yanılmıyorsan animated obj. muydu neydi? (bi şamdan vardı ilk sayfada şimdi açıp bakmıyım üşeniyorum.)[signature][hline]... that's me in the corner...
Sosyal ağlarda paylaş

akıllı armut ağacından yapılan sandıkla yüzleşin!

//tabi diskdünyadan bahsediyorum burda
[signature][hline]The sickness that you are
A plague that made me starve
Do you think you can show me
How I come this far?

[Bu mesaj zaidral tarafından 07 Ağustos 2005 21:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Animated object ile Mimici karıştırmayalım...Animated object büyücüler sayesinde büyü ile canlandırılmış yaratıklar...Bu örnekdeki gibi bir şamdan da olabilir kapı da olur sandık da....Ama animated objectler konuşabilir,ağızları suratları oluşur..Mimiclerin ağızları suratları yoktur.Büyücüler tarafından zamanında yaratılmış olabilirler ama artık bir ırk haline gelmişlerdir.Kendi iradeleri olan yaratıklardır ve yine istedikleri objenin biçime girip avlanabilirler.Animated objectler genellikle canlandırıcılarına bağlı olurlar...
Sosyal ağlarda paylaş

konuşsun anlaşsın istiyorsan animated objectse bak derim
ha eğer öcü olsun sağa sola saldırsın diyosan mimic verelim
tabii mimic aslında şekilsiz bir öcüdür, tek olayı da eşya halini alıp saldırmaktır demedi deme
MMde var hepsi, biri c/plesin çok lazımsa
ama daha bilinecek bir olayları yok.
beeeelki dm's guide'da intelligent itemlara bakmak istayabilirsin konuşan kılıç falan için
git bak işte
öcüü[signature][hline]Borbag=kaleidoscopic
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

For those About to ROCK..
We SALUTE you

bedava D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın.tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

Animated object diye geçer aynı zamanda büyü ile de o hale gelebilir eşyalar.Fakat akıllı oldukları falan yok.Genelde bir tip şeye programlanmışlardır ve etki tepki yolu ile hareket ederler.Akıllı,konuşan şeyler ise apayrı bir şeydir.Çünkü animated objectlerin intellegence'ı yoktur.Bu yüzden mimic ile bunları karıştırmayalım.Ayrıca type olarak da mimic aberration'dur.Zeki olan itemlar ise ego'su olan itemlardır.Onun için de dmg'den yararlanabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu gün kullandım ilk kez ve parti dumura uğradı. Çok da güzel oldu pek de güzel oldu. ben bu işi sevdim işte olay:

2 thief arkadaş zorla girdikleri bir zenginin evinde bir elmas arıyorlar. Bin bir güçlük üst kata çıktılar, aradıkları odayı bulup girdiler. Yatakta yatan kadının boğazını kesip kadını sandıkalrını arıyorlardı aranan sandığı diğerlerinden uzakta duvara dayanmışve üstü kalın siyah bir örtüyle örtülmüş olrak buldular. Çok sessiz ve iyi bir şekilde geldikleri şuana kadar çok şanslıydılar. Ben onlar sandığa geldiklerinde sırıtıyodum bişiler hissettiler ama devam ettiler. Örtüyü kaldırdılar biri bi yanlışlık olduğunu hi,ssetti sandıkta ama ttabiki elmasın büyüsü üstün geldi. kasayı thief tool +1 le açabildiler. elmas orda içinde duruyordu bikaç yüz altınla beraber. Ellini soktu hobbit olanı ve sandık değişerek dev bir ağız halini aldı ama ana şekli olan sandığı koruyordu. Bir anda kapanarak 1d6+1 dmg verdi ve zar 6 geldi :D

sonuç hobbitin kolu kopmak üzere ayrıldı kolundan çıkan seste arkadaşı hızlıca boğazına geçirdiği hançer darbesiyle sessizleştirymeye çallışşsada etrafı işe yaramadı. Oyun sonunda bi dolu küfür yedim heheheh[signature][hline]
-nevin, uyan horluyorum..
-allah belani versin sait...
- bakkal amca ölümden sonra hayat war mı?
- yok, tadelle war weriyim mi?
- ver hadi..
Sosyal ağlarda paylaş

valla bende yatçam birazdan uykum var ama uyuyamıyorum neyse konu patlamasın:)

zydar yalnız birşey söyleyim bunu aynı partilere fazla kullanma. Bizim bir dm vardı adam okadar sık yapmaya başlamıştıki artık hiç birini yediremiyordu, tedbirli oluyorduk en sonunda delirdi adam (playerlara en çok kötüşüğü nasıl yaparım tarzında bir dm di) yolda yürürken (şehrin içinde!!) yerden akıllı sarmaşıklar çıkarmaya kadar vardırmıştı ve oyun orda sona ermişti:)[signature][hline]name: :Misanthropic
race :Troll
class :Priest
server : Kor'gal
guild : Yok guild falan!!
Sosyal ağlarda paylaş

:D bizim yaptığıız oyunlarda dm gıcıklaşınca (bilerek yapıyo bizi deli etmek için) bizi deli eder:

-Ee atla koşuyorum yakalabildimmi adamı
-(dm gıcıklaşınca)yoo
-Neden abi kaç saattir koşuyorum ne zaman yakalıcam
-He arada sölemeyi unuttum senin atın ayağı kırıldı vah vah
-hastr

:D[signature][hline]Rewendor, 08 Ağustos 2005 01:08 tarihinde demiş ki:
- E iyi de benim Diablodaki karakterim de Jet Remziydi o da frp deil mi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...