Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hacklendim!

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

Size 50 kez soyledim Zonealarm turu programlar bosuna. Bu tur programlar makinanizda bir backdoor varmis gibi gosterip milletin size saldirmasina yol acar, sonra da saldiran kisiyi bloklayarak sanki bir ise yariyormus gibi gozukur, sizde sanarsinz ki dakikada 100 kisi sizin bilgisayariniza girmeye calisiyor. Yani aslinda ilk provoke edip sonra durduruyor, sizde gidip satin aliyorsunuz kefal gibi. ( Turkler degil ama yabancilar oyle )

Biz arkadaslarla bizzat denedik, backdoor programlarindan belli ip araliklarini search ettirerek icinde backdoor bulunan bilgisayarlari saptayabiliyorsunuz. Iste zonealarm calisirken o listede sizin bilgisayar da cikiyor, sanki kuruluymus gibi. Yani bunlar hep aldatmaca , para tuzagi, yuklemeyin boyle seyleri basiniza is acabilir , hic hic olmadi lag yapar bosu bosuna millet size ping atar.

Ben 7 senedir bilgisayar kullaniyorum ne zonealarm kurdum ne baska birsey, hicbir zaman da hacklenmedim. Tanimadiginiz kisilerden dosya almadikca da ne virus bulasir ne de hacklenirsiniz. Kazaa ya dikkat edin yanliz cok virus var orda.

lol konudan konuya atladim ama sonucta arkadasa bulasan adam da zonealarmin provokesi sonucunda sisteminin bir acigini yakalamistir.[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Firewall supheli portlari dinledigi ve scannera bir tepki verdigi icin port acikmis gibi gorunur, biseye yaramis gibi gozukmek icin degil. Tam tersine dogru ayarlarla trojanli bilgisayara bile sokmayabilir adami. Ama bilmediginiz dosyalari acmayarak, veya en fazla saglam bir antivirus programi kullanarak firewall vs kullanmamak en iyisi tabi gene.[hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
L50 Elven Eldritch Officer of Soul Reavers, LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi soyle soyliyim bu tur tipler herzaman varir ve olucakdir, belli bir asamadan sonra evrim gecirip neden boyle bos seyler yaptigini zamanla anlar anca

tabi burda komik olan senin tanimadigin etmedigin birinden dosya alman ve arka plandaki zone alarm

zonealarm gereksiz kullanisiz ise yaramayan bir programdir
The Cleaneri indirip kullanmani tavsiye ederim makinenide surekli kontol etmesini sagla zone alarm gibi gereksiz bir programdanda hemen kurtul

Illa Bir Firewall kullanacagim diyorsan tavsiyem Norton Personal Firewalldur.[hline]It's Good to be Bad
Sosyal ağlarda paylaş

said:
orc_lord, 03 July 2003 19:03 tarihinde demiş ki:
zone alarm birşey yapmaz diyorumya dosyayı indirip kurdum evet cleaner iyi işe yaradı temizledi :)
neyse :)[hline]===> orc_lord <===
*Çok sevdiği babannesini kaybettiği için üzgündür*
*Balık katili olmuştur*

yaa. olm adam la muhabbeti kurmustun ne guzel lamer bi ark işte konuşurdunuz :)[hline]Atalarımız demi$ ki:

Azimle s..çan duvarı bile delermi$
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...