Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Katatonia - Brave Murder Day

Antimodes52

Öne çıkan mesajlar

Aradım ama albüm hakkında topic bulamadım. Muhtemelen Katatonia ve Opeth hayranı herkes biliyordur bu albümü ama bilmeyen bir iki kişi çıkarsa diye konu açayım dedim. Efendim bir Katatonia albümü olan Brave Murder Day'in özelliği bu albüm boyunca vokallerde Mikael Akerfeldt'in olması. Ortaya çıkan tarz gerçekten çok ilginç. Opeth'in mükemmel brutal vokalleri ve Katatonia'nın yavaş ama ağır gitar riffleri mükemmel bir ikili olmuş diyebilirim. İlk 3 track'in isimleri albümün ismi yani 1. track Brave 2. trak Murder 3. track Day sonrası ise 4. track Rainroom 5. track 12 ve sonuncu yani 6. track Endtime. Şahsen albümdeki favori şarkılarım Brave, Murder, Day ve Rainroom. Dinlememiş olan varsa hala öneririm kesinlikle.[signature][hline]Gods&Slaves
Msn Space
Sosyal ağlarda paylaş

taparım,dods ile beraber taptığım 2 albümlerinden biridir,mikael in vokalde yer almasının da etkisi var albümün mükemmelliğinde,murder favorim ama tüm albüm süper,ayrıca son brutal vokal kullanılan albümleri[signature][hline]Green is the colour of my death
as in winter-guise I swoop towards the ground
Green is the landscape of my sorrowfilled passing
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Solonor, 01 Ağustos 2005 21:26 tarihinde demiş ki:
Mükemmel bir albüm. Özellikle murder a ölüyorum..

+1
ayrıca en iyi albumleri bence katatonia nın zaten artık viva emptiness ta kaydığı stili beğenmiyorum çok elektronik LFDGD yi de tutmamıstım.[signature][hline]when you kill a man, you're a murderer.Kill many, and you're a conqueror.Kill them all ...Oh you're a God!
Sosyal ağlarda paylaş

ahah uzun bi yazı yazamıcam...

valla Fredrick Norrmanın Jonas ve Anders a katılması ile adamlar Funeral Doom dan Death Dooma döndüler.. Jonas davullar da kendini biraz daha geliştirdi o albümde, "ben kral davulcuyum her yere aksak ritm koyarım" felsefesinden uzaklaşıp düzgün davullar yazmaya başladıı ilk albüm :) ayrıca müziksel yapısına bakılınca çok basit bi yapısı var. Nerdeyse bütün albüm power chord gidio :) ama bu Katatonia o şekilde bile uçurur adamı. zaten sonraki albüm discouraged ones, BMD in sadece clean vocalli hali.. gitarlar tamamen aynı..
Kesinlikle harika bi albüm..
favori şarkılarım: Brave ve Endtime[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

benim favorim day ya, nasıl bir atmosferdir, nasıl süper sözlerdir, ne zaman dinlesem alır götürür yani. çok harika bir albüm olmasına rağmen, katatonia albümleri arasında biraz alt sıralarda yer alır. sıralamam gerekirse
1- discouraged ones
2- tonight's decision
3- last fair deal
4- viva emptiness
5- brave murder day[signature][hline]parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...