Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avlanmış...

Villians

Öne çıkan mesajlar

Ortaya çıkma zamanı gelmişti.Bu kadar bekleme yeterliydi.Taşıdığı kimlik artık onu bütünü ile kaplamıştı.Ne zaman başladığını hatırlamamakonun için daha iyiydi.İşte yine yüzüne o umursamaz maskesini takıyordu.Ona bu yolculukta arkadaş olan kılıcıda hazırdı.Kötü bir gece olucak diye düşündü.Belkide en kötüsü...
Sadece öldürücem.
Bu sefer daha kalabalıklardı.Sinsice güldü ve hadi gelin dercesine kılıcının ilk darbesini savurdu.O savurdukça daha da çok gelmeye başlıyorlardı.O kadar katılaştım ki diye düşündü...
Hey bu kadar mı.....Sizi öldürmek istiyorum
Hevesli küçük yaratıklar.Ve bir darbe daha.Dizlerinin üstüne çömeldi,başını şöyle bir salladı.Gelenleri görebiliyordu.İki klıcını da çaprazlayarak öldürdü.Ayağa kalktı ve koşmaya devam etti.Onları hangi yöne doğru çekiceğini gayet iyi biliyordu.Önünde uzanan binaya doğru baktı...Ne kadar da görkemli..Binanın giriş katına zıpladı.İki kollarını davet edercesine açtı.Peşinden geliceklerini biliyordu...
Bir ses,bu sefer savaşmalıyım.
Yine başlamıştı,tek tek kılıç darbesi ile yok olan yaratıklar.Hızı daha da artmıştı binanın tepesi daha yakındı.Arkasına dönüp baktı,''Güzel gelmeye devam ediyorlar''
Olucak birşeyler,yeni yaratılışlar...
En tepedeydi ve aşağıdakileri görebiliyordu.Ama hala umursamazlığı devam ediyordu.Kollarını iki yana doğru açtı.Kalp aurası çevresini sardı.Minik yaradılışlar bakmaya devam edin...
Birlikte olucağız....
Maskesini çıkardı.Ve birkaç darbe daha diye düşündü.
Küçük bir çocuk,şaşırmıştı.Çevresinedeki ışık ve açılan bir gölge.Gözlerini elleri ile korudu.İnanılmazdı.Şimdi ise etrafındaki sesler de artmaya başlamıştı..
Şimdi düşmeye başlamıştı..Kendini sadece var olan boşluğa bırakmıştı.Ne kadarda hafifti.Gözünün önünden bir çok görüntü geçmeye başlamıştı.Bir kız,uzaklarda oda düşüyor.Ve başkaları başkaları da var savaşan.Yüzünde tekrar bir gülümse belirverdi.
Kimse bilmiyor ve kimse sormuyor...
Ellerini açıp karanlıkta kayboldu...Bunun asla sonu yoktu.
Küçük çocuk çağrılıyordu,bu hikayanin neresindeydi?Ve şimdide bir deniz,tam ortasına çekilmişti.Sonra ona ellerini uzatan bir kız gördü.
Bakışları korku doluyudu..Korkma dedi çocuk.
Bir ses,olması gerekeni yaşıyoruz biliyorum benim korkum yersiz.
Çocuk ona elini uzatmaya çalıştı ama olmuyordu.Neden engellemek istiyorlar...?
Birlikte olucağız....
O zamana kadar, ne olduğunu anlamaya çalışma sadece bekle...
Çocuk gözlerini açtı hala denizin ortasındaydı
Sadece güçlü olan mı hayatta kalabilcek diye düşündü,adam maskesini tekrar takarken....![signature][hline][b][u][i]Dark Elf
Sosyal ağlarda paylaş

eheh aman bi yerde karşılaşmayalım kesersin sen bizi de :) birazcık dağınık ve kopuk olmuş ama insanı baya şaşırtıyor.sembolizm çok belirgin değil, bu genelde iyi bir özelliktir ama burda biraz daha vurgulanabilirdi, ölen yaratıklar biraz daha ayrıntılı açıklanabilirdi. ama güzel genel olarak sorun yok.[signature][hline]parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Villians, 31 Temmuz 2005 16:50 tarihinde demiş ki:
Ortaya çıkma zamanı gelmişti.Bu kadar bekleme yeterliydi.Taşıdığı kimlik artık onu bütünü ile kaplamıştı*(ona bütünü ile sahip olmuştu; düşünülebilir).Ne zaman başladığını hatırlamamak onun için daha iyiydi.İşte yine yüzüne o umursamaz maskesini takıyordu*(takınıyordu).Ona bu yolculukta arkadaş olan kılıcıda*(ayrı bu da ayrı :) ) hazırdı.Kötü bir gece olucak*(olacak) diye düşündü.Belkide*(yine ayrı) en kötüsü...
Sadece öldürücem.*(öldüreceğim)
Bu sefer daha kalabalıklardı.Sinsice güldü ve hadi gelin dercesine kılıcının ilk darbesini savurdu.O savurdukça daha da çok gelmeye başlıyorlardı.O kadar katılaştım ki diye düşündü...
Hey bu kadar mı.....Sizi öldürmek istiyorum
Hevesli küçük yaratıklar.Ve bir darbe daha.Dizlerinin üstüne çömeldi,başını şöyle bir salladı.Gelenleri görebiliyordu.İki klıcını da çaprazlayarak öldürdü.Ayağa kalktı ve koşmaya devam etti*(başladı; devam edilen aksiyom yok.).Onları hangi yöne doğru çekiceğini*(çekeceğini) gayet iyi biliyordu.Önünde uzanan binaya doğru baktı...Ne kadar da görkemli..Binanın giriş katına zıpladı.İki kollarını davet edercesine açtı.Peşinden geliceklerini*(geleceklerini) biliyordu...
Bir ses,bu sefer savaşmalıyım.
Yine başlamıştı,tek tek kılıç darbesi ile yok olan yaratıklar.Hızı daha da artmıştı binanın tepesi daha yakındı.Arkasına dönüp baktı,''Güzel gelmeye devam ediyorlar''
Olucak*(olacak) birşeyler*(bir şeyler; ayrı),yeni yaratılışlar...
En tepedeydi ve aşağıdakileri görebiliyordu.Ama hala umursamazlığı devam ediyordu.Kollarını iki yana doğru açtı.Kalp aurası çevresini sardı.Minik yaradılışlar*(yaratılışlar) bakmaya devam edin...
Birlikte olucağız....*(birlikte olacağız)
Maskesini çıkardı.Ve birkaç darbe daha diye düşündü.
Küçük bir çocuk,şaşırmıştı.Çevresindeki ışık ve açılan bir gölge.Gözlerini elleri ile korudu.İnanılmazdı.Şimdi ise etrafındaki sesler de artmaya başlamıştı..
Şimdi*(atalım bunu; diğer şimdiye çok yakın) düşmeye başlamıştı..Kendini sadece var olan boşluğa bırakmıştı.Ne kadarda*(at dayı öyle oku hala anlamlı, o zaman ayrı) hafifti.Gözünün önünden bir çok görüntü geçmeye başlamıştı.Bir kız,uzaklarda oda*(ayrı da) düşüyor.Ve başkaları başkaları da var savaşan.Yüzünde tekrar bir gülümse belir(i)verdi.
Kimse bilmiyor ve kimse sormuyor...
Ellerini açıp karanlıkta kayboldu...Bunun asla sonu yoktu.
Küçük çocuk çağrılıyordu,bu hikayanin neresindeydi?Ve şimdide*(ayrı) bir deniz,tam ortasına çekilmişti.Sonra ona ellerini uzatan bir kız gördü.
Bakışları korku doluydu..Korkma dedi çocuk.
Bir ses,olması gerekeni yaşıyoruz biliyorum benim korkum yersiz.
Çocuk ona elini uzatmaya çalıştı ama olmuyordu.Neden engellemek istiyorlar...?
Birlikte olucağız....*(olacağız)
O zamana kadar, ne olduğunu anlamaya çalışma sadece bekle...
Çocuk gözlerini açtı hala denizin ortasındaydı
Sadece güçlü olan mı hayatta kalabilcek diye düşündü,adam maskesini tekrar takarken....!

Başlarında bir drizzt havası aldım, karizmatik karakter tabi ondaki öldürme isteği tiksintiyle varoluyor; buradakinde ise istekle.

Girişi güzel ve gidiş gizemli. Neden bu adam özellikle yaratıkları bir yere çekiyor, neden aurası varken darbelere izin veriyor, şiddet ona ne sağlıyor.

Ve aniden işte beklenen değişim, kavramlar garipleşiyor; işte sembolizm bölümü burası herhalde. Çocuk masumiyet mi, diğer kendi gibi olanlar da var. Biraz karıştı gibi geldi, herkes kendi mesajını mı çıkarsın istedin ?

Yoksa savaşın ortasında karakterin iç dünyasına bir yolculuğa çıkıyoruz da bu sembollerle bize ruhsal hali mi verilmek isteniyor ?

Sonundaki söylem özellikle klişeleşmiş bir kavram, tamam bu kavram kullanılabilir ama yanına şöyle en azından özgün bir bakış açısı veya soruya daha önce bakılmayan bir açıdan bakarak olsa daha iyi olurdu kanaatindeyim.

Neyse yazım hatalarını yine yukarıda belirttim. Hala noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmıyorsun. De, da konusu hala sorunlu ama gelişme var. "Cağız" ekimizin kullanımı falan biraz sorunlu, ilerledikçe düzelir bunlar.

Yeni çalışmalarını bekliyorum, başarılar. :)

Bu güzel çalışma için de yeniden teşekkürler. ;)[signature][hline]Follower Of Cyric,Prince Of Lies;Blog

[Bu mesaj Loras tarafından 31 Temmuz 2005 20:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yoksa savaşın ortasında karakterin iç dünyasına bir yolculuğa çıkıyoruz da bu sembollerle bize ruhsal hali mi verilmek isteniyor ?
Kesinllikle bu,çünkü bu kahraman benim için gerçekten çok önemli bir yee sahip.
Aktarmaya çalıştım tabi onun haberi olmayanlarda eşlike diyordu.[signature][hline][b][u][i]Dark Elf
Sosyal ağlarda paylaş

valla yıldızları görücem diye gözüm acıdı :) bundan sonra önce sana yollasın yazılarını, sen imla hatalarını düzelt sonra koyun buraya..bi de bi çay getirirseniz şuraya valla zahmet olmazsa :)[signature][hline]parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas..
Sosyal ağlarda paylaş

tatlım merak etme imla hatalarına el atarız artık bol bol vaktimiz var biliyosun:)
yazılarındaki gizemli hava güzel hoş ama bu karakter betimlemelerini kısa tutmana sebep oluyor ve sanki sadece kendin hayal ediyomuşsun gibi oluyor yani kahramanı sen biliyosun oluşturuyosun kafanda ama bizim için biraz bilinmez oluyor...biraz da aceleyle yazmayıp imlayı halledince aşıyosun yavaş yavaş hadi...[signature][hline]Nobody is perfect!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...