Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

uMUT vAr MI

circirbocugu

Öne çıkan mesajlar

said:
_Mikael_, 30 Temmuz 2005 17:33 tarihinde demiş ki:
Öbür türlü olsa daha kötü olurdu.
Yani;severek dinlediğim grupların Mtv de çıkıp bahsettiğiniz kitle tarafından dinlemesi hoşuma gitmezdi...
+1

metal müziğin piyasa müzik olmasını mı istiyosunuz[signature][hline]insanlar ikiye ayrılır; akbili olanlar ve akbili için şöföre para verenler...
ımph!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
requem, 30 Temmuz 2005 23:05 tarihinde demiş ki:
Ajahahaha Natural nickli arkadaş bayaa saçmalamış.

metalin pop müzikten,pisasasından farkı nedir?
müzikalite açısında yorum falan yapmam zaten nadir gruplar dışında çoğu grup vasat.
birbirini taklit edip hödö hödö gitarı gitar dışında her türlü kullanan herfilerden tutu davulla türlü şebeklikler yapan herfilerden falan bahsedioruz.
ben dinlemedim mi metal,gayet bayıla bayıla dinledim.festivallerden tut her bi bok püsür,o kültürün içine girdim.bom boş otluktan başka bir halt yok.
''öö emtal budur geçrek müzik ülkemizde endne metale önem verilmio ehde hödö'' die dolaşan ytipler '-metalinde popüler bir müzik olduğunu ve bu işinde aynı pop müzikten farksız oalrak ticari amaçla yapılan bir para kazanma sektörü olduğunun nasıl farkına varamio hayret ediorum.
sonra saçmalamış falan oluoruz,tabi varsın bren saçmalamış olıyım siz takılın aynı tas aynı hamam.[signature][hline][b]''Be a realist demand the impossibe''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Natural, 31 Temmuz 2005 01:18 tarihinde demiş ki:
lol zaten pisaya:=) ahaha
korn dan linkinpark tan bahsetmiyorum, herkesin amacı popüler olmak değil, adam gibi kaliteli müzik eskilerde kaldı zaten eski gruplar metaldir şimdiki gruplara metal bile denmez[signature][hline]insanlar ikiye ayrılır; akbili olanlar ve akbili için şöföre para verenler...
ımph!
Sosyal ağlarda paylaş

kimlerden bahsediosu ki?
heavy'den tut en sert death metale kadar hepside gayet populer müzik kategorisindeler.
''amaç''ları o olduğu için zaten metal yapiolar ki ''amaç''ları müğik yapmak değil aslında,müzik onlar için ''araç''[signature][hline][b]''Be a realist demand the impossibe''
Sosyal ağlarda paylaş

Jester arkadaşım çok güzel açıklamış tebrik ediyorum..

Metal müzik değil de Rock müzik için söylediğiniz şeyler geçerli..

Şimdi Kral Tv yi açarsanız Rock gruplarına sıkça rastlayabilirsiniz,gazetede rock müzik konulu bir makale okuyabilirsiniz.

Ama ben Crossfire ı Almora yı Kral Tv de görmedim çocukların ağzında duymadım,Blind Guardian ı Mtv de görmedim.[signature][hline]We're Opeth from Stockholm-Sweden..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
_Mikael_, 31 Temmuz 2005 01:51 tarihinde demiş ki:
Jester arkadaşım çok güzel açıklamış tebrik ediyorum..

Metal müzik değil de Rock müzik için söylediğiniz şeyler geçerli..

Şimdi Kral Tv yi açarsanız Rock gruplarına sıkça rastlayabilirsiniz,gazetede rock müzik konulu bir makale okuyabilirsiniz.

Ama ben Crossfire ı Almora yı Kral Tv de görmedim çocukların ağzında duymadım,Blind Guardian ı Mtv de görmedim.

+1
Sosyal ağlarda paylaş

Metal müziğin piyasa olmasının zararı nedir ?
Ayrıcalığınızmı kalmıyor?
havanızmı sönüyor?
müzikal kalitesimi azalıyor?
nedir yani ?[signature][hline]navyamphs, 23 Temmuz 2005 14:58:
Belkide sende gaysin ve bunu saklıyorsun. birisi bunu açıklayınca cesaretleniyor, ama benim gibi birisiyle karşılaşınca geri çekiliyorsun.
gay olduk geeey

Sosyal ağlarda paylaş

Metal müzik türkiyede piyasa yapamaz nedeni çok açık amerikada avrupada 80 yıllarında 50-60-80 bin kişinin katılımıyla metal festivalleri olurken günümüzde türkiyede daha yenini yen böyle şeylere ratlıyoruz. Yinede son yıllarda baya iyi gruplar geldi gitti örneğin Slayer ın Türkiye ye gelmesini hiç beklemezdim onlar bile geldi. Ama gel gör ki Türk Metal i bu kadar iyi tutuna biliyomu piyasaya? tabiki hayır. Almora nın VoX taki konserine girmiştim toplasan 30 kişi gelmiştir bu gerçeği açıkça ortaya koyuyor zaten :D
Türk Genci hippici hip hop çu pop çu topçu olmuş
Sosyal ağlarda paylaş

Natural dogru demis aslında. Yuzunu beyaza boyayıp vampir gibi giyinip heryerini deldirmek nasıl modaysa, metal muzik de moda olmaya basladı. Hayır linkin park, korndan bahsetmiyorum. İnsanlar nasıl pop muzik konserlerinde amacsızca cosuyolarsa abartıyolarsa aynısını bi megadeth konserinde de yapıyolar. "Metalci" diye ayrı bi kavramın olması da bna tuz biber ayrıca, kendilerini farklı cok uber varlıklarmıs gibi goren bir suru insan var orda. Metal dinleyenler kızmasınlar ama yalansa soyleyin lutfen boyler insanlar yok mu? Hatta metal dinleyen insanların buyuk bi cogunlugu boyle degil mi? Sokakta konserlerde gormuyo muyuz bunları?

Biseyin populer olması icin illa gazetelere cıkması gerekmez, metalin insanlar arasında bayagı kalabalık bi kitlesi var zaten. Rock muzik demissiniz de, otuz yıl once rock muzik vardı ne metal vardı ne bugunku pop ne de rap. Metal muzigin babası diyebilecegimiz gruplar su anda klasik rock olarak adlandırılıyor.

İnsan profiline dikkatlice bakıldıgında metalcilerle popcuların cok bi farkları oldugunu dusunmuyorum, ikisinde de muzik birbirinin taklidi olmus durumda. İkisinde de insan profilleri tipiktir. Sacmala demeyin, oyle oldugunu siz de biliyosunuz. Vapura binerken tamamen siyah giyinmis suratını beyaza boyayıp bi de asmıs insanları gormuyo musunuz yoksa?

Not: Metal dinleyenler alınmasınlar yukarda dedigim gibi, lafım her metal dinleyene degil duzgun dinleyenler de var tabii. Piyasa muzik, "metalci olayım" diye metal muzik dinleyenlere, bu kitle sadece linkin park korn icin degildir metal dinleyen bir suru insan var boyle.[signature][hline]kaleidoscopic 20 Haziran 9:30 sularında Rockistanbulda demiş ki:

Zaten tekerleklere karşı ilgim var...
Sosyal ağlarda paylaş

metal dinleyenlerin kendilerini über hissetmeleri yanlış da olsa haklılık payı var, metal dinleyen insanlar popüler müzikle ilgilenmedikleri için... Pop müzik dinleyenler müzikle ilgilenmezler kalitesiz pop müzik dinleyip popüler kültüre kapılıp giderler, metalciler bu yüzden kendilerini über hissederler, ne dinlemek istediklerini bilirler, kaliteli müzik dinlerler (nu metal hariç, onlar da popçu zaten). Metal müzik de popüler derseniz metal grupları (hepsi değil) yalnız metal camiasında popüler, pop müzik yapanlar dünyaca popüler. Metal müziğin popüler gruplarından biri olan Blind Guardian ile Britney Spears ı aynı kefeye koyamazsınız.[signature][hline]insanlar ikiye ayrılır; akbili olanlar ve akbili için şöföre para verenler...
ımph!

[Bu mesaj ucanadam tarafından 31 Temmuz 2005 13:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Genelden özele doğru giden bir yazı oldu.Bu kadar kısa sürede ancak bu çıktı...
Popülerlik; underground müzik her zaman daha popülerdir. Çünkü müziği dinleyen kitle kemikleşmiştir. Diğerleri ise bu kemikleşmiş kitlenin takipçileridir...çok uzun yazmadım burayı...daha uzaar.

Tr'de neden adam akıllı bi şi yapılmıyor?(sadece metal değil genel)
1. Kaset satın alan kesim 14-20 yaş arası gençler.Piyasa bunlar
2. Kaset,CD satın alan kesim orta-alt kesim. Piyasa bunlara satış yapıyor
3. Türkiye'de hobi sahibi olan adam sayısı çok az. Eğitim alan pek yok gibi =)
4. Hobi sahibi olmayan ama piyasa yapan adam sayısı çok.
5. Taklitçilik,kolaya yatma vs.
6. İyi olana çelme takma,görmezden gelme.
7. Sanırım 6'nın sebebi bu. Türlerde bağnazlık hatta faşizanlık.

Mesela geçen ay (çok alakasız gibi gözükebilir ama alakalı) Geup Hepsi'yi tartıştık. (7) faşizanlık devresindeki arkadaşlar önce bir kan kustu "Onu dinleme bunu dinle" sonra (6)çelme taktılar "Zaten iyi değiller" (Bütün albümü ne zaman alıp dinlediler bilmiyorum), ve bazı gerçekleri de söylediler (5) "Taklit abi"...
Birileri de cevap verdi tabi. (1-2) "Piyasanın gereğini yapıyorlar" ve (3) "Konservatuar eğitimi almışlar, uzun süredir bu albümle uğraşıyorlar"

Gelelim metale (işte küfür yiyeceğim yer burası olacak) uzuuun uzuuun yıllar önce biz de dinledik NWoBHM ve dalgasından gelen grupları... Tabi sonraları çok dallandı budaklandı. Envayi çeşit türü çıktı metalin. İşin komik kısmı burada başlıyor. Metalin bu çeşit çeşit dallarında yaşıyanlar diğer aynı ağacın diğer dallarında yaşayanları sevmiyorlar, çatışıyorlar. Faşizanlık bu dereceye gelmiş... Eli gitar tutan adam bi şiler yapsa nete verse hemen "Olmamış bıdı bıdı" damgasını yerse çalışır mı konu üzerine güzel güzel "Bak benim grubum var Cover yapıyos" ayağı ile kız götürmek varken! Müzikal açıdan yaratım sürecine başlamak zordur. Uzun çalışma ve tecrübe gerektirir. Heyoo ben gitar çalıyom diyen adam hemen şarkı sözü yazamaz, bunu uygun müziğe oturtamaz. Kısacası müziğin desteğe ihtiyacı vardır...

Gelelim piyasa olayına. Duymuşsunuzdur Zardan Adam diye bir grup var. Ben senelerden beri bu adamların mp3lerine ulaşabilirim netten. 110 isimli grubun demosu elime 2004 ortalarında geçmiş. O da netten. Tamam bunlar metal yapan gruplar değil. Ancak elinizde bu kadar büyük bir imkan varken kullanın kardeşim! İnternetten yüzlerce grup indirdim ben. Amatör hepsi. Her çeşit müzik yapan yüzlerce grup. Site açın veya yazın patiye indirelim dinleyelim. Yardım isteyin elimizden gelen yardımı yapalım. Hele ben (ve benim gibi gelişim yanlıları) kesinlikle çamur atmam.
Ama Swedish Metal yapmak öyle kolay değildir alt yapı ister, uzun zaman ister, çok eleman ister. Basitten başlayın sonra zorlaştırırsınız...
Umut var mı? (Başlığı açan arkadaşın dil bilgisinden umudu kessem bile) E var tabi! Çalışırsanız her şeyi yapabilirsiniz. Önce çalışın, üretin. Elimizde ürün olmadan reklamdı piyasaydı yapamayız. Gayret etmek lazım...

Sanırım hepsi bu kadar.Bu yazı karalama değil, cesaret verme amaçlı yazılmıştır. =)[signature][hline]Yazdıklarımla ilgili bir soru(/n) olması durumunda "özel mesaj" atarsanız daha hızlı yanıt alırsınız. mono-blog
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Alexi_Septimus, 31 Temmuz 2005 12:35 tarihinde demiş ki:
:)
O BAŞLIĞI KLAVYEYE DEĞİLDE EKRANA BAKARAK AÇSAYDIN YA GÖZÜM.

Bakarız ..:)

Bu arada metali popu aynı kefeye koymak sacma geliyor bana ne olursa olsun...Venatorun dedıgı bı yere katılıyorum bazı metalci tıpler kendılerını ustun goruyor bu dogru bız farklı olmak zorundayız dıye metal dınleyenler (anlamadıkları halde muzıkten) var...Fakat metal genede bana gore kalite müzigin onculerinden goruyorum...[signature][hline]MSN:[email protected]

[b]Gelebek....
Böcügüm artık puhpuh...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
ucanadam, 31 Temmuz 2005 13:31 tarihinde demiş ki:
metal dinleyenlerin kendilerini über hissetmeleri yanlış da olsa haklılık payı var, metal dinleyen insanlar popüler müzikle ilgilenmedikleri için... Pop müzik dinleyenler müzikle ilgilenmezler kalitesiz pop müzik dinleyip popüler kültüre kapılıp giderler, metalciler bu yüzden kendilerini über hissederler, ne dinlemek istediklerini bilirler, kaliteli müzik dinlerler (nu metal hariç, onlar da popçu zaten). Metal müzik de popüler derseniz metal grupları (hepsi değil) yalnız metal camiasında popüler, pop müzik yapanlar dünyaca popüler. Metal müziğin popüler gruplarından biri olan Blind Guardian ile Britney Spears ı aynı kefeye koyamazsınız.

kaliteyi kalite yapan şey tarz değildir, müzisyenliktir. britney spears kadar müzikalitesi olan yüzlerce metal grubu var, orjinallikten yoksun, başka grupların yaptıklarını taklit eden, anlamsız anlamsız şarkılar yazan ve hava atmaya çalışan metal grubu yok mudur?vardır..pop müzik yapıp iyi müzisyen olan, şarkılarını dinleten yok mudur? gayet tabii vardır. şu halde metal dinleyen birinin "ben kaliteli müzik dinliyorum überim" demesi zırvadır. ayrıca pop müzik yapanlar da dünyaca popüler diye bişey yok, kendin söylemişsin metal camiası pop'u takip etmiyo diye :) her müziğin hitap ettiği belli bir kesim var. her müzik tarzında da iyi müzik yapan var kötü müzik yapan var.

eheh yoksa biri çıkar, klasik müzikten öte kaliteli müzik yoktur, sonradan yapılan her müzik dandiktir, uğraş falan verilmemiştir, popülarite amaçlıdır der; biz de öylece bakakalırız.[signature][hline]parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...