Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mesela ben bi techno cd si yaptım..

reyou

Öne çıkan mesajlar

merhaba arkadaşlar mesela ben bi techno cd si yaptım 16 parçalık ve bunu yaparken e-jay ve reason gibi programları kullandım. ve piyasaya sürmek istiyorum. bunun dışında adamlar bana dava falan açarlarmı "bu bizim programı kullanmış belli" falan diye
yani onun hakkıda telif hakları varmı yoksa, artık programı aldım diye istediğimi yapabilirmiyim?

bide şu var değişik techno parçalardan bölümler alıp (mesela bi parçanın bi yerindeki davul sesi hoşuma gitti başka bi parçada lazer sesi vb.) kendi parçalarıma ekliyorum bi sorun yaratırmı?

bide aramızda bu işle ilgilenen arkadaşlar varsa yorumlarını yazabilirlermi acaba.. teşekkürler[signature][hline]sen bu yazıyı okurken senin hayatından 5 saniye çaldım. 6 oldu,7,8,9...

[Bu mesaj reyou tarafından 29 Temmuz 2005 03:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

orijinal aldıysan programları pek bi sorun olacağını sanmıyorum, ama bi anlaşma kuralları fln olur onu oku derim manual gibi bişi, yada license user agreement geyiği döner ya. belki orda bi kaç madde vardır tiesto olupta hapiste yatma :P[signature][hline]Selmion, 06 Temmuz 2005 16:37 tarihinde demiş ki:
arkadaşlar ben bi hata yaptım ve böhühü kötü film dl ettim...
Karsinizda Pipican,Fanus Hayati Yasayan octopus
[b]i have become comfortably numb.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dela, 29 Temmuz 2005 07:09 tarihinde demiş ki:
dance e-jayle cd basip nasi piyasaya yayiyosun ki? naaptin sen simdi? mix mi produksuyon mu? copy paste mi?

yooo copy paste falan değil, dediğim gibi türlü techno parçalardan belirli yerler kesip (sözde olabilir, loop, beat, işte enstrüman sesleri gibi) bide e-jay ve reasondaki sesleri kullandım.

illa türkiye çapında değil en azından biraz para kazanmak için yerel satmaya çalışıcam (becerebilirsem).

ama şarkıların o kadarda kötü olduğunu sanmıyorum bi
4 strings veya bazıları d-devils tarzı oldu. trance olanlarda var. arkadaşlara dinlettim beğendiler. ama dikkat et çalabilirler zik gibi kalırsın dediler bende ondan öte şu telif olayını nasıl halledicem gerçektende o programları kullandım die sorun olurmu? bide bende patentlicemmi napıcam?[signature][hline]sen bu yazıyı okurken senin hayatından 5 saniye çaldım. 6 oldu,7,8,9...
Sosyal ağlarda paylaş

Konu hakkında ayrıntılı bilgi programın readme lerinde vardır büyük ihtmalle. Ancak diğer parçalardan sample almak (editlediğin sürece) sorun değil. Hatta ve hatta TranceNation'a gidip sorunu forumlarda profesyonel DJ lere sorabilirsin.
Para kazanma olayına gelince, dene şansını ama çok büyük şeyler bekleme derim ;) Mix yapan o kadar çok eleman varki... E-jay idare eder bir program. Başlangıç için iyi tabi. Ama yavaş yavaş Reason'a, FL'ye, Sonar'a, Cubase'e veya Vegas'a geçmeni öneririm...

Bu dediklerim paralı programlar! Ben para vermem şimdi diyenler için: BUZZ öneriyorum ki adreside Buzz'dır. Pek çok DJ sequencer(bu programların adı) olarak Buzz kullanır. Buzz para istemez, kurması ve başlaması çok zordur ama sitesinde sol çerçevede FAQ sağda ise tutorial ler mevcut... Okursan sorun yaşamazsın.
Galiba şimdilik aklıma gelenler bunlar ;)

Kolay gelsin[signature][hline]Yazdıklarımla ilgili bir soru(/n) olması durumunda "özel mesaj" atarsanız daha hızlı yanıt alırsınız. mono-blog
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...