Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk-Kürt

Misafir Guest

Öne çıkan mesajlar

Ben Tezleri açıkla demiyorum anlamıyormusn gayet açık yazdım.Bu Tezleri Hangi kaynaktan alıysoun neye dayanıyosun diye soruyorum Bana bir site söyle bir kitap ismi söyle bir gazete bir dergi vb bişeyler söyle araştırıyım gerekrise orayla başka platformlarda tartışılır ama bana oraları söyle madem böyle bişeyi ortaya atıyosan kaynağını söyle .[signature][hline][D]emokratik [P]ati [Ö]rgütü
Haksızlığın Karşisinda Huzurlu bir Paticik için Sonun Kadar Savaşacağız.
Devrimciler Ölür ama Devrimler Durmaz Yürür...
Devrim bir efsane,Özgürlük bir Ütopya DEĞİL!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Delidumrul, 20 Temmuz 2005 01:36 tarihinde demiş ki:
Yok o benden gelecek cevabi biliyor o yuzden.
Ey albiz, (Italyanca Diablo demekten daha Turkce olur bu)
Sana siyasi kimligini sordum hala cevap alamadim. Atsiz Atayi sordum birak o shamanist dedin. Bildigim kadariyla ulkucusun. Ben birakali ulkuculer mi deyishti? (Cok deyishtiler gerci duydugum kadariyla ama).

En ağırlıklı siyasal görüşüm Kemalizm. Ayrıca Türk Tarihseveriyim ama her bir kelimeyi yazdığımı bile hiç inanmazsınız. Neyse Türkçülük Nihat Atsız değil Ziya Gökalp'tan aldım. Vatan Namık Kemal'den, dışında herşey Atatürk'ten.. Zor oluyor mu ?..

Ne ülkücü ne de türkçüyüm. Aslında Türk milliyetçisiyim

Ben Her ırkı Türk ilan etmeye çalışan biri değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

yazıların ve tavırların bunu gösteriyor 1.
Ayırca hala senden içerik değil kaynak bekliyorum .. Kaynak veremiyorsanda bu yazdıklarına gülerek vakit bile kaybetmek istemiyorum[signature][hline][D]emokratik [P]ati [Ö]rgütü
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Valeron, 20 Temmuz 2005 01:37 tarihinde demiş ki:
Ben Tezleri açıkla demiyorum anlamıyormusn gayet açık yazdım.Bu Tezleri Hangi kaynaktan alıysoun neye dayanıyosun diye soruyorum Bana bir site söyle bir kitap ismi söyle bir gazete bir dergi vb bişeyler söyle araştırıyım gerekrise orayla başka platformlarda tartışılır ama bana oraları söyle madem böyle bişeyi ortaya atıyosan kaynağını söyle .

Ya kolay bulabilirsin Kürtlerle ilgili kitaplarını.. Ben çok çeşitli kitaplardan yazıyı fotokopi çekilip eve getiriyorum. Milli Kütüphanede Türkiye'nin etnik kökenleriyle birçok konuyu topladım. Değerlendirdim 5 tane tez olduğunu doğrulamıştır. Araştırmacı Ali Tayyar Önder'in kitabından (ismi hatırlamıyorum-"Türkiye'nin etnik yapısı"olabilir) Türk-Kürt kaynaşma bölümüne ele aldım. Valla değerlendirmeden, araştırmadan birşey diyemem.
Sosyal ağlarda paylaş

Diyemezsen burayada tez atama o zaman.ilk defa senden duyuyorum böyle birşeyi..[signature][hline][D]emokratik [P]ati [Ö]rgütü
Sosyal ağlarda paylaş

lan kim açtı bu topici ya?
sinir oluyorum böle adamlara..bulcam bi internet cafede gömcem kafasını monitöre

Din-Siyaset-Irkçılık olaylarını burda açmayın mümkünse olur mu ?

Bi tw gelsede silse şunu..hala neyi tartışıyosunuz ya

ben rumum o kürt ..ee noldu!![signature][hline]It's a lie. A kiss with opened eyes.
And she's not breathing back.
Anything but bother me.
It takes my pain away
Sosyal ağlarda paylaş

@trapt;
1.si böyle topic acanlara mı kafa gömmek istiyosun anlayamadım
2.si TW'ler karışamıyor bunlara buranın mod'u olmadığından genel yönetici gelebilir
3.su Tartışıyoruz bilgi alışverişinde bulunuyoruz ama ben şahsım adına hep dedim gene diyorum.Insanları önce INSAN Olarak değerlendirmek lazım . BUna dikkat ediyorum buna uğraşıyrum ama hala ırkcılık yazıları yazıldığında bunlara cevap verirken başka boyutlara gıdıyo olabilirim[signature][hline][D]emokratik [P]ati [Ö]rgütü
Sosyal ağlarda paylaş

@Valeron

baştan sona okusana bi ..okumuşsundur zaten
ya bu olay zaten ırkçılığa giriyo..ben kürt olsam çok alınırım bu yazılara şahsen..millet atıp tutuyo bu topicte...bak sende kürt müşsün..helal olsun ne diim..ama bu yazılanlar benim canımı sıktı şahsen..
böle bi milyon topic açıldı ve kaç tane insan birbirini kırdı..gerek yok yani..bi bilgi alışverişi değil ...sende biliosun bunu..

herkes cevabını verdi..yenisi geldikçe geliyo..yanlış mıyım?[signature][hline]It's a lie. A kiss with opened eyes.
Anything but bother me.
It takes my pain away
Sosyal ağlarda paylaş

doğru diyosun ama işte tartışma isteyen arkadaşlara tartışıyoruz bizde[signature][hline][D]emokratik [P]ati [Ö]rgütü
Sosyal ağlarda paylaş

yaptığınız sidik yarışından başka hiç bişey değil.
mantıklı konuşan kişilerin kaşsınıa mantıksız kişiler gelince böyle abuk şeyler çıkabilio ortaya.
internet ortamında bu tarz tartışmalra girmicem mümkün olduğunca.
yüz yüze konuşan konuşsun ozman çıkar ortaya kimin kafası monitöre gömülüo,kimin türkçülüğü nereye kadar,kimin bilgisi nereye kadar...[signature][hline][b]''Be a realist demand the impossibe''
Sosyal ağlarda paylaş

walla ben böle ortamlardan uzağım ama şu vardır ki
ırkçılık bi yapan adamı yanımda görürsen..o zaman görürsün nasıl bişi olduğumu ..
sanal alem delikanlılığıyla olmuyo bu..adam bi ırka laf atıyosa arkasında dursun o zaman[signature][hline]It's a lie. A kiss with opened eyes.
Anything but bother me.
It takes my pain away
Sosyal ağlarda paylaş

Adam gibi tartishmaya calishiyoruz.
Devam edicem ve merakimdan soru sorucam 2-3 tane daha.
Seninde bildigin uzere Ziya Gokalp Panturkist degil Panislamisttir cogu insana gore. Evet Turkculugun ilk doktirininin sahibidir berkide ama genede bircok kaynakta eger incelersen Panislamist Turkcu olarak gecer. E buna gore senin actigin konularin yarisi Islam oncesi Turk tarihinden olduguna gore buna bir anlam veremiyorum. Atsiz ataya Shamanist dedin.Hunlarda shamandir. Senin yok dedigin o Gokturklerde.... Celishki mi var burda?[signature][hline]:NSRq:üXrüt:irht:kök
Sosyal ağlarda paylaş

ırk die bir kavramdan bu şekilde bahsetmek,bu konunun bokunu çıkartıp cebeliyetsiz insanların kendilerini bi gruba dahil hissetme çabasından kaynaklanan;çok büyük bir insanlık ayıbıdır.[signature][hline][b]''Be a realist demand the impossibe''

[Bu mesaj Natural tarafından 20 Temmuz 2005 02:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 19 Temmuz 2005 16:27 tarihinde demiş ki:
bılge tonyukuk ırkcının allahıdır onun yazdıkalrını kaale almayın gecenelrde
hıtler o kadar ınsanı kestı dıyorsunuz allah aşkına yahudıler ınsanmıydı iyikide kesmiş
tarzında bişiler yazmıştı bu yaratık

Aha işte ben ırkcıysam sen insan olduğunu kanıtla olum ben düşüncemi söylüyom aranızdaki hiç bir kürte dalaşmıyorum ama ırkcı diiyin ne dersenidz diyin ben kürtleri sevmiyorum[signature][hline][imzanız forumkurallarına aykırı - forumlarda din dil ırk etnik koken ayrımı yapılmasına müsade edilmemektedir. bir daha tekrarı halinde cezalandırırsınız]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Valeron, 20 Temmuz 2005 01:10 tarihinde demiş ki:
said:
DiabloTyrael, 19 Temmuz 2005 23:54 tarihinde demiş ki:
Tabii Çerkezler Türktür. Neyse Türk-Kürt'ten bahsedelim

Kürtlerin kökeni tam henüz belirlenememiştir. Yani henüz aydınlatmamıştır demek istedim.

Beş tane tez var.

1. Kardu Tezi
2. Med-İskit Tezi
3. Jafetidologların Tezi
4. Guti ve Önasya Kavimler Tezi
5. Kürtlerin Türklüğü Tezi

Hepsini açıklamamı isterseniz ?..

ya sen kimsin ki böyle kürtler üstüne tez uyduruyosn ? ilk defa bu tez olayını senden duyyorum ırk'ın tezi olur mu allah aşkına ya ? bırak bu işleri ya

Irkın tezi olur evet.Çoğu ırkın nerden geldiği, kökeni tarih tarafından araştırılır.Burda tarihpastası arkadaşın yazdığı tezler ne kadar doğru bilmiyorum ama bu kadar alınacak ne var bunda şaşırdım gerçekten tepkine.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Delidumrul, 19 Temmuz 2005 02:01 tarihinde demiş ki:
Hz. Muhammed Turktu diyenler Turkcu degildir. Ustune Selahaddin Eyyubi de Turk degil kurddur.

Kardeşim Selehattin eyyubinin hardeşinin adı Göktuğdur.Hangi Kürt baba bu ismi koyar?[signature][hline]Ey Türk!
Unutma ve Affetme.
Sosyal ağlarda paylaş

Goktug? Nerede gechiyor hangi ansiklopedide yada kaynakta ?
Hangi kardeshi ? Bildigim kardeshi richardin kiz kardeshi ile evlendirmeyi dushundugu sabahaddin var birtek. Arapcasi `Abu-Bakr Malik Al-Adil I` aramasi kolay olur.[signature][hline]:NSRq:üXrüt:irht:kök

[Bu mesaj Delidumrul tarafından 20 Temmuz 2005 22:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Delidumrul, 20 Temmuz 2005 22:36 tarihinde demiş ki:
Goktug? Nerede gechiyor hangi ansiklopedide yada kaynakta ?
Hangi kardeshi ? Bildigim kardeshi richardin kiz kardeshi ile evlendirmeyi dushundugu sabahaddin var birtek. Arapcasi `Abu-Bakr Malik Al-Adil I` aramasi kolay olur.

Gelişim hachette ansiklobedisi aslında git bir tarihçiye sor oda söyler.Selahattin eyyubi kürtse bana bitane kürt eser gösterin.Kürtlerin yaptığı.[signature][hline]Ey Türk!
Unutma ve Affetme.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...