Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk-Kürt

Misafir Guest

Öne çıkan mesajlar

Tabii Çerkezler Türktür. Neyse Türk-Kürt'ten bahsedelim

Kürtlerin kökeni tam henüz belirlenememiştir. Yani henüz aydınlatmamıştır demek istedim.

Beş tane tez var.

1. Kardu Tezi
2. Med-İskit Tezi
3. Jafetidologların Tezi
4. Guti ve Önasya Kavimler Tezi
5. Kürtlerin Türklüğü Tezi

Hepsini açıklamamı isterseniz ?..
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler, bazi kisiler veya bireyler hakkinda kotu seyler dusunebilir, soyleyebilirsiniz ama bunu butun bir topluluga mal etmek en cok kendimize zarar verir. Turkler soyledir, Kurtler boyledir, Lazlar soyledir gibi yorumlar boluculuge sebep olur, kimseye fayda getirmez. Kotu insanlar heryerde vardir, ama bunu butun bir kitleye mal etmek cok yanlistir. Turkiyede yasayan herkes su veya bu sekilde kardestir. Hatta Turkiye'nin cevresindeki ulkelerde yasayanlarin bile onemli kismi bizdendir. Bizden zorla kopartilmis parcalardir. Biz onlari yeniden vucudumza katmak icin neler yapmaliyiz esas onu tartismaliyiz. Kuculmeyi deil, buyumeyi konusmaliyiz. Bence Turkiye disindaki Kurtler'de, Turkmenlerde, Azerilerde, Iran'daki azerilerde, Kafkas toplumlarida (Cecen, Abkhaz, Cerkes, vs.) , Tatari, Bosnalisi, Arnavutu, Kibris, disarda kalmissa Laz'i vs. dahi Turkiye'ye yeniden katilmalidirlar, ve bir buyuk birlik haline gelmemiz lazim. Esas hedef bu olmalidir. Bu hedefe ulasmak icinde burada yasayan insanlarin mutlu olmasi, hangi dilde muzigini dinlemek istiyorsa (misal) dinleyebilmesi lazim. Ozgurce istedigini yapabilmesi lazim, baskasina zarar vermeden tabi. Ancak bu sekilde buyuyebiliriz. Sen soylesin, ben boyleyim kavgalariyla ancak kuculur dagiliriz, bugun araplarin dustugu durumlara duseriz. (petrolumuzde olmadigina gore cok daha beter olur)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mandoo, 19 Temmuz 2005 19:55 tarihinde demiş ki:
said:
DiabloTyrael, 19 Temmuz 2005 19:10 tarihinde demiş ki:
Valeron ve beyler

Laza laf almayın! Lazlar Kürt gibi değildir! Oldukça vatanseveridirler hatta diyebilirim ki Yurtseverler... Annem babam Laz kökenli. Lazlar Kürtleri hiç sevmezler.

Sizin bütün yazılarını ciddiye alıyorum. Devam ediniz :) Görüyorum sizi :) :)

[Bu mesaj DiabloTyrael tarafından 19 Temmuz 2005 19:13 tarihinde değiştirilmiştir]

lazlar vatansever değil direk cahil topluluklardır...lazlar yalnızca 2 işe yarar...birincisi ölümüne para biriktirmek harcamamak 2. ölümüne çoğalmak..(tanıdığım her laz ailenin en az 3 çocuğu var..)

direk faşist ve cahil kesimi oluşturan lazlardır...yobazların çoğuda laz kökenlidir...

ama bir diğer açıdan bakarsan en yakın arkadaşım bir lazdır...

mandoo mnyk mısın ya :) :D
ben de orduluyum laz türk farketmez hepimiz ay yıldızı severiz...valeron bu arada anne tarafın kürt mü laz mı giresunlu mu anlamadım?... ha olsa nolcak bişi değişmez ama anlamadım :)[signature][hline]Green is the colour of my death
as in winter-guise I swoop towards the ground
Green is the landscape of my sorrowfilled passing
Sosyal ağlarda paylaş

(çaktırma feci post kasıyorum :D)

yok abi görüşlerimin ardındayım...illaki tartışmak isteyen olursa örnekleri sıralarım..[signature][hline]''Devlet-i Osmaniali'de terfii temayuz ilim irfan ile olmaz; ya olacak kuvvetli iltimas, ya olacak madeni haz, ya da olacak ten ile temas...'' {Osmanlı Özdeyişi}
Sosyal ağlarda paylaş

8 sayfayıda okudum,baya hararetli tartışmalar olmuş bulaşmak istemiorum söylemesi gereken kişiler söylemiş söyliceklerini..

AMA Diablotyrael isimli vatandaşa LOl demeden geçemicem.
türkçeyi daha yazamayan biri nasıl bu kadar çok atıp tutabilio türklerle ilgili hayret ediorum.
diablo sen yurt dışından falan mı giriosun bu forumlara?
yoksa çokmu eziyolarda seni hırsını türk fororumlarında milliyetçilik oynıyarak falan mı çıakartiosun..

istersin mi açıklıyım?
bilirmisiniz?

şoparmısın be ya?[signature][hline][b]''Be a realist demand the impossibe''
Sosyal ağlarda paylaş

ya benim anlamadığım şey şu ...bizde Selahadin deniz..(çoğumuz) Kürtlerde öyle
e ozaman ne milliyetçiliği yapıyo millet!?
bunu bana tarih hocam söylemişti..

Herneyse ya bu işler askeri şeylerle olcak bişi değil..Pkk' da olan insanların içinde bi çok türk var. bunu bilio musunuz? ama olay şu ki yabancı devletlerin desteklemesi,eğitimsizlik cehaletle olursa durum bu olur...İnsanları bilinçlendirirsek..kardeş gibi yaşarız.. bu vatan hepimizin.........

[Bu mesaj trapt tarafından 20 Temmuz 2005 01:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DiabloTyrael, 19 Temmuz 2005 23:54 tarihinde demiş ki:

Kürtlerin kökeni tam henüz belirlenememiştir. Yani henüz aydınlatmamıştır demek istedim.

Beş tane tez var.

1. Kardu Tezi
2. Med-İskit Tezi
3. Jafetidologların Tezi

ya sen kimsin ki böyle kürtler üstüne tez uyduruyosn ? ilk defa bu tez olayını senden duyyorum ırk'ın tezi olur mu allah aşkına ya ? bırak bu işleri ya[signature][hline][D]emokratik [P]ati [Ö]rgütü
Haksızlığın Karşisinda Huzurlu bir Paticik için Sonun Kadar Savaşacağız.
Devrimciler Ölür ama Devrimler Durmaz Yürür...
Devrim bir efsane,Özgürlük bir Ütopya DEĞİL!
Sosyal ağlarda paylaş

Yav hocam kürt'Ün ordan geldiğinin kanıtı nerde buna deli oluyorum ne olduğu belirsiz adamlar böyle atıp tutarsa olur mu ya ? Bana somut kanıt göstersene ? Böyle Gerçekten yapılan araştırmalar kanıtlıycak göstersene ? Yok böyle bişey ya ..
Ben gayet rahatım ayrıcada yani bariz bi şekilde ırkcılık yapılıyor[signature][hline][D]emokratik [P]ati [Ö]rgütü
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Valeron, 20 Temmuz 2005 01:10 tarihinde demiş ki:
said:
DiabloTyrael, 19 Temmuz 2005 23:54 tarihinde demiş ki:

Beş tane tez var.

1. Kardu Tezi
2. Med-İskit Tezi
3. Jafetidologların Tezi

ya sen kimsin ki böyle kürtler üstüne tez uyduruyosn ? ilk defa bu tez olayını senden duyyorum ırk'ın tezi olur mu allah aşkına ya ? bırak bu işleri ya

Senin dediğini böyle mi yapacağım? Uydurma değil.. Ben yalan söyleyemem
Sosyal ağlarda paylaş

Herkezden ozur diliyerek ve konunun dagilacagini bildigim halde dayanamdim artik bu kadar yok oyle degildir boyledir diye olan ezbere konushmalara.

@DiabloTyrael
Cerkezler Turktur demishsin, Lazlar Turktur demishsin vs vs.Surada siyasi kimligini aciklarmisin? Ve o siyasi kimliginle beraber Hüseyin Nihal Atsız in kim oldugunu ve hakkinda ne dushundugunu de yazarsan sevinirim.(Lutfen Copy Paste yapma kendi dushuncelerin ve kisa olarak..)[signature][hline]:NSRq:üXrüt:irht:kök
Sosyal ağlarda paylaş

Yalan söyleyemzmisin ? niye kendni doğrulua dürüstlüğe mi adadın ? Ben ne uğraşıorm ki senle mantıksız adamın mantıksız yazısı..[signature][hline][D]emokratik [P]ati [Ö]rgütü
Sosyal ağlarda paylaş

sen bariz bi şekilde rahat değilsin,her gün nerde tartışma görsem orada başı çekiyorsun bu konularda ben msj atmıyorum ama takip ediyorum ayrıca adam ırkçılık yapıyorsa beni ilgilendirmez bazen aşırı boş konuştuğu gibi bazen mantıklı şeyler de diyor,kürt konusunda 5 tan tez var diyor,bunu da ''tez'' olarak adlandırmışken senin kanıtla demen de bi acayip değil mi?[signature][hline]Green is the colour of my death
as in winter-guise I swoop towards the ground
Green is the landscape of my sorrowfilled passing

[Bu mesaj December_Flower tarafından 20 Temmuz 2005 01:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

@DeliDumrul:
C/P yapmadan bir bilgisi yok adamın hiçbir bağlamda paso c/p yaparak konu acıyor .. Oda tarih bölümünde takılan mod olmaya calışan genç işte işe yaramadığını farkedince böyle bi yola girmiş demekki[signature][hline][D]emokratik [P]ati [Ö]rgütü
Sosyal ağlarda paylaş

said:
December_Flower, 20 Temmuz 2005 01:23 tarihinde demiş ki:
sen bariz bi şekilde rahat değilsin,her gün nerde tartışma görsem orada başı çekiyorsun bu konularda ben msj atmıyorum ama takip ediyorum ayrıca adam ırkçılık yapıyorsa beni ilgilendirmez bazen aşırı konuştuğu gibi bazen mantıklı şeyler de diyor,kürt konusunda 5 tan tez var diyor,bunu da ''tez'' olarak adlandırmışken senin kanıtla demen de bi acayip değil mi?

Hocam böyle bir tez yok anlatamıyroum galiba ? kafadan uydurma alakasız şeyler tez mez yok ortada yapma allah aşkına ya .. HA illede var diyosa bana kanıtlamak zorunda bunu ..
Ayrıca ırkcılık yapıyosa beni ilgilendirmez demişsin vallahi benim ırkımın alehinde ırkcılık yaptığı ıcın ılgılendııryor ayrıca Irkcılık karşıtı bir düşünce yapım var.
Birde heryerde tartışmalarda başı cekıyosun demişsin şu ana kadar Kürdistan of Irak topiğinde ve Kürtlerle ilgili bu topic dahil 1-2 topicte tartıştım hakkımızı savundum,düşüncemi paylaştım ilgilenenler cevap yazdı okudu.Tartışmak bir düşünce alışverişi bunun yararı oluyor insanlara.Esasen bence tartışamayan insanda bir rahatsızlık vardır.. Sayg sınırlarında tartışmak kadar medeni ve güzel bir şey yok çünkü ..[signature][hline][D]emokratik [P]ati [Ö]rgütü
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Valeron, 20 Temmuz 2005 01:22 tarihinde demiş ki:
Yalan söyleyemzmisin ? niye kendni doğrulua dürüstlüğe mi adadın ? Ben ne uğraşıorm ki senle mantıksız adamın mantıksız yazısı..

Ağır ol. Şimdi tezlerle ilgili açıklıyorum.

Kürlterin kökenleri konusunda tarih adeta didik didik edilmiş ve ortaya bir çok tez konulmuştur. Ancak bu tezlerin tamamının ortak özelliği sağlam verilerden yoksun "VARSAYIMLAR" olmaktan öte geçmedikleridir. Bir kısmı ise diğerleriyle çelişki içindedir. Kürtlerin kökenleri aydınlatılamamıştır. Genel kanı Kürtlerin heterojen bir topluluk oluşturduğu merkezindedir.

Kürtlerin kökenleriyle ilgili temel araştırmaları başlıca 5 gurupta toplamak mümkündür. Bunlar Kürtlerin a) Kardu kökenli olduğu b) Med-İskitlerden olduğu c) Kartlarla ilişkili olduğu d) Türk olduğu e) Guti ve diğer ön asya kavimlerinden olduğu şeklinde özetledim sadece.

Samanist Atsız'ı boşver. Çerkezler konusunda sonra tartışırız DeliDumrul
Sosyal ağlarda paylaş

Ağır ol ? hadi be senden uyarı alacak kadar düşmedim merak etme uyaran adam uyarır.Sen önce ismini cismini bileceksin arkadaşım.Bu tip bir yazı yazıyosan bana hangi kaynaktan aldığını söyleyeceksin ki buna göre seninle tartşıyım.KAynak göstermiyosanda bu yazılar sadece benim gözümde İŞE YARAMAZ satırlar olacaktır..[signature][hline][D]emokratik [P]ati [Ö]rgütü
Sosyal ağlarda paylaş

Yok o benden gelecek cevabi biliyor o yuzden.
Ey albiz, (Italyanca Diablo demekten daha Turkce olur bu)
Sana siyasi kimligini sordum hala cevap alamadim. Atsiz Atayi sordum birak o shamanist dedin. Bildigim kadariyla ulkucusun. Ben birakali ulkuculer mi deyishti? (Cok deyishtiler gerci duydugum kadariyla ama).[signature][hline]:NSRq:üXrüt:irht:kök
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...