Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk-Kürt

Misafir Guest

Öne çıkan mesajlar

Valeron, lafim seni hedef almiyor ama Türkiyeliyim olayi ayrimciligin ve milleti bölmenin en son noktasidir.

Türkiyeliyim ne demek ya, ABD mi Türkiye? Ortak bir Türk kültürü vardir ve bu Türk milletinin malidir. Türk Milleti'ne de Türk'ten Kürt'e kadar Türkiye Cumhuriyeti sinirlarinda yasayan ve Türklügü benimsemis herkes dahildir.

Kimse kimseyi ezmeye, kimse kimseye kendi benligini kabul ettirmeye calismiyor, neden böyle maksatsiz bi savas veriyorsunuz ki? Bu ülke Türk irkinin degil, Türk Milleti'nin, ben anne tarafindan Rum kökenliyim, baba tarafim da Orta Asya'ya kadar uzanan tam Türk. Ama bu ülke benim oldugu kadar, senin de ülken, bir Laz'in da ülkesi, Ermeni'nin de ülkesi. Cünkü TC bir irkin degil, bir milletin ülkesi[signature][hline]Agac rüzgari affetse bile, kirilmis bir kere...
Elandra, Night Elf Priestess
Penthesilea, Night Elf Huntress
Penth, Gnome Rogue
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 19 Temmuz 2005 16:27 tarihinde demiş ki:
bılge tonyukuk ırkcının allahıdır onun yazdıkalrını kaale almayın gecenelrde
hıtler o kadar ınsanı kestı dıyorsunuz allah aşkına yahudıler ınsanmıydı iyikide kesmiş
tarzında bişiler yazmıştı bu yaratık

Ne olursa olsun insanlarin dushuncelerine saygili olmalisin bence ki insanlar da senin dushuncelerine saygi duysunlar.[signature][hline]:NSRq:üXrüt:irht:kök
Sosyal ağlarda paylaş

Penth bana söylemediğini anladım ama şöyle cevap vermek istiyorum bu vatanın adı Türkiye ise ben Türkiye'liyim demek ben Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıyım demek kadar doğal birşey yok . Ben Türk Vatandaşıyım demem neden cunku Türk diye bir ülke yok Türkiye var ve Türkiye Vatandaşıyım.Ayrıca bunun diğer bir sebebide hala aşırı derecede yapılmakta olan kürtlerin hepsini genellemek ve kürtleri bir cok platform'da aşağılamak.En basitinden daha kimin yaptığı belli olmayan bir gasp bir soygun bir eylem direkt olarak Kürtler yaptı deniyor oysa o kadar cok Türk Gaspcı soyguncu var ki ( cevremde bile tanıdığım bilgiğim pislikler varki ve hepside Türk .. ) PKK terör örgütü doğru Allah topunun belasını versin bir dava bu şekilde savunulmaz Apo şerefsiz allah belasını versin namussuz köpeğin ama Terör dendiğinde bu ülkede Kürtlerin akla gelmesi yanlış.DHKPC'de terör örgütü Dev Sol'da terör örgütü bunlar bomba atmadılar mı ? Daha geçen günlerde DHKPC'liler bakanlığa saldırıyordu ? Dev Sol Özdemir Sabancıyı vurmadı mı ? Terörse Türk'tede var Kürttede var,Pislikse Türk'tede var Kürttede var yani Terörün ayrımı veya pisliğin ayrımı yapılamaz.Bak daha yukarıda bile bilge tonyukuk mu ne Kürtlerin %99'u Cahil dedi ? bunu neye dayanarak söylüyorsun ? 20 milyon Kürt var bu ülkede ve benim çevremde ve gözlemlediğim yerlerde Kürt olarak bir sürü insan var ve bunlar bir coğu bilgili ve gayet eğitmili insanlar ayrıca %1'i rahatlıkla aşar bu topluluk .. Yani Irkcılık iğrenç bişey . Türk'ü Kürt'ü ayırmak iğrenç birşey ama sen illede burasi Türklerin yurdudur burda ille Türkler yaşar Kürt'lerin hepsi şerefsiz hepsi bölücü dersen bu Faşist yaklaşıma karşı ben ve benim gibi düşünenlerde farklı yaklaşırlar bunlar işte kan dökülmesine sebeb olur sorun cıkartır.. İşallah Anlatabilmişimdir ..[signature][hline][D]emokratik [P]ati [Ö]rgütü
Haksızlığın Karşisinda Huzurlu bir Paticik için Sonun Kadar Savaşacağız.
Devrimciler Ölür ama Devrimler Durmaz Yürür...
Devrim bir efsane,Özgürlük bir Ütopya DEĞİL!

[b]Edit:
@Penth ; Yazının son kısmını yeni farkettim ne zamanki Türk'ler Kürt'lerin hepsini genellemekten vazgeçecek ne zamanki Türk'ler Kürt'leri kucaklayıp kardeşimiz diyecek ve ne zamanki Irkcılık yapılmayacak o zaman bu Vatanda Ayrım yapılmaz etnik kültürler birleştiği için Türk'üm der insanlar ama bilge tonykuk gibi adamlar olduğu sürece Kürt Kürtüm,Türk'te Türk'üm der bunuda söylüyorum

[Bu mesaj Valeron tarafından 19 Temmuz 2005 17:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

20 milyon rakaminin kaynagi nedir? Gercekten merak ettim, ondan soruyorum. AB tahminleri falan mi. Benim bildigim 1960 nufus sayiminda %6-7 gibi. Daha sonraki nufus sayimlarindan bu soru cikartilmis. Bu gun de en fazla %9 civari deniliyor.

Iddiacilik amaciyla degil, ogrenmek icin soruyorum, bu rakamin kaynagi nedir, ve tam bir nufus sayimi olmadan bu nasil bilinir?

Bi de Guneydogu Anadolu bolgesinde cok sayidaki Turkmen asiretleri, Araplar, Zazalar, bir miktar Cerkes, ve az biraz Suryani var, bunlar da mi dahil ediliyor rakama?

[Bu mesaj demirbilek2 tarafından 19 Temmuz 2005 17:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

@Valeron
bilge tonykuk gibi adamlar olduğu sürece Kürt Kürtüm,Türk'te Türk'üm der bunuda söylüyorum....
Sen Kurdum demeye devam ettigin surecede Bilge Tonyukuk gibi insanlarda Turk`um der. Kisaca bunun bir ortasi yok. Her tarafta yer yerde milliyterci yada asiri milliyetci insanlar vardir, olacaktir. Sende bunlardan 1 tanesisin hic fasistler vs vs diye yazma.
Ve lutfen Turk Milliyetcilerine `FASIST` demekten de vazgecin...[signature][hline]:NSRq:üXrüt:irht:kök
Sosyal ağlarda paylaş

Türk milliyetcileri ırkcılık yaparsa FAŞİST'tir . Ben ırkcılık yapmıyorum sadece burda anlatılarnlara cevap verıyorum bende eğer birgün bilge tonykuk gibi yaparsam banada FAŞİST dersiniz ..[signature][hline][D]emokratik [P]ati [Ö]rgütü
Sosyal ağlarda paylaş

20 milyonun kaynağı DEHAP. Bunu bir araç olarak kullanıyorlar fakat kendileride bunun gerçeği yansıtmadığını biliyorlar. Bunun içine Zazalar'ı da koyuyorlar. Fakat Zazalar biz Kürt değiliz diyorlar.

Birde Türk milliyetçiliği Faşizm ile bağdaşmayan dünyanın diğer milliyetçi anlayışından yüksek bir düşüncesi var. İkisini bir arada kullanmayalım. Çünkü Türk milliyetçiliğinin içinde Arap, Çerks, Laz, Kürt gibi kökleri olan insanlar var.

Zaten Kürtler "Bizler Kürt Milliyetçiliğine karşıyız. Bizlerde Türküz." diyorlar fakat onların kalkıpta MHP ye oy verceği anlamına gelmiyor. Türk Milliyetçiliğinin siyasetten ayrılan manevi değerinide gösteren budur.

[Bu mesaj caferi tarafından 19 Temmuz 2005 17:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Valeron, 19 Temmuz 2005 17:40 tarihinde demiş ki:
Türk milliyetcileri ırkcılık yaparsa FAŞİST'tir . Ben ırkcılık yapmıyorum sadece burda anlatılarnlara cevap verıyorum bende eğer birgün bilge tonykuk gibi yaparsam banada FAŞİST dersiniz ..

Turkcu kelimesinin kullanilmasini tercih ederim. Kavram karmasasina lutfen girmeyelim.[signature][hline]:NSRq:üXrüt:irht:kök
Sosyal ağlarda paylaş

sen türkcü olursan benim gibilerde kürtcü olur anlatamıdığım nokta Türk Kürt ayrımı yapılmaması gerektiği ama birileri devam ettiği sürece diğer birileride devam edeceği ama izah edemedim bir türlü[signature][hline][D]emokratik [P]ati [Ö]rgütü
Sosyal ağlarda paylaş

Bravo daha balonu patlamamış bir Fake Faşist arkadaşımız daha geldi.Tabiki Tek Bayrağımız var Tabiki Tek Liderimiz var ( Ulu Önder Atatürk ) ancak Etnik kökenli bir ulusuz bunu reddedemezsiniz[signature][hline][D]emokratik [P]ati [Ö]rgütü
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Valeron, 19 Temmuz 2005 17:56 tarihinde demiş ki:
sen türkcü olursan benim gibilerde kürtcü olur anlatamıdığım nokta Türk Kürt ayrımı yapılmaması gerektiği ama birileri devam ettiği sürece diğer birileride devam edeceği ama izah edemedim bir türlü

Bende ayni seyi soyluyorum.Birileri devam ettigi surece diger birileri de devam edecek. Sen diyorsun ki sen Turkcusun diye kurdcuyum. Bende diyorum ki tam tersi. O yuzden ortasi yok bunun. Hicbir tarafta geri adim atmayacagi icin bir cozumu de yok. Senelerdir dedigim bir laf var benim `eger birgun dunyadaki milliyetcilerin hepsi bu dusuncelerini birakirlarsa o gun bende `Demokrat` olurum.`
Bu arada nasyonal sosyalist nedir aciklarmisiniz bana?[signature][hline]:NSRq:üXrüt:irht:kök
Sosyal ağlarda paylaş

Nasoynal Sosyaliizm;
Hitler'in güttüğü politikadir.Alman Irkı Tek ırktır. En yüce ırktır ancak Alman ırkı içerisindeki Herkez eşittir ALman ırkından olmayanlar'ida hepsi düşmandır sorunludur.Nasoyonal Sosyalizim Hitler ile tavan yapmış siyasal bir ideolojidir.Ayrıca Irkcılıktır Yani Faşizimdir.Yani tamamıyla arkadaş Hitler'in politikasını destkeleidğini söylüyor Arı ırk yaratmak için diğer ırkların önemli olmadığını belirtiyor ancak bu arkadaş bu ideolojininde FAŞİZİM olduğunu bilmiyor.
Tabi Nasyonal Sosyaliz Türk Irkı icinde olur Kürt içinde Laz içinde birey hangiisni destekliyosa yani ..[signature][hline][D]emokratik [P]ati [Ö]rgütü
Sosyal ağlarda paylaş

Bakın arkadaşlar valeron isimli arkadaşımızı bu forumlarda en iyi anlayan benim heralde.
Arkadaşımız anlatmak istediğini yazıya lanse edemiyor.
Veyada bi noktada uyuşmuyorsunuz.
Fakat hepimiz aynı şeyi söylüyoruz

Bakın Konumuzun ortak noktası şudur ki ;
Bölücü bölücüdür.
Bunun kürt'ü türk'ü olmaz.
Bazı zamanlar Kürt ırkının yapmış olduğu illegal davranışlar sonucu bi takım kendini bilmezler bunu bütün Kürt ırkına mâletmilştir ki hala cezasını çekiyoruz..

Valeron arkadaşımız Kürt'tür.
Fakat daha iyi bildiğim bir şey var ki bu forumda Milliyetçiyim diye geçinen ve bunu yazılarında bulduğu her fırsatta dile getiren çoğu arkadaşımızdan daha milliyetçidir.

Anlatmak istediği olaya gelince ;
Ben Kürt'üm diyor. Fakat Bilge Tonyukuk (kendisi 3 yıllık arkadaşım olmasına rağmen) gibi vasıfsızlar bende Türk'üm diyor.
Bakın hepimiz aynı bayrağın altındayız.
Valeron ben kürtüm fkt bölücü değilim diyor bazıları PKK'sın işte diyor..
Bu şekilde hiçbir yere varamayız.

Herkese Teşekkürler
Saygılar efenim.[signature][hline]| Mail | | Msn | | Ultima Online | | icQ |
Bir Ba$kadır a$k palandöken'de

Ölüm Ölüm Dediğin Nedir ki Gülüm ; War'a Geç Resliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben anlatıyorum ama bazı arkadaşlarımız dik kafalı gittikleri için anlamıyorlar.Ayrıca Deli Kürt=PKK Denmiyor ama Kürtler'in hepsi bölücü hepsi şerefsiz diye genelleme yapılıyor burda 25 sayfada da bu yapıldı kavga ettim bende hep onlarla[signature][hline][D]emokratik [P]ati [Ö]rgütü
Sosyal ağlarda paylaş

Kürtlerde Türklerde eşittir.Aynı topraklarda yaşıoruz we aynı hawayı soluoruz.Ama iki farklı ırk olmanın dezavantajları war tabi.Ama genelleme yapmak istemesemde kürtlerin bazı kötü hareketleri olduunu biliorm.Ha bu cahillikten mi bilemem ama çewremizde özellikle istanbulda kürtler pek sewilmez.Sewilmesede asla ırkçı bir düşünce bu toplumda barınamıo...Buda türkiyenin avantajı...
Pkk'nın da bu cahilliği kullandığı belli zatn.Adamlar doğuda açlar we pkk ya katılmaları pek yadırganamaz ama bizimde onnarı sewmememiz yadırganamaz...Bnm istediğim doğunun da batı gibi eşit muamele görmesi,işte ozmn kürtler kötüdür diebiliriz.Dier türlüsü önyargı olur...[signature][hline]Aşk çiş gibidir,gelirse tutamazsın,tutarsan ağrı yapar...

[Bu mesaj Maxuth tarafından 19 Temmuz 2005 19:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ılk once dunyada bır terorızme bırde ırkcı dusunceye saygı duymam onalr dışında eylem halıne gecmemıs her dusunceye saygı duyarım

Turkluk olayına gelınce hıcbırımız burda oz turk degılız Turk denınce ıcıne bınbır turlu etnık ırk gelıyor cografı yolculuk yuzunden
çinli girmiş japon girmiş mogol girmiş acem girmiş slav kokenlıler girmiş tatar girmiş laz girmiş rum girmiş yahudi girmiş sırp girmiş rus girmiş arap girmiş berberi girmiş alman girmiş hatta afrıkalılar bile girmiş
yanı yzudeyuz turk yoktur burda herkesın aılesıdne muhakkak vardır baska bır etnık koken sahıbı

bız Turk derken Millet olarak kastediyoruz Ataturk e dıkkan edın bır konusmasında turkler fılan dememiş hep Turk Milelti diye hitap etmiştir en basiti
Turk mıleltı aynı tarıhı paylasan aynı kulture sahıp beraber yasama arzusu olan ve yepyenı bır gelıcege beraber gırmek ısteyen topluluga genel olarak denır
Din Dil ve Irk milleti oluşturan unsurlar degildir mileltleri insanalr oluşturur
ve Turkıye mıleltıne tabı herkes etnık kokenı kurcalanmaksızın Turk tur yanı bu kafatası veya etnık kokenınle baglantılı degıldır
Turk yanı kuralan develtlerın vatandaslarının tumudur soncuta safkan turk develtıde yoktur dunyada
nasıl Americalı diye bir ırk yoksa fakat amerikada yaşıyan herkes Amerikan sa veya fransada yaşıyan herkes fransız almanyada yaşıyan herkes almansa
kafatası olculerıne bakılmaksızın turkıyede yaşıyan herkes Turktur
Turklugumuzu belırlıyen etnık kokenelrımzı degıl karakterlerımız gelenek goreneklerımız ve tarıhımızdır

yabancıalrın yapmaya calıstıgıda bu zaten turkıyeyı bolup etnık 5-6 kucuk develt yapmak ve bunalrı kukla gıbı yonetmek ıstıyorlar parcala ve yonet nasıl arap toprakalrında ve afrıkda bunu yaptılar aynı olayı burdada yapmak ıstıyorlar cunkı parca parca bırbırıyle kavga eden kucuk develtler buyuk bırlık develtlerınden daıma zayıftır sovyetler coktugunde 42 devlet cıktı ortaya (sayıyı yanlsı hatırlıyor olabılırım rakamlarla aram ıyı degıl :P)

olay bundan ıbaret yanı ve berabe ryasama ısteyı olan bır mıleltı bolmenın en ıdeal yolu etnık kokenlerıne ınmektır etnık kokene ındıgınde tarıhın bır bolumunde o ırkın su an ıcınde yasadıgı mıleltten ayrı yasadıgı bır evre muhakkak vardır ve bu bagımsızlık vaadı verılıp dogal olarak ters gıden herşeyı buna baglama ıcgudusu ve ayrılırlarsa ehrsey guzel olcuak ıcgudusu olusturur

mısal ıngılızler ortadoguda osmanlıyı aprcalıyıp ırılıufaklı kac develt kurdurdular o zamandan berı ortadogu kendı ıcınde savasmakla mesgul bır turlu barış yuzu goremedı

o yzuden bu cografyada Turkıye gıbı guclu unıter bır devletın ustune oynanıcak en ucuz ve tesırlı oyundur bu
o yzuden bu ulkede etnık kokenler gormezden gelınır cunkı etnık kokenler bır unsur degıldır bu ulkede kurt cumhurbaşkanıda avrdı meclıste yıgınla kurt mıleltvekılıde var

ben turkum demek degıl ben ortaasyadan gelen hedehodo demek boluculuktur

O yuzden Ne Mutlu Turkum Diyene[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

Valeron ve beyler

Laza laf almayın! Lazlar Kürt gibi değildir! Oldukça vatanseveridirler hatta diyebilirim ki Yurtseverler... Annem babam Laz kökenli. Lazlar Kürtleri hiç sevmezler.

Sizin bütün yazılarını ciddiye alıyorum. Devam ediniz :) Görüyorum sizi :) :)

[Bu mesaj DiabloTyrael tarafından 19 Temmuz 2005 19:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Diablo şakamısın?

Evet Valeron haklı baya bi tartışıldı bu konu. Sonunda hepsi kitlendi.
Ama bu duracak gibi.
Çünkü burda akl-ı selim insanlar olarak tartışıyoruz

Önceden bende dik kafalıydım.
Kürtlere karşı aşırı derecede anti-patim vardı.
Sonradan tanıdıkça hepsinin bölücü olmadığını aralarında bazı Türklerden daha iyi , Hatta bazı milliyetçilerden daha milliyetçi.[signature][hline]| Mail | | Msn | | Ultima Online | | icQ |
Bir Ba$kadır a$k palandöken'de

Ölüm Ölüm Dediğin Nedir ki Gülüm ; War'a Geç Resliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...