Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ülkücülerin Ordu Kurma Çabaları

Mandoo

Öne çıkan mesajlar

Tarih_Hastası senin ününü çok duymuştum. fazlasıyla saçmaladığını bir çok kez söylemişlerdi. Ama bu kadar da absürd olacağını, bu kadar da anlamsız saldırılar yapacağını, bu kadar yarıcahil olacağını tahmin bile edememiştim.

Senin gibilere ancak acırım. Tepeden çakma iki gıdımlık aklınız vardır. O kuş kadar aklınıza 3-5 kelime laf sokmak için uğraşır da dururlar. Ezberletirler size bir çok şeyi. Sonra heryerde onları söylemeye başlarsın. Sonra biri size cevap verir, apışır kalırsınız. Yazık size. Sizden maşa bile olmaz. Bir gün bunu nlıyacak o tepeden size akıl çakanlar. Gerçi nasıl anlıyacaklar ki zamanında onlarada tepeden akıl çakılmıştı.

Rezil, rüsva insan topluluğunun sefil bir parçasıymışsın. Sen eminim tuvalet kağıdın bittiğinde de masonları suçluyorsundur. Çamaşır astığında yağmur yağdıysa kesin Yahudilerin işidir. Zaten Türkiye'de ki Galatasaray Fenerbahçe çatışmasını da Museviler yarattı.

Sana son birşey söylüyeceğim: Mason diye bir insandan nefret edeceğine, insan olduğu için bir insanı sev. Ünlü ozanımızın seslerine kulak ver: "Yaradılanı severem, Yaradandan ötürü".[signature][hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir"
Sosyal ağlarda paylaş

Ya tartışmaya luzum yok..abarttınız ha..
Bu arada tarih hastasi'nin yeni nicki ne bizzat ilgilenmek isterim :)

Bundan sonra mümkünse siyasi konuları buraya yazmayın..tarihle pek bi alakası yok bunun..ayrıca tarafsız forum falan demeye kalkmayın bana.En çok siyasi olaylardan kavga çıkıyo burda..[signature][hline]It's a lie. A kiss with opened eyes.
And she's not breathing back.
Anything but bother me.
It takes my pain away
Sosyal ağlarda paylaş

Tarih bölümü siyasal tartışma, sağ-sol çekişmesi yeri değildir. Tarih bölümü "Ben bilmemneciyim, sen ne anlarsın" yeri de değildir. Propaganda amaçlı söylemlerle ortalığı karıştıran kişilerin ardından tuhaf tartışmaların açıldığı veya bu kişilere karşı karşıt görüşte olanların başka türlü saldırdığı bir yer de değildir.

Tarih bölümü, tarihin konuşulduğu, ama siyasetin tartışılmadığı bir yerdir. Bilmem anlatabiliyor muyum? Sayfalar konusu tartışmanıza bir anlam veremediğimi belirtmek isterim.

Saygılarımla,[signature][hline]Bir fincan kahveden daha güzel olan tek şey, ikinci fincandır." CAFEIN
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Tarıh Hastası (DiabloTyrael) kardeşimiz
bir topıc ıcınde george wahıngtonu Masonlu yahudı olmakla suclamıştı
butun savasların yahudı oyunu oldugunu soylemişti
hıtlerın ufoları oldugunu ancak savasta kullanmaktan cekındıgını soylemişti
hıtlerın sumer tabletlerınden yararlanıp saatte 30000 km hısla gıdebılen dıkıne kalkan ve yatay duzlemde parende atabılen pılotsuz avcı arayıcı ucakalrı yaptırdıgını soylemişti
Ataturk ılkelerıne ulusalcılık eklemişti
Amerıkanın faşist oldugunu ileri surmuştu
Sumerlılerı etıelrı babıllerı ve bılımum kavımı turk ılan etmişti
Otuken in gercek bir şehır oldugunu savunmuştu
turklerin gocebe olmadıgını gavurların turklerı gocebe tanıttıkalrını ve bunun da bır yahudı oyunu oldugunu soylemişti
1071 den once anadolunun zaten turk oldugunu anadolunun asıl tarıhı sahıbının turk oldugunu soylemişti
mevlananın rum ozentısı oldugunu bu yuzden ısmının sonuna rumı eklettıgını yazmıştı

anlıycagınız cevızkıran a hosgeldıniz doktar sınan sagıroglu[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

oyle gizli gizli dunyayi yonetecek bir guc zaten ne yahudide ne abd li de var .

ama adamlar her durumdan fayda saglamasini biliyorlar . olacak olanlari gorup hazirliklarini yapiyorlar olacak olanlar olduktan sonrada istediklerini alabiliyorlar .

ayrica adamlar birbirlerine ve geleneklerine cok baglilar . bir yahudi ile is konusunda konustuysan sanki dunyadaki butun yahudi is adamiyla konusmus gibi oluyorsun . oylede bir guven var adamlarin ticaretine . ben dahil pek cok kisi onlarla is yapmaktan memnun .

ha adam bu ticaretten gelen parayla binlerce yildir surgun olduklari kudusu satin almis iste ben bunu takdir ederim .

ulke cikarlari catisiyor gibi durabilir ama adamlar akilli ben de bunu takdir ediyorum . firinlarda yakmaya gerek yok yani . akilli olsak yeter .[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 07 Temmuz 2005 05:38 tarihinde demiş ki:
hıtlerın sumer tabletlerınden yararlanıp saatte 30000 km hısla gıdebılen dıkıne kalkan ve yatay duzlemde parende atabılen pılotsuz avcı arayıcı ucakalrı yaptırdıgını soylemişti
turklerin gocebe olmadıgını gavurların turklerı gocebe tanıttıkalrını ve bunun da bır yahudı oyunu oldugunu soylemişti
1071 den once anadolunun zaten turk oldugunu anadolunun asıl tarıhı sahıbının turk oldugunu soylemişti
mevlananın rum ozentısı oldugunu bu yuzden ısmının sonuna rumı eklettıgını yazmıştı

anlıycagınız cevızkıran a hosgeldıniz doktar sınan sagıroglu

Oha ben hitlerin ufoları var olayında bırakmıştım Tarih hastasını. Ne hale gelmiş o ya.
Forward'lenen Maillerdeki komplo teorileri ile Sınır Ötesi yayınlarının çıkardığı bilimum parapsikolojik olayları ve mitleri harmanlayıp saçmalamanın bu kadar güzel bir örneğine daha önce rastlamamıştım.[signature][hline]
Reality Isn't What You See
Reality Is What You Feel

Sosyal ağlarda paylaş

said:
StRencher, 07 Temmuz 2005 16:38 tarihinde demiş ki:
said:
Viktor, 07 Temmuz 2005 05:38 tarihinde demiş ki:

anlıycagınız cevızkıran a hosgeldıniz doktar sınan sagıroglu

Oha ben hitlerin ufoları var olayında bırakmıştım Tarih hastasını. Ne hale gelmiş o ya.
Forward'lenen Maillerdeki komplo teorileri ile Sınır Ötesi yayınlarının çıkardığı bilimum parapsikolojik olayları ve mitleri harmanlayıp saçmalamanın bu kadar güzel bir örneğine daha önce rastlamamıştım.

Hitler'in ufolar ilgimi çekmiş ama ben sizlerle paylaşmak istediğim için konuyu açtım. Kimse bana UFO HASTASI sanmayın. Ufolara ilgim yok kimin umurunda sanki ?.. Forward'lenen Maillerden değil. Çeşitli internet sayfalardan alıyorum ve birçok kitaplardan. Sınır Ötesi ? ilk defa duydum.. Senin dediğin gibi değilim. Sandığın da biri değilim kafana iyice bak
Sosyal ağlarda paylaş

şizofreni?[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

**no more dinosaurs @montezaus
*** montezaus.deviantart.com
Sosyal ağlarda paylaş

sağlık dersinden kaldın sanırım..[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

Sosyal ağlarda paylaş

ehehe tarih hastasının kendisini yalattığı accountı silmişler de ondan böyle havada kaldı şizofreni lafı.

adam diablo senin kadar araştırmacısını görmedim, sen bu forumun şususun, bususun, gibi laflar ediyodu.
ha bi de bizle direk muhatap olmadığı için bize cevapları o accounttan veriyodu
:-)[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

Sosyal ağlarda paylaş

80 öncesi Türkiyesi yıllarca yazıldı çizildi. Kimileri çarpıttı kimileri de Mandoo gibi açıkça siyasi görüşünü belli etmeden ortaya bazı iddialar atıp toplumu tekrar o eski günlere sürüklemey çalışmıştı. Mandoo farkında yada değil bu platformda yazmış olduklarına dikkat ettimde tarihle alakası olmayan, son derece rencide edici, pravakosyon kokan yazılar. Mandoo'nun yapmış olduğunu hangi yasal ve yasal olmayan örgütlerin kullandığını yazmaya gerek yok. Ben senden rica ediyorum tarihle ilgili yazılar yaz. Umuyorum yaptığının farkında değilsindir. Eğer farkındaysan yazıklar olsun. (inşallah yanılıyorumdur).

Bu başlık tamamen siyasi içerikli. Tarihle alakası olan kısmına gelince "Tarihle alkası yoktur".

"Askeri darbeye kadar ülkede 49 yasa dışı sol örgütle mücadeleye giren Bozkurtlar." Bu satır benim ders kitabımda aynen yazar.

Hepimizin anneleri babaları hatırlar. Sol örgütler bürokratları ve kendilkerine uymayan öğrencileri kışkırtıp yada öldürürken solcular ordu kurmadı mı?

Annemden anı.

Kendisi o dönemler bir ilk okulda öğretmenlik yapıyor. Varoş kesime ait bir okul ve sol örgütlerin organize olduğu yerlerden biriydi. Annemin okuluna polis baskın yapar. Spor salonu araştırılır. Çok sayıda silah ve patlayıcı bulunur. Annem başka bir okula gönderilir. Annem ikaz edilir. "Olay hakkında açıklama yapmamanızı öneririz." O silahların kime ait olduğuna gelince. Sol örgütlerin aşırı derece failiyette olduğu bir bölgede silahların ülkücelere ait olduğu söylenmez. Annem bu olayı 99 yılında anlatmıştı.

Babamdan.

Arkadaşları Erzuruma gideken eli silahlı bir kaç adam arabayı durdurur. Üstleri aranır ondan sonrada bozkırlığın ortasında bir güzel dayak yerler. Bu adamlar polis değildir. Sıradan köylü görünümlü, elinde keleş, yüzünde ise kırmızı sarı renkli ortasında yıldız olan bir band.

Beni en çok şaşırtan şey Sol kesim halkın her tabanından olanına baskı uygularken Ülkücüler ağırlıklı olarak Sol zihniyete baskı yaptığı biliniyor.

Madem bu konu açıldı birde ben anlatayım. Bütün bun olayların aslı şu. Sol örgütlerin yapmış olduğu olayların ardında yatan asıl gerçek Kominist tehdit altında olan Türkiyenin NATO'ya girerek Amerika ve Batı Avrupaya yakınlaşması. Her ne kadar Lenin Rusyası Türkiye için iyi olduysada Stalin Rusyası son derece tehlikeliydi. Çünkü Sovyet Rusya bünyesinde her an patlamaya hazır çok sayıda Türki devlti vardı. Eğer Rusya bu halkaların köküne bir Sol devrim indirebilseydi kendi bünyesindeki Türk halklarını susturacaktı. Bununlada kalmayıp Avrupa ve orta doğunun hakimi ve soğuk savaşın galibi olacaktı. Ruslar son derece organize bir şekilde Türkiyede faaliyetler yürüttü. Fakat beklenmedik birşey oldu. Türkiyede 61 anayasası ilan edilmesiyle SOSYAL DEVLET ilkesi benimsendi. Rusya için nasıl bir yaklaşımdı bilmiyorum ama bir gerçek var Ülkedeki sol örgütlerin bu hoşuna nedense hiç gitmedi.

Kıbrıs harekatından sonra Türkiye şu mesajı vermiştir "Halklarımaza zarar verene karşılığımız mutlaka olacaktır". Bu her ne kadar Amerikanın işine gelmediysede Rusyanında bir okadar işine gelmedi. Rusya'nın Türki politikası değişti.

Ülkücü meselesinin temelini bu oluşturuyordu. Türkiye'yi parçalayan sol örgütleri kırmak için Ülkücülük "Bozkurt" organizasyonu başlatıldı. Aynen solcuların izlediği yöntemleri uyguladılar. Sadece bununla kalmadılar Türkileride organize ettiler. Çok fazla kan dökülünce Asker darbe yapar ve sağcılarıda solcularıda tutuklar. Bir çoğu sürgün edilir.

Acı olan şudur. Sağ ve sol'un kırılması Siyasi İslamın yükselişine sebep olmuştur. Sağ her zaman siyasetin içinde yer almışsada sol her zaman kaybetmiştir. Sebebide açıktır Sol halkı kazanmak için silah kullanmıştır. Komunizm de devrimi yapan işçidir. Öğrenci ise olayın süsüdür. Öğrenci bu durumda pasiftir. Eğer işçiyide, öğrenciyide zorla miting alanına sürerseniz halkın desteğini alamazsınız. Bu durum halkın Ülkücülere yakınlaştırmıştır.

Sol neden Türkiyede kaybediyor sorusunun cevabıda bu yazdığımdır. Türkiyede yapılan yasal seçimlerde Sol partiler barajı geçemiyor. Bu da kanıtıdır.

Bunu asla unutmayın "Türkiye gibi istatistik dışı bir ülke Sovyet Rejimine uygun bir yapıda değildir. Gerek kültürel gerek ideolojik"

İşin ilginci "Ülkücüler ordu kurdu" diyen zihniyet neden "Solcular ordu kurdu" demiyor?

Ülkücüler askeri darbeden sonra işsiz kaldılar. Bir kısmı hayatta kalabilmek için karanlık işler yaptılar. Türkiye siyasetinde halen aktif durumdalar. Türk parlemantosunda solculardan çok ülkücülerin olduğu bilinmekte.
Sosyal ağlarda paylaş

aynı şeyleri bölük pörçük postlar halinde anlattım beyni yıkanmış oldum. kimin beyni yıkanmış belli.
güneşmiş... fatsa dan doğucakmış...pff[signature][hline]Tuna nehri akmam diyor
Etrafımı yıkmam diyor
Şanı büyük Osman Paşa
Plevne'den çıkmam diyor...
-----------------------------------------
Kelle koltuğunda 3 gün savaştı,
Allah Allah deyip geçer Genç Osman
Sosyal ağlarda paylaş

onu bunu bırak
biizm okulda bı ıkı kısı arkamda ocak var diye geziyor
tüm siyasi görüşleri bırakıyorum bu ocak arka malı mı yoksa amaçları var mı
yoksa yanı okulda kavgada hırpalanan adamın ülkü ocağından adam çağırırım demesi ne mantık ?
bu arada annemden babamdan sunu dınnedım dıye yazmıs yukardakı annenın babanın görüşü ne ise ona göre şeyler dinlemışsındır o yuzden annenın babanın dedıgının ıllede doğru olmadıgını anlayacak yaştasındır umarım
Sosyal ağlarda paylaş

Yaşım büyük. Olayı iyi biliyorum ve objektif bakabilirim. Sebebide ilgi alanım olduğu için. Sırf muhalefet olsun diye cevap yaz ama yanınada bildiğin bir şeyleri paylaşki herkes öğrensin. Böylece kuru kalabalık yapılmamış olur.

Sol ideolojili gençlik kollarının Ülkü ocaklarından farklımı sanıyorsun? İkisinin de düşüncelri farklı ama insan yapısı aynı. Lissede okurken bunu anlayamıyor insan ama üniversiteye gitmeye başladığı zaman anlaşılıyor.

Türkiye bunu çok tartıştı. Halkta tartıştı. Kim ne derse desin Ülkücüler bu ülkeyi parçalanmaktan kurtardı ama şimdikilerinin kafa olarak değişmesi lazım.

"Solcular bu ülkeye zarar mı oldu!" Araştırın. "Araştırmak işimize gelmiyor!" o zaman bazı Cumartesi sabahları Kadıköyde yapılan sol partilerin mitingini izleyin. Bir çok Sol parti Sağ ile aynı telden çalıyor ama bir tane parti var o da PKK ve Apo'yu destekleyen ve halkı provake eden DEHAP. "Sen nerden biliyorsun!" Cumartesi sabahları insan kadıköye inerken istesede istemesede mitingi izliyor. SAĞ-SOL nasıl birleşecek?

Kusura bakmayın ama bölücülüğü teşvik eden bir Sol düşünce bu ülkede daha çok kavga yaratır. Dehap tekrar organize olduğundan beri doğuda terör eylemleri arttı. Dikkatinizi çekerim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Goarth, 05 Temmuz 2005 22:26 tarihinde demiş ki:
Türkeş idolojik olarak hitleri örnek aldığına göre elbette oda kendisine hitler gibi ordu kurmak istemiştir ki mevcuttur ama bunun adı direk ordu değildir mesala bilmem ne ülkü ocaklarıdır bir zamanlar bu arkadaşlar silahlanmış hatta mafyalığa soyunmuştur ama şu an temizlerdir. Geçmişteki hataları Bahçeli döneminde düzeltmişlerdir.

Yuh.Türkeş zamanında ülkü ocaklarında sigara dahi içenlere cezalar verilirdi gençlere.ama şimdi alayı esrar içer.Eğer Türkeş hitleri örnek alsaydı emin olun ihtilal yapacak gücü olan biri bu ülkedeki diğer etnik grupların hepsini yok ederdi.[signature][hline]Ey Türk!
Unutma ve Affetme.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mandoo, 11 Temmuz 2005 08:24 tarihinde demiş ki:
benim bu konu başlığını açmaktaki amacım...gerçekten öyle bir ordu kurulup kurulmadığımıydı..

bir türlü cevap alamadım ama neyse..

Yok kardeşim öyle bişey.Olsaydı eğer bu asker her 3 5 senede bir ihtilal yapar ve o dağdaki şerefsiz pkk lılar şimdiye biterdi.Türkeşin sözü:Bana imkan verin 6 ayda hallediyim pkk yı.[signature][hline]Ey Türk!
Unutma ve Affetme.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...