Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kaptanin seyir defteri...

Volfied

Öne çıkan mesajlar

Kaptanin seyir defteri gun:1, saat:1 28.06.2003
Estel ve babasi WJ Neco nun bizi latinlewrden fransaya goturdugu bir programi dinleyerek bavulumu hazirladim. BU arada sohbetiyle WEma apla yardim etti bolbol :) Uyumak istemedim, uyumak istedim, babam beni 2 bucuk ta uyanip kaldirdi, ve son check up lari yapip, dev baulu, capon icadi 3 kat ytukselebvilen cantami, sirt cantami ve laptop cantamla yola cikttim. Pasaport, viz, gocmen kabul formu, biletler.

Babam sayesinde yarim saaatte ulastik Erenkoyun kalbinden Yesilkoy Ataturk Havalimanina, capon icadi sayesinde favori yastigim (Yalovaspor renklerinde, isita kirmizi, karanlikta yesil) da nbavullarda yterini almisti. BIletlere bi baktik, hesap kitap, amaniiiin... 05:55 de ucak kalkar, TC saati 9:15 gibi ordayim, Amsterdam saati 6:15, bi sonraki ucus 16:30 da!

Doggy'e mesah cekilir, naapicam 10 saat Amsterdam da ben, cevap mantiklidir. "yere bir mendil ser, Moondance mirildanip danset" MAntiksiz olansa free shop tan icki al, sin bir koseye. Bende euro yok! -Sictim, gecmis olsun :( No problemo Ala Turco! Kaplan gozu dedim.! DIN! DIN DIN DIN! DIN DIN DIIIIIIIIN diyte mirildanilir, moral yerine gelir, O da nesi en sevdigim Ingilice hocalarindan biri de bu ucakta, karisi ve kucuk oglu da var, ve feminist hgoca, yaaarfg, allahtan aram iyi kadinla. Sui an bu bolumu cekecegim cizgiye kadar ucakta yazdim. Havaalanindaki kiz saolsun tum ucuslarda cam kenari verdi.

KLM Airlines 1610 seferine hosgeldiniz (HOBAAAA) Bulutrlari izlemek, tatli bir hostes sesi ile uyandiriliup full meyveli bir kahvalti, ytemek, huop bi dakka, ben kahve istemistim. Hemen usa basilir, hostes where are you danke dankye geliyomus. Iki galon getir de uykumuz acilsin. Mike Oldfield da huzur verdi, uykumuz geldi. Bulutklari, lan sanki gecmis buluta donusup yukari cikmis. Isigin oyunlari sehirler yaratiyo. Zaten sabah gunesi vurdu sidikli odluk :-P Led Zeppelin' i takiyoruz, ve tam bu satirlarda gitar solosu giriyor, kahve dfe onumde. Saat kac olmus ki TR de,, pff kol sati amac disi bir sekilde laptop cantasinda kaldi, amcam da uyuo yandaki, kalkip alamam. Nesse bu yolculuk boole, bi sonraki mesay 10 saatlik bekleme olacak., Hocanin oglu da agliyo fgaliba

TO BE A ROCK AND NOT TO ROLL!
[hline][hline]28:06:42:12
That, is when the world will end
Sosyal ağlarda paylaş

Kaptanin seyir defteri fun:1, sat:5 Yer: Amsterdam havaalani

Eveeet, 3 saatlik ucak yolculugu bitti, Sanirim 9 saatlik bi yolculuk kaldi, ve saatimi dogru uyarladisyam 5 bucuk saate yeni ucaga binisi, 1 bucuk saate de yola cikisi yasiicam. Ilk isim hocalarla vedalasmak oldu, sonra gititm 25 euro aldim. Doggy bana icmemi sooledi, ama o 18 yasinda, ben 15 ben minorum turunun son orneginden :)

Terry Pratchett in The Amazing Maurice adli bi kitabini aldim. Laptopun pil bitince(limonata satnmaktan gina geliunce, aaa bi dk, derdide ucakta Recruit ve Maid in Manhattan gosterecekleri yaziyo, Tamam DOnnie Darko yok, they suck ama olsun. Kahveden bi yudum daha aliyoruz, Insanlari suzuyoruz. Ve bu arada yaziyoruuuzz... Siz okuyuculari hic sIkmIyIm (terbiyeli olalim) uicaktaki meyvelerden sonra iki isiriklta biten Mc Chocken menu oturdu biraz, ama olsun. Kahvenm bitsin, savas, ay sey, tiurist pozisyonuna gecip bozuk para ile calisan telefon bulup annemleri ariim, kahrolasi telefonum cekmiyo burda. Arkamda Alamaan gavurun biri bagiriyo annesi halo de dedi, cocuk kulahiimi zkti (ehe) halio diyerek. Nesse okuyucu, ben ucakta devam ederim. Simdi telefon hut zamani, gunah torbalarimi sirt,lanmali, discman kulaga kondurulmadlidir. Ilk hedefiniz change phone lam, ileri!

(BUnlar Amsterdam hava alaninda kjagida dokulmus, sonra nete gecirilmistir Communication Center da :) Reismler dah asonraki gunlerde gelicek[hline]28:06:42:12
Sosyal ağlarda paylaş

Hadi bakalim volfi efendi bol bol kart at bizi unutma..[hline]Hepimiz aslında n adet yüzü olan birer prizmayız.
-Estel Anorien-

Playlist icin tiklayin

Chemical, 25 June 2003 21:33 tarihinde hayatinin en düzgün lafini etmiş ki o da şöyle birşey:

Havaya zıplamış araca birkaç saniyelik zıplama hareketi "Uçan araç" sıfatını kazandıramadığı için air Force One adını almaz
Aracın "Uçan araç" sıfatını kazanması için uçmak için dizayn edilmiş ve yer üstündeki faaliyeti havadakinden daha fazla olmamalıdır

Sosyal ağlarda paylaş

höylöylöy

*gözleri yaşarır*

bu günleri de mi görecektik be kender be. sen ööle sus pus oturursun; nerde senin araştırmacı ruhun? nerde bela?? ben senden daha çok şey beklerdim açıkçası. en azından sırf eelencesine arkandaki velete bi kafa atmanı umardım be... yazık... geçmiş artık senden olum...

*iç geçirir*

aghh ahhh
nerde o eski araştırmacı ruhu, nerde o asi gençlik, nerde VOLFI!!! bu yolculuk seni bozmuş aslanım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaptanin seyir defteri Gun:1 Saat:? YER:Amsterdam!!!

Okuyucu, lost track of time dedikleri bu olsa gerek, esyalarin calinma korkusundan uyuyamiyorum(paranoya su) Laptopum CD’mi yazmayarak beni yari yolde birakti, birazdfan bi daha denicem iyi mi.. 4 defa yer degistirdi, saat 13:50 oldu, daa 2 saat var ucagin kalkmasina abime billet aldirirsam olacagi buydu. Sarz aeti cantada olsa (ki bavulda ipna) alip durda ortak prijine takicam. (sarz, proij, yaaa ;)) Insallah canim ucakta da boole sikilmaz. Patenli bi velet etrafta dolasiyo dalacam. Ben en iyidi defteri duze cevirip kod yazayim. Out[hline]28:06:42:12
Sosyal ağlarda paylaş

Kaptanin Seyir Defteri Gun 1-2(bilme) saat: 8566

8 saatlik bekleyis nihayet bitti, ve donumun rengine kadar herseyini srogulayan gumruk memurunu, rahatlamam icin TUrkce konusmaya calisan guvelikleri de gectim. Sayiyorum adamlara goren cyborg sanacak beni, laptop discman, webcam, fotooraf mainesi, Acelei ile bozuk paralari topluyorum, adam siritip amerikan lehesi ile yavas dedi, silah cekip kufreseydi daha az baski hissederdim. Herseye ragmmen ucus super, yanima Ameriganyali bi abi geldi, herif 5. birasini goturdu. Anladim ki tezim dogruymus. Arada ufak adalar olmak uzere her yer sirf ulut, ve tari iki renk koymu, beyaz ile mavi. Ucak kalkali v 3 bucuk saat oluyo, Animals, Wish Yu Were Here, Change of Seasons, Scenes from a Memory, hepsini yaladim yuttum. Simdi zenci polisli film gosteriyolar, kabinin en arkasinda oldugum icin en uzak benim, goremiyom  Basinc yuzunden burnum, kulaklarim tikandi, gozlerim iceri girdi, Birazdan battaniyeme sarinip uyuma jokr hakkimi kullanicam. Captain Volfi, out![hline]28:06:42:12
Sosyal ağlarda paylaş

Kaptanin Seyir Defteri Gun 2imsi Saat: 10000 gibi bisii

Su an saat Ameriganya icin 8:30, bir sonraki ucaga bir saat var, son ucak. Customs Office de, gumruk de, sicacam desen acip gotunu control edecekler. Detroit havaalanini cok sevdim, ozellikle A kapilari ile B,C kapilarinin oldugu binalar arasindaki tune, resmini cektim, ne kadar kaliteli bilmiyom. Sly-bunya sehre falan inmedigimden senin t-shirtunu falan alamadim, almicam da zaten :P

Ucak beynimi damizladi, fazla dusunemiyorum, O yuzden discmanimde bi Dark Side of the Moon cekicem. Out[hline]28:06:42:12
Sosyal ağlarda paylaş

Yazayim bari ya, yapacak bisi yok dun ilk gun olduu icin yorulmadim fazla, uyuyamadim :)

Buraya iki gee once geldim (saat soolemicem, cok karisiyo, ama TUrkiye den 7 saat geriyim) diger Turk arkadas ta gelmisti coktan, ki oda arkadasim o.
Hemen yerlestik o gece, ve yattik uyuduk, zaman farkina alistik. Ertesi sabah guzelce bi dusumu aldiktan sonra, ciktik dolasmaya basladik, ve millet gelmeye yerlesmeye basladi.
Siraya girdik, ID Card imizi cikarttirdik bi resmimizi cektirip, dokumanlarimizi kontrol ettik, oglen yemegimizi yedik, ve hemen saat 2 de yapilan akaemik toplantiya katildik. Gordum ki benim dersl programim yok! Adamla konustum, dedi girmek istedigin derse git, profesore soole ben bu dersi almak istiyorum. Sonra Counsellor unla konus. E peki dedim, ve devam ettim.

Gecen yaz ki berbat yaz kampinin tersine, buradaki insanlarin cogu sicak kanli, ozellikle Counsellor lar (sumdi UO esprisi yapana kafa atarim :P counsellor dedigimiz,, bu unviersitede normal ogrenci olan, yaz okulunda ogrencilerden sorumlu kisi olmak icin basvurmus universite ogrencileri) cok iyi, bizim koridorun counsellor u Philip adinda bi arkadas, adam Pink Floyd hastasi, Normal unversitedede COmputer Science ve COmputer and ELectrical Engineering goruyo, o yuzden dedi ki, istedigimn zaman yardim ederim :)

Neyse, direk laptop u wireless baglantiya baglattim, ve ilk hiz denememi ytaptim, Avault dan Pointifex demosu, 3 mb 5 sn de indi :) Ne diiim :P
SU an kazaa ve emule full dolu, hemen Frozen Throne u ve LSL serisini indimreye basladim :)

Aksam yemegini yedik 5 de (cok erken oluyo yemekler, geceleri pizza ismarlanicak genelde) sonra 6 30 da koridordaki ehrkes toplandi, Phil geldiginde coktan bi sohbet baslamisti insanlar arasinda :) Sonra aldi bizi Phil oturma odasi stili bi yere, ve herkese M&M daitti, istedigimiz kadar aldik. Herkes kendi hakkinda bisi sooledi, sonra M&M lerinden birinde nokta oln varsa, bi sey daha sooledi :) Biraksalar ben hayat hikayemi anlaticaktim :P

Sonra tekrar spor salonuna goturduler, iste bi akdin cikti bisiiler konustu, anlamadi kimse Counsellor la ufak skecler yaptilar, kimse anlamadi, aptal aptal alkisladik. Sonra herkesi dogduklari aylara gore ayirdilar, ve bi tanisma daha gerceklesti, bi kac kisi ile daha tanistim ismini unutmayacagim sekilde :)

Ilk gunu boole bitirdik iste, aksam sohbet ile falan gecti.

BUgun derslerim basliyo, saat 10?30 da ammerschlag diye bi salonda olmam lazim :P ilk ders icin[hline]28:06:42:12
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 30 June 2003 21:23 tarihinde demiş ki:
kermit sen sus
burda ogutleri ema ya da athoy apla veriyo :)[hline]28:06:42:12

birden annelik iç güdülerim kabardı :)[hline] Sothi nuinqua Tsalarioth

[Bu mesaj kermit_frog tarafından 30 June 2003 21:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...