Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NakLen Yayın SaçmaLığı

Mave

Öne çıkan mesajlar

GimLi cümLenin devamını okudun mu ?

Bana 3-5 miLyon $ iLe Avrupa başarı eLde etmiş bir takım gösterbeiLirmisin ?[signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Yani bu havuz oLayının taraftar sayısı iLe hiç aLakası oLmaması gerektiğini mi düşünüyorsun ?[signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

Azmo ciddi sayıda taraftarı oLan bir kLubün zaten nakLen yayından eLde edeceği geLir devede kuLak gibidir. Ha şu da var , eğer bir kLüb dünyada taraftar çekebiLiyorsa gayet tabiki o zaman yayın geLirLeri tavana vuracaktır ve bu geLirLeri ne Ligindeki diğer takımLarLa ne de dünyanın diğer büyük kLüpLeriyLe payLaşmak istemeyecektir.

Ben aziz yıLdırımın neden havuzu dağatmak istediğini kendimce açıkLadım, doğru ya da yanLış , bunu zaman gösterecek. Ama ben yine tekrarLıyorum. Burada kaybeden hep TÜRK FutboLu oLuyor.

Ben TÜRK futboL tarihinde bu kadar antipati topLayan ne bir başkan ne bir federasyon başkanı ne de miLLi takım hocası görmedim.[signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

Azmo aşağıda yazdıkLarımı GençLerbirLiği başkanı Cavcav söyLemiş ;

" Kombine biletlerimizi 50-100 YTL'den ve 4 taksitle satıyoruz. Buna rağmen talep yok. ''

Sence bu herşeyi açıkLamıyor mu ?[signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

oh olsun cavcava, paraları anadolu kulüplerinin hakkını yemek için harcayacağına işine baksın belki daha fazla satar bilet milet[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

ahah ben bir de bu buyuk kluplerin afra tafralarini anlamadim . cekiliriz ligten diyorlar . cekilsinler hatta cekilmezlerse adiler . senelerce yurtdisindan ne oldugu belirsiz zilyon tane adam getirdiler . o paralari anadolu kluplerine verseler adim gibi eminim ne zidanelar beckhamlar cikardi bu ulkeden . anadolu kluplerinden gelecegi olan genc oyunculari alip 2 sene dunyanin parasini verip kadroya bile almayip sonra 2.lige gonderende gene parayi bol bulduklari icin sacma sapan isler yapmaktan korkmayan buyuk klupler . esit dagitim icin %50 bile az bence .[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mave, 02 Haziran 2005 19:15 tarihinde demiş ki:
koca sezon boyunca NTV den izLediğim bütün İngiLiz maçLarında

izlersin tabii ingiliz ligini . cekisme ve kalite var ondan . sonra hangi mantikla ingilteredeki sistemi oneren anadolu kluplerine karsi bir tavir aliyorsun onu anlamadim ben .[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

ee tabi o satılan decoderleri en fazla 3 buyukler dedigimiz
takımların taraftarları satın alıyo..ayrıca macların toplu izlendigi
yerlere bu takımların taraftarları gidiyo kimse A.SEBAT ın macını izlemiyodu yani gelirin eşit dagıtılması sacma olur....[signature][hline](_)> (_)> (_)> (_)> ZzZzZzZzZ
Sosyal ağlarda paylaş

azmo peki türkiye liginde 3 büyükler olmasa kim izler bu ligi?

SADECE 3 büyüklerin oluşmasını sağlayan sistem bu tamam kabul. ama kimse bir anda musluğu kısamaz. bırak türk futbolunu veya amerika futbolunu , standart ufak bir işyerinde bile bu kadar ani , kesin ve radikal bir değişiklik sorunu çözmekten öte daha fazla sorun çıkartır.

burda uygulanması gereken en mantıklı çözüm , fenerbahçe yönetimininde daha önce belirttiği yöntem. havuz ihalesinden çıkan rakamın belirli bir kısmı , havuz ihalesinin o rakamlara satılmasına sebep olan kluplere ödenir, geri kalan kısmıda başarı durumlarına göre. bu gayet normaldir. daha sonra , belirlenen bir süre zarfında bu "belirli kısım" azaltılır ve duruma göre "0"lanabilirde.

ayrıca futbolda başarı = para değildir azmo. öyle olsa chelsea bu sene şampiyonlar liginide kazanırdı. futbolda başarı , ilgili her kesimiyle tecrübe, hazım etme ve en önemlisi alt yapını kurmakla olur. bak milan takımına? alt yapısı , taraftarı , yönetimi ile "kazanan" bir takım. parasıda var. ama parasını başarı kazandığı için kazandı , çok parası olduğu için başarılı olmadı.

manchester united örneği daha güzel aslında. dünyanın en başarılı takımı değil. ama her zaman yarışçı. neden? çok parası var diye değil. her maçını full stadlarda oynuyor , birçok değişik ülkede altyapı tesisleri var. başarılı olduğu için kazandığı paralarla bunları yaptı.

peki bu kadar konuşan cavcav ne yaptı? getirdiği futbolcuları , "havuz ihalesinde haksız para kazanan" büyük klüplere "haksız kazandıkları" tv yayın gelir paraları karşılığında satıp tesislerini yaptı. ama ya alt yapı? ya başarı? sen gidip 19 yaş altı avrupa şampiyonasının yıldızını takımına alıp , sezon boyunca toplam 115 dakika oynatırsan , sana bütün havuzuda verseler başarılı olamazsın.

çok konuşuyorum farkındayım ama içim dolmuş. devam edicem.

ayrıca olayı sadece futbol üzerinden tartışıyoruz. 3 büyük klüp diyi geçiştirdiğiniz bu takımlar , yayın gelirlerinden gelen paralarla sadece futbolcu almıyorlar. beşiktaş o paralarla özürlüler basketbol takmını onun yanında hentbol ve basketbol takımını idare ediyor. fnerbahçede aynı şekilde. GS etmeye çalıştı beceremedi. ama bundan önceki sezonlar bayan takımlarının başarısı ortada. avrupada ve türkiyede sayısız başarılar kazandı.

türkiyede 3 büyük klüp olmadan spor olmaz. yapacam diye varsa buyursun gelsin.[signature][hline]www.kemirgen.net
Heyd - Jedi Padawan
Deadem - Master Bio-Engineer - Master Ranger
Sosyal ağlarda paylaş

Kusura bakma Azmo ama 100 YTL verip destekLediği takımın kombine biLetini aLmayan bir adam yayıncı kuruLuşa 900 YTL verir mi bir sezon için ?

E vermez ise ne diye GALATASARAYLı , beşiktaşLı , fenerLi , trabzonLu sayesinde satıLan decoder paraLarından pay istiyorLar ki ?[signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

Her zaman hak , hukuk ve adaLetten yanayım. Ama her zaman adaLet demek eşitLik demek değiLdir.

AsLında bu konuyu açma amacım federasyonun acizLiğini gözLer önüne sermek ve arka pLanda dönen pis tezgahLarı ortaya çıkarmaktı.[signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Futbol Federasyon Başkanı Levent Bıçakcı, naklen yayınlar konusunda 18 Süper Lig kulübüyle anlaşmaya vardıklarını açıklarken, "Kimse geçen yıldan az kazanmayacak. Bunu garanti altına aldık" diye konuştu.
Havuz krizini çözen Futbol Federasyonu şimdi dört büyüklerin ilk dörde girmesi ve Rekabet Kurulu'nun, Digitürk ile yapılan yeni sözleşmeyi onaylaması için dua edecek.
Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın geçen sene aldıkları yayın ücretinin yüzde 6'lık artış sonrası yaklaşık 19 milyon YTL'lik, Trabzonspor'un ise 15.5 milyon YTL'lik bölümünü garanti eden federasyon, bu takımların sezon sonunda ilk dörde girememesi durumunda oluşturacağı fonu devreye sokacak.
Yayıncı kuruluşun enflasyon oranında sağlayacağı artışın yanısıra, kulüplerin gelirlerinden kesilecek yüzde 3'lük pay ile federasyon hissesinden ayrılacak diğer yüzde 3'lük bölümle oluşturulacak fonun portresinin 8.5 milyon YTL tutacağı bildirildi.
Dört büyük kulübün son 10 yılda ilk dört dereceye girememe tablosunu çıkaran federasyon, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin birer, Beşiktaş'ın 2, Trabzonspor'un ise 4 kez klasman dışı kalmasını gözönüne alarak bu ek kaynağın yeterli olacağı görüşünde birleşti. Ancak adı geçen takımlardan bir kaçının ilk dört dışında kalması durumunda ayırdığı fonun yetmeyeceğini hesaplayan federasyon, bu olasılık karşısında kendi bütçesinden yaklaşık 4 milyon YTL'lik bir pay ayırmak zorunda kalacak.
Yayın krizini çözdükten sonra bugün Rekabet Kurulu'na başvuracak olan federasyon, iki senelik sözleşme uzatımı kabul edilmediği takdirde bir başka kaosa sürüklenecek. Ligin isim hakkı ve Türkiye Kupası'nın yayını karşılığı yaklaşık 13 milyon dolarlık bir anlaşma yapan Futbol Federasyonu'nun, Rekabet Kurulu'ndan olumsuz yanıt alırsa söz konusu parayı nereden bulacağı ise tam bir soru işareti.[signature][hline]Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Yanımda yürü, böylece ikimiz eşit oluruz.

Kızılderili Atasözü
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...