Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir oyun için Grafiker yardımcı

Joker

Öne çıkan mesajlar

peki tavsiyelerini dikkate alacağım.
ayrıca belirtmek isterim o ekranın sol üst köşede olmasını planlamadım,

-------
Private Sub createImage()
Dim x As Integer = 0
Dim y As Integer = 0
For i As Integer = 0 To 14
x = i * 50
For j As Integer = 0 To 8
y = j * 50
Dim img As System.Drawing.Image
Dim imgbox As New System.Windows.Forms.PictureBox
imgbox.Image = img.FromFile("C:Documents and SettingsmertDesktopdeneme113.jpg")
imgbox.Location = New System.Drawing.Point(x, y)
imgbox.Size = New System.Drawing.Size(50, 50)
imgbox.TabIndex = 0
imgbox.TabStop = False
imgbox.Tag = i & "-" & j
Me.Controls.Add(imgbox)
AddHandler imgbox.Click, AddressOf imgbox_Click
imgboxArry(i, j) = imgbox

Next
Next
End Sub
------

yazınca en sol üst köşeden başlayıp kendi dizdi grafikleri,
bende test amaçlı olduğu için üstünde durmadım...[signature][hline]Boşuna Yazımda İmla Kuralı aramayın Bulamazsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam naptın Visual Basic galiba o :( bende sevinmiştim C/C++ fln diye VB ile hemde directx veya opengl siz olmaz abi bu işler bırak sen onu direk netten directx SDK sını çek onun üstüne çalış VB istiyorsan öyle kalsın ama VB yi hiç sevmem ben :)[signature][hline]Elleme orama burama ya!
Sosyal ağlarda paylaş

izometrik olması çook daha zor değil aslında, könce grafikleri izometrik yapman lazım tabi. uodan almışsan kare şeklinde onu bir imaj editörde boyoutunu ayarla. 2x1 oranında olması lazım. 50x25 mesela. yani üstten bastır olur.
onun dışında ekrana çizdirirken de önceki gibi 50 yerine 25 pixelde bir alta çizdirmen lazım. ve 2 satırda bir 25 pixel içeriden çizdirmen lazım.[signature][hline]oasis.gen.tr
Mail/MSN: [email protected] , ICQ:6254196
Sosyal ağlarda paylaş

VB biliyorsa VB ile yapar.. C biliyorsa C ile yapar.. VB bilen adama bırak bu işleri C öğren dersen hiç bi halt olmaz.. keza oyun yazacak kadar C ogrenmek, haftasonu oturup MS Word'ü kullanmayı öğrenmeye takdir edersiniz ki benzemez..

Ayrıca bu formatta milyon tane oyun var.. ekranı sol üst köşeden sağ üst köşeye alınca da zaten oyun birden başka birşey haline gelmeyecek.. Sol üstten başlamışsa sol üstten devam etsin..

Nacizane tavsiyem, ki sadece tavsiyedir; VB'nin kısıtlı olduğu bi gerçek.. O yüzden başta oturup VB'nin kaldırabileceği bi fikir felan düşün.. Orjinal bi oyun akışı planla kafanda.. VB neyi kaldıramaz diye düşün, o kısımlarını kafanda imkanlarının oluruna göre değiştir.. Hem orjinal olur hem de amaan VB ile olmaz zaten deyip bırakmazsın.. Grafikleri de UO dan aldığın iyi olmuş.. hatta müziği de al.. Sonra değiştirirsin.. Yada değiştirmezsin.. Çalışan bi kod yazdıktan sonra, grafiği yemişim.. Kutulatıp satacak halin yok ya..[signature][hline] Deus Ex Machina
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Throndor, 20 Temmuz 2005 15:25 tarihinde demiş ki:
VB biliyorsa VB ile yapar.. C biliyorsa C ile yapar.. VB bilen adama bırak bu işleri C öğren dersen hiç bi halt olmaz.. keza oyun yazacak kadar C ogrenmek, haftasonu oturup MS Word'ü kullanmayı öğrenmeye takdir edersiniz ki benzemez..

VB, en azından onun öncüsü basic, proglamlayı öğretmek, ileri için zemin oluşturmak üzere tasarlanmış bil dil. kanımca, "oyun" araç, amaç değil. Amac gelişim, vb ile yapılmış birçok amatör ya da bir tutam profesyonel çalışmalar olabilir ama niyet ciddiyse (ki o yüzden sordum gelecekte ne yapmak istediğini) c'e geçilmeli. aksiyle, oyunu yazarım; keyfimi çatarımsa "sustum ben".[signature][hline]Berk, 17 Ocak 2005 01:54 tarihinde demiş ki:
mimarlık2.sınıf adam tasarımdan ne anla diyorum sadece...

haklıdır anlamam.

Sosyal ağlarda paylaş

iyi o zaman kimse bir şey üretmesin.
ben bir şey üretmenin zevkini başka bir yerde bulamıyorum. ben şimdi ufak bir oyun motoru yazınca zevk duyuyorum, ileride eklentiler yaparım belki ufak da bir oyun yaparım. isteyen bakar oynar, isteyen indirmez bile. iyi ama bu "yapınca ne olacak?" tarzı sorularla amatör girişimlerin neden önü kesilmek isteniyor?
bu tarz grafik isterse milyon tane oyunda olsun ben kendin oyun yapıyorsam ve benim hoşuma gidiyorsa bu olmalı, "uo'ya benziyor değiştireyim" süper! elinde ne olanaklar var? 2b ya da 3b yapabilirsin oyunu. bütün 2b oyunlar, bütün 3b oyunlar birbirine mi benziyor yani? grafikleri yaparken sen çok değişik havalar katabilirsin.
neyse işte böyle, zevk alıyorsan devam et kendini geliştir, bakma sen böylelerine.[signature][hline]oasis.gen.tr
Mail/MSN: [email protected] , ICQ:6254196
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer laflar banaysa ben kesinlikle C kullan demedim dikkat ettiyseniz çünkü öğrenmenin ne kadar zahmetli ve zaman aldığını biliyorum ben sadece VB sevmem kullanmam dedim o kadar. VB istiyorsa tabikide VB ile yapar VB küçümsencek bişi diil directx le kullanıldığında gayette şahane şeyler yaratılabilir. Ama Wİn32 oyun yapılmaya kalktığında eğer gerçekten profosonel diilsen VB bir dolu şeyi gerekli gereksiz uyguladığı için çok bi verim elde edemezsin.[signature][hline]Elleme orama burama ya!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Golge-i_Khan, 21 Temmuz 2005 09:33 tarihinde demiş ki:
said:
Joker, 20 Temmuz 2005 22:19 tarihinde demiş ki:
Lixad sana dediğini sanmıyorum yukarda bi gereksiz var ona dedi heralde..

peki

lol sana demedim :lol:
Bak arada saçma sapan bi yorum var isim verdirtmeyin bana :P[signature][hline]Boşuna Yazımda İmla Kuralı aramayın Bulamazsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BeAx, 20 Temmuz 2005 16:39 tarihinde demiş ki:
:D zaten önüne gelen oyun yapacam dio :D

fifa 1 oyuna ne kadar verio medal of honor, vs.vs. 3.000.000$ filan sen böle masrafsız 2d yaparsın onuda verem program var oyuna ağaç koyiyon bide adam çizion tamamdır

işte bu yuzden biz asla oyun yapamıcaz, bu şekilde eleştiriler yuzunden... yapıcı olun yapıcı....[signature][hline]yokedemeyeceğin şeyi kontrol edemezsin...
[/b]evrenin dayandığı tek gerçek vardır: nedensellik...[/b]

[/b]çizim galerim[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...