Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kablonet'im bağlandı :)

Sufi

Öne çıkan mesajlar

said:
Twilight, 27 June 2003 07:03 tarihinde demiş ki:
said:
Simofle, 22 June 2003 12:56 tarihinde demiş ki:
ben 64 kablo ıle mın. 18 max 24 yapıyorum.Asında o verılen paranın hakkı degıl bu.30 cok da ıyı degıl yanı.[hline]Simofle
-.-. --...--. .-.-.-.... ..-..-...-.-....-....-.-...-.... ---.-....--.-..--.-

ben daha 64 kablo ile 18i görmedim desem? :) Aradasırada fırlıyor ama stabil hızı o değil. Bence çok iyi yapmışsın sufi,güle güle kullanın

birde atlantic pinglerinde bir değişme oldumu?

bende en yüksek 249k yükseldi ve 2mb lık dosyaya 6second yazdı koptum direk :) sonra 135 100 98 70 vs vs vs 13 :) KAzaa da ben 64k (netmaster herkez 128 dio!!!!) 27k ya cıktıgım oldu ve sürekli 27 ile 24 arası gidiyodu bunların hepsi gerçek (:p aynı showtvdeki hepsi gercek gibi oldu ıyk)[hline]--------|
. (= ..../_/
.. /| .(='o'=)
./. | ..|
.. / ...|
_/. . _.|
--------|

Sosyal ağlarda paylaş

evet, ping reply süresini hiç etkilemez bandwidth. çünkü ping paketi 64k bağlantı için bile devede kulak misalidir. ping süresi bandwidth'e değil, karşı noktayla senin arandaki hattın durumuna bağlıdır.[hline]eski bir çin atasözü der ki:
chonk sonk tung, chenk.
Sosyal ağlarda paylaş

sağolasın.

64kbit bağlantı ile normalde 64bit/8=8kbyte dload yapman gerekir, haklısın. aynı hesapla 128kbit ile de 16k olur max dload hızı. ama...

64kbit/s bağlantı ile 30-40kbyte/s download da olur ve kesinlikle bu görülen anlık bir hız ya da bilgisayarın yanılması değildir. şöyle ki: dosyalar transfer edilirken, sahip olduğunuz donanımın özelliğine göre bazen software bazen de hardware tarafından sıkıştırılarak gönderilir. rakamlarla anlatmaya çalışalım: elinizde 1800 kbyte bir bmp resim var. bunu ziplediniz ve 800 kbyte etti. bunun ziplenmiş halini 64kbit/s bir bağlantıyla, saniyede 8 kbyte hesabıyla -kayıpları göz ardı edersek- teorik olarak 800/8=100 saniyede transfer edersiniz. ama bunu zipsiz olarak transfer etmeye kalkarsanız, dosyayı sisteminiz sıkıştırıp açma yoluyla zipliymiş gibi gönderecektir ve yine çok yaklaşık olarak 100 saniye sürecektir transfer işlemi. ama bu kez dosya boyutu 1800 kbyte olduğu için 1800/100=18 kbyte/s gibi bir tansfer hızı göreceğiz.

sonuç olarak her iki halde de aynı dosyayı transfer ettik ve her ikisi de 100 saniye sürdü. ama birinde 8 kbyte/s hız gördük, diğerinde 18 kbyte/s.

benim 256kbit/s bağlantımla teorik hızım 32 kbyte/s. zipli dosyalarda 31 kbyte/s hız kadar gördüm makinamda. ama sıkıştırılmamış ve sıkıştırılabilme oranı yüksek .doc, .txt, .bmp, .exe gibi dosyalarda 70-80k bile gördüm. ama bunu görüp de "ben 256kbit ile 80k dload yapıyorum" dersem yanlış olur.[hline]eski bir çin atasözü der ki:
chonk sonk tung, chenk.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...