Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Opeth Cover Grubu'm Nocturnal Disguise'ın Kayıtları

Solonor

Öne çıkan mesajlar

bir tek demon of the fall'u dinleyebildim, öbür linkler çalışmıyo, kendi web sayfanızdakiler de dahil, hiçbirini çekemedim, ilgilenirseniz sevinirim.

gerçekten beklediğimden çok daha iyi bir cover olmuş.opeth coverlaması en zor gruplardan biri bisürü geçişi, durması-kalkması, clean tona geçişi var. bazı geçişlerde aksamalar oluyo tabi ama onlar önemli değil. ilk clean'e geçişteki ton oldukça kötü, ama sonrasındaki giriş inanılmaz. ikinci clean de hiç duyulmuyor gibi bişey.baterist bazı yerlerde tempoyu düşürüyo veya aniden arttırıyo, ama o zamanla düzelir zannediyorum. yalnız vokalin daha baya bi çalışması gerekmekte, clean yerlerdeki sesin biraz uzaması gerekiyor, just one second..sonlardaki uzatışa da iyice bi bakması lazım, sesi kayıyor. gitarlar gayet iyi oturtmuş olayı, birbirleriyle uyumları, zamanlamaları iyi. öbür şarkıları da dinleyebilirsem ayrıca yorum yaparım.[signature][hline]parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas..
Sosyal ağlarda paylaş

evet öbür şarkıları da dinledim, yorumumu yapıyorum hazırsan :)

genel olarak clean vokaline baya çalışman lazım, özellikle nefes alıp vereceğin yerleri çok iyi düzenle, bazı kelimelerin uzaması gerekirken, kısacık kalıyorlar, şarkıda boşluk oluyo. sesinin tonu gayet güzel, nefes egzersizleriyle ve vokali biraz daha zor grupların parçalarını çalışarak (audioslave, jeff buckley, radiohead gibi) kendini geliştirebilirsin. bu bütün clean partisyonların için geçerli.

hatta şu sayfadaki bi takım çalışmaları öneriyorum sana: vokal

harvest: back vokale bişeyler yapın! kötü duruyor,kayıyor ve çok cılız. ayrıca muhakkak gitaristlerin çok iyi clean tonlara ihtiyacı var, birer prosesör edinsinler gerçekten ciddi düşünüyorsanız, şarkının o mis gibi solosu, cılız tonların içinde kaybolup gitmiş. bu şarkıda bazı kelimeleri yutuyosun, ama doğaldır, söylemesi çok kolay bi parça değil. baştaki leadde de bi sorun var, nedense notalarınız bi türlü uzamıyo :) bateri bu sefer sorunsuz gibi, zaten çok da zor bir parça değil sanırım.

drapery falls: bu denli uzun bir parçayı coverlamak her babayiğidin harcı değildir öncelikle tebrik etmek lazım. notaların uzamama sorunu ve clean tonların felaket kulağa batması burda da var malesef. aksana da dikkat, rimıdi değil remıdi.eheh çok mu abarttım bilmiyorum. demon of the fall'daki brutal'in daha başarılıydı sanki, bunda birazcık boğuk olmuş. opeth'in brutali serttir ama aynı zamanda çok içlidir, acı vericidir. 5:40lı saniyelerde biraz ortalık karışıyo ama olucak o kadar müthiş karmaşık bi partisyon.

neyse umarım ukala gibi gözükmemişimdir, opeth yıllardır en sevdiğim gruplar arasındadır o yüzden hassasım opeth coverları konusunda. amerikalıla rne der bilirsin: keep up the good work![signature][hline]parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas..
Sosyal ağlarda paylaş

Eheh çok saol yorumlar için. Hepsine dikkat etmeye çalışacağız. Bir de Canlı performanslarımızı dinlersen sevinirim. (cleanlerimizi biz de beyenmemiştik kayıtlarda da geç oldu, şimdi daha iyi sanırım orda kullandığımız akustik simulatörü sattım kullanmıorum, soundı rezaletti. Vokal için söylediklerine de dikkat edicem.)

Çok teşekkürler vakit ayırdığın için. Ana yine de canlıları da indirirsen sevinirim...[signature][hline]Silent dance with death...
Sosyal ağlarda paylaş

Ukalalık olarak almıyosun umarımda zaten şarkı söylemek gün içinde genel olarak yüksek sesle konuşmak bağırmak risk taşır onu geçtim rastgele yapılan brutal vokal ileride başına ciddi dertler açabilir.Sen bilirsin tabi sana karışmaya hakkım yok.Bi yerde okumuştum uyarmak istedim
Sosyal ağlarda paylaş

live versiyonlar:

drapery falls: kayıt baya rezalet :) benzer sorunlar yine var, ortadaki karmaşık yer yine karambole geliyo, vokalin kesik kesik, hem brutalde, hem cleande. ancak daha bi canlı, daha etkin çalmışsınız bence stüdyoya göre, hakkını daha iyi vermişsiniz yani.

fair judgement: vokalin çok çok gerilerde, fazla sakin söylüyosun, bu konserde clean tonlarınız daha başarılıymış. ilk başlarda bi karışıklık bi detonasyon oldu sanki melodiye girerken ama düzeldi sonra. bu noktalar dışında, bence en iyi coverınız bu olmuş, biraz daha çalışarak kusursuz bir hale gelebilir.

godhead's lament: bu şarkı da seçilcek en zor şarkılardan biri hakkaten :)bi kere aşırı hızlı başlamışsınız ve leadle ritm karışmış bikaç yerde daha var bu, zaten zor olan bi parçayı bi de hızlı çalıyosunuz, karışıyor. ama bu karmaşada bence baterist yine iyi iş çıkarmış ritm ve atak kaçırmadan yürütmüş işi. brutal vokalin iyi bu parçada, baya içten geliyo, yırtıyo ortalığı yani, akerfeldt'e benzemese de kendine has bi brutal o yüzden hoşuma gitti. clean kısma gelindiğinde bazı notalar kayboluyor arpejde. vokalinde daha önce bahsettiğim şeyleri tekrar yazmıyorum zaten. brutal vokal bu kadar iyi duyulurken clean neden bu kadar geride kalıyo onu anlamadım. 7. dakkada baya şaşırdım doğrusu, o ritmi gerçekten kotarmışsınız, cazımsı bişey var hani.böyle yani, hep kötü yönlerden bahsettim korkarım ama iyi şeyleri de herkes söylemiş zaten :)[signature][hline]parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...