Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yardım isteyenlere davranısımız

istemihan

Öne çıkan mesajlar

Selam arkadaslar. Adım murat 32 yasındayım. Hepiniz kardesim sayılırsınız. Bende sizler gibi bu oyunu severek oynuyorum. Forumları uzun zamandır takip ediyorum. Belkide ilk acıldıgından beri. Hic post kasma kaygım olmadı. Öncelikle hiçbirinizin benim aklıma ihtiyacı yok. Bunu itiraf ediyorum. Ancak bazı seyler varki belki abi tavsiyesi olarak dinlersiniz. Benim rahatsız oldugum belkide aynı hatayı yaptıgım bir mesele.

Arkadaslar bu forumda uzun zamandır yazanlar belli bir seviyeye geldiler mutlaka. Nerede ne var hangi konu nerede biliyorlar. Ancak bazen yeni katılan bir kardesimiz belki hatadır belki dogrudur, cok basit bir sey için forum acabiliyor. Yada önceden acılmıs bir konuyu tekrar acabiliyor. Moderatör arkadaslarımız durumu farkederlerse kibarca uyarıp konunun oldugu forum odasının adresini vererek yardımcı olup baslıgı kilitliyorlar. yada baska bir üye link vererk yardımcı oluyor. Bu dogru bir yaklasım...

Simdi yas olarak bir büyüğünüz olarak rahatsız oldugum konu ise sudur. Oyuna yeni bir baslamıs bir arkadasımız basit bir konuda yardım istediğinde eski üyelerden bazıları hemen kişi ile kafa bulmaya baslıyorlar. Onun bu konudaki bilgisizliğini yüzüne vuruyorlar. Adam zaten cahil olmasa ve forumu kullanmayı bilse soru sorarmı.. Sonra bu sahıs sinirleniyor pek tabi. Ve baslıyor ona saldırmaya buna saldırmaya. Ve ondann sonra bizlerde dogal olarak forumun eskileri olarak arkadaslarımızı savunuyoruz. Konuyu acan kardesimiz ise iyice zivadan cıkıyor. Ve hakaretlesmeler yeni topicler kilitlenmeler falan filan....

İşin özü su.Sonuca bakmayın. Olusuma bakın. Birkac forum müdaviminin tahrikleri olmasaydı, adam gibi cevap verecek karsısındakini sayarak cevap verilmiş olsaydı bunlar olurmuydu. Bu sekilde gelişmiş ve son bulmus o kadar cok topic varki bir arastırın, sasıracaksınız. Baslangıc asamasında olan biriki topic yine gözüme carptı.

Biraz daha anlayıs. Ha emin olun bazıları hakediyor kabul ediyorum. Ama haketmeyenleri bunları reva görmeyin. Ne bileyim içimden bunları söylemek geldi yazdım anlayısınıza sıgınarak.

Ve Isthar diye banlanan bir arkadasımız vardı acele ederek onun konusunu yanlıs değerlendirmiştim. Ben özür dilemiştim ama nezdinizde tekrar özür dilerim kendisinden. Oda tahriklere geldi ve zivanadan cıktı. Yani insan ogluyuz yasla alakası yok bu hatayı hepimiz yapabiliyoruz demekki. Saygılar...[signature][hline]Clan : GOKTURKS
Nick : Istemihan
Server : Xigenon
Level :61 (Paladin)
Irk :El Morad
Sosyal ağlarda paylaş

Arama yapacaklar,bilmemek her konuda topic acmak demek değil.Googlede arama yapmayı bilmeyen adam,bu forumda arama yapmayı bilmeyen adam oynamayacak abi oyun.
Arama yaparsın,sonuç çıkmaz,o zaman açarsın yeni bir konu.Ama zaten 100 defa açılmışsa ben o topigi dalgayada alırım yani.

En son tank olayında ben dalga geçtim,olay sıcak olduğu için senin yazına cevap verme gereği duydum.

Demek istediğim şudurki.Yenilere yardım etmek iyidir hoştur,insani duygular falan fistan.Ama başa çıkılmaz.İpin ucu kaçar.Burdaki diğer insanlar sıkılır,bayılır.Güncel bilgilerle eski bilgiler birbirine girer.Wtf matrix olur ondan sonra.Stickyler bunun içindir,yıllanmış konular database de bu yüzden kalır,yoksa 10 gün yazı yazılmayan konuları silerlerdi.

Ben zaten kılım,inkar etmiyorum.Kıllık iyidir :D
Genede herkesi seviyorum,yeterki şımarık olmasınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında buda bir bakıs acısı. Herkesin dogruları var. Buz kirpisi haklı oldugun yanlar da var. Ancak forumda kişiler ve konular sürekli değişiyor. Zaten cok eskimiş konular datebase den düzenli olarak siliniyor. Forumlar bilgilenme ve düzeyli tartısma platformlarıysa herkesin soru sorma ve fikrini sunma hakkı olmalıdır. Bende diyorumki bosverin dalga gecmeyin yolu gösterin ve cıkın. Mesela bende bir zamnalar google nin ne oldugunu bilmiyordum. Hatta nette oyun nasıl oynanır bilmiyordum. Kimse bilmiyordu. Sizden sonra ögrecek olanların günahı nedir. Bu yolla ögrenecekler. Forumlarda sorarak bizlerle konusarak ögrenecekler. Burası tam yeri. Aslında hepimiz aynı yoldan gectik bir düsünürsek. İşte bu sürecte anlayıs lazım. İnsan kazanmak, bilgilenmek ve bilgilendirmek amac olmalı . Muhabbet pesi sıra gelir arkadaslar.[signature][hline]Clan : GOKTURKS
Nick : Istemihan
Server : Xigenon
Level :61 (Paladin)
Irk :El Morad
Sosyal ağlarda paylaş

çok iyi yazmışsın hatta az bile.bilmediğinden(bu çok basit bişeyde olabilir) soru soran biriyle dalga geçip geyiq yapmak
artık burada gelenek oldu.yapmayanlar çoğunlukta ama böyleleride war malesef.burda yeni başlayan gençler war çocuklar soru sormaktan çekiniyorlar.herkezin hevesi kırılıyo.yani geyiq bişidil ama harbi bazılaları işin b.. çıkarıyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

ben %100 haklısın diyemeyecegim ama haklı oldugun birçok nokta var. bunun foruma yeni gelmeyle yada bazı şeylerle ilgili bilgisinin olmamasıyla alakası yok. bende o senin tarif ettigin olayı tahrik eden adamlardan biriyim ama nedeni karşıdakinin bilgisizligiyle dalga geçmek yada küçük düşürmek kesinlikle degil. herşeyin bir adabı var. burada olay sadece bundan ibaret. soru tarzı , ne sordugu bunlar asıl önemli olan. mesela sana düzgün cevap vermemizin nedeni senin belirtiş tarzın. 20 mesajın var sende yeni sayılırsın ama bu seninle dalga geçicez anlamına gelmiyor. bilgisizlik ve yeni olmanın olayla alakası yok bazı şeyleri kuralına göre yapmaya bakıyor olay.[signature][hline]unholy ownz u

kalgeldi vs. _all_eyez_on_me_
Sosyal ağlarda paylaş

Hiçbir şekilde katılmıyorum. Zira arama yapmadan burayı abuzurt mesajlarla doldurup, databaseden yer çalmak (2kb da olsa 2gb da olsa kıt beyinli birisi için o da fazladır) hiç bir şekilde tevazu gösterilebilecek bir konu değildir.

Zaten beyni arama tuşuna basmaya yetmiyorsa söylediklerimizi de anlayabileceğini zannetmiyorum.

Ha eğer edebiyle sorarsa biraz gırgıra alaraktan da olsa ilgili linke yönlendiriyorum veyahut konuyla ilgili bilgimi paylaşıyorum.

Sert dilim için özür dilerim ama gerçekler bunlar.
İyi günler, saygılar ve sevgiler...[signature][hline]DraculaVigorous, 11 Temmuz 2005 00:25 tarihinde cyper açıldı forumunda demiş ki:
boşverin usko'yu bence de.
usko öldü.
devir orcların devri. devir myko devri - Biraz LoR den alıntı oldu ama olsun. :)
Nasıl imza seviyoruz?-Paticik
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman fatihe söyleyelim yukarıya foruma yeni katılanlar için bi topic açsın[signature][hline]DraculaVigorous, 11 Temmuz 2005 00:25 tarihinde cyper açıldı forumunda demiş ki:
usko öldü.
devir orcların devri. devir myko devri - Biraz LoR den alıntı oldu ama olsun. :)
Sosyal ağlarda paylaş

bio
insanlara bilmem ne diyip kimse geçemez geçersede yörünge dışına geçirirler adamı... cevap vermek istemiyorsa yazmasın draco
kafası basmıyo kapasitesi yok gibi kelimeler kullanamazsın öğrenmeye çalışıyor. askere tuvalet yapmayı bilmeyen insanlar bile geliyor bunun kafası basmaz bu salaktır gibi bir şey söyleyemezsin ... bu yüzden insanlara bir şeyler öğretmek gerek öğretmezsen o tuvaletini yapmayı bilmeyen adam gelir kapının önüne pisler.forumda önce sana söver oyundada her türlü pisşiği yapar.
uyarırken insnalar biraz daha anlayışlı olsa pek bir sorun olmaz . Ama uyaranlar hakkında bir bilgim olmadığı için bunu yapabilirlermi bilmiyorum. Herkesten olgunlukla cevap vermesini elbette bekleyemeyiz ama bu şekilde cevap veremiyorsada ya hiç cevap vermesin forumlarda
---Forumlarımızda hiçbir üyenin özgürlüğünü kısıtlayacak veya uygun olmayacak davranışlarda bulunmayacağınızı kabul etmiş oluyorsunuz. Ayrıca diğer forum kullanıcılarını bezdirici, huzursuz edici, korkutucu davranışlarda bulunmak; kanun dışı , zarar verici, tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek;--- yasaktır
tck dada bu tarz sözlerin cezaları vardır . garip garip mesaj yazan arkadaşların forum kurallarını bir daha okumasında fayda vardır.Yaptıklarının çoğu farkında değil ama bilsinler...
http://forum.paticik.com/forumkurallari.php
hocam tabi iyi olacak paladin :D
[signature][hline]Ceyhun ALYEŞİL

[Bu mesaj hangman tarafından 18 Temmuz 2005 21:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ben o etti demiyorum :) etmes o ama küfür olay değil bir insana forumda dahi olsanız küçk düşürücü bir şey söyleyemezsiniz heleki soru soruyorsa niye aratmadın zaten vardı noob seni diyip üstüne gidemezsiniz gidenler varsa suç iliyorlar bunu bilsinler ki böyle bir konu açmış arkadaşımız demekki bu tarz olaylar yaşanıyor...[signature][hline]Ceyhun ALYEŞİL
Sosyal ağlarda paylaş

Birader burası askeriye değil biliyorsunuz değil mi?
Bu bir oyun. Oynamasını bilmiyorsanız oynamayın.
Bu bir forum. Kullanmasını bilmiyorsanız kullanmayın.
Ha eğer fikirlerimi açık ve net bir biçimde ortaya döküp de ban yiyeceksem güler geçerim.
Hiç de umrum da duymaz.
Zaten bireysel olarak kişilere direk küfür/argo/aşağılayıcı kelime kullanmam.
Genel anlamda onları yazmak geldi içimden; yazdım. Bitmiştir.[signature][hline]DraculaVigorous, 11 Temmuz 2005 00:25 tarihinde cyper açıldı forumunda demiş ki:
usko öldü.
Sosyal ağlarda paylaş

Bide bazı şeyleri insanlar yaşayarak öğreniyor,banada yapıldı
"aramaya inanmağğ" dedim nolluyorr.
Sonuçta herkes babasının karnında forumlara yazı yazmaya-okumaya yada herne ise user olayına başlamıyor.
Zamanla öğrenir insanoğlu,hele Türkse,deneme yanılma yöntemiyle :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...