Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyunyapımı.org

Cd-

Öne çıkan mesajlar

www.oyunyapimi.org
Site harika ötesi über mükemmel çok güzel yav niye şimdi haberdar oldum ben ona üzülüyorum gerçekten her türk gencinin içinde yanan ben de oyun yapacaaaam ateşine biraz su serpebilir ve daha da gaza getirebilir dökümanlar kısmında güzel şeyler bulabilirsiniz ayrıca kendi projelerinizi de yollayabiliyosunuz güzel site güzel...Destek çıkalım siteyi yapan arkadaşları sevelim bağrımıza basalım onları...
www.oyunyapimi.org[signature][hline][Bob Marley]
Ben!!!(Ünlemlere de bak)
Başkalarından övgü bekleyenler, mutluluklarını onların ellerine bırakmış zavallılardır.
Sosyal ağlarda paylaş

daha çok tek başıma dağıtcam ortamı doom5 i yapcam demek yerine ayakları yere basan projeler oluşturulmasına olanak sağlar bi de şu ana kadar çıkan türk oyunlarına burun kıvıranlara aslında ne de süper yapmışlar pekte süper yapmışlar deme olanağı verir gene gece gece saçmalıyorum galiba :)
Sosyal ağlarda paylaş

Millet o kadar coşuyo...
Oyun nasıl yapılır?
Hangi dili kullanayım?
Oyunu böyle yapabilir miyim? diye
ama görüyorum ki siteye kimse bakmamış UP diyorum ki bakalım...[signature][hline][Bob Marley]
Ben!!!(Ünlemlere de bak)
Başkalarından övgü bekleyenler, mutluluklarını onların ellerine bırakmış zavallılardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun yapmak için para gerek.. Para için sponsor gerek.. Sponsor için oyun sektöründen para kaldırabileceğine aklı yatan bir şirket sahibi gerek.. Adamın aklının yatması için önceden emsal teşkil eden birşeyin yapılmış olması gerek.. Türkiye de bu yüzden oyun yapmak çok zor olsa gerek..

Sektör PC üzerineyken bile çıkmadı adam akıllı bir proje ülkemden.. Şimdi olay konsola kaydı.. Artık daha da zor..

Bu konuda şahsi fikrim şu; üç beş adam çıkar, cep telefonuna bir iki oyun yazar.. ordan biraz referans yaparlar.. Bu referansla bir iki büyük firmanın web sayfası için ufak flash oyun yazarlar.. Adamlar idealist ise ve bu tip flash oyun, ce telefonuna oyun vesaire gibi gelirleri kendilerini kaldırırsa, bir yandan da sağlam bir fikirle PC için oyun yapma işini yandan yandan yürütürler.. Önceki işlerdeki bağlantı ve referansları kullanarak bu oyunu piyasaya sürmeyi başarırlar.. Gerçekten güzel bir oyun ise tutar ve ikinci ve daha büyük bir oyun projesine girişilir.. Böylece birileri ucundan yakalamış olur.. emsal teşkil eder, takipçiler olur, yavaştan sektörleşilir ve "Türkiyedeki oyun yavan firmalar" denilince sayılabilen birkaç isim ortaya çıkar..

Bunda en optimist senaryom.. zor işler bu işler..[signature][hline] Deus Ex Machina
Sosyal ağlarda paylaş

Throndor siteyi biraz inceleseydin daha çok yeni başlayanlara yönelik olduğunu görürdün yani amaç para kazanmak değil kendini geliştirmek küçük oyunlar yapmak bunları paylaşmak gene kenidni geliştirmek yani adamlar biz Half Life yapacaz demiyolar orda sen oyun sektörü hakkında bi' haber hazırlamışsın sanki...[signature][hline][Bob Marley]
Ben!!!(Ünlemlere de bak)
Sosyal ağlarda paylaş

hm benim bir sorum var simdi,
ben c++ biliyorum biraz biraz,okul geregi ogrenmistim.
classlar,constructor falan bu konuya kadar biliyorum (standart bi c++ yeni baslayan kitabindaki konu siralamasi olarak yani)
en son templates konusu vardi bi onu ogrenmemistim.pratigimde cok az.
boyle ufak tefek kendi capimda aptal aptal seyler yapmak istiyorum,bunun devami ne olur ?
c++ devam edemiyorum ,kendimi nasil gelistirebilecegim hakkinda pek fikrim yok,sonucta okul icin ogrenmistim.
biraz bu siteyi falan gezdim ,ama c++ tamamen bilindigi varsayilarak windows uygulamarina gecilmis her tutorialda , ben napiyim simdi ?:)
Sosyal ağlarda paylaş

C++ ile yapabilir misin bilmiyorum...
Micheal Morrison'un 24 saatte oyun programlama diye bi' kitabı var bazıları tavsiye ediyo bazıları etmiyo onla başlayabilirsin belki ama winapi felan var bi' bak istersen...[signature][hline][Bob Marley]
Ben!!!(Ünlemlere de bak)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...