Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SAT hakkında

Wispy

Öne çıkan mesajlar

Şimdi, biraz meraktan biraz da işime yarayabileceği umuduyla SAT Reasoning için kayıt yaptım. Bu sınava daha önceden girmiş olanlar, mümkünse bilgi verebilir mi daha çok verbal kısmıyla ilgili. Math'in çok problem çıkaracağını sanmıyorum.

Bir de sınav yerini bir hafta önce arayıp değiştirmek oluyor mu onu merak ettim. Ankara'dan İstanbul Robert'e almaya çalışıyorum da.[signature][hline]With each kill I grow wiser
With added wisdom I grow stronger / A.E.
Sosyal ağlarda paylaş

Girmedimde bizim sinifta giren 1 kac kisi vardi. Mati cok kolay bizim ortaokul matematigi cok rahat yaparsin. Ing kismi ise zor diye duydum. Bizim 1 ark sadece mat yapmis fulle yakin (okulda mattan 20 almamistir yani dusun:) ) azcik ta ing yapmis gecmis... Kolay gelsin...[signature][hline]Nargilenin dumanına benzer hayellerim sadece beni zehirler ve uçup gider...
Sosyal ağlarda paylaş

Verbal kısmı biraz zordur, bol bol kelime calısman paragraf okuman ve hızlı dusunmen gerekir. İngilizceyi iyi bilsen de OSS'nin turkce sorularından daha zordur SAT'ın paragraf soruları ondan dikkatli olmak gerekir. Ama yine de iki uc ay duzenli calısırsan altından kalkılmayacak sey degil ( ben cok da kalkamadım gerci ) Kolay gelsin =)[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

590 almıstım yanlıs hatırlamıyosam. Cok iyi bi sonuc ama iki ay calısmakla ve altı yıldır okulumda nerdeyse her dersi ingilizce gormeme ragmendi, daha yuksek bekliyodum acıkca. Olmadı ama =P[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:

ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

verbal calismakla olacak bi sey diil. oturup senelerce durmadan kitap okuman lazim. yani su gune kadar yaptin yaptin, yoksa analogy calismak bi yere kadar getirir seni...
rekoru ben kirmistim sanirim 380 aldim :D.
mat. kismi oyle abarttiginiz kadar kolay diil. sana 2+2'yi soruyo evet, ama ust uste 4 kolay soru sorduktan sonra zor soru sordugunda onu da kolay diye yapiyosun, haliyle tuzaga dusuyosun... dikkat etmek lazim ve sansa da bagli biraz. 760'a cikmistim matematikte en son.
eger ne olacagini biliyosan, SAT2 al. istedigin dersleri sec, duzgun skor alip onlari da ekle basvuruna.[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

sınav olduğu kadar sınavın getirileri, kazandıktan sonra ne yapılabileceği, baraj ve tavan puanın ne olduğu konusunda falan da bilgi verirseniz(hiç bilmeyenleri de göz önüne alarak yani) çok memnun olurum[signature][hline]Bugün açiliyoruz! Veritabani senkronizasyonumuzu yaptiktan sonra gorusmek uzere..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
aquila, 28 Mayıs 2005 11:29 tarihinde demiş ki:
hiç çalışmayla alakam olmadı verbaldan 540 yaptım...

Adam dogustan bitirmis isi =)[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Zaugna_Khaldun, 28 Mayıs 2005 11:49 tarihinde demiş ki:
sınav olduğu kadar sınavın getirileri, kazandıktan sonra ne yapılabileceği, baraj ve tavan puanın ne olduğu konusunda falan da bilgi verirseniz(hiç bilmeyenleri de göz önüne alarak yani) çok memnun olurum

kagidi doldurmadan verirsen 400 aliyomusun sanirim. max 800.
mat1 ortalama 700 bildigim kadariyla, verbal 550 mi neydi ben girdim 500'e dusurdum :D.
mat2 550 civari. fizik 600 sanirim. iyi egitimle fizikten 680 almistim, mat2'den de 660 almistim sanirim.
ama egitimine guvenip sinav kitaplarina bakmamak aptallik (evet aptalim..), cok basit oyunlar yapiyolar sinavlarda, onlari bilerek girmek lazim...[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
satden laf açılmışken..

arkadaşın biri söylemişti; üniversitede de satye girip eğitiminize amerikada bir üniversitede devam edebiliyomuşsunuz. olayın ayrıntılarını bilen var mı?

bi de sadece anlaşmalı üniversitelerle olan bir durum mu bu yoksa ben parama ve puanıma göre istediğim yere başvuru yapabilir miyim?[signature][hline]"zamanı gelmiş bir düşünceyi durdurabilecek hiçbir ordu tanımıyorum"
Sosyal ağlarda paylaş

ya SAT'a girip ordaki bi okula transfer basvurusunda bulunabiliyosunuz. eger aksini belirtmemisse her okula olur bu. kabul edilirseniz, burda okudugunuz derslerin karsiliklarini orda okumus olarak devam ediyosunuz. bazen burdaki derslerin orada karsiliklari olmayabiliyo, bunlar icin soguk su icmek lazim tabi ama bu dusuk bi ihtimal. ikinci bi durumsa, okunmus olmasi gerekirken okunmamis dersler.. bunlar icin de bi miktar efor sarfetmeniz gerekebilir. ancak tum bu ayrintilari okula kabul edilmisseniz zaten halledersiniz.[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

okullarin basvuru formlarinin yaninda ayrica burs formlari da vardir. websitelerine girip inceleyin. eger orda yoksa bile financial aid bolumunde mutlaka bulunur formlar. o da olmadi (evet bazi okulla cok kil), tum formlarin bulundugu bi sayfa yapmis oluyolar, ordan temin edersiniz. bazi okullar common application kullanirlar, bunu indirmek icin collegeboard'u kullanin.

yanniz okullarin sitelerini iyi inceleyin; hangi kosullarda burs verdiklerini ogrenin. mesela bazi okullar sadece basari bursu verir, bazilari ihtiyac bursu verir, bazilari sporcu bursu verir... mumkunse orda okuyan birileriyle irtibata gecip okul hakkinda ayrintili bilgi de oorenmenizi tavsiye ederim.[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

hmm, saol.

anladığım kadarıyla ortak derslerden felan bahsedildiğine göre fazla özelleşmiş bölümlerde değişim olayı olmaz.

burs meselesine gelince..

burs olayı için en önce baktıkları iş sosyal aktivite. daha da önemlisi olan referansınızda sanatsal ya da spor alanında bir yeteneğini öne çıkarmanız ve vurgulamanız. mesela lisanslı sporcuysanız ya da amatör olarak tiyatroyla uğraşıyosanız (okul klüpleri fln değil de daha ciddi anlamda) burs alma şansınız artıyor.[signature][hline]"zamanı gelmiş bir düşünceyi durdurabilecek hiçbir ordu tanımıyorum"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...