Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adolf Hitler-istila...Nasıl Başladı,Nasıl Bitti?

Halfmumi

Öne çıkan mesajlar

ilginç bir diğer olayda hitlerin 51 e 49 oy alarak başa geçmesi vede diğeri ise bir puanda daha alsaydı güzel sanatlar akademisini girecek olup orduya girmeyecek olmasıdır. dünyanın kaderi bazen bir hocanın bazende bir meclis üyesinin elinde olması ilginç gelir çoğu zaman.[signature][hline]
Qui Bono?
Sosyal ağlarda paylaş

goring olmasa başka biri olurdu.zaten bir fransız bakan versailes hakkında "bu bir barış anlaşması değil,20 yıllık bir silahsızlandırma"demişti.kim hatırlamıyorum.[signature][hline]"In blossom today, then scattered:
Life is so like a delicate flower.
How can one expect the fragrance
To last for ever?
- Admiral Onishi Takijiro
Sosyal ağlarda paylaş

25km uzaga mermi atan bi top
toplar 3 metre boyunda
top günde 14 ateşlenebiliyor (çatlamasından korkuyorlar)
atıldıgında gökgürlemesi gibi bi ses km uzakten duyuluyor.
taşıması tren rayları üzerinde.

resmi vardı kaybetmişim.commandos 1 ve ek görevinde vardı[signature][hline]no gay, no cry
www.fallenbishop.cjb.net
eski topic lere bakınca immune to terlik shield'im oldugunu örendim.
Sosyal ağlarda paylaş

o silahların adı v4 değil.bishop'un dediği gibi tren raylaında hareket ettirilen büyük kalibreli toplar.menzillleri 25-27 km.
sadece 2 tanesi savaş boyunca kulllanımka sokulabildi.nerde ne zaman kullanıldı bilmiyorum.akşam bi bakarım.silahların bir tanesi sağlam ele geçitildi ama parçalanıp parçaları kullanıuldı.bir anesi almanlarca müttefiklerin line geçmesin diye patladıldı.v-2 ve v-1'ler berlinden londraya fln atılamıyordu.hollandada olurdu bunların rampaları.[signature][hline]"In blossom today, then scattered:
Life is so like a delicate flower.
How can one expect the fragrance
To last for ever?
- Admiral Onishi Takijiro
Sosyal ağlarda paylaş

mein kampf ı oku anlarsın nası yüz binlerce kişinin adamın yanında nasıl koyun olduğunu herif 6 yaşında almanyayla avusturya neden birleşmiyor diye düşünüyo ...kitabı okuduktan sonra ben bile etkilenmiştim......o kadar yahudiyi katletmesinin sebebi yahudilerin manneheim başkentli bi ülke kurma hayallerinin olması diye duymuştum.............[signature][hline]Su olsam, ateş olsam
Göklerdeki güneş olsam
Konuşmasam taş olsam
Yine de oynar mısın benimle
Sosyal ağlarda paylaş

Bu dünya kimseye kalmıyacak herkesin gideceği yer belli ama kimse torunlarına esaret altında bi yaşam bırakmak istemez bu yüzden yol yakınken tehlikeleri sezinleyip önlemi alınmalıdır.
Hitler'de bunu yapmıştır.(Biraz abarttığını biliyorum) :)
Zaten savunulan yahudiler şimdi faşist bir yönetim altındadır faşizmi sevmiyorsunuz ama israil'i haklı buluyorsunuz buna anlam veremiyorum.
Faşizm israil'in şimdiki yönetim şeklide olsa o ırk varolduğu sürece onlar faşistti.[signature][hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

bana dokunmayan yılan bin yaşasın ama bu unity'nin tarzına pek uygun değil yada bunun unity'nin herkesçe bilinen A.B.D sevgisi ile bi alakası olabilir mi?
A.B.D'nin İsrail ile canciğer olduğunuda bilmeyen yok tabi.[signature][hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben burda size faşizmi savunayım biraz Atilla İlhan felsefesi ile eğer ben faşist isem ben iyiyim ama bi yabancı faşist ise o kötü bence çok mantıklıdır humanist olmadığınız sürece faşist düşünce belirli bi seviyeye kadar mantıklıdır.
Ki bence humanist olmak çok büyük bir mantıksızlıkdır.
İnsanları sevmek güzeldir ama humanist olmak uğruna düşmanlarını sevmek aptallıktır.
Kısaca humanist olmanın bile bir seviyesi olmalı belirli bi noktadan sonra humanizm bitmeli bunu dengede tutabilirsen her alanda başarılı olursun.[signature][hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

Unity insanları seversin hepimiz severiz o zaman humanizm nedir ben hümanist değilim ama insanları seviyorum aşırı hümanistlikde bunun gibidir bazı insanlar seveceği insanı bilir katili vatan hainini düşmanını sevmez ama hümanisttir(Normal hümanist).
Bazı insanlar herkesi sever düşmanını da sever katili de sever bu insan mantık dışı kalmış aşırı dozda hümanisttir(Dengesiz hümanist).
Bunada hippi deniyormuş onuda bugün öğrendim.[signature][hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

dengesiz humanizm kadar buyuk bir sacmalik yoktur.

duygular var ya da yok olan seylerdir. insanlar duygularin uzerine insanlari ya da objeleri ilisiklendirir. yani nefret denilen duygu a nin nefreti b nin nefreti diye olmaz, nefret vardir. kisi ise bu duyguyu kendi bilincaltina koydugu deneyimlerle a kisisini gorunce su kadar b kisisini gorunce bu kadar on plana cikarip hisseder.

aynen sevgi de bunun gibidir. sahis der ki 'a yi b den daha cok seviyorum'. hayir. sen a ile karsilastiginda ya da onu dusundugunde icinde olan sevgi duygusunun b yi dusundugunde oldugundan daha fazla variyorsun. ve bu duygu bu kisilerle iliskilendirdigin cesitli diger duygular ve dusunce formlariyla baharatlanip belli bir tad aliyor.

fakat temel duygu aynidir. bir insanda nefret ne kadar varsa, o kadar vardir. ve bu nefret yasamda karsilasilan tecrubelerle degisik seyler karsisinda su ya da bu oranlarda hissedilir.

kisaca kisinin ozu aynidir. x kadar sevgi y kadar nefret vardir, bunun uzerine konmus cesit cesit zihinsel sapmalar, ilisiklendirmeler ve sair futuhat ile bu duygular icra edilir. eger bunyesinde barindirdigi nefret duygusu sevgi duygusundan daha fazla bir insan ise karsinizdaki, bu kisi haliyle olaylar karsisinda sevgi duygusundan daha fazla nefret duygusunu icra eder. ama her bir icra edisin bir gerekcesi bulunur. 'hede bana yamuk yapti' 'o herif sorolo' gibi bahanelerle rasyonalize edilir.

peki nedir bunun asiri humanizm sacmaligiyla ilgisi ? olay sudur. duygular ile adaletin bir alakasi yoktur. birisi size yamuk yapmissa yapilan yamugun telafi edilmesi gerekir. sizin kisi ile ilgili nefret duygularina kapilmaniz da sevgi durumlarina kapilmaniz da ne durumu degistirir, ne adaleti yerine getirir. bu ikisi bagimsiz seylerdir.

aslinda nefret duygusunu ister adalet olsun ister baska birsey olsun herhangi bir mevzuyla ilgili hissetmek, nefret duygusunun hedefi kim nedeni ne olursa olsun kisinin ruh halinde, moralinde ve bunun neticesinde sagliginda getirecegi zararli etkiler nedeniyle yanlistir. olumlu duygu ve dusunceler moralde olumlu, olumsuz dusunceler ve duygular olumsuz etki yapar. period.

a ama hebele surekli mutlu hissetmek polyannacilik. hayir degil. birisi size bir yamuk yaptiginda onu kayitsiz sartsiz bagislamak degil bu. adaleti yerine getirmek, fakat bunu yaparken kasilip gerilmemek, ofke ve nefretle kendine zarar vermemek, hatta mumkun mertebe iyi duygu halinde bulunulan durumu devam ettirmek dogru olandir.

a ama olcak sey degil. hayir olcak sey. fakat insan dogasi ve icinde bulundugumuz medeniyetin - dunya olarak - anlayislari nedeniyle boyle yapmak cok zor. fakat tarih bunu az ya da cok basardigi icin ermis, yok efenim aziz diye adlandirilan bir suru insanla dolu.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi desene şu woswosları abuk sabuk boyayanlara mı deniyor herhalde bütün kullanıcıları değildir değil mi?
Merak ettim bu woswoslar alman malı Almanya hitlerin memleketi bu adamlar neden woswos kullanırki onu protesto etmeleri gerekir.
Ama belki bazı insanların körü körüne A.B.D'ye bağlanması gibi onlarda Almanya'ya bağlanmıştır.[signature][hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...