Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

meslek liseleri ve meslek yüksek okulları

senko

Öne çıkan mesajlar

ben anadolu lisesinden mezun bir kişiliğim üni sınavını elime yüzüme bulaştırdığım için iyi bir puanm gelmiyecek. haliyle 2 yıllıklara yönelicez. fakat bu iki yıllıklara anadolu veya düz lise öğrencileride girebiliyor mu? yoksa sadece meslek liselerinden çıkanlar mı girebiliyor?

istesem girebilirmiyim istediğim bir 2 yıllık bölüme? birde 2 yıllıkların ortalama puanları ne kadar bana yaklaşık 270-290 arasi birşey gelicek bu puanlar 2 yıllık için yeter mi?[signature][hline]S.E.N.K.O.: Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
bu mesaj bitmiştir lüften sıradaki mesaja geçiniz.Ayrıca bu msj okunduktan 10 yıl sonra kendini doğal şekillerde toprağa dönüştürüp imha edecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

meslek ve anadolu meslek,teknik okullarından mezun olan öğrencilere meb tarafından direk geçiş hakkı verilmiştir.öss sınavına girmek yerine direk geçiş hakkını kullanmak isteyen öğrenciler okul puanlarına bakılarak sınavsız iki yıllık yükseköğrenim okullarında okuma hakları var.sen sınava girerek kaybetmişsin gibi ama taban puanı geçersen şansın olabilir.[signature][hline]shinsetsu desu..
Sosyal ağlarda paylaş

taban puanları nereden öğrenebilirim peki?[signature][hline]S.E.N.K.O.: Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
bu mesaj bitmiştir lüften sıradaki mesaja geçiniz.Ayrıca bu msj okunduktan 10 yıl sonra kendini doğal şekillerde toprağa dönüştürüp imha edecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi şöle oluyor mesleklisesinden mezun olanlar kendi alanlarına direk sınavsız geçebiliolar ondan sonra kalan kontenjanlarada düz lise ve kendi alanı dışında tercih yapan mesleklisesi mezunları yerleştiriliyor önce puanlara bakılıyo bu yerleştirmede yanlız aobp 0.8 yerine 0.3 ile çarpılacak ona dikkat etmen gerek
bende düz lise mezunuyum bu sene össye girdim 2 senelik bilgisayar programcılığı yazacam bakalım olcak...
bide sana tavsiyem,tercihlerine en az 2 tane 2. öğretim yazman,çünkü dier tercihlerine giremezsen 2. öğretimlere rahat girersin,çoğu bölümün 2. öğretim kontenjanları dolmuyor,yüksek harç nedeniyle.[signature][hline]from exile...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...