Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Port Royale 2

RamsesII

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
Evet baya yavaş oyun ilk başta insana güzel geliyo ama bakalım nasıl.Bazı yenilikler pirates hide outlarına saldıra biliyosunuz bi şehre saldırır gibi pirates olursak belki bizimde olur.İlkinde bi şehrimiz oluyodu zaten.Para yapmak biraz daha zor geldi political map diye bişi yapmışlar hoş olmuş.Deniz savaşları kötü olmuş nedenmi savaşta sadece bi gemiyi kontrol edebiliyoruz.Yani 10 gemin olsada biri batınca yada kaçınca diğerine geçiyosun.Şehir topları çok güçlü.Bide düello baya değişmiş anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
şu sıralar işten döndükçe oynuyorum, gayet keyifli patrician III ü oynamıştım oyun orada tıkanıyordu bir yerden sonra özellikle şehir savunması kontrolünü almak için yok meclise rüşvet ver yok belediyeyi kesele filan gerçekten uğraştırıyordu ve üstelik oyun bir yerden sonra hız kesiyordu bence.

Şu anda kendi şehrimin olması (devlet valilerine hizmette sınır yoktur) olasılığı, korsan avlamak, deniz savaşları, gelişmiş bir ekonomi ve altın vs bulunması gibi olaylarla yaşayan bir atmosfere sahip olması çok cazip kıldı oyunu gözümde.

Sevdim oyunu, her ne kadar başlarda olduğum için konvoylarımı dolaştırıp ürün almakla ve sade görevleri yürütmekle devam ediyor olsamda keyifli.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
EagleEye, 04 Temmuz 2005 19:56 tarihinde demiş ki:
"yok belediyeyi kesele"
LOL
harbiden öyle ama.patrician3 cd mi kıbrısta unuttuğum için indiriyodum emule dan(hatta 2. kez indiriyorum ilki italyanca çıkıt :P)
Onun yerine bunumu indirsem?Oyunun sistemi nasıl patrician gibi ticaret temellimi?

ticaret temelli, gene görevler filan var. Gene kiliseye bağış yapıyorsun evlenebiliyorsun, ama burada sana toprak veriliyor.

Verilen toprağa kendi şehrini 0 dan kurabiliyor, oraya top kulesi, sur çekebiliyorsun.

Orasını geçtim, deniz savaşları var, orayıda geç pirates gibi düello yapılıyor. Güzel tabi aksiyonda var ararsan!!

Ayrıca korsanlar etkili, pirates + patrician birleştirince birazda içine şehir yaratmayı ekleyince = port royale 2

ama ticarette cidden iyi kazanman ve sabırlı olman lazım.

3 konvoyum vardı en ufak gemiden oluşan 1 gemilik konvoyu topla donattım korsan saldıracak oyuna başladığım şehre, fiyatlar yükseldi şehirde mesela, gittim ambardan malları pahalı pahalı sattım karaborsa!

patrician cidden sinirdi belediye meclisi seçimlerinden önce hamamda gidip üyelere bahşiş veriyordun rüşvetle
oy satın alıyordunda adamlar kastırıyordu yani.[signature][hline]sonunda yeniledik. , NMN

para
para
para!!!

lord_elvyn, 12 Kasım 2004 20:06 tarihinde demiş ki:
artik patideki abazalardan korkmaya basladim...
Sosyal ağlarda paylaş

bordalama yaptığımda şu ana kadar düello yapamadım.

oyunu oynayanlar nasıl yapıyor bunu.

Birde savaş sisteminde haritanın küçültülememesi (vardır belki emin değilim) büyük kayıp.

Yaşayan bir atmosferi var oyunun kesinlikle, yolda batık gemilerden arta kalan mallar, gizli yerleşimler filan bulup yüklenmek harika[signature][hline]sonunda yeniledik. , NMN

para
para
para!!!

lord_elvyn, 12 Kasım 2004 20:06 tarihinde demiş ki:
artik patideki abazalardan korkmaya basladim...
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
fenris said:

yeni başladım; güzel oyunmuş. tavsiyesi olan?

tutorialları bitirmeden oyun gerçekten anlaşılması zor. kendi town'ın bile oluyor bir dönemden sonra falan çünkü. önce onları oyna sonra devamı gelir.

kurabildiğin kadar warehouse olmalı hep mantıklı yerlerde. ve otomatik olarak mal alıp satmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm trade tutorial ını atlamam iyi olmamış :p.

şimdilik pek warehouse kullanmadan (akıl edemeden) alıp satıyorum. iki seviye atladım, gemiyi upgrade ettim filan. ingilizlerin gemilere saldırdım.

şimdi rum üretimi işine girsem diyorum; veya giysi.

kendi kasabamız ne zaman oluyor?
Sosyal ağlarda paylaş

kendi townını alman uzun sürüyor. tutolar kesinlikle oynanmalı.

birde letter of marque olmadan savaş halinde değilken bir nationa saldırıp gemisini batırırsan yada capture olaylarına girersen o nation military convoyları seni bulduğu gibi saldırıyor.

eğer savaş halinde değilsen ve letter of marque yoksa hatta olsa bile sağlam military convoyların olmadan sakın capture ve sink yapma başka gemileri. sadece saldır mallarını çal kaç. malları satıp profit elde et ki buna korsanlık diyoruz zaten genelde (:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...