Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigur Ros

Creus

Öne çıkan mesajlar

Bundan 5 ay önce hayatıma giren inanılmaz bir grup Sigur Ros çoğu kişi için bayık müzik bune ya hede hödö şeklinde yorumlarda gelse çoğu kesim için radiohead ve sigur ros vazgeçilmez sayılmaktadır... Hatta İsmini hatırlamadığım ünlü bir modern dans topluluğunun gösterisinde thom yorke ve sigur ros grubu sahnede topluluk dans ederken onlar altta canlı performansları ile müzik yapmışlardır...
--
Neyse ben size nasıl yapacağımı bilmden grubu anlatmaya çalışayım : )
Grup İzlandalı ve yaklaşık 3 albümü bulunmakta
Bunlardan bir tanesi var ki "( )" adında ve sözleri olan fakat sözlerinin hiçbir anlamı olmayan kendilerinin uydurduğu bir takım söz öbeğinden oluşan liriklerle inanılmaz bir albüm
arada bu abiler buldukları bu dile "hopelandish" ismini koymuşlar..
Herkezin dinlemesi gereken çok önemli Post/Experimental Rock Gruplarından ki aslında belli bi kategoriye sokmak çok ama çok zor bu grubu...
Kesinlikle dinleyin
Soulseekten rahatça bulabilirsiniz...
Bulamayanlar ve merak edenler bana ulaşırsa bende yollayabilirim...[signature][hline]Sanırım içmek,
ertesi sabah tekrar hayata dönülebilen ve her gün tekrarlanabilen bir intihar biçimidir.

[Bu mesaj Creus tarafından 29 Haziran 2005 13:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

sigur ros & mogwai - luvstory

mutlaka dinlenmeli , iki mükemmel grubun mükemmel birleşimi.
ayriyetten , untitled unutulmamalı.[signature][hline]valandil ownz j0o!
and i exhale , causing the oceans` endless waves.
WoW - Kelvin , Archmage of Nerull/Burning Legion
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Head, 05 Temmuz 2005 19:57 tarihinde demiş ki:
sigur ros & mogwai - luvstory

mutlaka dinlenmeli , iki mükemmel grubun mükemmel birleşimi.
ayriyetten , untitled unutulmamalı.

Ya şöle bişi var ki iki grubunda yaptığı açıklamada böle bi şarkı yapmadıklarını sölemişlerdir : )
yani öle bi şarkı yok hatta sigur un mogwai ile ortak bi albüm yaptıı filan sölenir.. ama inanmayın külliyen yalan : )
mogwai de bunu yalanlar sigur ros ta..
akıllının biri nette öle isimler koyarak share etmiş o kadar..[signature][hline]Sanırım içmek,
ertesi sabah tekrar hayata dönülebilen ve her gün tekrarlanabilen bir intihar biçimidir.
Sosyal ağlarda paylaş

ave sigur rós ever collaborated with mogwai?
no. there are a couple of mp3s going around named e.g. "sigur ros & mogwai - luvstory". these mp3s have nothing to do with sigur rós, nor with mogwai. they were made by the korean band 500won project whose name was put on the mp3 by someone outside the band, which resulted in sigur rós and mogwai fans spreading the mp3s around the internet.

aha buymus
Sosyal ağlarda paylaş

bildiğim kadarıyla hopelandish anlamsız bir dil değil, çünkü hopelandishli olan şarkılarının ingilizce çevirilerini okumuştum öyle hatırlıyorum.. (kendilerinin uydurduğu kendilerince anlamlı diyelim bari heh)
herneyse sigur ros mükemmeldir.
ny batteri , vidrar vel til loftarasa , ba ba , staralfur gibi şarkılarla başlıyabilirsiniz dinlemeye..[signature][hline][i]smile at me and I will stay, start to cry and I'll go away, just please dont leave me guessing.[i]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ryan, 06 Temmuz 2005 17:00 tarihinde demiş ki:
bildiğim kadarıyla hopelandish anlamsız bir dil değil, çünkü hopelandishli olan şarkılarının ingilizce çevirilerini okumuştum öyle hatırlıyorum.. (kendilerinin uydurduğu kendilerince anlamlı diyelim bari heh)
herneyse sigur ros mükemmeldir.
ny batteri , vidrar vel til loftarasa , ba ba , staralfur gibi şarkılarla başlıyabilirsiniz dinlemeye..

evet hopelandish tamamen kendilerinin yaptıklarımı ama kendilerinince anlamları olduğu bi dil.. ama enternasyonel annamda hiç bi annamı olmuo ya ben ondan şey ettiydim : )[signature][hline]Sanırım içmek,
Sosyal ağlarda paylaş

what language does jónsi sing in?
on the first three albums (von, von brigði, ágætis byrjun), jónsi sang most songs in icelandic but two of them (von and olsen olsen) were sung in 'hopelandic'. all of the vocals ( ) are however in hopelandic. hopelandic (vonlenska in icelandic) is the 'invented language' in which jónsi sings before lyrics are written to the vocals. it's of course not an actual language by definition (no vocabulary, grammar, etc.), it's rather a form of gibberish vocals that fits to the music and acts as another instrument. jónsi likens it with what singers sometimes do when they've decided on the melody but haven't written the lyrics yet. many languages were considered to be used on ( ), including english, but they decided on hopelandic. hopelandic (vonlenska) got its name from first song which jónsi sang it on, hope (von).

where can i find sigur rós lyrics and translations?
you won't be able to find lyrics and translations from ( ) because the vocals don't contain lyrics [see question above]. the band had planned to do official translations of ágætis byrjun in 2000 with the help of a grammarian but no progress has been made in this matter. you can read lyrics in icelandic with word-for-word english translations of song titles in our lyrics section.

sitenin faq kismindan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...