Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kendime Pet Arıyorum.

Pakize

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaşlar;

düşündüm , taşındım yanlızlığa son çağrılarına kulak verdim ve bir tane köpecik almak istiyorum.Bu konuda bana yardımcı olabilecek.(yavrusu varsa verebilecek veya veren birini tanıyorsa irtibata geçebileceğim ) birileri varsa pm'den bana ulaşabilirler.

Özellikle aradığın cins var mı diye sorarsanız : 1.öncelik Husky sonra Golden :)[signature][hline]Dostlarinla öyle yasa ki düsman oldugunda hakkinda söyleyecek sözleri olmasin...
Düsmanlarinla öyle yasa ki dost oldugunda yüzün kizarmasin...
Sosyal ağlarda paylaş

Köpek bakımı zordur, iyice araştırmanı öneririm başlamadan. Sadece okumaktan değil, bakan insanlarla konuşmaktan bahsediyorum. "Golden veya Husky" diyorsan zaten biraz daha araştır bence ;]

Her ırkın farklı özellikleri vardır, her ırk farklı ihtiyaçlara sahiptir. Sadece görünüşe önem verip aldığın çocuğu iki sene sonra perperişan etmen çok olası yani. Bence öncelikle kendi ihtiyaçlarını ve daha önemlisi hayvana neler verebileceğini belirle, ondan sonra bunlarla uyumlu bir ırk seç.

Bu balık değil; en az 10 sene senin yanında olacak ve inan evlilikten daha fazla ciddiye alınması gereken bir karar belki de; en azından eşin onunla ilgilenmediğin zaman hayatını idame ettirebilir ;P

Vazgeçirmeye çalışmıyorum elbette, çok keyifli birşey köpek bakımı; ama kararından emin olman ve iyi bir araştırma yapman lazım ki ne senin hayatın ne de minnacık bir yavrunun hayatı düzelmeyecek şekilde karmakarışık olsun.

Kedi bile çok daha rahat bakılabilir, ihtiyaçları çok daha azdır köpeğe göre. Köpek senden sadece yemek ve su beklemez; düzenli ilgini bekler ve unutma ki SENIN ILGINI bekler, sadece ilgi değil.

Hele ki büyük bir ırk alacaksan düşündüğün gibi, nerede ne şekilde bakacağını, kimlerle ne sorunlar yaşayacağını iyice hesaba katmayı da unutma.
Sosyal ağlarda paylaş

Elbette tüm sorunları , güzellikleri hepsini araştırdım.Bu kararı geç bile verdiğimi düşünüyorum.Yaklaşık bir seneden beri ha aldım ha alacam olayı vardı.Sonunda kararı mı verdim.Şimdi ise bu yavru arıyorum inşallah istediğim şekilde bi yavru sahibi olabilirim :([signature][hline]Dostlarinla öyle yasa ki düsman oldugunda hakkinda söyleyecek sözleri olmasin...
Düsmanlarinla öyle yasa ki dost oldugunda yüzün kizarmasin...
Sosyal ağlarda paylaş

ben köpegimi alırken bi arkada$ım bana güzel bi yazı yollamı$tı.aynen c/p

bir köpeğin / kedinin 10 ricası:
1- benim hayatım 10-15 yıl sürer. senden ayrılığım bana acı verir. beni almadan önce bunu düşün.
2- bana, senin benden istediklerini anlayacağım bir süre ver.
3- benim içimde sevgi duygusu uyandır ben bununla yaşarım.
4- bana hiç bir zaman uzun süreli darılma ve cezalandırmak için bir yere kapatma.
senin hayatında iş, eğlence ve arkadaşların var. benim hayatımda ise sadece sen varsın.
5- arada sırada benimle konuş. sözlerini anlamasam bile bana yönelttiğin sesini anlarım.
6- bana daima nasıl davranılması gerektiğini bil. ben hiç bir zaman unutmam.
7- beni dövmeden önce aslında dişlerimle kemiklerini un ufak edebileceğimi, - tırnaklarımla neler yapabileceğimi - ancak - bilerek, isteyerek - asla böyle bir yola başvurmayacağımı düşün.
8- beni "isteksiz, tembel ve inatçı" diye azarlamadan önce düşün: belki yediğim yemek dokunmuştur, belki güneşin altında uzun zaman kalmışımdır veya halim kalmamıştır.
9- yaşlandığımda benimle ilgilen, bir gün sen de yaşlanacaksın.
10- her zor anımda yanımda ol, "benim içim kaldırmaz" veya "ben görmeden olsun" deme, çünkü benim için her şey seninle birlikte daha kolay.[signature][hline]just g3nk
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...