Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

avatürk kapanıyor..

KoLCu

Öne çıkan mesajlar

said:
LathspeLL, 05 Haziran 2005 00:48 tarihinde demiş ki:
Avatürk'e üyelik sadece 7 YTL idi. Hiçte çok para değil. Ki size yemin edebilirim en seviyeli oyun ortamı Ava'da vardı. Bu ortam için ben para verirdim. Burası Avrupa veya ABD değil. Yurtdışında 10 yaşındaki bir çocuk bile internetten alış veriş yapıyor, eBay'de eşyalarını satıyor yada sitelere para ile üye oluyor. Türkiye'de ise bir çocuğun bunları yapabilmesi çok çok zor. Ancak yeni nesil bişeyler yapmaya başladı. zor olduğu için Avatürk'ün yada bir başkasın bunu başarması çok zor, buna rağmen Ava'nın yüzlerce paralı üyesi vardı.
Aylık 7 milyon çok değil fakat alternatif o kadar çok sunucu var ki, insanlar neden durduk yerde 7 milyon versin?
1 yıl boyunca bende verdim fakat memnun kaldım mı? Hayır. Sürekli boş sunucular. Oynayan yok.
Bence avaturk kendi etti kendi buldu. Piyasada onlarca ücretsiz 1.6 sunucusu varken paralı 1.6 sunucu açma fikrine nerden kapıldı yada kim bu süper aklı verdi bilmiyorum. Avaturk'e en çok oyuncu çekebilecek oyunu paralı yaparsan, ömrün 2 yıl olur. Ortamdaki saygı sevgi seviye falan boş laf geliyor bana. Çünki çoğu sunucuda saygı seviye var.
Sosyal ağlarda paylaş

Sanal para olsa bile lira değerinde, sonuçta bir sürü kontör kartı gibi avacheck sattılar parayla. benim tanıdığım bir avukat olsa 30000 avacheck (30 milyon) için açardım tazminat. para için değil tabii 30 milyon nedir ama kapanırken herkesin hesabındaki senin deyiminle sanal paraları silecekler. nintendo ds almak için kredi kartı olmayıp da avacheck alıp oyle, sipariş edemediği için hesabında 300+ avacheck olan birinin olduğunu biliyor muydun? Bir de kredi kartıyla önsipariş ettikten sonra 3-4 aydır tek bir cevap bile alamayan başka birinin?[signature][hline]Verecek ışığı olmayan, karanlığı sever...
Sosyal ağlarda paylaş

Ha türk hakimleri konusunda haklısın belki ama abd'de böyle bir kuruluş kapanırken böyle bir şey yapsa her halde yöneticilerinin cebine giren her şeye ömürlerinin sonuna kadar haciz gelirdi. neyse artık kapananın arkasından konuşmamak lazım, hasan çolakoğlu çok uğraştı zamanında ama olmadı işte.[signature][hline]Verecek ışığı olmayan, karanlığı sever...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
octopus, 05 Haziran 2005 22:03 tarihinde demiş ki:
said:
nvda, 05 Haziran 2005 21:34 tarihinde demiş ki:
Siberlig etkinliklerinden avacheck kazanan üye varsa, hiç avacheck almayı planlamasın. Çünkü verilmeyeceği duyuruldu.
getti o kdr kazandıım avacheck...

hic merak etmeyelim bence cunku ava kendi icinde bu avacheckleri bi sekilde geri verecekmis oyle duydum bir calısanından:P[signature][hline]"I can give anything you want,but don't want something that i don't want to give"
"Deneyim zor bir ögretmendir çünkü sınavı önce,dersi sonra verir"

uA.com|MSN|Blogs of my life
Sosyal ağlarda paylaş

Yok canım sadece oyun sunucusunun tekinde görevliydim, ve şutlamadılar. Ben geçen yıl 1-2 aylığına tatile çıkarken yöneticiliğimi dondurmuştum mail atarak, sonra geri döndüğümde tekrar aktif etmelerini isteyince kadro dolu dediler bana. Neyse bu konuyla ilgili değil. ama ben taraf değiştirmedim, keşke kapanmasaydı çok iyi bir topluluk vardı içerisinde ancak işini adam gibi yapamayan her kuruluş batmaya veya kapanmaya mahkumdur.[signature][hline]Verecek ışığı olmayan, karanlığı sever...

[Bu mesaj Silphatos tarafından 05 Haziran 2005 23:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu şu olaya sinir oluyorum şu bedava olayı sadece Türkiye'deymiş gibi konuşuyorsunuz! Hangi ülkede olursa olsun bedava şeyler insanları herzaman cezbeder. Bırakın artık şu bunu sadece Türkler yapar ezikliğini.[signature][hline]"Zayıflar, bizi kendi gücümüzden utanmaya zorladıkları için kazandılar." - Friedrich Nietzsche.

[Bu mesaj Murk tarafından 06 Haziran 2005 00:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
karakedi, 05 Haziran 2005 11:48 tarihinde demiş ki:
said:
TheCoder, 04 Haziran 2005 14:32 tarihinde demiş ki:
karakedi işsiz mi kaldı ? :((

lol yok be, ben 1 yıldan fazla oldu o firmadan ayrılalı.

orası zaten hiçbir zaman bir " iş " degildi, çok düşük maaş skalası olan bir yerdi. 4 yıl paticik olsun diger paltformlar olsun, oyun sektorune hizmet ettigimden dolayı girmiştim. gireyim, katkım bulunsun gaming olayına diye atlamıştım, cocukluk edip.

gidenin arkasından kötü konuşacak değilim, ama avaturk.net adı verilenm platformun, varolması, kurulumu, kodlanması, yazılması vb. işleri tek başına yapan kişi olarak diyorum ki; boşa emek harcamışım. ki zaten ben gittikten sonra, sanırım 1 bucuk yıl boyuncada bir tek çivi çakmadılar o siteye. ha bi tek altına powered by oynsana logosu koymuşlar o kadar :)

ayrıca backuplarını bile alamadan kapattıkları pati.uo ve mail backup serverımız konusu var ki, bu konularda hem emege saygısızlık hemde cok buyuk ayıp ettiler. yahu pent800 - 256 mb ramli makine, ne diye çatank diye kapatılır ki :)

aman neyse ne.

konu hakkında da yorumlarım, acıkcası üzülmedim, sevinmedim de ama üzülmedimde.

oyun alma konusuna gelince, birleri söylemiş zaten, sendit den çok daha ucuza getirebiliyorsunuz.

onun dısında paralı fps sunucuları vardı, oda çok büyük bir yenilik degil idi. ava varolmadan öncede var idi, hatta ava yokken, bu hizmeti ücretsiz olarak veren kuruluş sayısı çok daha fazla idi. ava kapanırsa, yine cogalır bu hizmeti verenler diye düşünmekteyim.

avayı acanlarda, nintendo getirip satma işine girecekler diye duymuştum, yeni işlerinden başarılı olmaları dilegiyle.

Hocam zaten seni orada çalışan olarak düşünmek çok zor sponsorluk için gelmiştik avaya hatırlarsan seninle account sistemi entegrasonu konusunda konuşmuştuk konuşurken bi anda düşüp uyuyacağını zannetmiştim :) kendi kendime tam karakediye göre iş demiştim :)

yinede güzel iş çıkarttın güzel bir site güzel bir platform idi

bahsettiğin olaylarda bizde çok yıprandık sitemize giremiyoruz sunucumuza ulaşamıyoruz açtık hayırdır diye
-burayı boşaltıyoruz gelin makinanızı alın yoksa alamazsınız
diye bir tavırla karşılaştık.Bi haber verin bi anlatın ne olduğunu bakın kapatıyoruz anlaşmamız fes olmuştur sizde durumu oyuncularınıza bildirin gibi bir yaklaşım yok.Orada dünya emek var yazık günah.Ne güzel çalışmışız birlikte güzel güzel bitirirkende güzel güzel bitirelim.

Neyse aldık makinamızı bir şekilde ama bunlarda nahoş anılar olarak kaldı aklımızda..[signature][hline] Coder
Sen iskeleye bağlı fırtınalardan yoksun.
Ben açık denizdeyim deniz bu belli olmaz
Huyunu seveyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bütün adam çeken bölümlerine aynısını yaptılar, Avalonunda içine ettiler sunucularda bakım var 2 günsürücek diyip şak diye kapattılar ve 1 hafta sonra açmıycaz diye açıklama yaptılar :)
ve evet iyi kötü çalışan forum ekibide karakedinin gitmesiyle dağıldı kimse bakmaz oldu vs vs derken bukadar adam kaybettikten sonra bu kadar zaman dayanması bile bence şaşırtıcı.
Ama tabi üzücüde bi olay herşey çok daha düzgün olabilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Elbette çok üzücü, ama misyonunu tamamlamıştır AvaTürk. Pek çok oyuncuya hizmet vermiş, pek çok internet kullanıcısının oyuncu olmasına katkıda bulunmuştur.

Ancak kötü işletildiği için tükenmiş ve piyasadan çekilmiştir. Arkasından gelecek olanlara da yol açmıştır.[signature][hline]City Of Heroes :
AdaSu Science Balster: AsaultRifle/Elec.Manup. L50
Usta Science Scraper: Dark Melee/Regeneration L48
Sosyal ağlarda paylaş

çok üzüldüm. gercekten çok iyi gidiyorlardı (uzun süre once) ve gerçekten türkiye'de og nin gelişiminde büyük payları vardı. ilk olarak 2003 bilişim fuarında tanısmıstık ava nın kurucusu ile ozamanlar bizim de uo sunucumuz vardı ve sohbetimiz olmustu ki bilgisine hayran kaldıgım biri olmustu fakat türkiye şartları işte.

ava yetkililerine türkiye'ye bişiler kazandırdıkları için teşekkürler.[signature][hline]Emekli UO'cular Derneği
Uye No : 00000000001

Chaos Tasarım
Sosyal ağlarda paylaş

ben kapanmasısndna pek etkilenmedim açıkçası. izledikleri politikalar anlaştıkları oyun firmaları ... bence daha iyi olabilirdi. wow un türkiye serverını açsalardı kapısından ayrılmazdım valla :D
msjları okuduktan sonra :) bir şey ekliyim dedim işi yapmayı bileyen adamlardı ohh olmuş[signature][hline]HisarOyun.Com&FrpNet.Net
CeyhunAlyeşil

[Bu mesaj hangman tarafından 11 Haziran 2005 11:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...