Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni gruplar..

Lancelion

Öne çıkan mesajlar

Bu aralar,ilginçtir ki yaz sezonuna girmemizle aniden,bir grup patlaması oluştu.Bir sürü yeni grup çıktı ortaya Gripin,110,Dejavu vb..Bunun nedeni nedendir böyle aniden çıkıyorlar ve sizce yaptıkları müziğin kalitesi nedir?[signature][hline]May Akıl Fikir Be With You Young Human..amin ceday abi,cümlemizle
Sosyal ağlarda paylaş

çoğu piyasada olan gruplardı zaten, dejavu ve 110 yeni kliplerini bi iki hafta önce yayınladılar ondan görüyorsun, gripin cok baska bence. yukarda dedikleri gibi 110, dejavu flan silinip gider gibi gelio bana da ama gripin yerini sağlamlaştırmış gibi[signature][hline]COMFORTABLY NUDE
:P
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lancelion, 24 Haziran 2005 09:02 tarihinde demiş ki:
Bu aralar,ilginçtir ki yaz sezonuna girmemizle aniden,bir grup patlaması oluştu.Bir sürü yeni grup çıktı ortaya Gripin,110,Dejavu vb..Bunun nedeni nedendir böyle aniden çıkıyorlar ve sizce yaptıkları müziğin kalitesi nedir?

İlk önce bilip konuşalım.Orada saydığın hiçbir grup 1 yıllık bile değil.Yani bu yüzden yeni denilemez.Ayrıca sen yeni gördün diyede yeni grup olmaz.
Bu kadar çok görülmesinin sebebide türkiyede müzik piyasasında bazı şeylerin değişmeye başlaması.[signature][hline]Arian Elwing
!?Papyrus!*
Sosyal ağlarda paylaş

Çok kötü bir haberdirki. Rock müzik popüler oldu. Müziği sadece para olarak algılayan bazı organizatör ve plak şirketlerinin Kadıköy ve Taksimde bar bar dolaşıp albüm yapacak grup aradığını biliyorum.

Patlamanın sebebi bu. Bıraksanız da underground bir şekilde müziğimizi kendimiz dinlesek.
Coca Cola gibi firmalar bize sponsor olmasa.
MTV de kliplerimz çıkmasa.
2 senede bir grup gelse heyecanla bir sürü masraftan kısıp o konsere gitsek.
Kaset cd bulacaz diğe istanbulu, ankarayı karış karış arasak.

Bize özel olsa.[signature][hline]As the face of glacier your mountains tower against the sunset
unforgetting what was made a bond so strong and ever so real...
The statue watches the kingdom your giant wings make all beneath
i'm staring forth the raventhrone I know i'm at the heart of winter...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arian, 24 Haziran 2005 17:40 tarihinde demiş ki:
said:
Bu aralar,ilginçtir ki yaz sezonuna girmemizle aniden,bir grup patlaması oluştu.Bir sürü yeni grup çıktı ortaya Gripin,110,Dejavu vb..Bunun nedeni nedendir böyle aniden çıkıyorlar ve sizce yaptıkları müziğin kalitesi nedir?

İlk önce bilip konuşalım.Orada saydığın hiçbir grup 1 yıllık bile değil.Yani bu yüzden yeni denilemez.Ayrıca sen yeni gördün diyede yeni grup olmaz.
Bu kadar çok görülmesinin sebebide türkiyede müzik piyasasında bazı şeylerin değişmeye başlaması.

Gayet normal ve iyi niyetli yazılmış bir mesaja çok ukalaca bir cevap lütfen editle onu.[signature][hline]As the face of glacier your mountains tower against the sunset
unforgetting what was made a bond so strong and ever so real...
The statue watches the kingdom your giant wings make all beneath
i'm staring forth the raventhrone I know i'm at the heart of winter...
Sosyal ağlarda paylaş

genel bi değişim abi bu, tamam o saydığın grupların hiç biri yeni değil ama yeni bir zamanın habercileri bana göre. nedenleri tartışılır tabii, ama sonuç olarak gençlerimiz rockmüziğe yönelmiş ve bir şeyler vermeye, yapmaya başlamış. garip olan bu değil bence, garip olan olmamasıydı, şu gördüğümüz normalleşmeye başlamış hali, doğum sancıları.. daha her şeyin oturmuş olduğunu da düşünmüyorum o açıdan. piyasayı araştırınca bu tür yeni oluşmuş, kendini göstermiş grupların gerçekten fazla olduğunu görüyoruz ki bu patlamanın ardı daha sağlam bir şekilde gelecektir bence, cover gruplarından, müzik anlayışı, altyapısı oturmuş, şarkı formatında eser veren gruplar olarak.[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

**no more dinosaurs @montezaus
*** montezaus.deviantart.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Einherjer, 24 Haziran 2005 19:14 tarihinde demiş ki:
Gayet normal ve iyi niyetli yazılmış bir mesaja çok ukalaca bir cevap lütfen editle onu.

Ama öle çünkü konuyu açan kişi öle bir sölemişki sanki o saydığı gruplar daha dünkü yetme gibi neyse...Ayrıca bazıları demişte "yok bunlar 2.kaseti çıkaramaz gelici geçici..." peki siz her çıkan grubun metallica gibi mi olucağını zannediyorsunuz?Herşeye karşı bu kadar muhalef neden yapılıyor.
Eskiden "aahhh abi türk rock gruplarının neden kasedi yok ya?" diye herkes ağlardı şimdi birşeylere karşı gelinecek ya "abi ya bu ne herkes kaset çıkartıyor." deniyor.Bazı şeyler zaman sürecinde oluşur ve ne kadar çok bu işe yoğunlaşılması ve çalışılması onu daha fazla geliştirir.Yani ne kadar fazla iş çıkarsa iyi-kötü o zaman belli olurki şuan o aşamada.Şimdi bunları derkende "rock popüler olsun, önüne gelen her grup albüm yapsın..." gibi bişeyde demiyorum.Zaten 'rock' -dikkat metal demiyorum- müziğinin anlamını ve değerini anlamış kişiler herşeyin farkında ve ne yaptıklarınında -örn:kurban-...Lütfen eleştirilerimizi sadece eleştiri olsun diye yapmıyalım ve geniş bir kapsamda düşünelim.[signature][hline]Arian Elwing
!?Papyrus!*
Sosyal ağlarda paylaş

rekabet kalite getirir.

zaten iyi olan kalır olmayan tutunamaz gider. ha bazen iyi olan da tutunamaz gider, müzik bu..

olayları çok da aşırı tartışma boyutuna getirmeyi yersiz görüyorum. çünkü müzikle ilgili herhangi birşeyi eleştirirken -olumlu veya olumsuz- "iyi-kötü" kavramlarını kullanmak pek doğru olmuyor. güçlü-zayıf denilebilir belki..emin değilim.. ama iyi-kötü yargısının bir müzik grubunu yada yaptığı müziği eleştirmekte zayıf kaldığından eminim.

fazla grubun olması iyi birşeydir, az grubun olmasından daha iyidir çünkü daha fazla zenginlik katar, yeni grupların tamamı zayıf olsa bile bu bile müzik için bir tecrübedir.

örnek: 77de eğer new wave ile birlikte gelen birsürü grup olmasaydı eğer (sağlam veya zayıf) punk o kadar güçlenmeyip bugünlere gelemeyebilirdi. ama o kadar çok grup vardı ki, hepsi birbirinin bir açığını kapatıyordu ve tek vücut gibiydiler..

büyük şeylerin ortaya çıkabilmesi için "ayrılıkçı" değil "organize" ve kollektif düşüncelere ihtiyacımız var arkadaşlar. bir grubu alıp yerden yere vurabilirsiniz ve eğer etikili olursanız gerçekten belki o grubu tarihten silebilirsiniz. tabi, o grubun iyi eleştiriler ve yönlendirmelerle kendilerini geliştirme şanslarını da aynı şekilde tarihten silmiş olursunuz.

birbirini ezerek ilerlemeye çalışan bir müzik mantalitesini düşünemiyorum, anlamıyorum, reddediyorum da ! herkes kendini bir diğerinden iyi olduğuna ikna etmeye çalışıyor. bunları düşünerek geçireceği zamanda oturup birşeyler üretmeye çalışsa çok daha farklı boyutlarda daha büyük hedeflere katkı yapmış olur. ve ancak o zaman bir diğerinden iyi olabilir gerçekten. ama bir başkasından iyi olmak bence hedef olmamalı müzikte.

iyi veya kötü, sağlam veya zayıf, birbirimizi ezmek aşağılamak veya pohpohlamak yerine birbirimizle omuz omuza olsak birbirimize destek versek arkadaşlar inanın dünyayı bile değiştirebiliriz. başkasını aşağılayan biri kendini değiştirmekten bile aciz olandır.

saygılar.

[Bu mesaj philoxenus tarafından 25 Haziran 2005 00:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:

yeni grup nası oluyo ?
galiba ortam mekanlarda caddelerde tv de kliplerde çıkmaya başladıklarında yeni grup oluyolar
hmm[signature][hline]I am lost in the black chamber.There's no way to turn back. I'm possessed by the old creature who has planned all to take my soul. Too late for me, in my hands, in my head. He is in me, my soul is lost in his black chamber...
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam çok özür dilerim,sadece yeni gördüğüm için yeni grup demiştim.Ama arkadaşın dediği gibi tamamen iyi niyetle yazmıştım,ve tekrar özür dilerim bir daha bilgilenmeden topic açmam.

Topici açarak sizi meşgul ettiğim için tekrar tekrar özür dilerim.[signature][hline]May Akıl Fikir Be With You Young Human..amin ceday abi,cümlemizle
Sosyal ağlarda paylaş

hayır alınman için yazmadım ama
bizzat gözlerimle şahit olduğum durumlardır
geçen sene ve evelki sene yaz dönemleri
mor ve ötesi kurban direct gibi grupların patlama dönemleridir
ki ben bu grupların albümlerini demo kayıtlarını insanlara dinlettiğimde insanlar bana öcü gibi bakıp bunlar dinlenirmi şeklinde efektler veriyordu
ancak dediğim olaylar yaşandıktan sonra
baktım milletin elinde ( albümleride dolanmıyor ki buna süper karşıyım) ellerindede değil benden bu grupların cd leri istenmeye başlandı
umarım anlatabildim[signature][hline]I am lost in the black chamber.There's no way to turn back. I'm possessed by the old creature who has planned all to take my soul. Too late for me, in my hands, in my head. He is in me, my soul is lost in his black chamber...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...