Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beklenen hız artışı ( min. 512 adsl )

onurf

Öne çıkan mesajlar

Ankara - 100.Yıl / Çukurambar mahallesindeki biri olarak 2 haftadır 512k görmekteyim hızımı.

Download vs ile test etme imkanım olmadı harbiden 512 mi diye (modemin diagonisticlerinde de 512/128 yazıyor ümitlendim bir anda)

Hatta :

[spo1=Resim 1][/spo]

[spo2=Resim 2]
[/spo]

Bir de superonlinedan adsl hizmeti alan varsa diye soruyorum, sitesinde 512k için 43 milyon demiş KDV hariç (hadi KDV yi de kat en fazla 60 milyon ?)

Doğru mu bu yalan mı ?

[Bu mesaj flyblast tarafından 18 Haziran 2005 23:34 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

kablonun dsl'den daha yavas oldugu konusunda hem fikir degilim ..ornek olarak 512 k dsl baglantisini ele alalim snde max 54 k ile dl edebilecektir ve max 14 k ul edebilecektir ayni sekilde kabloyu ele alalim ;512 k baglantisi olan bir kablo kullanicisi ise hattin saglamligina(karsi daki kaynaga vb .. ) ve havuz daki kullanici sayisi ve saatine gore sn de 62-63 k gorebilir ve o da ayni sekilde max 14 k ile ul edebilir ...pinglere geldigimizde ise kablonun bariz bir ustunlugu var

supronline konusunda ise o kotali fiyati ve yuzde 33(yanlis yazmadim ) vergi var.512 muhabbeti baymaktan da oteye gitmeye basladiya, hayirlisi..[signature][hline]film arsivi
Sosyal ağlarda paylaş

Son kalan cable kullanılarının adsl ye geçmemesi (bu tabiki şahsi görüşüm) teknik serversiden kaynaklanmaktadır.Herhangi bir problem olduğunda kablonun teknik servisi 2 saat içinde ulabişabilmektedir.Ve telefon açtığınızda ise karşınızda işini bilen insanların olması güzel bir duygudur. Adsl deki gibi yahoo yu pingliyorum şu çıkıyor dendiğinde karşılık olarak "ping ne demek?" sorusu duyulmuyor.. Ama tabiki adsl 512 olursa kimse sallamaz artık kabloyu 4 kat hız farkı oluyor arada fakat aynı fiyat oluyor bu durumda..
cable 128k 50m
adsl 512k 50m :P[signature][hline]www.forumum.org
Sosyal ağlarda paylaş

neden kablo'dan vazgecmiyorum...

- budan 4 5 ay once acilan adsl soyle, adsl boyle, paramizla rezil oluyoruz, adsl yine sorunlu konularini hala unutmadim.
- dagitim hala devletin elinde.
- bi noktaya kapasitesinden fazla yuklenildigi icin.
- turkiye'de mevcut hatlarin 512k'yi kaldiracagina inanmadigim icin.
- telekom'un son 3 yildir politikasinin "ben yaptim, oldu"dan olustugu icin.
- abimlerin evine adsl baglattigim ve bunun sonucunda 1 bucuk hafta boyunca ne telefon ne de adsl'in calismadigi icin.

son olarak da telekonimikasyon sozlesmesi bittiginden dengelerin degismesine az kaldi. su an herhangi bi degisiklik yapmak yanlis olur. kablo'dan adsl'e gecerim, 100lira oderim, 4 5 ay sonra kablo avantajli duruma gecer, tekrar hat actir, biraz daha para ode vs.. Su donemde hicbi sey degistirilmez. Ozel sirketlerin neyi on planda tutacagini tahmin etmek lazim.

ha tum bunlarin yanisira, 2 senedir basbas baardigim gibi adsl geride kalmis bi teknoloji. adsl'e sirket olarak yatirim yapmak, sirketin su zamanda belki para kazanmasini saglar, ama ilerde hicbi sekilde hayirli olmaz bu. onun icin ozel sektorun dsl'e yatirim yapacagini hic sanmiyorum. obur taraftan kablo ise, dsl'e gore gelecegi daha parlak, gelismesi daha olasi. fakat onun da (-)si ayri kablo cekilmesi gerek. guclu bi sirket tutup bu isi ustlenirse, o zaman adsl 2 yilda nasi yukseldiyse, ayni hizla yerin dibine batar. kisacasi, 4 aylik bi zaman dilimi icin 100liralik yatirim mantiksiz geliyo.

NOT: satis sonrasi servis adsl'de de adam gibi, ona bosuna laf soylemeyin. problemi bildirdikten 10 dakika sonra aradilar, ellerinden geleni yaptilar. amma velakin kablonun satis sonrasi hizmetinin su an nasil oldugunu bilmiyorum; 1 bucuk senedir hic aramam gerekmedi(bilmem anlatabildim mi)...[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

katılmıyorum

adsl ile herhangi bir sorun yaşamadım, telekomun kablolarının kopmasını adsl ile ilişkilendirmiyorum
ilk çıktığı sıralarda almıştım bir tek bağlanması uzun sürdü, şimdi aynı gün içinde bileaçılıyor
hatta tarife değiştrimek için dilekçe verdiğim ay değişti, kotayı aştığım halde, extra ücret istenmedi. bidahaki ay başlıycak herhalde.
download içn ideal kopması vs. yok, düşük hızları seçersen gayette ucuz.

adsl kabloya bin basar, tel hattı her yere ulaşıyor, kablo o kadar yaygın değil, üstelik kablo tv bağlatmak zorundasın ki bir uydu ile ondan çok daha fazla kanala ulaşabiliyosun.

bir kere tercih etmiş, modemini aldıysan elbbetteki değiştirmek avantajlı değil o yüzden soğuk bakabilirsiniz olaya.

ama son zamanlarda adsl den şikayet eden rastgelmedi, daha doğrusu adsl den şikayet etmekte mantıklı değil telekoma gidiyo bütün kaflam girsin lafları.

kaldıki tüm bu hizmetleri telekom sağlıyo, kablo inteneti dağıtan şirketlerde hatları vs. telekomdan alıyo

değişen bişey yok.[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

aslinda haklisin(riglous) gelismis ulkelerde dsl artik olu yatirim (yalniz sen bunu dememissin..)dsl 2 ve dsl + die yeni bir teknolojiyi (vdsl,hdsl,wi-fi tech bandpro.,sdsl..vb..)gelistirip sn de 16 mb lik hizlari gorebilecegin ve ustunden bedava uydu yayinlari yada kablo yayinlari alabilecegin dijitall yayincilik anlayisina , ayrica gene bu hizmete dayanarak bedava telefon yayinciligina gectiler; tabi ki bu arada ps3 ,xbox 2 gibi oyun konsollarinin internet merkezli hale geldiklerini de olaya katmiyorum .(tabi bunlarin hepsi gelimis ,ucuncu dunya ulkesi olmayan toplumlarda..hani kitap okuyan ,ole bogurden adam secip basa atmayan ,ipini koparanin adam sayilmadigi ulkeler.....:isvec fransa abd kanada g.kore japonya vb..)
bizde ise dsl yeni bir teknoloji ve hala gelistirme asamasinda ve bence bu emekleme surecine saygi duymak lazim bazi ulkelerde ole hersey hemen olmaz altyapisi kolay olmaz o zihniyetin yerlesmesi kolay olmaz kabul ettirmekse hepsinden de zor olur bu konuyuda bu mantiga monte edebilirsin yani yabir teknolojik gercek yada demokratik atilim yada bir tabunun yikilmasi bunlarin hepsi benzer noktalarda birlesir aslinda .. bizlerin dsl teknoljisini hazmedip gelistirmemiz ve cilkini cikartip (4-8 mb baglantilar ..vb ..)sıkılmamiz 4,5 senemizi alacak o noktada da dunyanin geri kalani (max 10 ulke . ... ) dsl 2 tekno. degistirip,zenginlestirip yeni pazarlama teknikleri bulacak sonra biz 2010 yillarina geldigimizde dsl 2 yi ogrenecez diger modelleri ha evet bak bize de geliyo bizde gelistik artik deyip gecis yapacaz (vdsl,hdsl,wifi net ,kizil otesi internet,gprs 2 net ...vb .. )yalniz o duzeyde isvec artik 10 gb baglantiyi kullanicilarina bonus olarak dagitip yaninda da omur boyu tel baglantisi verecek ....yani evet sonuc olarak biz emekleme asamasinda olan ve bu gecis surecini ulkemizin gerceklerine gore yasamak zorunda olan insanlariz.bir seyleri hep geriden takip edecez ama bence buna tekrar tekrar dedigim gibi(gecis sureci..) saygi duymaliyiz ve olagan karsilamaliyiz .[signature][hline]film arsivi
Sosyal ağlarda paylaş

@forgiver, zaten bugunden bahsetmiyorum, sorunlar 3 4 ay once yasandi. sen belki sorun yasamamis olabilirsin ama dedigim gibi, buraya acilan topic'lerin haddi hesabi yoktu.

adsl kabloya bin basar..? lol.
kablonet icin ayri hat cekilmesini dez avantaj olarak yazmistim zaten, ama sorun su ki adsl tamamen telefon kablolarina bagli. yani telefon kablolarinin kalitesi bundan sonra artmayacagina gore fiziksel bi gelisim olmasi cok dusuk ihtimal.

ikisi arasinda bazi farklar var... mesela adsl'e haddinden fazla kullaniciyi ayni server'a baglayip "biz yaptik oldu" diyorlar. isin nereye varacagini tahmin etmek guc degil.

@streamin, bu isin emeklemekle alakasi yok. ozel sektor ilerde degisecegini bile bile yatirim yapmaz. tabiiki yapan bi kac sirket olacaktir ama biraz ilerisini dusunenler farkli yollara gidecek bence. adsl, telekom'un tek kurtulus yoluydu. kablo cektirmekten kurtuldu bu yolla. amma velakin adsl, gunu kurtarmaktan ibaret.[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

'adsl kabloya bin basar' ..olayin aslinda bu noktaya hic gelmemesi lazimdi .hic bir seyin bir digerine bin bastigi bir ortam yok; sadece tesvik ve oncelik var. Turkiye'de kablonun gelecegi yok, en azindan dsl karsisinda olaya bole bakarsaniz daha saglikli yaklasimlar cikar .ilerde belki ozellesme ayagina yeni duzenlemeler olurda kablocularda oksuz birakilmaz ,o zaman da kimsenin kimseye bin basmasina firsat vermeden bunun en buyuk destekcileri biz p2p kusagi oluruz..[signature][hline]film arsivi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nukem_Verite, 20 Haziran 2005 08:14 tarihinde demiş ki:
adsl kabloya bin basar
sadece 1-2 kere küçücük sorunlar yaşadım adsl ile bağlanamama vs
256 iken 20-30 512 k da 45-60 falan takılıyorum hız olarak.
e daha ne?

Telekom tarafından adsl'lere tanınan bı fıyat avantajı dısında hıc bır ozellıgı yok adslnın kabloya gore hatta kotu bıle kalıyor.

Kaç aydır kullanıyorum yaklasık en az 3 aydır 1 kere kesilmedi yani en ufak gidip gelme bile olmadı kablomda.
Teknık destegın adslden cok daha iyi oldugu zaten tartısılmaz.
Download da adsl lerin hız olayı yuzunden daha yuksek olabılır
ama oyun pinglerinde kablo ezıcı ustunlugunu konusturur. Hemde bayabaya[signature][hline]Opinions are like assholes. Everybody has got one.

[Bu mesaj BlaCk tarafından 20 Haziran 2005 13:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

zaten yalan oldu 512 fln olacagı yok..[signature][hline]Cmabridge Üinversitesi
Cmabridge Üinversitesinde yaıpaln bir arşaıtrmaya gröe, bir kleimedkei hafrlrein hnagi sıarda didizlikleri dğeil, ilk ve son hafrlrein dğoru yedre olamalrı öenm tşamıatkadır. Geirsi taammen kamradaşır ve ynie de surosnuz olraak okubanilir. Buunn sbeebi isnan benyinin her hafri tek tek dieğl kemileelri bir btüün oralak omukadısır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ferrero, 16 Haziran 2005 23:12 tarihinde demiş ki:
doğru haber, ankarada bazı arkadaşların 512 olmuş bile. Modeminize reset atın belki sizdede olur :)

sie ordan.[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/
|. | . /|/. /|/ .... |__ .. |__
_______/___/___/_____/____

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax
[Pati halay ve bale ekibi kurucusu]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...