Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bi daha Freelancer

shapshal

Öne çıkan mesajlar

cat 4x antialiasing le fps de düşü olmuyomu?.. ehueu bide Fssa açalım :P
bu arada sorunu çöözdüm
il sorunum dx9 u yneiden yükleiynce geçti
2. si ise ynei nvidia driverları oyunu edstreklemediği için[hline]I Turned Off The Light
And Murdered Dawn..
KoC
NOT: REsimlere baktım AA 4x ÇOK daha KÖTÜ! oıyy.. ne o kırıklar midemi kaldırdı nbe abi!

[Bu mesaj LethE tarafından 17 April 2003 22:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yaw o yarışı nasıl geçicez mission 6 da ..
oyun iyice sapıttı ha ..[hline] iki kere iki döört. üç kere üç dokuuz. beş kere beş onbeeş. yedi kere iki ondöört..
- hayrola cevat aabi naapıyosun yahu!?
- üç kere yedi yirmibiir... evrim geçiriyorum benjamin.. tabi tabi.. altı kere altı yirmi altıı.. bi dakka yoksa otuz altı mıydı??

KinGpiN®
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar multi olayını zaten yeterince test ettik.
öbür threadte bilgi bulabilirsiniz hatta bunda da var baya bişe.
şansen benim düşüncem single ın multiden daha güzel olduğu ve multide aradığınız ortamı bulamadığınızdır.isterseniz daha ayrıntılı da açıklayabilirim.
bu arada multi için orjinal şart değil.orjinal serverı yok zaten yani msn zone desteği yok, oyuncular serverı açıyor, kendiniz de açabilirsiniz ben bir ara açmıştım.[hline]In the rays of the sun, I am longing for the darkness
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bilmiorum geforce2 MX'de 4x AA ile AAsız halinden daha dehşet oluo grafikler. Sizin kartları bilmiorum.

Yannız oyunda büyük problemler var. Ben oyunu Celeron 333 makinada oynadım voodoo3 2000 AGP kart ile.
Başlangıçtaki istasyonun patlamasından sonraki gezegene iniş bölümü ilginç geldi bana. Dükkanda değişik herif değişik bir şekilde sigara içiodu. Geminin inişide değişikti. Evde demosundaki daha değişikti, normalini kurdum ondada demodaki gibi sarı saçlı bi adam sigara içio alttan bir açı ile.

Ayrıca sound blaster 16 ile hiçbir sorun yok seslerde. Live ile sorunu var oyunun.

"Static sound issues while playing Freelancer on a Sound Blaster Live

There are known issues with older audio drivers and some MP3 codecs. In order to correct this problem, please make sure that you update to the latest sound card drivers and make sure that the Fraunhofer codec is installed."

Readme.rtf'de bu yazıyor ama daha geçen hafta ses kartının driverları update ettim hemde 20 mb lik universal pack'i çektim Ç:D, ayrıca fraunhofer codec'ide bu salak mediaplayer sürekli indirio. Dün gene update var dedi bi baktım gene mp3 codeci indirio.

Ama sesler düzgün çıkmıo freelancer'da. Şu baştaki gezegene iniş kısmında konuşmalar yok. Zaten bu konuşmalar demo'da da yoktu bende. 3D sesi iptal etmiştim dükkandaki makinada evdede iptal ettim değişiklik olmadı. Sesler çıkmıo. Demo'da barlarda adamların konuşmaları ve oyun içindeki konuşmaların bazıları da çıkmıodu. Gene öyle olursa naapcam la dükkandaki SB 16'mı takcam ahahahhaha.[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu yarışta ben adamı Cavalier ile darmadağın ettim ne iş ?
Sadece ben çemberleri iyi bilmediğim için birkaç dönüşte önüme geçti. Ama gerçektende bir dönüşte bayağı geri kalıo.

Defender çok kötü ben Cavalier ile bayağı bir gittim sonra da Hawk aldım bi tane onla daha çok idare ettim şimdide bölümler bitti Banshee kullanıorum. Falcon nasıl acaba bi ara save edip onu alcam bakcam nasıl diye beğenmessem geri dönerim heehh. Rheinland'in heavy fighterlarından birini kullanan varmı aranızda böyle manevrası iyi olan ?

Bu arada bölümlerleri hawk la bitirdim eheheh manyakmıyım neyim. Hawk almasam cavalier ile bitircektim eheheh. Şu etrafında devasa bi kutu olan yerin içinde generatorleri onlara çarparak felan yokettim eheheheh nasıl olduysa bende anlamadım eheheh 2 tanesini patlattım "Oooo aferin trent manyaksın" "Bravo trent" eflan naraları attı pilotlar ehauhauha.[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet o sorunu çözdüm ordan bakarak. Divx ile ilgili deil tam olarak. Xvid yada diğer bişi ile ilgili. Çünkü divx, xvid felan herşeyi uninstall ettim. Sonra redist dizininde o dediği dosyayı kurdum sonra divxi tekrar yükledim. SOrun çıkarmadı divx. Diğer codeclerde sorun vardı herhal.[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

bende de ses problemi oluyor, bazen konuşmalar gelmiyor, o yüzden 4. bölümde takıldım. O reinhard gemileriyle burun buruna geliyorum ama ne deidklerini duymadığım için anlamı kalmıyor. Bi deneyetyi xvid olayını.

Arada pc e format atmıştım 2 hafta önce, FL savelerini bulamadım silindi sandım. Oyunu aynı isimde aynı klasöre yükleyeyim bakalım nolacak dedim. Formata karşı göğüs geren FL saveleri ortaya çıktı :).
İlginç bir hadise. 9 canlı bu save dosyaları.
Sosyal ağlarda paylaş

· Please follow these steps if some sounds and speech are still missing after installation:
· Uninstall any 3rd party codec pack or the Nimo Codec pack from your system.
· Uninstall Freelancer.
· Go to the following directory, C:WINDOWSsystem32 and delete the file 'l3codecp.acm'. If there happens to be another file named 'l3codeca.acm', delete this too.
· If your system is Windows 98 or ME, open the system.ini file located in your system folder; C:WINDOWSSYSTEM. Delete ONLY the line that starts with 'msacm.l3acm='. In the case of the Nimo codec pack, this will read 'msacm.l3acm=l3codecp.acm'
· If your system is Windows 2000 or XP, open the system registry editor (regedit) from the RUN command window.
· Locate and delete the following key: HKLMSOFTWAREMicrosoftWindowsNTCurrentVersionDrivers32msacm.l3acm
· Load the Freelancer installation CD and locate the REDIST folder. Within the REDIST folder, double click on the file named "WMFADist.exe" and follow on-screen instructions.
· Install Freelancer.

Olay budur. Codecleri kaldırıosun. Orda bahsettiği dosyalar varsa siliosun sonra regedit'ten o yazılan yerlerdeki keyleri siliosun (windows 98 ise system.ini'den siliosun) sonra freelancer'in cd sindeki redist folderindaki WMFdist.exe (WMFAdist.exe deil adı yannış yazmışlar readme'de) yi kuruosun :D sonra freelancer'I tekrar install ettiğin sorun çözülmüş oluo. Yannız sorun divx codec'ten kaynaklanmıo söliim. Ben bunları yaptıktan sonra divx 5.02 bundle'ı tekrar yükledim bozmadı sesleri.

Aslında oyunda bi ton özellik olabilirmiş eklememişler.
Mesela privateer'daki gibi Frieghter'lar ayrı olarak satılabilirdi geminizin yanına ve buna pilot kiralardınız. Yada en güzeli frieghter'ların sadece belli şirketlerin istasyonlarında satılması ve sadece kiralanabilmesi. Privateer'daki en büyük zevk frieghter alıp onun yanına pilot kiralayıp ticaret yapmaktı. Mesela freighter patlarsa şirkete tazminat ödersin. İşin bitincede tekrar o şirketin istasyonlarından birine iade edersin :D

Böyle bi sistem kurmaya üşenmişler. Bi de navmap yerine bi bigisayar olabilirdi, navmap olurdu içinde, hesap makinesi bir de note defteri yada trade routes girişi yapabildiğin bi yer olurdu. Her defasında route çizmek yada bir sistemden diğerine best path yapmak baydırıo. computer dan kaydettiğin route'ı seçceksin direk path leri koycak :D

[Bu mesaj Catscratch tarafından 24 April 2003 12:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
can sIkIntisindan arayip buldum sizin icin
eger oyunu bitirmisseniz oyundaki en iyi gemi olan titani almak icin yollar:
Tau23 e6
Tau 37 e3
omicron alpha f5
omicron theta e6
bu uzun yol
kisa olan ise:
sigma 19 e6
sigma 17e/f 6
omicron theta e6
tabi etrafta omega 5/7/11/41 veya omicron beta gibi sistemlerde mevcut isteyen onlarida gezebilir.
yanliz buralara gitmek icin corsairs ve outcastsler le aranizin iyi olmasi lazim yoksa direk mefta olursunuz titan ve sabre lere karsi.[hline]sleepin, weepin, with you..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...