Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kafama takılan bir şey

sabonis

Öne çıkan mesajlar

bu bana da saçma gelir. söz yazımı olayı olamaz çünkü sözleri zaten genellikle vokalistler yazar.

nedeni muhtemelen basçısının davulcusunun vs.. asil üye olmayışıdır. yani değişkendir onlar albümden albüme..bi grup değildir.

mesela duman albümlerinde de davulcu alen konakoğlu'nu görmezsin çünkü asil üye değildir bi nevi kiralıktır.

saçma bi olay bence..[hline] I'm a loner,
I'm a loser,
I'm a winner,
In my mind.

I'm a bad one,
I'm a good one,
I'm a sick one,
With a smile.

Sosyal ağlarda paylaş

hiç de mantıksız diil.
sadece basçı sen gel, baterist sen gel, falan sen gel dese; koordinasyonu yapsa bile yeter. Grup bir gönül bağıdır.

O kadar çok örnek var ki... Birsürü büyük enstrümancı mesela müziklerinin sadece kendi partisyonunu yapıp kendi adıyla albüm çıkartıyor. Bu çok doğal bişii.

Malmsteen, Trent Reznor gibi adamlar bunun çoook dışındalar tabii. Bütün enstrümanları kendileri çalıp partisyon yapıp söz yapıyo bu hayvanlar.[hline]Ben akıllıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

Mesela Cradle of Filth'te de orijinal bi Dani var. Posterlerde Dani,röportajlar hep Dani'yle,söz-beste Dani'nin.Ama Dani Filth diye diil Cradle of Filth olarak çıkıyolar. Çünkü grup olabilmek için,elemanların zorunlu kalmadıkça değiştirilememesi,usta olması gerekir. Mesela Slayer "Tom Araya" olarak lanse edilemez,çünkü gruptan Kerry King'i çıkardın mı grup biter. (Dave Lombardo gidince seviyesi yerlere düştüğü gibi) Eğer Şebnem Ferah'ın basçısı Şebnem Ferah gibi yeri doldurulmaz olsaydı,onlar iki kişilik bir grup olurlardı. Yani en azından benim görüşüm böyle ;)[hline]bir hırsız yaratmak için bir sahip yaratın,bir suçlu yaratmak istiyorsanız yasalar koyun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...