Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dream Theater - Octavarium (Yeni albüm)

Siamon

Öne çıkan mesajlar

Never enough'da vokallerde matthew var sandım bi ara, these walls ve panic attack da iyiydi ama geri kalanını pek sevemedim. Bi iki kere daha dinledikten sora degisebilir ama fikirlerim, ama eski dtye gore ruhsuz olduguna katılmadan edemecegim. Nerde space dye vest, hollow years, misunderstood?[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.

Eskinin Saendulu oldu patinin Venatoru
Sosyal ağlarda paylaş

Bu adamlar artık eskisi gibi değil bence kendilerine gelmeleri için bir 2-3 yıl geçmesi lazım..
Şu son yılda hepsi kendi solo projeleri yan projelerde uğraştılar ve bence bu albüm kötü olmuş ama ToT'dan çok daha iyi olduğu kanısındayım.[en azından octavarium]
Mesela eskisi gibi tat vermiyor şarkılar.Bi "Lifting Shadows off a Dream " gibi bir şarkı yok mesela son 2 albümdür.Ha sorarsanız dinlenir mi diye? Dinlenir sonuçta DT.DT'den çıkan herşeyi dinlerim.Ama şu anda bile Innocence Faded dinliyorum ...
Ama 3 temmuzdaki konser güzel olur baya ..[signature][hline]Stier-Morniel
Retired-Ultima Online-Nbl-Locus
Sosyal ağlarda paylaş

şu anda dinlemedeyim.. bakalım neler olucak.. fena degil gibi.[signature][hline]
sevdasız bir iklimde çember çeviriyordu yüreğimki sen çıktın gene ağaçların köklerinden. Her yıktığım ağaç sen büyüdün. Yüreğimi çizdiğin bir bardak biradan, içerimi sildiğin bir silginden külleri savurdum rüzgara, kalanları diktim tekrar kestiğim boynundan çıkan kanlarla suladığım çınara. Kustum, tiksindim sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Bi sn ya, p2p ye düştüğünü duyunca ares'ten indirmeye başladım hepsini. İlk biten I Walk Beside You'yu dinledim ilk olarak. Gayet de güzel geldi.

4. dakikanın ortalarında bi yerde giren gitar solosunun arkasında bas gitarında yanında başka bir ritm gitar var gibi geldi bana. Aslında dikkat etmedim başka stüdyo kayıtlarında da vardır büyük ihtimalle böyle şeyler, öyle bi an dikkatimi çekti. :p[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]
Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

her iyi calinan gitar solosu ruh kazandirmaz sarkiya veya soloya

Beyond This Life in solosu hem cok iyi hem de feci hizli calinmis bi solodur, ama solo isler sarkidaki karmasayi verir

DT artik kasmiyor sarkilarini yazarken enstruman disinda bir seye, ben buna inaniyorum. Yoksa annesinin acisini da 23 dakikalik sarkiya doken Portnoy, katalogdaki kiza asik olan Kevin Moore da DT de yazdilar o sarkilari.[signature][hline]g3nkleriz, yığarız tabuta
Sosyal ağlarda paylaş

ya şu ruh dediğiniz olay nedir bi anlatsana volfi? nasıl anlaşılıyo şarkıda yada solo da ruh olduğu? ben çözebilmiş değilim..??[signature][hline]
sevdasız bir iklimde çember çeviriyordu yüreğimki sen çıktın gene ağaçların köklerinden. Her yıktığım ağaç sen büyüdün. Yüreğimi çizdiğin bir bardak biradan, içerimi sildiğin bir silginden külleri savurdum rüzgara, kalanları diktim tekrar kestiğim boynundan çıkan kanlarla suladığım çınara. Kustum, tiksindim sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Hakaten anlamıyorum ben yani bu ruh olayını ? nedir abi Ruh dediğimiz bir tanımlayalım bakalım. herkez ruh diye tutturmuş gidiyor. evet buyrun tanımlayalım bakalım. nedir abi ruh?[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Siamon, 05 Haziran 2005 16:05 tarihinde demiş ki:
alala.. ilginçtirki bende dt yi dinlemeye six degrees ile başladım ve o yeni albümler daha güzel gelio bana.. tabi pull me under ında yeri ayrı..

Otur baştan aşşağı Awake dinle !!![signature][hline]Stier-Morniel
Retired-Ultima Online-Nbl-Locus
Sosyal ağlarda paylaş

bence sarkinin anlattigi olayi muziksel olarak verebilmesi ruh.
demişsin.
iyi de o hiç yapılmamış bir şarkı. yani o zaman öyle bişey söylüyosunki belli duyguları belli şekillerde anlatma şekilleri var demeye çıkıyor bu. halbuki burda degerlendirilmesi gereken o şarkıyı veya yaklaşımı anlayıp anlayamamış olma durumudur.ruh dediğin şey aslında şarkının sana hitap edip etmediği. beğeni yani bir noktada.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Bence Dream Theater dunyadaki en asmis (gerek duygu gerekse teknik olarak) gruplardan birisi. ToT albumude mukemmel bence hem ruh var hemde teknik. Kac aydir ToT dinliyorum hala bikmis degilim her seferinde ufak bi ayrintiya takiliyorum.

Mike Portnoy zaten asmis adam 19 tane (yanlis hatirlamiyosam) Modern Drummer dergisinden en iyi prog davulcu odulu aldi. Buda ufak bi ispatidir.

Octavarium albumune gelince buyuk olasilikla elinizdeki albumlar James'in solo albumleri bende indirdim netten. Official Sitesinde parcalarin surelerine bakinca anladim bunlarin fake oldugunu.

Bu arada Albumun piyasaya cikmasina 1 gun kaldi.
Countdown icin >> http://www.mikeportnoy.com/forum/
--------------------------------------------------------------
3 Temmuz Parkormanda gorusmek uzere :)[signature][hline]~~Elodea~~ ¯¯':..ICQ..:'¯¯
Sosyal ağlarda paylaş

"Bu sarkida ruh yok" diyemez kimse; "bu sarkidaki ruhu hissedemiyorum" diyebilir. Ben Dream Theater sarkilarinda gayet de rahat buluyorum aradigim hissiyati, ama ote yandan Him'den alamiyorum ayni hazzi. Daha dogrusu hicbir halt alamiyorum da alani var sonucta.

Yani demek istedigim teknik nesneldir ama hissiyat ozneldir. Bir sarkinin basit veya zor olusu belli bir standarda uyarlanabilir, ama ifade ettigi seyi normlarla belirleyemezsiniz.[signature][hline]Delinquent's Homepage
Delinquent's DeviantART Gallery

Young enough to feel an earthquake, too cool to even care.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sir, 05 Haziran 2005 21:08 tarihinde demiş ki:
biz yeni albümden bahsediyoruz ama, sen her şarkıdan aynı hazzı mı alıyosun, dream theater'ın yaptığı her şarkıyı cidden güzel buluyor musun? yeni albüm bize eski albümlerindeki hazzı yaşatmadı diyoruz biz bi yerde.

Sen oyle diyorsun da herkesin dedigi "Octavarium Dream Theater'in kendi capinda vasat bir albumudur" degil, direk gruba girisiyorlar. Bir eseri butun hayata mal ediyorlar.

Yani Octavarium Dream Theater'a gore vasat bir album olabilir evet, ornegin bir Scenes from A Memory'deki haz elbette yok, bundan sonra da olur mu bilinmez. Ama "Octavarium kotu bir album mudur?" dersen hayir derim.[signature][hline]Delinquent's Homepage
Delinquent's DeviantART Gallery

Young enough to feel an earthquake, too cool to even care.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Slider, 05 Haziran 2005 18:43 tarihinde demiş ki:
Bence Dream Theater dunyadaki en asmis (gerek duygu gerekse teknik olarak) gruplardan birisi. ToT albumude mukemmel bence hem ruh var hemde teknik. Kac aydir ToT dinliyorum hala bikmis degilim her seferinde ufak bi ayrintiya takiliyorum.

Mike Portnoy zaten asmis adam 19 tane (yanlis hatirlamiyosam) Modern Drummer dergisinden en iyi prog davulcu odulu aldi. Buda ufak bi ispatidir.

Octavarium albumune gelince buyuk olasilikla elinizdeki albumlar James'in solo albumleri bende indirdim netten. Official Sitesinde parcalarin surelerine bakinca anladim bunlarin fake oldugunu.

Bu arada Albumun piyasaya cikmasina 1 gun kaldi.
Countdown icin >> http://www.mikeportnoy.com/forum/
--------------------------------------------------------------
3 Temmuz Parkormanda gorusmek uzere :)

Allahım hala mı fake diyorsunuz?Anlamak istemiyorsunuz sanırım.Elimizdeki albümler fake değil !!!! Hatta ilk şarkı The
This Dying Soul'un devamı ...
The Root Of All Evil---nakaratlarına dikkat edenler This Dying Soul daki nakaratlarla karşılaşırlar...Ve daha önce mp.com daki sample larla aynı !!!! Sadece şarkılar tam
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...