Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Event Horizon (Ufuk Faciası)

arcane

Öne çıkan mesajlar

Sonunda çok merak ettiğim bu filmi izledim ve çok sevdim.Sansürlü olmasına rağmen hoştu :)
ama filmde kafamda soru işareti bırakan yerler var (başını kaçırdım ehe)

1-bu doktor gemi mi şeytan mı yoksa gemi veya şeytan tarafından mı kullanılıyo ?
2-gemi o alet sayesinde evreni aşıp cehenneme mi gidio ?
3-doktor niye milleti öldürüyo ? diyelim şeytan.. eline ne geçiyo ? (galibam mutlu oluyo)
4-gemi ne amaçla yapılmış ve nereye gitmesi lazım ?[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben orta 1 deyken izlemiştim o filmi sansürsüz son aylarda gittiğim için sinemada yanlızdım tek başıma gitmiştim. Filmin yarısını gözüğm kapalı '' izlemiştim'' o açıdan sansürlü olabilir[hline]''He who fights with monsters should look to he himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.'' -Friedrich Nietzsche
Printer Sucks Big Time !
Sosyal ağlarda paylaş

ışık hızıyla alakası yok bence
geminin içindeki o küre karadelik yaratıyo
böylece adamlar evrenin istedikleri yerine gidebiliolar
tabii yanlışlıkla evrenin sınırını aşıp cehenneme gidiolar
şeytan doktoru ele geçiriyo
ben bunu anladım...

bazı sahneler çok kanlıydı belki ceza alırlar.benim için sorun yokta gece yarısı öncesi.. rtük hoşlanmaz bence..[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 08 Haziran 2002 00:03 tarihinde demiş ki:
Sonunda çok merak ettiğim bu filmi izledim ve çok sevdim.Sansürlü olmasına rağmen hoştu :)
ama filmde kafamda soru işareti bırakan yerler var (başını kaçırdım ehe)

1-bu doktor gemi mi şeytan mı yoksa gemi veya şeytan tarafından mı kullanılıyo ?
2-gemi o alet sayesinde evreni aşıp cehenneme mi gidio ?
3-doktor niye milleti öldürüyo ? diyelim şeytan.. eline ne geçiyo ? (galibam mutlu oluyo)
4-gemi ne amaçla yapılmış ve nereye gitmesi lazım ?[hline]

1-Doktor aslında dahi insanların Güneş Sisteminden diğerlerine gitmelerini kolaylaştırmak için bir gemi tasarlıyor filmde gördüğübn gibi gemi bir karadelik oluşturuyor ve gitmemesi gereken yerlere gidiyor.Bu gittiği yerde Cehennem,burada gemi türlü türlü işkencelere marus kalan insanlarla doluyor ve normal dünyaya geri gönderiliyor.Cehenneme gitmeden önce gemi normal sonra ise içinde şeytan var.Gemi insanların zayıf noktalarını kullanıp benliklerine girmeye çalışıyor mesala Doktorda karsını kullanıyor ve ruhunu ele geçiyor ondan herkesi kesiyor doktor.Daha önce dedim gibi gemi başka sistemlere gitmek için kara delik yaratıyor kendine ama cehenneme gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

en başta yaralanan bir personeldi sanırım, esas soru şu, şeytanın varlığı kurtarma ekibi geldiği zaman orda yani kurtulmuyolar :)

biz o filmi sinemada en öne geçip izlemiştik eheh geçmez olaydık ya feciydi siz gene masum izlemişiniz en önden izleyince filmin soğuk nefesini ensende hissediyorsun 6-8 kişiydik ama herkes koltuğa sinip izlemişti hatta bazılaru ötekileri çekiştriyodu herif korkuyo yanındakinin gözünü kapatıp bağırıyor :)
sinemadakilerde bağırıyordu filmde hehe

10 hayalet tede sinemanın sonunda ve filmin arasında özellikle oh diyenlerin sayısı yadsınamayacak akdar çoktu
Sosyal ağlarda paylaş

filmin 52. dk 45.sn sinde adam tanka konulmuş , tankın onunde doktor "kanamayi durdurdum , Durumunu düzelttim" diyo lawrence abimize ve devam ediyor " pek iflah olmaz ama hayatta kalicak... geri dönersek" diyo . tüm crew orda o tankin çevresinde ...
yani o adam o .. SS isteyen ?(yükliyeceim yer olsa yüklerim ama bildiim yer yok )[hline]Will I betray myself to rise ?
Sosyal ağlarda paylaş

Benim en sevdiğim sahne doktırun kendi gözlerini çıkarmasıydı dehşet bi olay :) Bide şey öok güzeldi dışarda uzayda bırakmak zorunda kaldığı bi asturanotun hayalini görüyo kapıda içeri al beni diye orda içim ne biçim ürpermişti.[hline]''He who fights with monsters should look to he himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.'' -Friedrich Nietzsche
Printer Sucks Big Time !

[Bu mesaj Ardeth tarafından 08 Haziran 2002 13:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

aa unuttuğunuz bir sahne var, eski mürettabata olanları izledikleri video kayıtları feciydi herkes biribirni gırtlaklıyor,
hele latince mi ne bir mesaj geçip duruyo doktor yada başkası yanlış tercüme ediyor,
kurtarın kurtarın mesajı aslında kendinizi kurtarın filan
dün izlemdim ama aklımda kalamn böyle , zaten iyi bir korku psikozu yaratmak için ilahi tarzı bir mırıldanmayla latince veya felemenkçe kullanmak kadar etkili başka birşey var mı ?
Direk tüyler diken diken oluyor

rescue team içinde iyi çocukalrdı rahmet eylesin diyelim
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
divx ini çektim izledim tırstım eğlendim zevk aldım :)
süper film....
filmi tamamen kavramış durumdayım
o kapsüldeki 3. tip justin yani ilk kazazede...
zaten gelen rescue team elemanları da diyor justin diye
kadın da kapsülden çıkınca justin falan dio
tabii bizimkiler çevirirken çevirmemişler hepsini..

daha önce izlerken her taraf patladı sanıyordum.sadece ön kısım kurtuldu sanıyordum ama bu sefer dikkatli izledim.
kaptan (miller) ile doktor (weir) in bulunduğu bölüm geminin asıl bölümü.. gateway çalışıyor karadelik açılıyor ve içine giriyorlar.yani cehenneme gidiyorlar.
ön kısım zaten lifeboat muş.. kurtulanlar orada.

karartılan sahneler için söyleyebileceğim tek şey iyi karartamamışlar tv de.. çok az yeri kaçırmışız.o sahneler kadarda iğrenç değil hiçbiri çünkü çok hızlı geçiyor.hiç rahatsız olmadan izleyebiliyorsunuz.[hline]Aha top, vursam mı ? -Hakan Şükür
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...