Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Coffee (American Cooker)

Antimodes52

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar 7 aylık American Cooker cinsi Coffee isimli köpeği istek üzerine verebilirim. Her ne kadar köpeği olan birisinin beslemesi gerektiğini düşünsem de abimin yurt dışına gitmek zorunda kalması, kız arkadaşının da uzun mesai yüzünden gece 9-10'da eve gelmesi yüzünden hayvana bakamıyorlar. Parayla satılık değildir, çaresiz kalmasaydık yapmayacağımız bu işten para kazanmayı denemiyoruz bile. Söz konusu herhangi bir ticaret olmadığı ve niyetimizin de tamamen köpeğin iyiliği için olduğundan Paticik'de forum açmakta bir sakınca görmedim, dediğim gibi köpeğe bakmaya devam edilebilir, her şekilde yemeği, suyu, ufak çaplı bir bahçesi bile var ama sahibini günde 2-3 saat görüyor. Bugün bize getirildi, benim de kendi köpeğim olduğundan bizim olamaz, köpek almayı düşünen varsa özelden bana ulaşsın, bu arada Istanbul'da oturuyorum.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
UIN: 123455555
Sosyal ağlarda paylaş

İzmir, hmm, yaz tatilinde çeşmeye gidiyorum, olmazsa getiririm yanımda gelmişken hazır sana bırakabilirim de bakalım önce İstanbul'da var mı bakacak... Arada sahibini değiştirmek hiç de zor değil, benim köpeğim de 1.5 yaşında geldi bize, sahibini de aramadı en azından ben fark etmedim, tabii ki sahibi ziyarete geldiğinde zırlama sesleri çıkarıyor ama bana geldiğinden beri bir kere depresif modunda görmedim hayvanı. Ayrıca bir resmini koymaya çalışacağım, çok tatlı patileri tam aslan patileri gibi kocaman, 2 tane kocaman kulağı var, ufak bir şey öyle bir golden retriever'ın yarısı kadar var yada yok, sarı saçları var çok komik dağılmış tepeden :-P
Ya bir de bu forumu açmak haliyle beni rahatsız etti ancak umarım herkes abimin yurt dışına gitmesinin her şeyi nasıl bozduğunu anlıyorsunuzdur 2 kişi o kadar zor değilken üstesinden gelmek zaten abimin kız arkadaşı işten 9-10da geldiği için dolaştırmak falan iyice zor oluyor.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

ah caniiim yazik =/

cok zor bisi kopekler icin baska bi sahip kabullenmek, pek uzuluyolar, bunalima giriyolar cunku. hay allak pek acikliymis durum. ama yapicak bisi yok gibi gorunuyo, mecbur kalmissiniz gercekten de...

isin iyi tarafi, 7 aylik bi kopek daha hala cok genc oldugu icin cok zorluk cekmez alismakta. 2-3 yasindan sonra asiri zor oluyo kopecikler icin yeni bi aile benimsemek, fazla baglilar ve bagimlilar kopekler sahiplerine cunku. ben bunalima girip olen kopekler biliyorum sirf bu yuzden, benzetmek gibi olmasin =]

size bol sans, umarim cok iyi bi yeni evi olur coffee`nin [adi da pek guzelmis =o=] ve zorluk cekmez.

arkadaslar bu olay size de ornek olsun, aman diyim bi hevese kapilip ilerisini dusunmeden kedi kopek almayasiniz. kopek olsun, kedi olsun, bizimle yasayan evcil hayvanlar gercekten buyuk ilgi, sevkat ve bakima ihtiyac duyarlar, hic buyumeyen bebekler gibiler. en az 15 yil beraber yasayacaginiz bir hayat arkadasi olarak benimsemelisiniz onlari alip hayatlarinizi birlestirmeden once.

*!Coffee`ye el sallar, Pepelek adina miyav der, Bacio adina da hav der, kuyruk sallar*[hline]"C" is for cookie - its good enough for me!
A round donut with one bite out of it also looks like a "C" but its it not as good as a cookie!

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Estel_Anorien, 14 June 2003 22:39 tarihinde demiş ki:
Kayfe seven bir insan olarak athea sahiplensene bu köpeği de

ah be guzelim, kahve de severim kopek de severim, butun hayvanlari cok severim [bkz. veteriner] ama gel gor ki zaten kedim de var kopegim de... hem llama cok istio almak =p[hline]"C" is for cookie - its good enough for me!
A round donut with one bite out of it also looks like a "C" but its it not as good as a cookie!

Sosyal ağlarda paylaş

Athea saol yazdığında çok haklısın kesinlikle. Daha hala çocuk ancak dediğin gibi 7 aylık olduğu için fazla bir etkisi olacağını zannetmiyorum dediğim gibi benim köpeğim de bana 1.5 yaşında gelmişti sorun çekmedim. Arada Mephisto o konuda için rahat olsun, almayı düşünen çıkarsa zaten öncelikle görüşüp tanışacağım, sonra da köpeği üvey çocuk gibi hayat boyu terk edecek değiliz ehe, ayda en az 1-2 kere görmeyi düşünüyoruz, isminin coffee olmasının nedeni ise tam sütlü nescafe renginde tüylerinin olması, dediğim gibi bir resmini koymaya çalışacağım forumlara.
Destek veren herkese teşekkürler...[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de 7 aylık köpekte pek sorun olmaz sahip değiştirmek, eğer ileride de bakılamayacağı ortadaysa en iyisi şimdiden değiştirmesi sahibini. Fakat eğer bu süreç birkaç ay ise bence vazgeçmesinler birbirlerinden, dayanır o kadar hayvan. American Cocker olması nedeniyle biraz daha zor dayanır ama dayanır.

Benim oğlum da yaz aylarını neredeyse evde tek başına geçiriyor, çok az geziyor, bolca sıkılıyor ve işkence çekiyor, ama kış aylarında telafi etmeye çalışıyoruz, az az psikolojik problemleri var korkarım, ama artık biz çok geç kaldık birbirimizden ayrılabilmek için. Bir 6 sene önce olabilirdi ama artık ne ben vazgeçerim ne de onun için daha iyi olacağına inanıyorum baba değişikliğinin. Dolayısıyla eğer ileride de böyle olacaksa şimdiden değiştirin bence de geç kalmadan.

Yalnız en azından ilk aylarda bu sık sık görüşme fikrinden vazgeçmelisin bence, athea daha iyi bilir ama bana eski sahibini ayda iki üç kere görürse yeni ailesine alışması zor olur gibi geliyor.

[Bu mesaj Nefr tarafından 15 June 2003 16:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...