Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yine mi terk?!

capul

Öne çıkan mesajlar

Allahım ya şu sorumsuzluk vicdansızlık nedir ya...Sabahtan beri bi miyavlama gelio ben de dedim akşam aç kaldı birileri herhal,kaptım dolaptan biraz peynir çıktım bizim arka sokağa.İki apart arası karanlık çöplük gibi bi yer var ordan gelio, ne vardır ne yoktur demedim daldım kapkaranlıkta,doyuruyım keratayı die bi gittim kortuğum başıma geldi.Klasik olarak bir koli,içinde gözleri kapalı 3 tane yavru bi de kap içinde bulamaç gibi bişi...
Ben naapıyım şimdi...sesleri de gelio hala.Alsam hayatta yaşatamam çok küçükler.Çok denedik daha önce hem kurtaramadık hem biz perişan olduk üzüntüden...tam finallere çalışcam derken moralin içine z.çtı...var mı aklına bi çözüm gelen?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bide iguana nerde bulabilirim pet shopta yok :([signature][hline]Her türlü hayvanınızı özenle satın alırım.Camdan iple sallandırma, kum torbasının içine sokuşturup box çalışma,kovboy iipi gibi başının üstünde sallandırma gibi planlarım var ama uygulayacak hayvan bulunamamakta.
Sosyal ağlarda paylaş

gerçekten zor bir durum........an mantıklısı barınağa vermek gibi görünüyor ama......barınaklarda genellikle maddi sıkıntılar içinde olduklarından çok iyi bakamıyorlar........bence yapabilirsen bir süre kendin bak(final zamanı ama.....) bu sıradada bunlara her kez ev arasın......hatta ankaradaysan veya buraya ulaştırabilirsen birinin evi hazır diyebilirim..........birde bu kediler ne kadar küçükler avuç içi kadarlar mı???????

[Bu mesaj scarab tarafından 09 Haziran 2005 05:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

gözleri açıkmı....neyle besliyorsun??????sakın saf süt verme.....
pet shoplarda satılan mamalarıda hiç tavsiye etmem........
bir veteriner kliniğinden bunlar için uygun mama bulabilirsin......
sütle besliyorsan 1 ÖLÇÜ SÜT,3 ÖLÇÜ SU,1 TANEDE YUMURTA SARISINI(ÇİĞ) karıştırıp 3-4 saatte bir bir enjektörle(yada yavru kedi ve köpekler için biberonlar var) ağızlarına doyduklarını anlayana kadar içir........kediler köpekler gibi çatlayana kadar yemezler doyunca yemeyi bırakırlar........boğazlarına kaçar diye korkma yavaş yavaş verirsen kolay kolay bişey olmaz.......bu karışım ILIK olmalı.......
1 yumurta sarısı hepsine yeter şimdilik.......BİRDE ANNE SÜTÜ İÇEMEDİKLERİ İÇİN KEMİKLERİ ZAYIF KALMAMASI İÇİN VİTAMİN MİNERAL KOMPLEXİ VERİLMELİ..........CALCİDİNE adında bir tane var.....her eczanade bulabilirsin........ insan ilacıdır..........küçük çocuklarda raşitizm tedavisinde kullanılıyor...........benim kedimde bulduğumda çok küçüktü........bundan kullandım işe yarıyor........2 sene önceki fiatı 2354000 tl.........yalnız bunu verdikten sonra direkt güneş ışığı(camın arkasından olmaz cam vs yararlı güneş ışınlarını engelliyor) almaları lazım yoksa hiçbir işe yaramaz........kutuda küçük beyaz granüller var.......günde tek kediye bir granül yeter.......suda eritip ağızdan verebilirsin............mamaya karıştırsanda olur...............son birşey doyurduktan sonra(bunlar hızlı içerler)cok şişmişlerse karınlarına hafif hafif bastırarak,gazlarını çıkarana kadar masaj yapabilirsin.......SAKIN AMA SAKIN SAF SÜT VERME.........ÖLMELERİNİ İSTEMEYİZ.............verdiğin süt inek sütü olduğu için inek sütündeki madde miktarı kedi ve köpek yavruları için çok fazla bu yüzden yukarda yazdığım şekilde sulandırılması lazım........aynı formül köpek yavruları içinde kullanılır............final zamanı bende öğrenciyim........
seni anlayabiliyorum.......bende bir benzerini iki sene önce yaşadım.........elimden bu kadar geliyor..........keşke daha fazla yardımcı olabilsem...............
Sosyal ağlarda paylaş

Veterinere gidip kittymilk mi ne o tozdan aldım gerekli ölçüde sulandırılmış sütle karışınca anne sütü gibin oluyomuş.İçirdim keratalara baya bi soona gözleri iltihaplanmış onun için damla aldım akıttım hep iltihapları o zman gözleri açıldı :D Şöle bi haftalık varmış bunlar...
Ha soona da tuvaletlerini yaptırdım ıslak pamukla bayaa bi saldılar maşallah :D de bi tanesi pok yaptı nerden ne yedi de pok oldu anlamadım :D bi de pet şişeye sıcak su koydum ona sokuldular iyice işte şimdi de uyuyolar mışıl mışıl...ohh rahatladım bea...

edit:Ha bi de unutmadan, bu kittymilki fln hep kedigen.com'dan ögrendim bayaa bilinçli bi komünite varmış orda....

[Bu mesaj capul tarafından 10 Haziran 2005 18:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

veterinerden küçük kediler için olan biberondan alıyorsun.Ufak boy.Gidip eti cici bebe alıyorsun süt alıyorsun mixerde karıştırıyorsun abi dayıyorsun ağızlarına.Milupa gibi şeylerde olabilir..Ama yeni doğduysa tavsiye edilmio milupa sütü dayıycaksın daha sonra tabi bunlar yavru daha işemeyi bilmezler alıcaksın eline bir bez üzerine sericeksin orta parmağını ıslatıp kedinin organına vurucaksın işiycekler :=( bu yollardan geçtiğim için tecrübeliyim dalga manasında anlamayın sakın
Sosyal ağlarda paylaş

yeni dogmus 3 tane kedi bulmustuk bis tabi atladık hemen ustlerine ben bunları onden bilseydim olmezdi savallıcıklar sutu sulandırmayı falan biliyordum işeme muhabbetinide yaptım yalnız benim odam cok soguktur ben normal sıcaklıkta bile uyuyamam ondan dolayı kediler donarak can verdiler zamanında asırı derecede uzulmustum keske demiştim balona sıcak su koyupta altına koysaydım ahhh ahh :( :([signature][hline]S.E.N.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Amadeus, 10 Haziran 2005 23:11 tarihinde demiş ki:
veterinerden küçük kediler için olan biberondan alıyorsun.Ufak boy.Gidip eti cici bebe alıyorsun süt alıyorsun mixerde karıştırıyorsun abi dayıyorsun ağızlarına.Milupa gibi şeylerde olabilir..Ama yeni doğduysa tavsiye edilmio milupa sütü dayıycaksın daha sonra tabi bunlar yavru daha işemeyi bilmezler alıcaksın eline bir bez üzerine sericeksin orta parmağını ıslatıp kedinin organına vurucaksın işiycekler :=( bu yollardan geçtiğim için tecrübeliyim dalga manasında anlamayın sakın

sütü sulandırmadan vermeyin iki gündür yazıp duruyorum......1 ölçü süt...... 3 ölçü su........sütü olduğu gibi dayarsan ölüm riski var.......bütün sindirim sistemini bozar........
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...