Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kedi problemim var

The_Cure

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
belki daha alışmamış olabilirler veya karakterlerinden kaynaklamaktadır. hemen hemen her kedinin bir karakteri vardır ama oyunda sanıyor olabilir.[signature][hline]===> orc_lord <===
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet||KTB için..|
orc_lord/phoenix (day:266/melancholy/depression)|
Sosyal ağlarda paylaş

sadece oyun amaçlı.........dişlerinide tam bastırmıyordur......ama iğne gibide batar.........bunu tam anlamıyla engellemek zor.........bir kaç oyuncak almanı tavsiye ederim........özellikle pinpon toplarıyla çok güzel oynarlar........bir de elini veya başka biryerini ısırdığında tepki vermemeye çalış............biliyorum biraz zor ama sen tepki verdikçe kedin oyununa karşılık verdiğini düşünür ve daha fazla ısırır.......sizinle bu şekilde oyun oynayamayacağını öğrenmesi lazım..........bu yüzden ısırdığı sırada bir oyuncağı onun görebileceği şekilde yakınına atman ve ilgisini oyuncağa yöneltmen büyük miktarda bu sorunu çözer.......zamanlada bunu öğrenir..........bu nasıl oyun diye düşünebilirsin.........
kediler-kedigiller-doğal ortamlarında yaşarken kavga etmeyi bilmeliler....... bu yüzdende yavru kediler kuçükken sürekli boğuşurlar.......tamamen içgüdüsel............gerçi bunları biliyorsundur ama yazmakta fayda var.............
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
said:
The_Cure, 09 Haziran 2005 22:02 tarihinde demiş ki:
daha yemeğe başlamadı bile arada atıyor bir tane ağzına o kadar :)

arada derken ne kadar zaman dilimi aralığıyla?[signature][hline]===> orc_lord <===
Sosyal ağlarda paylaş

kediler hakkında bilinen en büyük yanlışlardan biriside yemek alışkanlıklarıdır.............kedinin mama kabı her an dolu olmalı.......bir kedi sadece yiyebileceği kadar mama yer........günde en az 9-10 öğün yerler..............bu öğünlerin çoğundada bir iki lokma uyku sonrası atıştırma şeklindedir..........bir çok kedi sahibi özelliklede daha önce köpek beslemiş ve ilk defa kedi besleyenler günde bir kere az miktarda mama vererek kedilerine farkında olmadan zarar vermekte............çeşitli davranış bozukluklarına yol açmakta.......
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
tamamen katılıyorum. köpekler kedilere göre daha fazla mama yemektedirler. hatta husky,alman kurtu,golden retriever gibi köpek cinslerinin mama konusunda bir sınırları yoktur. beslediğim huskyde böyleydi. ne kadar verirsen yiyordu. kediler biraz daha farklı. fakat arada sırada mama markasını değiştirmende yarar var. çünkü bıkabiliyorlar. onları insanlar gibi düşün; sürekli aynı şeyi yiyoruz, eh bizde bıkmazmıydık?[signature][hline]===> orc_lord <===
Sosyal ağlarda paylaş

birde kediler günde ortalama 16 saat uyurlar........
bu yüzdende fazla enerji birikimi olur.........ve çok fazla aktif olurlar.............bu sebeble kedinle özelliklede yavru bir kedi olması sebebiyle seninde de yapabileceğin çok basit bir oyuncakla beraberce oyun oynamanız..............mesala bir ipe ona zarar vermeyecek herhangi birşey bağlayıp koşturabilirsin.......bu hem senın için hemde kedin için çok eğlenceli olur...............unutmadan ip türü malzemeleri kedinin ulaşabileceği yerlerde bırakma............tek başına bu tarz-ip yumağı gibi-malzemeleri parçalayıp yutmaya kalkışırsa boğazına takılabilir.........bu durum kedilerde sıkca rastlanır............aman dikkat et.............bu oyunlar ayrıca ısırma problemınede yardımcı olur.............
Sosyal ağlarda paylaş

said:
orc_lord, 09 Haziran 2005 22:15 tarihinde demiş ki:
arada sırada mama markasını değiştirmende yarar var. çünkü bıkabiliyorlar. onları insanlar gibi düşün; sürekli aynı şeyi yiyoruz, eh bizde bıkmazmıydık?

mamayı değiştirmeye gerek yok.....ayrıca mam değiştirirsen ve bunu aniden yaparsan ishal olma olasılığı yüksek..........nasıl biz alışık olmadığımız bir yemek yediğimizde midemiz kötü olabiliyorsa kedilerde ve köpeklerdede öyle..........mama değiştiriyorsan yeni mamayı alıştırarak vermelisin......bunun içinde önce ki mamayla her gün miktarı artırarak karıştırıp verme tavsiye edilir..............sürekli aynı mamayı yedirmek bencede bıktırıcı.....sadece uyarmak istedim.........mama eğer kaliteliyse zaten ihtiyacı olan her şey mevcut oluyor........
ama illa farklı bişeylerde yesin diyorsanız..........sebze,et,tahıl karışımı bir yemek yapabilirsiniz......sebze olarak havuç,kabak, bezelye....... et tavuk,böbrek,ciğer(ciğeri hergün vermeyin zararlı olur),tahıl olarakta pirinç,bulgur olabilir.........bunları yağsız ve tuzsuz pişirdikten sonra soğutup(ben çabuk soğuması için yoğurtla karıştırıyorum)kedinize veriyorsunuz.......
AFİYET OLSUN........ :)
Sosyal ağlarda paylaş

2-2.5 aylık kedi kuru mamayı zor yiyebilir....bu yüzden suyla ıstatıp vermeyi dene.........sakın saf sütle ıslatma........ saf süt kanlı ishal yapar......sütü sulandırmak lazım.......1 ölçü süt 3 ölçü su........su fazla olacak............sonra uyarmadınız deme..............
:)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
dediğin gibi karıştırmak iyi bir yöntem. fakat pat diye değiştirmeyede gerek yok. 2-3 ayda bir değiştirmekte veya karma yapmakta fayda olabilir. bunların haricinde ödüllendirmek veya diğer yiyebileceği şeylerde mevcut. (krakerler ve konserve şeklindeki mamalar) kediler gerçektende titiz yaratıklar, zaten yemek yerkende bazen seçicilik yapabiliyorlar. geçen sene yazlıkta iken yavru kedileri süt ile besliyordum biraz sulandırarak. gene böyle bir günde sütüm az kalmıştı fazla sulandırmak zorunda kalmıştım. kedi içmedi :)[signature][hline]===> orc_lord <===
Sosyal ağlarda paylaş

bugün 3. kez yazıyorum sütü 1/3 oranında sulandıracaksınız.......1ölçü süt 3 ölçü su............inek sütü veriyorsunuz......inek sütündeki protein değerleri kedi ve köpek yavruları için çok fazla.......uzun süre bu şekilde beslenırlerse bütün bağırsakları bozulur ve kanlı ishal yapar......... ölüme kadar ulaşan sonuçları var........ lütfen dikkat edelim........ yavru beslerken 1ölçü süt 3 ölçü su ve 1 adet yumurta sarısı çiğ olarak karıştırılıp verilebilir.........tam olarak olmasada günlük besin ihtiyacının büyük çoğunluğunu karşılar.........
benim düşüncem bu isteyen kabul eder veya etmez...... en iyi mama kendi yaptığınız mamadır............
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
doğrudur aynı şey köpekler içinde geçerlidir. özellikle yavru köpeklerde daha kötü oluyor. 1/3 oranında, bunu daha önce bir topictede yazmıştım.
ha son olarak kedilerin tırnak bakımına özen göstermelisin the cure. tırnaklarını düzenli olarak kontrol edip, kesmende fayda var. aksi taktirde ileride başın belaya girebilir. pet shop veya internette pet konulu satış yapan yerlerden kedi tırnak makası bulabilirsin. kedilerin tırnak kesimi için normal tırnak makasları uygun değildir! ev içinde yaşayan kedilerin tırnaklarının sadece ucunda bulunan kanca kısmını kesersen yeterli olabilir. bu alışkanlığı ona yavru iken alıştırmanda fayda bulunmakta. yavru iken bile tırnak kesiminden aşırı derecede korkacaktır. eğer yavru iken başlarsan ileride oldukça yardımcı olacaktır. yavru kedilerin tırnakları iğneye benzer ve sivridir. kedinizin ölü tırnak bölgelerini kesmeye özen gösteriniz, eğer kanatırsanız pamuk kullanabilirsiniz. hala kanama durmuyorsa patilerini bandaj içine alabilmeniz mümkün.eğer bu işi başaramayacağınızı düşünüyorsanız bir veterinere danışın.

kedi tırnak makası satan bir yer[signature][hline]===> orc_lord <===
Sosyal ağlarda paylaş

daha önce tırnak kesmediysen kendi başına yapma.bir veterinere götür......ayrıca orc_lord a katılmıyorum normal kendi kullandığın makaslarlada kesebilirsin.....hiçbir sakıncası yok........ben kullanıyorum kendi kedimde hiç bişey olmadı daha........yalnız tırnak kestirmeye alışması lazım....özellikle evde ki halıların selameti açısından..............
:) :) :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
belki yollayabilirler. ayrıca gima,migros veya petshoplardada bulabilirsin buna benzer. ben katılmıyorum normal tırnak makası ile kesmeye. bence kedi tırnak makasları hem kediler için hem bizim içinde daha rahat ve güvenilir.[signature][hline]===> orc_lord <===
Sosyal ağlarda paylaş

scarab bunları benimde bildiğim iyi oldu benim kedide manyak her elimi uzattıgımda ustune atlayıp ısırmaya baslıyor poposuna vuruyorum yavascana iktiriyorum daha dogrusu soyle bir bakıyor suratıma sonra tekrar ısırmaya devam ediyor en az 20 kere boyle tekrarladım hiç değişme yok paso ısırıyor neyse bakalım tepki vermeyelim ne yapıcak bu sefer :)[signature][hline]S.E.N.
Sosyal ağlarda paylaş

Kediler çok sıkıştırmaya gelmezler. Sana tavsiyem bırak istedikleri zaman gelsinler istedikleri zaman gitsinler..
Dişi kediler özellikle erkeklere nazaran daha insancıl olurlar. Dişiyse şanslısın.

Bide şöyle yapabilirsin. Kedinin kucaana gelmek istediği anda bi hareket yap mesela kucaana elinle şap şap yap.. Her gelmek istediğinde bunu yaparsan belli bir süre sonra şap şap yaptığında gelmesini istediğini anlar. Gelir oturur.
Bide hepsinin sevdiği pozisyonlar farklı oluyo.
Mesela benimki hiçbir şekilde kucağa gelmez fakat en sevdiği şey yatmışken göğsümün üstüne uzanmak yada kolumla göğsüm arasına sırtını dayıyıp sırt üstü yatmak..

Eğer çok hoşlandığı bir bölge varsa sevilmekten ( benimki göbeğinden çok keyifleniyo) kucağına geldiğinde sadece orayı sev. Hoşlanmadığı yerleri sakın sevme. Genellikle gıdı altı yada koltuk altını çok seviyolar.[signature][hline]Offering the tokens, the reliced idols to the heirs of the newly raped ground inferior even to the transparent winds lesser in motion and sound.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...