Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yeni nesil alternatif müzik grupları

montezaus

Öne çıkan mesajlar

kastım interpol, the libertines, porcupine tree, a perfect circle, the dears, blonde redhead, autolux, bloc party, kasabian, franz ferdinand, razorlight gibi isimler. renkleri bana göre öncekilerden oldukça farklı ki bence bunları 'yeni nesil alternatif müzik grupları' şeklinde katagorize etmek de doğru olacaktır. seslerini türkiyede pek duyuramasalar da bir yerlere geldiler bir şekilde. bu başlığı da onlara adayalım, bildiğimiz başka isimler varsa paylaşalım, türün sevenleri için bi başlık yaratalım.

niyetim aynı tarzda başka isimler de öğrenmek olsa da , başlık sadece tavsiyelerle sınırlı kalmasın dedim :)

sonradan aklıma geldi, kesmeşeker, replikas, deli gömleği gibi türk grupları da ekleyebiliriz aslında listemize.[signature][hline]__and one day.. one day i'm gonna grow wings # # a chemical reaction [ u know where u are ] hysterical and useless [ u know where u are ] hysterical and.. [ u know where u are ]

**no more dinosaurs @montezaus
*** montezaus.deviantart.com
Sosyal ağlarda paylaş

direc-t olabilir dei dusnuorum :-?
ama kuşkuluyum :)[signature][hline]Maedhros, 04 Haziran 2005 02:11 tarihinde demiş ki:
kusura bakmayın hemen bişi diip gidicem içimde kalmasın

CusTodeM, 04 Haziran 2005 00:10 tarihinde demiş ki:
seninkinde var sanki...
uA.com
Rock City
[b]Slash Online
The Metallica Club Of Turkey
Almora Sevenler Buraya
Sosyal ağlarda paylaş

evet harika bi sesi var
benm ark. kurt c. benzetti ama ben pek benzetemedim ?[signature][hline]Maedhros, 04 Haziran 2005 02:11 tarihinde demiş ki:

seninkinde var sanki...
uA.com
Rock City
[b]Slash Online
Almora Sevenler Buraya
Sosyal ağlarda paylaş

valla bende metallıca gıbı muzık yapan grup arıyorum daha onceden baska bır forumda hammerfall apocalyptica clutch faln tavsıye edılmıstı benı tatmın etmedı genede...Aslında hammerfalda guzel fakat vokalın sesı cok ınce geldı bana yanı arka vokaller daha iyi soluyor[signature][hline]Nereghal Catviezel....

Nothing is real But pain now...

MSN:[email protected]...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nereghal, 04 Haziran 2005 20:16 tarihinde demiş ki:
valla bende metallıca gıbı muzık yapan grup arıyorum daha onceden baska bır forumda hammerfall apocalyptica clutch faln tavsıye edılmıstı benı tatmın etmedı genede...Aslında hammerfalda guzel fakat vokalın sesı cok ınce geldı bana yanı arka vokaller daha iyi soluyor
abi bende bi kac tane video vardı nutellica die bi grup :D
m/ şarkıları soluolar :)
sahne durusları fln aynı
baya taklitciller[signature][hline]Maedhros, 04 Haziran 2005 02:11 tarihinde demiş ki:

seninkinde var sanki...
uA.com
Rock City
[b]Slash Online
Almora Sevenler Buraya
Sosyal ağlarda paylaş

said:
hellspe, 04 Haziran 2005 20:20 tarihinde demiş ki:
said:
Nereghal, 04 Haziran 2005 20:16 tarihinde demiş ki:
valla bende metallıca gıbı muzık yapan grup arıyorum daha onceden baska bır forumda hammerfall apocalyptica clutch faln tavsıye edılmıstı benı tatmın etmedı genede...Aslında hammerfalda guzel fakat vokalın sesı cok ınce geldı bana yanı arka vokaller daha iyi soluyor
abi bende bi kac tane video vardı nutellica die bi grup :D
m/ şarkıları soluolar :)
sahne durusları fln aynı
baya taklitciller

Yok taklıt olarak degıl:)..Tarz olarak Mesela Hammerfall benzıyor sololar faln ama..Adamın sesı tız kalmıs orda..:) Bır kac grup onerın be:=)[signature][hline]Nereghal Catviezel....

Nothing is real But pain now...

MSN:[email protected]...
Sosyal ağlarda paylaş

o zmn zor bulursun cunku MetallicA gibisi yok :)[signature][hline]Maedhros, 04 Haziran 2005 02:11 tarihinde demiş ki:

seninkinde var sanki...
uA.com
Rock City
[b]Slash Online
Almora Sevenler Buraya
Sosyal ağlarda paylaş

abi topic neydi ne oldu
altarnatif bilen varmı baska :)[signature][hline]Maedhros, 04 Haziran 2005 02:11 tarihinde demiş ki:

seninkinde var sanki...
uA.com
Rock City
[b]Slash Online
Almora Sevenler Buraya
Sosyal ağlarda paylaş

a perfect circle cok da yeni değil aslında ilk albümleri mer de noms 2000 de yani :) zaten tool dan beri maynard hastası olduum için takip ediyorum onları baya,hatta dağılcaklar sanırım, maynard delirdi çünkü, o da dine vercekmiş kendini gibi dedikodular var :)
bloc party son zamanlarda dinlediim bu tarz gruplardan en çok hoşuma gideni hatta dayanamayıp topic te açmıştım 1 hafta önce fln
Önerebilceklerime gelince the killers cok hoş farklı bi sound yakalamıs tavsiye ederim( ilk indirilcek sarkı mr. brightside)
Daa 3 gün önce tv de gördüm, hot hot heat-goodnight goodnight da çok güzel bi parça olmuş, hafif bloc party yi andırıyor
hmm baska baska
feeder eski bi grup ama özgün bi muzik yapıyorlar cok severim bende
sonracığıma phantom planet benim cok hosuma gitti, ayrıetten kendileri o.c. nin giriş müziğini(califooorrrniaaaa, heeeeereee we coooome diye bi parça var ya hani :)) de yapmışlar onun sayesinde keşfettim zaten :)
son olarakta snow patrol cok hos, tarif edemiyorum ama run, wow ve spitting games indirilmesi gereken sarkılar, bi de beyonce un mu ne crazy in love diye bi parça vardı ya onu coverlamışlar çok tatlı olmuş :)[signature][hline]Your Ad Here!
Sosyal ağlarda paylaş

a perfect circle bahsettiğim yeni nesil alternatifler arasında da yer almıyor aslında müzik rengi açısından ama playlistimde öyle ya da böyle mutlaka yer aldıklarından porcupine tree ile birlikte eklemiş olayım dedim :) daha eski alternatifler de eklenebilir aslında ama ne kadar kısıtlı kalırsa, o kadar yapıcı olacağı kanaatine vardım nedense keh keh.

bloc partyyi seviyorsan libertinesi de dene derim, hatta seven sevmeyen herkes libertines ile interpolü denemeli, dinlemeli bence. aslında albüm olarak dinliyorum ama tadımlık bir iki parça verecek olursam libertines - cant stand me now, what become of likely lads, times for hereos, the man who would be king, interpol - pda, say hello to the angels, untitled, stella was a diver and she was always down, take you on a cruise tavsiyelerim.

feeder eski oluyor bence de baya :)
listeye ekleyeyim unutkanlığıma gelmiş, the bravery, stereophonics, kaiser chiefs, arcade fire, the futureheads ve yerseniz sonic youth :) + the thrills belki. bir de son günlerde dikkatimi çeken bir başka grup, mindless self indulgence. pek tarzım değil ama yaptıkları müzik gerçekten de özgün bana göre ve başarılı da yaptıkları türün taliplerine. normalde zerre alakam olmaz der geçerim böylelerine ama gerçekten de kendi müziklerini yaptıklarına inanıyorum bi yerde.[signature][hline]__and one day.. one day i'm gonna grow wings # # a chemical reaction [ u know where u are ] hysterical and useless [ u know where u are ] hysterical and.. [ u know where u are ]

Sosyal ağlarda paylaş

ilk mesajdaki gruplarin buyuk bir kismini begenerek dinliyorum. porcupine tree olsun, a perfect circle olsun, interpol olsun..

Franz Ferdinand'a gobegimi bile imzalatirim. o derece hastalariyim.
[signature][hline]Piiys

[Bu mesaj Dojorel tarafından 04 Haziran 2005 23:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

porcupine tree yi o yüzden a perfect circle ile birlikte eklediğimi söyledim zaten :) sonic youth da, diğer bu iki grup da, eski ama fazla da tanınmayan gruplar aslında, böyle bi listede el altında bulunsun istedim, gerçi olay liste değil sadece de neyse.[signature][hline]__and one day.. one day i'm gonna grow wings # # a chemical reaction [ u know where u are ] hysterical and useless [ u know where u are ] hysterical and.. [ u know where u are ]

Sosyal ağlarda paylaş

o kadar cok var ki "yeni nesil alternatif" gruplar... 12 stones, anti-flag, the shins,with broken wings, thursday, comeback kid, senses fail, the used, my chemical romance, the unseen, the kaiser chiefs, the postal service sadece bunlarin birkaci... hepsi "alternatif" olmamakla birlikte bana kalirsa ayni kapiya cikiyorlar ki hic birinin pek de hayrani degilim.[signature][hline]Neler oluyor orada?

[Bu mesaj Toxic_Thorn tarafından 05 Haziran 2005 05:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

toxic senin dediklerinin bir kısmı pek de bizim bahsettiğimiz türe uymuyor. Arkadaş yeni nesil alternatif müzik grupları derken harbiden de kendi sound unu yakalamış harbiden alternatif olan grupları diyordu, anti-flag veya the used örnekleri piyasada bolca mevcut. ama bi interpol, a perfect circle, bloc party tadında grupların bir eşini görmedim ben daha.

bu arada weezer hakkında ne düşünüyosunuz? alternatif müziğin en köklü gruplarından biri, ve ben daha bir eşine rastlamadım şahsen çok severek dinlerim.[signature][hline]Your Ad Here!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Aegean, 05 Haziran 2005 12:25 tarihinde demiş ki:
toxic senin dediklerinin bir kısmı pek de bizim bahsettiğimiz türe uymuyor. Arkadaş yeni nesil alternatif müzik grupları derken harbiden de kendi sound unu yakalamış harbiden alternatif olan grupları diyordu, anti-flag veya the used örnekleri piyasada bolca mevcut. ama bi interpol, a perfect circle, bloc party tadında grupların bir eşini görmedim ben daha.

bu arada weezer hakkında ne düşünüyosunuz? alternatif müziğin en köklü gruplarından biri, ve ben daha bir eşine rastlamadım şahsen çok severek dinlerim.

evet dedim zaten hepsi bahsedilen ture girmiyor diye. weezer fena degil, beverly hills iyi olmus diyorum, bir de my chemical romance sanirim bu gruplar arasindaki begendigim 2-3 taneden biri..[signature][hline]Neler oluyor orada?

[Bu mesaj Toxic_Thorn tarafından 10 Haziran 2005 02:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...