Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ANKET-takılanlar baksın lütfen

horacegoesskiing

Öne çıkan mesajlar

şimdiyekadar acılan işleri kabaca bi sıralıyalım.

1-usta çizeerlerin/fotografciların/sanatcıların tanıtım amaçlı acılan threadleri
2-lightsaber , motion blur , lens flare bilimim ışıldak işler.
3-derste karaladım, dersanede cizdim, cok sıkıldım bira içerken cizdim,tükemmez kalemle yaptım ,

kızarkadaşımla çizdim işleri
4-çeşitli fotograf denemeleri.
5-üstüne gidilmiş tatlı şaşane güzel fotograf işleri.
6-horace bişiler yapıyor eternal asiklopedik thread
7-bunlar üstünde ugraştıgım 4-5 çizimim yorumları bekliyorum vs vs. (bkz. en yakın cizim topiki açan

ucanadam)
8-beni jedi yapın beni vampir yapın beni kurtadam yapın topicleri
9-şunu şunu nasıl yaparım bunu bunu nasıl oluştururum (bilimim tutorial istekli topicler)
10-photoshop gibi programları yükledikten 15dk sonra oluşturulan efekler,montajlar,yazılar vs.

şimdi eger bunlardan 3 üne kalsın 5ine gitsin dedigimiz zaman o topicleri acan insanlarda bi kırılma

darılma olucaktır buda "ii alın sanatınız sizin olsun amma bitarafınız kalkık" olucak ki tarihte

defalarca tekrarlanan bi hadisedir.buda "bu işler karışık" duvarına çarpıyor.

benim kişisel fikrimi sorarsanız
2,3,8,10 out[signature][hline]Deviant art gallery
Sosyal ağlarda paylaş

belli bir beklentiye cevap veren her çalışma; beklenti veya beklenti kitlesi fark etmeden.

*bir adam sırf photoshop'da efekler ile oynuyor ve bazı insanlar bunu eleştiriye layık görüp bir şeyler yazıyorsa
kalmalıdır.[signature][hline]Berk, 17 Ocak 2005 01:54 tarihinde demiş ki:
mimarlık2.sınıf adam tasarımdan ne anla diyorum sadece...

haklıdır anlamam.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
dory, 07 Haziran 2005 20:32 tarihinde demiş ki:
Bıshop kafam karişti?? ben hangisiyim?

dory senin cartoon işler vardı hatırladıgım kadarı ile oda 7 eder benim yazdıklarımda. ama senin de dedigin gibi altına fazla ugraşmadım bu kadar oldu gibi şeyler asıl canımı sıkan benim.[signature][hline]Deviant art gallery
Sosyal ağlarda paylaş

Bu işi o kadar sorun etmeye de gerek yok aslında. En nihayetinde bu bölüm deviantart olsun diye açılmadı.

Ayrıca o takıldığımız, gereksiz bulduğumuz, amaçsız gelen konulara mesaj atmak ya da okumak zorunda da değiliz. Ancak biz atmıyacağız diye de atacak olanın da önüne geçmenin bir anlamı yok.

Misal ben paticik forumlarında (genelinde yani) değer verdiğim kullanıcı ile uğraşıyorum, eleştiriyorum ve yapabiliyorsam yardım ediyorum. Ama benim değer vermediğim adama yapılacak yardımı da engellemeyi düşünmüyorum.

Ötesinde buraya koymayı yasaklasanız bile konu dışına, garbage'a, vizyona hatta abartıp pati pet ya da paticik.com'a bile koyar kullanıcı. Şu hali en azından amacına yönelik.

Horace sensei, sen işini bilirsin. Moderasyonunda şu ana kadar hiç sorun olmadı. Sen çizgini koru, sorun çıkmayacaktır.

Saber olayına gelince size bir program linki vereceğim. Amacı ister filme isterse fotografa saber efekti vermeye yönelik. Oldukça başarılıda. Saber konusunda açılan olmuş mu içerikli konuların biraz önüne geçer belki.

Alın size link mink:

http://lsmaker.uw.hu/progs/lsmaker.zip[signature][hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

Bunda insiyatife bırakmak pek mantıklı değil,

ki bu horace'la ilgili bi durumda değil, coğu zaman son derece saygılı davranıyo insanlara ve eserlerine.

Ama "bunu 5 dakkada yaptım o yzuden bole bole oldu bunları gormezden gelin şunları gormezden gelın onları gormezden gelın cunki 5 dakkada yaptım hemen yaptım koydum sıkılmıştım karaladım koydum" OLMASIN ISTEMIYORUM. Paticik görsel sanatlar bolumu herkez cidden onem verdiği beyendiği işleri koyduğu surece cidden hoş ve veremli bir bolum olarak işe yarar, aksi taktirde varolmasınında pek onemi yoktur.

"filtre attım bole oldu, bakın bole bole oluyo bunu bole bole yapmanın yolu nedir bu mudur şu mudur" olsun neden olmasın olsunki paylaşalım bilgiyi tecrubeyi
"iki filtre attım bole oldu cok kral oldu, ama orasına dikkat etmedim ben sadece filtre attım bole oldu orası benı ilgilendirmez" olmasın, filtre atmak amaç değil aractır

"ehuehehehue" olmasın zaten Zelda dinliyorum duygulanmışım sulandırmıyalım

"bi teknik buldum elime soruyorum ipe diziyorum bole şeyler cıkıyo" olsun
"elimle osurdum ipe dizdim bole bişey oldu, hatta sen sus bakıyım ben yaptım oldu" olmasın.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Görsel sanat tır adam kalmış burda dandik şeyler çizip aa bak bişi çizim ..şak geçtim nasıl olmuş bu sanatmı yerim öyle sanatı bi andada hazmederim[signature][hline]------------------------------------------
nedanko, 06 Şubat 2005 23:13 tarihinde utanmadan demiş ki:"Hayatımın film izleme rekorunu kırdım 21 saat, peki en çok siz ne kadar izlediniz diyede bi topic açabilirdim. Ama herkes şüpheli o yüzden açmadım..
Sosyal ağlarda paylaş

bence ciddi bir cevap bekleyen, yada paylasmak istedigi seyi ciddiye alan herkes islerini koyabilmeli..ki tartisma/ yorum yapilabilsin forum forumlugunu korusun.

nokta suki 'ciddi' kelimesi burda cok sakat bi rol oynuyor...tanimini yapamiorum sanirim...olabildigince cabadan, kendinden birseyler katmak ve bi deger sahibi olduguna inaniyor olmak gibi bisi geldi aklima..

yani ciddi derken meclis anlamindan bahsetmiyorum...hayhay projesi vardir 3lu kareler halinde karikatur dizi zorlamistir paylasir hayhay..

da yani..eve misafir geldiginde 'bizim oglanda bilgisayar kurdudur, fotosap da bakin neler yapio goster olm starwarslarini, masallah pekde guzel olmus bababa kendi suratini yerlestirmis aha ahah ilahi seni' havasinda ki -isler- daha cok geyik/garbage/genel threadlerine ait gibi geliyor bana..

nerdeyim ben ya?[signature][hline]http://fuysal.com

*curiosity res-kills*
...mono
Sosyal ağlarda paylaş

Bizde onu yapıyoruz adam gibi cevap bekleyen ve emek harcayanlar bişiler koysun diyoruz buraya adam evde böyle bişi yaptım (yaptıgı şey Sexi bir Temelreis resmi) ise biz bu adama bişi diyemeyiz boş tur onun yaptıgı iş[signature][hline]------------------------------------------
nedanko, 06 Şubat 2005 23:13 tarihinde utanmadan demiş ki:"Hayatımın film izleme rekorunu kırdım 21 saat, peki en çok siz ne kadar izlediniz diyede bi topic açabilirdim. Ama herkes şüpheli o yüzden açmadım..
Sosyal ağlarda paylaş

"Beş dakkada yaptım yaptım ben bunu, yorumlarınızı bekliyorum"
kesinlikle olsun.çok güzel şeyler 5 dk dada yapılabilir.sanat sonuçta?
"Filtreleri denedim böyle birşey çıktı"
Filtrelerden neler çıkabildiğini görebiliriz belki arkadaş hiçbirimizin farketmediği basit bi şaheser yaratmıştır...
"ehueheu"
Bu konunun içeriğine göre Göreceli, eğer içerik gerçekten "ehueheu" ise sakıncası yok...
"Elimle osurdum, ipe dizince buna benzedi"
kesinlikle olsun.bi fırça darbesiyle neler olabileceğini herkesin bilmesi lazım.sanat..
Sosyal ağlarda paylaş

ben katılamıycam buna arkadaşlar. burda ancak ve ancak konuyla alakasız bir başlık açıldıgında silinebilir ve ya konu bambaşka yerlere gittiği noktada kilitlenebilir. diğer bölümler de bu böyle. yani donanım bölümünde birisinin, ben monitörün düğmesini bulamıyorum diye bi başlık açınca silinmediği gibi burda da silinmemeli bence. zaten bu tip başlıklara insanlar tavırlarını belli ediyorlar. keza gerçekten bu işlere yeni başlamış olan arkadaşlar o yada bu şekilde buraya çalışmalarını koyabilmeliler diye düşünüyorum. bir sürü efektli bir çalışma ot b.k vs gibi bir çalışma da olsa has niyet suistimal edilmedikçe bence burda kalması lazım. şahsi fikrimdir tabe.[signature][hline]
sevdasız bir iklimde çember çeviriyordu yüreğimki sen çıktın gene ağaçların köklerinden. Her yıktığım ağaç sen büyüdün. Yüreğimi çizdiğin bir bardak biradan, içerimi sildiğin bir silginden külleri savurdum rüzgara, kalanları diktim tekrar kestiğim boynundan çıkan kanlarla suladığım çınara. Kustum, tiksindim sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

tmm bitti ztn başka saber yapmam...
artık tutorial hazırlıcam faydam dokunsun bari...[signature][hline]Emektar Pati Üyesi
Since 2000
Değiştirmiyorum imzamı. Ben 2000 yılında paticik açılmış olmasa da yüreğimde bir paticik açmışım. Bundan utanmıyorum laaan !
Countdown to OKS
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...