Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiyede amerkan karşıtlığı artıyor

Telepinu

Öne çıkan mesajlar

Diğer ülkelerde de artıyor Amerikan karşıtlığı. Bunun göstergesi olarak, giderek şiddetlenen anti-globalizm eylemlerine, bir yerde kazan kaldırıldığı zaman yakılan Amerikan bayraklarına, Michael Moore denen adamın bu kadar popüler olmasına bakarak anlayabiliriz.

Yurtdışına çıkarsanız, özellikle Fransa ve Almanya'da Amerika'ya karşı şu an büyük bir kıllanma var, bunu görüp hissetmek memnun. Rusya zaten açık kolluyor sömürmek için, hiç de "Onlar yapsın biz bakalım" havası yok. Aksine, Amerika son dönemde izlediği politikalarla eski dostu Avrupa'yı çok sıkı düşman etti kendine, bir Tony Blair Bush'un peşisıra koşturuyor çok sıkı fıkı, öbür türlü kıta avrupası son derece karşı. Zaten leş kargası gibi çöken ilk ülke de dikkat ettiyseniz İngiltere.

Güney Amerikada falan da Amerikan karşıtlığı artıyor, Arjantinde yine IMFye ve dolayısıyla Amerikaya yükleniyorlar. Ortadoğu deseniz, Amerika Irak'a saldırması, cami bombalaması gibi "Müslümanlara karşı sevgi gösterileri" ile epey popüler(!) oldu.

Bizde de eğer ciddi bir karşıtlık olmasa, Amerika "Durdurun bu karşıtlığı" diye her fırsatta uyarmazdı. Demek ki ciddi bir şeyler var.[signature][hline]Bir fincan kahveden daha güzel olan tek şey, ikinci fincandır." CAFEIN
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi öncelikle Avrupa dediğimiz olay nedir ?

Almanya - Fransa ikilisi mi ?
Yoksa İngiltere mi ?
Ya da İspanya - İtalya - Yunanistan'ın yer aldığı akdeniz ülkeleri mi ?
Polonya - Çek Cumhuriyeti ve birçok eski SSCB uydusu küçük devletlerden oluşan Doğu Avrupa mı ?

Diyeceğim odur ki Avrupa adında bir Birlikten bahsetmemiz pek güçtür . Keza Almanya - Fransa Irak'ta işgale karşıyız derken , İngiltere , İspanya , İtalya , Polonya gibi ülkeler bizzat asker göndermişlerdir .

Avrupada , ABD gibi bir birlik olması imkansızdır . AB de orta vadede patlayacaktır veya Ticari bir birlikten daha ileriye gidemeyecektir . Özellikle de hala Avrupa kıtasının yarısının Amerikan çıkarlarına göre hareket ettiğini düşündüğümüzde bu gerçek rahatlıkla su yüzüne çıkmaktadır .[signature][hline]MaXi...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
demirbilek2, 23 Şubat 2005 02:14 tarihinde demiş ki:
tabii o kadar cok severler ki ''midnight express'' ya da ''west wing'' gibi filmler yapip, bu sevgi dolu hislerini nasil disa vuracaklarini bilemiyorlar...

kac tane amerikali taniyorsun bilmiyorum ama ben yuzlerce taniyorum, ve Turkiye'ye kucucuk bir sempatisi olana rastlamadim... tabii isi duserse o baska.

Abi herkes film çeker. Filmi halk çekmez, yapımcılar çeker. Ayrıca başları ne derse onu sevenlere en iyi örnek yunan halkıdır. Bazıları akıllı ama bazıları da hakları olmayan bi topraktan dolayı bizden nefret edio. Ben gitmiştim (büyük büyük dedem cumhuriyetten sonra selanikten, bileciğe göçmüş; ölünce oraya gömmüşler) büyük dedemin mezarını bulmaya, annemlerle. Herifler pislikmişiz gibi davrandı. Öyle yaptıkları zmn çıkacaksın karşılarına: " Nası döktük sizi İzmir'den denize " die t.şak geçiceksin.[signature][hline]"Bir şeyler ters gitti..."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...